Zrelá dáma

ABBA

"návrat"po 40rokoch..ten ich posledný koncert pred rokmi som veru oplakala.a teraz sa teším lebo

keď si ich občas pustím vždy sa cítim ako 14násť ročná.

 

Som bezdomovkyňa

16 rokov dozadu bolo všetko ideálne. S manželom sme boli čerství dôchodci, mali sme dve dospelé dcéry, veľký byt, auto.

Čoskoro manžel ochorel a po roku zomrel. Jedna dcéra sa vydala, druhá mala priateľa. Bývali sme spolu. Ale chcela sa tiež osamostatniť. A mne samej bol zrazu byt dosť veľký. Dcéry tiež naznačovali, že by potrebovali rekonštruovať, vyplatiť hypotéku... Tak som si našla nájomný byt. Náš veľký byt sme predali a peniaze rozdelila dcéram. V podstate všetky peniaze. Mala som dobrý dôchodok, tak som si myslela, že mi bude stačiť.  Ja som sa presťahovala do maličkého jednoizbového bytu. Iba nájomného.

Dnes som dostala prosbu o radu ale neviem poradiť

Zavolala mi známa že nech jej poradím lebo už nevie čo ma so sebou robiť, lenže najhoršie na tom je že ja som na tom podobne a tak ťažko radiť a ona ostala tak prekvapená ked som jej to povedala.

O čo ide? Máme obidve vnútorný strach že sme niečo zle urobili, že sme niečo zle poslali, zle vybavili. To bolo tak rovnaké až ma to zarazilo.

Ja som taká nebola ale od určitého času som si prestala veriť v tom čo robím, ak doporučite psychologa tak nepomohol. No mohla by som si pred zrkadlom do nemoty opakovať aká som úžasná, len tomu sama neverím.

Takže čo poradite?

a znovu po vyšetreniach

Posledné týždne vlastne už mesiace mi dávajú ale poriadne zabrať. Neviem čo zjesť lebo všetko je zlé. Konečne som mala v tomto týždni dve vyšetrenia a verila som že sa pohnem dalej. V pondelok som bola na diabetológií, zistila som že už to nie je len diabetologia ale aj poruchy látkovej výmeny a vyživy. Pookrialo mi srdce lebo to by som jej mohla povedať akéže to ptoblémy mám. Vedela som že výsledky budem mať dobre, ved pri takej  skôr hladovke čo iné, o sladkom  už ani nesnívam.

Stretnutie

Vybrala som sa do veľkého mesta. Mojim jediným pevným cieľom bola návšteva galérie. Tak som sa rozhodla po meste pohybovať MHD.

A hneď na prvej zastávke som mala veľké šťastie. Pristúpila ku mne krásna dáma v rokoch. Mala oblečený decentne ružový twinset, béžové nohavice. Slušivý strieborný účes, okuliare a v ruke paličku. Poprosila ma o radu. Tak sme spoločne hľadali autobus. Potrebovala na poštu.

stretnutie rodiny či 95 ročná mama

Moja mama sa dožila 95 rokov, teda nie že by to bol v tomto čase už plnohodnotný život, ale ja ako jej dieťa som rada že mi ešte žije aj ked viem že je to náročné hlavne pre sestru u ktorej je.

U lekára

Bola som dnes na pravidelnej kontrole u lekára. Počasie je také, ako je, niekoľko dní silné mrazy, hnes kopec snehu. Tak som dopredu riešila,  čo si obliecť. Potrebujem voľné členky kvôli ekg. A myslela som si, že aj ruky, predsa len - ide o meranie tlaku. Dokonca vždy minimálne 4x. Mám nejaký problém s rukami, tak som veľmi premýšľala, čo na seba...

A u lekára menší šok. Ono sa dá tlak merať aj cez 2 vrstvy oblečenia PohodaPohoda

Tak som si uvedomila, že presne nastal ten čas, keď sa vtip stáva skutočnosť.

Roky plynú...

Nuž ako tak pozerám, vyzerá to tak, že v týchto dňoch je to presne 8 rokov, čo som prišla na naničmamu. Preklikala som sa náhodne, cez nejaké recepty a zaujala ma tu téma o polepšovni (keďže, ako viete, v jednej pracujem, tak je pochopiteľné, že ma téma vcucla :) ).

Roky plynuli, prešla som si tu, na naničmame rôznymi etapami, po dlhšej odmlke sa tak nejak postupne vraciam...

Našla som tu priateľky, s ktorými sa stretávame, komunikujeme cez net, radíme si, podporujeme sa, veríme si... Vďaka vám, dievčatá, že ste, vy viete, ktoré... Fascinujúce je pre mňa, aké puto sme si vypestovali, ako sa teším na každé stretnutie s vami, koľko toho o mne viete a napriek tomu (či práve preto :) ) ma máte rady... Sme úžasných 11 žien z rôznych kútov Slovenska :) .

Radia či kritizujú?

Nejako sa neviem dokopať k tomu aby som to napísala, ostala som nejaká lenivá. No včera som už vedela že by som sa nad tým mala zamyslieť.

Poznate to všetci, RADY ktoré niektorí ľudia rozdávajú veľmi radi. Všetko by bolo krásne ak by to takto fungovalo, ale nevyžiadané rady podčiarknuté slovíčkom - nič v zlom -vyvolavajú útočnú obrannú reakciu. Nikdy som to nespájala aj s dôverne známymi radami od blízkych - rodičov, svokrovcov či priateliek, lenže presne tak sa míňajú účinkom aj tieto rady.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok