reklama

Zdravie

Bylinky a prírodná liečba. Recepty našich babičiek, alebo Ako sa liečiť doma.

 

Zápisník otužilca - časť prvá

02. 12. 2022 - 06:53, by balalajka
Pokojný večer na vŕšky sadal - prdlajs. Bola tma ako v rohu, keď som vystúpila z auta. Už to tam poznám ako tak a nebolo to moje prvé "po tme" otužovanie, tak som si povedala, že ak nie dnes, tak už neviem kedy začnem.

Počuli ste o Movembri?

15. 11. 2022 - 06:13, by balalajka
Po Ružovom októbri venovanom boji za zdravé prsia je tu Movember - mesiac zameraný na boj proti rakovine prostaty a semenníkov.Muži po celom svete sa rozhodli vyjadriť podporu tým, že si nechajú narásť fúzy.Tak ak ten váš bojkotuje žiletku tento mesiac, nechajte ho.A podporte v návšteve urológa a vyšetrení prostaty.Inak - keď už sme pri tej prostate. Poznáte jej masáž? Ja veľmi intímna - veď máloktorý muž si nechá strčiť prst do zadku od niekoho iného ako od urológa. Možno preto, lebo bol vychovávaný v mienke, že je to "vec homosexuálov" mať príjemný pocit z niečoho takého. Nebojte sa.

Kegelove cviky - manual laika

05. 11. 2022 - 04:39, by balalajka

V prvom rade - nie som medicínsky vzdelaný človek. Sprostredkovávam len naštudované podklady z internetu a viac menej vlastné skúsenosti.

Svaly panvového dna u ženy sú svaly v okolí močového mechúru, vagíny a konečníka.

Používame ich denne viackrát.

A môže sa stať, že nás viac či menej sa rozhodnú nechať v štychu. Vyplazený jazyk

Ako sa povie - sval, ktorý sa nepoužíva (necvičí) ochabne.


reklama

Intimita naša každodenná

04. 11. 2022 - 07:59, by balalajka
Už dlhší čas som vám chcela napísať o panvovom dnes.O tom, aké dôležité je pre ženu ho precvičovať.Lebo v ženskom lone je ukrytá najväčšia ženská energia.Lebo to sme my a keď lono oslabne, oslabne aj žena v nás.Lebo slabé panvové dno znamená problémy s inkontinenciou.Problémy s vyprázdňovaním.A samotné problémy užiť si poriadne milovanie.Docela zložito sa mi ukladali myšlienky, lebo toto je téma dosť intímna a napriek internetovému priestoru veľmi osobná.

šalát jedovatý

19. 11. 2018 - 08:28, by púpavienka

Pred časom som vytrhávala túto burinu lebo sa v poslednom období zbláznila a je všade. No a tak som si povedala idem ju pohľadať možno nájdem čo to je a našla som a ako inak príhodné pre mňa v čase bolesti  My sme ho volali mlieč, lebo z neho tak ako aj z púpavy vyteká biele mlieko. Obrázok je prevzatý z článku na ktorý je link

Túžobník - burina či ochucovadlo?

19. 11. 2018 - 08:25, by púpavienka

Myslím že každý pozná túžobník, ked rozkvitne je to krása a pastva aj pre množstvo opeľovačov. No vedeli ste že kvety voňajú po mandliach a teda môžte ich jesť či pridať do nápoja či na ozdobu a pod.


reklama

O bylinkách

09. 05. 2018 - 09:47, by dasa_

Čítala som cez víkend článok o pani bylinkárke z Vrbového. Celkom zaujímavé a poučné čítanie.

Zaujala ma tam hlavne jedna vec. Vraj keď sa schyľuje k nejakému problému, stáva sa, že doslova zakopávame o bylinku, ktorá je na daný problém určená. Vraj tento rok bolo veľa fialiek, tak to znamená, že bude veľa prieduškových a kožných problémov. Mmch, u nás doma to platí na 100%. Presne toto sa u nás tento rok vyrojilo.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama