Ja mama

prečítala som aj za vás..

Dnes som sa u mamy začítala do Slovenky(časopis)ktorý už odoberá roky..a viete akú zaujímavosť som tam našla a o čom som ani netušila?

Ako učiteľ z Filakova vyrezáva a zdobí tekvice-no ako fujaru..a že je to pradávna tradícia a že to boli už stredoveké termosky a že je asi jediný na Slovensku.Nádhera!!!!!ak predáva jednu si zoženiem..

druhý článok čo ma dostal bol pribeh rodiny Lilgovcov z Martina.Poznám predposlednú generáciu ale že má tak starý a zaujímavý rodokmeň to som veru netušila.

a posledný článok ale to je asi časopisový serial-Nešťastné lásky-venovaný poslednému iránskemu šachovi..musím pohladať kde sú staršie čisla a pozrieť o čom alebo kto bol opisovaný.

inak ostatok časopisu nič moc..Z 96strán no pre mňa zaujímavých max8..

 

normálne som onemela..

Dnes mi jedna mamička ukázala čo vraj musí kúpiť pre rozvoj svojho dieťaťa.. podotýkam, že dieťa má asi 2,5roka nevie dobre rozprávať, žuť doteraz mu všetko mixuje lebo čo vezme pevné do úst hneď  vracia. takže v špecialnej ORL chirur. ambulancii jej kázali kúpiť 6výrobkov z plastu (vyslovene len od určeného výrobcu a určenej predajne zdr. pomôcok) čo je velkosť max.10x10cm a to čo jej dnes prišlo je také akoby písmeno T a X zaplatila za to 34EUR!!!!za 2kusy!! normálne jej bolo do plaču, že z čoho ide kupiť dalšie štyri (sú soc. slabší podotýkam nefajčiari ona ma MD on robí).Dobre je to značka (škoda, že som si to neodfotila)chápem aj to , že to musí byť nezávadný plast ale..no mne to príde ako totálna zlodejčina a naháňanie kšeftu.. bodaj by to nebola pravda.

Deň krásnych šiat

11 večer a starší dojde, žeby chcel oblek. Som sa nejak jak tá Maruška z 12tich mesiačikov cítila.

Kdeže ti ja synak, v túto nočnú hodinu oblek zoberiem?

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

A vy máte deti?

Dostala som včera otázku po tom, čo som si ostro dovolila usmerniť rodičov 3-6 ročných detí, ktoré lietali po športovom ihrisku, vrážali do cvičiacich a ohrozovali nielen seba, ale aj mňa.

A vy máte deti?

No - moje dieťa je takmer dospelé, druhým trieska puberta, ktorú však slušne zvláda. Nejak to ide.

Pritom sa nepasujem tým, že som deti pretlačila pôrodnými cestami do statusu, že sa mi v hlave niečo uvoľnilo a zrazu sa tam vyskytol všetok patent a rozum sveta. Dokonca som si vedomá aj mojich výchovných prešľapov.

Máte deti?

A ja som uvažovala, čo som to za matku, keď som doteraz toto nepoužila.

Veď počkajte, keď budete mať, budete to vedieť posúdiť.

Hmmm.

Nemý úžas.

Ako sme sa kolegami stali

To, že chlapcov po skončení speváckej kariéry zhltne tzv. čierna diera, som vedela od mám starších mládencov. Po rokoch ťažkej driny zrazu prázdnota. Žiadne nekonečné skúšky, žiaden stres, žiadne cestovanie hore-dolu strednou Európou či svetom. Znudené zívanie na pohovke. Bezduchý pohľad do počítača. Pomalé pretáčanie sa z pravého boka na bok ľavý a zasa nazad.
Keď ste ako rodič vopred informovaný, čo približne vás očakáva, ľahšie sa s tým mama/tata vysporiada.
- Nechaj mu rok voľna a zasa bude dobre - počúvala som rady skúsených dávno pred čiernou dierou.

Zas prefackali slovenčinu?!

Pred chvílkou som počula v rádiu správu kolko je na lodiach v suez.preplave ovcí-nemalo by to byť oviec?alebo  na časopise -vnutri nájdete LÚŠTENKY-namalo by to byť krížovky..

normálne mi to píli uši a kole oči...priznám sa nechce sa mi študovať pravidlá Sj.Je to len môj postreh.

Gratulujeme maturantom

Trochu trpko mi je.

Ešte viac plano ako minulý rok, keď tie maturity zrušili pre - teraz to môžeme naplno povedať, že len HROZIACU pandémiu. Teraz sa mi zdá, že minulý rok to bolo síce chaotické, ale aj tak fakt mohli odmaturovať.

Toho roku je to ešte viac smutné, lebo na môj vkus málo toho urobili, aby aspoň maturitné ročníky dostali do školy. Neustála neistota, málo podkladov, zmätená mládež.

Žiadne "keď idú maturantky mestom", žiadne tablo, žiadny akademický.

Žiadne objatia pod bránou, sedmička na tajňáša miesto učenia.

Žiadne bolesti brucha a motýle, či to dáme.

Žiadna súpatričnosť posledných špurtov.

Smutno mi je.

Nekonečná fantázia učiteľov

Čo home office, ale také dištančné vzdelávanie! To je kumšt!!!

Napriek tomu, že už je to rok s prestávkami, čo sú doma, učitelia mojich dvoch lajdákov ma stále dovádzajú do úžasu a vedia mi vziať dych.

Kam na tie nápady chodia?

Chvíľami pochybujem, že v tom nebudú nejaké halucinogény. Váľam sa od smiechu po podlahe

Čriepky z karantény

- objednáme si niečo z čínskej reštiky?

- ??? nikdy sme si...

- maminká, veď nebuď zlá, nech sa ten vírus cíti u nás ako doma!

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Volám mu do izby na mobil zo spálne:

-  ideme dnes umyť riad?

- Niee, dnes ešte nieee...

- Ale niečo by sme už mohli skúsiť robiť.

- Dobre, dnes ho pozbierame po byte!

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok