Zavárame

Môj recept na nakladané uhorky - recept

Môj recept na nakladané uhorky

Recept na zavárané uhorky v sladkokyslom náleve s kôprom, mrkvou a cibuľou. Jediné čo zaváram každý rok sú uhorky. U nás musia byť. Nakladám ich takto už dlhé roky. Asi som nič nové neobjavila, ale možno sa niekto inšpiruje. 

Rebarborový džem  - recept

Rebarborový džem

Urodila sa mi rebarbora. Netradične  som z nej uvarila  džem. 

Džem z drobného ovocia  - recept

Džem z drobného ovocia

Bola som si na záhradke obrať ríbezle biele, červené aj čierne.  Pomocou Pomôcky na prípravu džemu som si urobila par pohárikov pikantneho džemu na pečenie  koláčikov.

Recept na domáce kvašáky - recept

Recept na domáce kvašáky

Máte radi kvasené uhorky? Teraz je ten správny čas naložiť ich a pripraviť si letnú chrumkavú kyslú pochúťku. A ešte k tomu a zdravú.

Domáci jahodový džem - recept

Domáci jahodový džem

V tej horúčave jahody tak rýchlo dozrievajú, nestíhame jesť, tak dozrel čas na jahodový džem. Úsmev

Vanilkový extrakt - recept

Vanilkový extrakt

Výroba tohto extraktu je veľmi jednoduchá, ale treba povedať, že to nie je lacná záležitosť. Na druhú stranu, alkohol môžete dolievať a urobiť tak skoro nekonečnú zásobu prenikavej vône. Ideálny darček pre nadšené domáce cukrárky.

Zavárané orechy - recept

Zavárané orechy

Od mojej priateľky Oľgy som okrem hromady nevylúpaných orechov dostala aj pohár zavarených. Viem, že to mnohé poznáte. Ale pre tých, ktorí to ešte nevideli pripájam jej recept.  Ak ešte stále zbierate orechy pod stromom, ideálne na vyskúšanie.

Pečený čaj - recept

Pečený čaj

Keď neviete čo s jablkami. Stačí pridať ovocie podľa sezóny alebo zásob v mrazničke a pochúťka na dlhé zimné večery je na svete.  Vždy robím dávkovanie od oka a zakaždým je pečený čaj iný. Ingrediencie sú uvedené len veľmi orientačne. Keď mi dôjdu zásoby ovocia z mrazáku k jablkám pridávam mrazenú lesnú zmes z obchodu. Úsmev

Kvasený karfiol - recept

Kvasený karfiol

V nadpise sa píše o kvasenom karfiole, rovnako možno podľa tohto receptu kvasiť uhorky, koreňovú zeleninu. Proste pripraviť si zeleninu podľa vlastnej chuti.

Recept je na 4l zaváraninový pohár

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok