Zrelá dáma

U lekára

Bola som dnes na pravidelnej kontrole u lekára. Počasie je také, ako je, niekoľko dní silné mrazy, hnes kopec snehu. Tak som dopredu riešila,  čo si obliecť. Potrebujem voľné členky kvôli ekg. A myslela som si, že aj ruky, predsa len - ide o meranie tlaku. Dokonca vždy minimálne 4x. Mám nejaký problém s rukami, tak som veľmi premýšľala, čo na seba...

A u lekára menší šok. Ono sa dá tlak merať aj cez 2 vrstvy oblečenia PohodaPohoda

Tak som si uvedomila, že presne nastal ten čas, keď sa vtip stáva skutočnosť.

Roky plynú...

Nuž ako tak pozerám, vyzerá to tak, že v týchto dňoch je to presne 8 rokov, čo som prišla na naničmamu. Preklikala som sa náhodne, cez nejaké recepty a zaujala ma tu téma o polepšovni (keďže, ako viete, v jednej pracujem, tak je pochopiteľné, že ma téma vcucla :) ).

Roky plynuli, prešla som si tu, na naničmame rôznymi etapami, po dlhšej odmlke sa tak nejak postupne vraciam...

Našla som tu priateľky, s ktorými sa stretávame, komunikujeme cez net, radíme si, podporujeme sa, veríme si... Vďaka vám, dievčatá, že ste, vy viete, ktoré... Fascinujúce je pre mňa, aké puto sme si vypestovali, ako sa teším na každé stretnutie s vami, koľko toho o mne viete a napriek tomu (či práve preto :) ) ma máte rady... Sme úžasných 11 žien z rôznych kútov Slovenska :) .

Radia či kritizujú?

Nejako sa neviem dokopať k tomu aby som to napísala, ostala som nejaká lenivá. No včera som už vedela že by som sa nad tým mala zamyslieť.

Poznate to všetci, RADY ktoré niektorí ľudia rozdávajú veľmi radi. Všetko by bolo krásne ak by to takto fungovalo, ale nevyžiadané rady podčiarknuté slovíčkom - nič v zlom -vyvolavajú útočnú obrannú reakciu. Nikdy som to nespájala aj s dôverne známymi radami od blízkych - rodičov, svokrovcov či priateliek, lenže presne tak sa míňajú účinkom aj tieto rady.

Teta

Máme v rodine tetu - oslávila už 91 rokov. Stále je čiperná, denne lúšti krížovky, sleduje dianie. Pracuje aj v záhrade - minulý rok dokonca utrpela celkom ťažký úraz, keď vyberala obrovské kaleráby z hriadky. Potajme, kým jej dcéra skočila do obchodu na nákup Pohoda

 

Teraz boli na prázdninách pravnukovia. Ich rodičia nakázali, že sa majú učiť. Samozrejme mládež, len čo rodičia odfrčali na aute, vyhlásili školskú tému za tabu. Aj sa pár dospelých chcelo s nimi doťahovať.

Moja jar

Tak nejako každý tu bilancuje, ja neviem či  to moje bilancovanie je iba o naničmame lebo viem že je mojou súčasťou no som to aj ja ako človek, ktorý v poslednom období veľmi veľa rekapituluje a zamýšľa sa nad svojim životom.

Možno preto že som stále iná aspoň v tom čo sa deje na nete. Stále verím v dobro, stále verím v človeka v jeho podstatu a v to jeho dobro. Neznášam tie večné strachy - strašenie je naozaj vec manipulácie. Som rada že som sa vymánila zo zovretia strašiakov a je mi jedno či politických či utečeneckých či akých iných.

Včerajší zvláštny deň

Ešte pred mesiacom som hovorila dcére že by mohol ísť môj 15 ročný vnuk so mnou na návštevu ku mojej sestre. presťahovali sa z Bratislavy ku Podhájskej a ja som tam ešte nebola aj ked vlaky mám zadarmo a teda mohla by som občas aj využiť.

Odrazu mi v stredu večer vnuk napíše na Fb - ako ináč vnúčence si teraz so starými rodičmi pokecaju cez chat- starká ak chceš môžme ísť na návštevu, bol som si vybaviť preukaz a už druhý týždeň nechodime do školy, môže do piatku.

No a tak som vedela že v piatok ísť nechcem a tak sa všetko zbehlo v pár minútach a my sme boli dohodnutí že ideme vo štvrtok na výlet.

LÁSKA a ČAS

Som žena, som niekomu dcéra, niekomu matka, niekomu kamarátka, iným kolegyňa, sestra, som suseda, tá od vedľa, tá od naproti ..... proste som....cítim sa dôležitá ženská bytosť uprostred životného víru..... s chybami aj dokonalosťami a mám pre Vás pár slov.

Pochváľte a objímte svoje deti kedykoľvek sa to dá SrdceObjímam

spomienky

Žijem taký snový život a dnešné ráno bolo spojené so spomienkou na svojho otca, nie už som sa nezalievala hanbou pri spomienke ako sa mi ukazala v sne. 

Toto sa mi naozaj stalo, bola som mladá mamička dvoch malých deti a môj otec prišiel cez zimu brigadovať k nám do mesta a bol ubytovaný s jedným pánom, ktorý skoro vôbec nevedel po slovenský ale iba po madarský. Myslím že môj otec bol vdačný za spolubývajúceho nakoľko si mohol oprášiť  jazyk v ktorom dospieval, nakoľko ako 11 ročný išiel slúžiť na Gemer. Nikdy sa neposťažoval na nikoho, bol tam šťastný chovali sa k nemu pekne a to že sa narobil? - nuž robili všetci aj gazdovia a ich deti.

A to naozaj nemáš?

Moje cestovanie mi prinieslo niečo pekné, na čom sa usmievam už pár dni.

Predo mnou na sedadle sedela pani, taká obyčajná dedinská, evidentne okolo 80 a k nej si sadla o niečo mladšia pani. No a o chvíľu sa spustila debata, ktorá ma poriadne pobavila, ale aj dala nádej, že byť starý ešte neznámená byť iba večne sa sťažovací tvor.

Takže na otázku ako sa má, sa staršia pani rozhovorila a ja som v prvom momente nevedela či to myslí vážne.

- No vieš Marka moja, odkedy všetko robím tak ako mám som úplne v pohode. Dr Max mi poradil ako sa mám liečiť, Máziková ma prinútila aby som poslala bločky do lotérie, používam iba listerin...

Oslava, ako sa patrí

Priatelíme sa už dlhé, predlhé roky. S Dáškou sme sa skamarátili cez spoločných známych ešte ako stredoškoláčky, postupne nám pribudli naši manželia a rokmi sme vytvorili takú milú partiu. Navštevujeme sa, chodievame spolu na pivko, na výlety, ba aj nejaké dovolenky sme spolu absolvovali. Pravidelne, každoročne, ideme na Nitrianske Rudno aj do Turčianskych Teplíc. Dáška s Ivanom majú už dospelé deti, priatelíme sa aj s nimi a ich partnermi.
Nuž ako tak ide čas, Ivan nám dospel, dozrel, priam až k päťdesiatke Úsmev .

Vyzeram nedospelo, urazka alebo kompliment?

Ahojte žienky.

Chcem sa s Vami podeliť o príhodu čo sa mi stala práve teraz.

Hlasila som sa mailom na casting pre jednu hostesingovú agentúru (ich klient robí nábor hostesiek pre svoje akcie).

Poslala som im svoje údaje (výšku, konfekčnú veľkosť, fotky, ale ja hlúpa som zabidla dopísať veľmi dôležité info, svoj vek. A ten je 24 ROKOV !!!

Pančuškové trápenie

Hodne nejasne si pamätám svoje prvé pančušky. Boli hnedé, mama ich volala "Florky" a keď ste vykopli a potriasli nohou tak sa vám predhrnuli pred prsty chodidla akokoľvek vám boli malé a pritom vyzerali ako taký "sopeľ".


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.