Cviklové čipsy

Pridal/a Dzeny

Asi budem závislá na cviklových lupienkoch!

Cviklové čipsy - recept
Porcie
Porcie
Čas prípravy
10 minút
Čas varenia / pečenia
25 minút
Celkový čas
35 minút

Ingrediencie

4kusycvikla
1polievková lyžicaolivový olej
1čajová lyžičkasoľ

Inštrukcie

Som viac na slané ako na sladké a najviac ma berú zemiakové lupienky. Keďže som uvedomelá a viem, že sa tým nemám príliš často napchávať, tak som pristúpila k experimentu. Zeleninové čipsy síce dostať v obchode, ale sú dosť drahé a doma som mala cviklu, tak som skúsila, či to zvládnem v rúre. 

Postup: 

1. Cviklu umyjeme a očistíme. Niekto to robí aj so šupkou, ja som cviklu ošúpala. 

2. Potom cviklu nakrájame na tenké plátky. Prešla som pár receptov, všade radili, že treba krájač na zeleninu. Nemám. Skúsila som to keramickou škrabkou, ale nešlo to podľa mojich predstáv, tak som krájala nožom. Mám dobrý ostrý nôž, nebolo to nič zložité, akurát niektoré plátky sa mi podarili trochu hrubšie. Na fotke sú to tie červenšie:) Nevadí, tie zjete ako prvé! :))) Optimálna hrúbka plátkov je max 2 mm, aspoň sa potrénujete v krájaní:)

3. Pokrájanú cviklu posolíme a necháme 20 minút postáť, aby pustila vodu, tú vylejeme. 

4. Odstátu cviklu polejeme olejom, dobre premiešame a rozložíme na plech vystlaný papierom na pečenie tak, aby sa plátky neprekrývali. 

5. Piekla som naraz na dvoch plechoch v teplovzdušnej rúre na 160 stupňov so zapnutým ventilátorom. Doba pečenia cca 25 min. 

6. Necháme vychladnúť a zjeme. Vôbec netuším koľko by tie čipsy vydržali, lebo som ich ešte v ten deň schrúmala! 

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok