Ja mama

Materska dovolenka

Mozte mi poradit co znamena ak mi gynekolog napisal do tehotenskej knizky ze nastupujem na matersku od 12.10.2017 a porod mam 2.12.2017 ? Mam tomu chapat tak ze v Novembri uz dostanem rodicovsky prispevok ? Tych 213,20 e ? Dakujem

Chcem zachrániť svet a ničím samu seba.

Už niekoľko dní sa budievam na stuhnutý krk a boľavý chrbát a tupú bolesť v zátylku a presne viem, že takto sa mi odpláca stres, ktorý si nechávam prenikať pozvoľne do života. Nie je to viditeľné, hmatateľné, nie je to jeden veľký problém... sú to stovky malých problémov, ktoré sa mi bodavo dostávajú pod kožu. Ja si za to môžem sama... neselektujem, nevyraďujem "blbosti", ktoré nijako neovplyvním len sa tým zbytočne trápim, nechám si na seba nakladať a nakladať, kým sa nezačnem budiť s mojimi známymi bolesťami a už viem, že je zle-nedobre.

Bol najbližšie

Stále riešim jedenie nášho juniora. Viem určite povedať, čo nezje. Viem, čo ako tak toleruje. Ale čo mu chutí, čo má rád, to fakt netuším. Nedokážem povedať.

Cez školský rok sú raňajky obrovský problém, tak aspoň teraz cez prázdniny ho prinútim. Jedáva kúsok sladkého pečiva a čaj. Snažím sa mu to striedať. A furt skúmam, čo mu chutí, čo radšej nie. A fakt neviem.

Tak som včera myslela, že sa mi konečne podarí zistiť, ktorý sladký koláč mu chutí. Kúpila som ráno v pekárni 3 rôzne koláče s čokoládovou plnkou. Kysnutý, lístkový a tuším pľundrové cesto bol ten posledný. Predložila som to pred neho a čakala, čo si vyberie.

Aký program vymyslieť deťom počas prázdnin?

Prázdniny sú pre nás, mamy, vždy veľkou výzvou. Ako deťom zmysluplne vyplniť čas medzi dovolenkou, táborom a babkou tak, aby nesedeli stále za počítačom či v mobilom v ruke? Nie vždy je pekné počasie, občas sa ratolestiam nechce ísť von, či skoro vôbec? Alebo len často znie "Čo mám robiť? Ja sa nudím?", keď kamaráti ostali "za bránami" školy. Máme pre vás zopár tipov, ako deťom, ale aj vám, rodičom, vyplniť čas, aby sme sa náhodou nenudili.

Poslušné deti

Každý rodič nosí v sebe vysnívaný obraz svojho dieťaťa. Od malička ho porovnáva a vidí v ňom malého génia, najnadanejšie a najnádhernejšie dieťa. Začína si vytvárať predstavu o tom, čo by z neho malo byť a vie, že k tomu je nevyhnutné, aby dieťa bolo v škole úspešné a malo dobré známky.

Deň matkovy

alebo zúfalej matky zúfalé činy Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Zmordovaná, na ceste domov z výstavy z Trenčína, som sa dostávala do obrazu každodennej reality komunikáciou s najbližšími: "Nemáme čo jesť..." "Nemáme šunku ..." "Jakuba bolí brucho ..." až po správu od staršej devy"Prídem zajtra domov, budeme oslavovať Deň matkovy?"

Hyperaktivita - diagnóza dnešnej doby

Matej Štepita je už osem rokov psychológom a vedúcim projektu pre rodiny s deťmi s hyperaktivitou, poruchami pozornosti a správania v rámci neziskovej organizácie Detský fond Slovenskej republiky. Čo je podľa neho hyperaktivita a ako s ňou pracuje na základe svojich skúseností sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.

Pracujete s deťmi s hyperaktivitou a ich rodičmi. Prečo práve tieto deti? Je hyperaktivita častý problém a býva akútny?

Vyznamenanie

Nie je ten náš syn veľmi hovorný (pokiaľ sa nejedná o PC hru Pohoda)

Vydolovať z neho niečo ako pochvalu, nedajbože nejaké vyjadrenie vzťahu či citu  je priam nemožné. Po pravde, ani sa nečudujem, toto (na rozdiel od manžela) robí problém aj mne. A tak si užívam aj každý jeden náznak niečoho pozitívneho.

Na strednej, kam chodí, majú zavedené, že z každého predmetu píšu raz do roka písomku z celého učiva, vo všetkých triedach naraz. Taký malý monitor.

Vedia, čo chcú?

Dali sme stretnutie. Spolužiačky, čo sme 5 rokov spolu drali lavice posluchárni. A spolu aj bývali na intráku. Zaujímavé spoločenstvo. Tie čo boli chudé pribrali, tie čo neboli chudé schudli :) V priemere vlastníme každá 1 manžela, dve deti. Choroby zatiaľ v našich radoch nekosia. Priamo vo vyštudovanom obore robí iba jedna. Ale všetky ostatné sa toho oboru aspoň okrajovo držia. Aspoň ako učiteľky odborných predmetov Úsmev

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.