Stavová správa

  • Chyba pri vkladaní obrázka 43232
  • Chyba pri vkladaní obrázka 43233

Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Jánošíkové diery v zime

Jánošikové diery v zime 001 Priznávam, že tento naskutku veľkolepý úkaz mám doslova za rohom ale navštívila som ho až teraz... prečo až teraz to netuším ale už teraz, v teple obývačky, viem s istotou povedať, že túto zimu sa tam vrátim.Áno

Polnočná

Vianoce, to je pre mňa aj Polnočná. Keď to počítam, tak som v svojom živote bola snáď štyridsať krát. S pribúdajúcim vekom to prežívam stále inak.

Čo si nosím z ciest

Teraz som si nie úplne istá, či som podobný blog už nepísala Chichocem sa. Nevadí.

 

Malebný cintorín tatranských lesov

Od veľkej kalamity vo Vysokých Tatrách som sa intenzívne vyhýbala, túram prechádzajúcich "holorubom". Pohľad na rozsiahlu prázdnotu bol pre mňa priveľmi boľavý. Až po dlhých rokoch nastal čas, prestať sa konečne okúňať ... Bez debaty jeseň, bola tou najlepšou voľbou. 

Garmisch-Partenkirchen

Než dopíšem článok do konca, dám vám krátku hádanku... kto vie, čo je na prvej fotke?

Na tento víkend sľubovali rosničky krásne, slnečné počasie. Moji chlapi zatúžili oprášiť svoju amatérsku horolezeckú výbavu a spýtali sa, či im nechcem robiť spoločnosť.

Netvrdím, že by som si doma nenašla žiadnu zmysluplnú robotu, ale keď to tak zvážim, ona mi nemá (bohužiaľ) kam utiecť a ktohovie, koľkokrát sa ešte jesenné rosničky rozhodnú vyliezť na vrchol rebríka, všakže?

Nie sme turistická veľmoc

Je po hlavnej dovolenkovej sezóne. Mnohí cestovali a tak môžeme porovnávať.

Či si to chceme, či nechceme priznať, nie sme turistická veľmoc. A zrejme ani nebudeme. Povedzme si pravdu - turistika je mocné ekonomické odvetvie. Pohybujeme sa pravidelne v jednom velkom letovisku. Chodíme tam už roky. Neustále pribúdajú možnosti. Nielen pre turistov. Ale keď sa neičo nové stavia, vždy treba napríklad zariadiť. Tisícky hrncov, tanierov, postelí, stoličiek, chladničiek, klimatizácii.... Treba viac obchodov, lehátok na pláži, zmrzlín. Proste to celé ožije. Dokonca som si uvedomila, že plážoví predavači všetkého z Afriky sú dnes už zamestnaní ako upratovači, teda istejšia práca

Návrat

Pri poslednej - vlastne zároveň i prvej - návšteve v Bavorskom lese som si skalopevne predsavzala, že sa doň čo najskôr vrátim. Sen som si splnila tento týždeň. Posledný pred začiatkom nového školského roka. Tentokrát bez sprievodných, ufrfľaných komentárov nášho pubertiaka. Nechala som ho pre istotu doma s tatom. Nech si chlapi sami gazdujú a mama konečne v kľude prevetrá hlavu! Podľa aktuálnej predpovede počasia skôr zmáča!

Zámok Miramare - čarovné miesto na severnom pobreží Jadranského mora

Castello di Miramare Počas našej dovolenky v Slovinsku, v Pirani, sme boli nakuknúť aj v susednom Taliansku. Neďaleko slovinsko-talianskych hraníc, len kúsok od Terstu, priamo pri mori sa nachádza malebný Zámok Miramare (Castello di Miramare).

Bardejov - Radničné námestie, jedno z najkrajších miest Slovenska

Prvá zmienka o Bardejove  je z roku 1241 a je spájaná s mníšskym rádom spravujúcim  kostol sv.Egídia. Mesto sa nachádzalo na spojnici obchodných ciest medzi juhom a severom, z čoho  dostatočne dlho ťažilo. Slobodným Kráľovským mestom sa stal Bardejov v roku 1376.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok