Ja mama

Máte doma leporelo...

ktoré vám zavadzia?

Milé mamy ,staré mamy,babky,tety...ak máte doma staré leporelá retro-nie americké disnejovky ktoré už nechcete rada vezmem prípadne kupim ale len za poštovné..

O svrčkovi a mravčekovi,hajaj buvaj,viem ja jeden strom?o žabiatku...,ani si nespomínam na iné-pripadne knižku čin-čin,

lebo máme malého čitateľa v rodine-a je velmi zlatý ,že ked príde ku mne prvé vezme knižku a sadnúť na kolená a čítame dookola už to isté aspon 20min a až potom sa obzerá po hračkách..

ďakujem

Inakosť..

Poslednú dobu sa nič iné nerieši len inakosť-všetkého druhu.Nechcela som to tu písať ale akosi stále na to myslím..

Ži a nechaj žiť-miluj blížneho svojho a pod.slogany..Ja osobne beriem,rešpektujem..ale k postate:toĺko sa o tom hovorí a píše,že tá iná si už pripadám byť ja sama...a nie som jediná.

Pritom vo svojom okolí mám pár takých.Všetko mladí tak do 30-ky..všetko chalani,jedna žena okolo60-ky a chalan teraz v období prerodu na ženu..Ale svoju inakosť nevytrčajú na každom kroku.Áno idu s partnerom ale sa necmučkajú po ulici,nemajú vyzývavý výzor,oblečenie(hlavne ked je čiernovlasý odfarbený na blond s obojkom na krk a v lete v tangáčoch-taký pár som videla v Prahe a bol to hnus)..

Celkom ma to prekvapilo...

...výsledky volieb.Aspoň tie u nás..počnúc kanditátmi na starostu,poslancov obce,primátora,župana+poslancov...tí čo nás zasypávali doma letákmi,reklamami na nete ,v okresných novinách apod..ostali pod polovicou prípadne takmer na konci...

Ja osobne sa z toho teším..

pozn.Uvidíme čo prinesú ďalšie lebo nie každý dokáže upliesť z h....a bič.

Máte v záhrade strom dulu?

Viem,že by som to mala napísať na nejakú kuchársku stránku ale nechce sa mi ňúrať ktorá je dobrá...

Dostala som pár kusov duly..u nás to bol neznámy strom a ovocie ale posledné roky som to zbadala v záhradách len som nevedela čo to je...tak som si nadrzovku poprosila..

to čo som pozerala na nete ked to očistili bolo to pekné žlté..tie moje tvrdé ako kameň a po rozkrojení hnedé..nesmrdeli ani nijak podozrivé..tak som riskla a 4 poháriky som urobila-no nie je to vábne (trocha to obledlo )ale ten jeden kúsok čo som zjedla celkom chutil..

a na druhý týžden idem kupovať sadeničku duly..!už som sa rozhodla.

inak tohto roku prvý krát zarodil pidi stromček čiernej moruše ale tých 9 plodov moruší bol komplet samý mravec..

Jaj Bože, čože nás to len čaká!

Veľký úsmev

Stužková!

Teda dúfam, že sa to nezopsuje ako posledné dva roky tie detváky riešia.

Ono to ubehlo ako voda a už doma živím maturanta. Keď si spomeniem na moje starosti ako štvrtáčky na gymnáziu, oblievajú ma spomienky a pocity napätia, nervozity a trochu aj hanby z tooooľkých trapasov Chichocem sa.

Ale podstatné.

Tentokrát nemusím NIČ riešiť.

Keď zvoní školský zvonček naposledy

Od veľmi skorého rána ma naháňa dojem, že je dnes piatok. A to sa len končí školský rok.

Nooo - LEN.

Nieje to len také len pre našu rodinu.

Po dlhých, nekonečne dlhých a úplne iných dvoch rokoch môžem povedať, že decká odchodili celý školský rok. Za tých desať mesiacov sme toho stihli neuveriteľne mnoho.

Dospieť, ja viac ošedivieť, prešli sme si covidom s ľahkým priebehom, jedného prijali na strednú školu, druhý sa konečne začal učiť, resp prišiel v treťom ročníku na to AKO sa na strednej učiť. Uvidíme pri maturite.

Kopírujú deti svojich rodičov?

Ak sa bavíme o malých deťoch, je to celkom jasné. Deti odmalička majú vzory vo svojom okolí. A celkom presne kopírujú tých, čo sú okolo. Vo všetkom. Nie nadarmo sa hovorí o výchove príkladom.

Celkom ma však prekvapilo, keď som zistila, že nás kopírujú aj dospelé deti. Doslova idú v našich šlapajách. Nemyslím také veľké veci ako výber povolania, ale skôr také každodenné drobnosti. Napríklad overené trasy výletov s malými deťmi, návštevy rovnakých obchodov....

Ani neviem, či je to o ich pohodlnosti alebo o tom, že sme dobre vyberali, kam ich vodíme....

V každom prípade, je to pre mňa veľmi príjemné zistenie

nedá mi to-prešov

Po včerajšej tragédií v Prešove mám plnú hlavu zmešaných pocitov..

smútok,zdesenie nad ľahostajnosťou..atď.utvrdzuje ma to v tom,že jedinec neznamená v mašinérií nič..zomrie pár ľudí -to je  tragédia,zomrie pár tisíc to je štatistika..

A to bývam v rodinnom dome a plyn nemáme.

Po tom čo som videla v správach -jedna pani upozorňovala,že cíti plyn..nikto nič..

-druhá ,vraj plynári mali obed.prestávku...

-prihliadajuci ľudia viac fotili a natáčali na mobil akoby tí čo sa ich to týkalo bol komparz vo filme

-objavili sa už  "falošné účty"

inak tento pocit som mala aj po autobus.tragédií pred pár týždňami...nikto sa napozastavuje nad tým že vodiči sú preťažený,mnohí neskúsený,že aby zarobili ťahahú šichty..

Medzinárodný deň leňošenia mám

No čo si povieme?

Vo svete už vymysleli oslavu na každý deň. Jasné, sú tu náboženské sviatky, sú tu národné sviatky, medzinárodné sviatky a ešte si aj zaviedli menšie oslavy.

Dnes - 6.9. je vraj Národný deň leňošenia mám. Je preto, aby sme si ako mamy konečne oddýchli. Najprv som zadumala, či to neni deň lenivých mám Veľký úsmev (také nepoznám, aj keď sú isté okamihy, kedy flirtujem s myšlienkou podľahnúť ničnerobeniu), ale potom ma vyviedli z omylu, že je to niečo ako zásluha za to, že stále pracujeme. My ženy, mamy.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok