Ja mama

Čriepky z karantény

- objednáme si niečo z čínskej reštiky?

- ??? nikdy sme si...

- maminká, veď nebuď zlá, nech sa ten vírus cíti u nás ako doma!

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Volám mu do izby na mobil zo spálne:

-  ideme dnes umyť riad?

- Niee, dnes ešte nieee...

- Ale niečo by sme už mohli skúsiť robiť.

- Dobre, dnes ho pozbierame po byte!

Voľakedy muži o vojenčine a ženy o pôrodoch rozprávali

 .... teraz je už tých, čo vojenskú službu absolvovali pomenej ... Nám téma pôrodov ostala. Práve na mňa trochu doľahla. .... Dnes je tomu 25 rokov, čo som na svet priviedla staršieho syna a v nedeľu 27, čo sa staršia deva narodila. Dokonca obaja boli pondelkový a trafili sa do času 5,35 skoro ráno či nejak podobne .... Dodnes spomínam ako po prebdenej noci mi doobeda doniesli mladého a ten sa celý deň a ani nasledujúcu noc nechystal spať ..., bola som KO, ale  aspoň bol pri mne .... 

utvrdila som sa..

že tak podobne ako ja, zmýšľajú aj iné hlavy a to dokonca oveľa! školenejšie, múdrejšie ako je tá moja.

mudr.Honzák(objavila som ho ako dospelá)pán Demján(ako puberťáčka som rada čítala o horolezcoch)-páni ktorých som "vždy mohla",mykologička pani Kautmanová tá myslím že mávala poradńu aj v rozhlase ,egyptolog prof.Bárta toho som zachytila prvý krát ale zaujímavý rozhovor,cestovatelia ktorý prešli svet ale teraz boli doma-ich pohľad na Slovensko takmer totožný s mojim,oddychovka s tajuplným mesiacom a Pavlom Zunom a pouličným umelcom..tomu by som veru dala namaľovať taký bike s kvetinovým košom na jednu prázdnu stenu.

Vieš čo robí tvoja dcéra na internete?

„...a to je moja chyba???Keby boli dobre vychované tak by vedeli že to robiť nemôžu!Keby sa o nich trochu rodičia zaujímali tak by to nedovolili!Rodičom je jedno že decko sa zavrie na tri hodiny ku počítaču a nevedia čo na ňom robí?!“

Takto približne zneli posledné slová človeka, ktorý bol len jedným z 2458 mužov, ktorí sa ozvali trom dvanásťročným dievčatám na internete za účelom sexuálneho obťažovania.

O projekte, dokumente V síti, ste už možno počuli...

Sila vody...

je neskutočná!pri pozretí videí čo narobila voda v niektorých častiach sveta tieto posledné dni si to opakujem ako mantru..viem,aj u nás ked to príde je to des.A velmi mi je ľúto tých ľudí ked im voda zničí celoživotnú robotu,odnesie dom nebodaj obete na životoch..no nechcem to zažiť!žiadny živel!bojím sa aj velkej vody aj ohńa.

Vyletenie z hniezda

Moji dvaja synovia sú už v podstate dospelí muži. Starší má priateľku a zamestnanie, rieši bytovú otázku...Zatiaľ sa celkom neosamostatnil, ale tak nejak to mám už v hlave zrovnané, že bude mať svoj vlastný život. Možno je to tým, že často cestoval po svete. Mladší syn bol a aj je také moje babatenko. Viem som sentimentálna a prehnane starostlivá a ani neviem čo ešte, ale mala som v ňom takú oporu, kamoša. Je to veľmi inteligentný a rozhľadený chalan, no jeho osobný život nebol celkom v poriadku. Sám cítil, že potrebuje zmenu, ktorá by ho "nakopla". Tou zmenou je štúdium v zahraničí, konkrétne v Dánsku.Začal si všetko vybavovať od žiadostí až po testy, cestu atď.

..mali pravdu..

Včera som si kupila Sme s prílohou lebo ma zaujala tá príloha Cirkus Tatry..po prečítaní som bola doslova vytočená a ešte dnes mi to chodí dookola v hlave ale už ten jed aspon trocha vyprchal..a dnes kedže sme nemali celý den el.prúd dala som to" na pána"..no najskôr lekár kvoli robote a potom v meste obed a potom  kávička(v takej pidi kaviarničke kde rada chodím aj ťahám tam kadekoho..)a tam vždy niečo prečítam.

pre "dasa"

dasa ked pojdeš na Sashe nájdi si tam prispievateľa Oravske..

MDD a čo tak detské lásky

keďže sa tu nahodila téma a MDD a spomenula sa tam aj Majka z Gurunu..ale po poriadku..začnem od seba :

prvá spomienka bola nikde v prvej triede ale ani nie tak na lásku ako "hrdosť" lebo do školy ma vodil krásny mladý učiteľ ktorý u nás 1rok býval...a deviatačky mi závideli!

potom to už som čítala a bolo to v tretej triede-rozprávka Južnejšie ako na juhu severnejšie ako na severe(z knihy Z rozprávky do rozprávky)chcela som stretnúť ľadového medveďa(potom by sa zmenil na princa!)ked som mal deti natrafila som na tuto knižku a kúpila som im ju-či pre spomienku pre seba?

dalej to bol Maťo Landl ked hral v Majke z Gurunu-jedna scéna ked ju niesom na rukách -ako som si to len chcela vymeniť...(ked toto niekde spomeniem-pučia sa ,že há-há Landl)

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok