Cestomama

Ako Vás krásne oklamú v krásnom Zádiely

Myslela som, že to predýcham, ale plánovaný turistický zážitok prevoňaný letom a dobrodružstvom vo mne rezonuje len pre ľudskú chamtivosť. A je mi preto (aj) smutno.

Kedže sme už Zádielskú tiesňavu prešli od parkoviska po chatu niekoľkokrát aj s našim potomstvom, rozhodli sme sa, že raz absolvujeme celú zádielskú trasu, teda tiesňavu aj s planinami. Deťuchy vyzerali byť už schopné takej túry, čo aj plnohodnotne dokázali, len ten čas nie a nie sa nájsť. Ale prišli prázdniny a dovolenka, a tu zrazu nieto čo v nedeľu robiť, tak čo tak skúsiť to plánované dobrodružstvo na skalách.

Tricklandia

Tak sme sa vybrali aj so synom a jeho kamošom na výlet po Slovensku. Najskôr sme sa okúpali a potom sme si naplánovali trochu iné zážitky. Dopočuli sme sa, že v Starom Smokovci je nejaké zaujímavé múzeum, či expozícia alebo ako to nazvať. Zábavná galéria plná optických klamov. Už sme nejaké optické klamy videli, navštívili sme voľakedy centrum Atlantis, neskôr aj Aurelium v Bratislave.

 

Kam s deťmi za zvieratkami

Zoznam ZOO, zveroparkov a kontaktných ZOO na Slovensku. 

Na západnom fronte kľud

Kamilka to tu tak pekne začala - a tak aj ja som túto sobotu po kopcoch sa liapala. Ale po iných a inak Mrkám.

 

Sobota bola dňom D, kedy som si deti do tábora viezla. Keď sme vyberali tábor, zajasali sme nad destináciou, sľubujúcou poznané kopce a krajiny, kde sme v zime lyžovali, poniektorí v stoji, poniektorý (JA) aj zadkom nadol. Vtedy nám učaroval Čertov a Kohútka. Milí ľudia, skvelé svahy, perfektné služby. A tá príroda!

Keď som strávila pri druhej návšteve, že do jakej jamy sa ja púšťam ( pri prvej bolo hmlisto tak, že som ani 1/4 kopca nedoviedla - VĎAKA BOHU!!!), tak som si povedala - "Sem sa musíme v lete vrátiť." Je tu nádherne.

Výstup na Kremenec či nejde Kozák z Ukrajiny ...

Už dlhšie mnou nahlodával pocit viny, že chodíme po svete a ešte sme neboli pozrieť voľajaké pralesy na východe republiky. Na to, že pochádzam z týchto končín, to bola celkom hanba. Rozhodla som sa to napraviť a spojiť návštevu doma, s dostatočným vyľuftovaním hlavy.... Všetci naokolo mali z môjho rozhodnutia "veľkú radosť", jedine drahý sa tváril, však hej. Staršie deti intenzívne verili v nepriazeň počasia.Hambím sa

Moju pôvodnú predstavu, že kus  pochodíme starým lesom, trochu pozmenil otec, ktorý tieto končiny pozná o dosť dôvernejšie. Ten voľajaký prales sa vraj volá Stužický prales. Rozprestiera na území troch štátov Poľsko, Ukrajina, Slovensko, v národnom parku Poloniny, neďaleko najvýchodnejšej slovenskej obce Nová Sedlica a je zapísaný do zoznamu svetového dedičstva UNESCO

Kam vyraziť cez víkend? Kino zadarmo, koncert na hrade, komentované kŕmenie v ZOO


Kam vyraziť cez víkend? Máme pre vás pár tipov kam sa môžete vybrať za zábavou, filmom, dobrodružstvom či zvieratkami.

O dovolenke na Slovensku

Rozhodli sme sa pre krátku dovolenku na Slovensku. Ako povedala moja sestra - zvyšovali sme slovenské HDP.

Kam cez víkend? Lietadlá, vlaky, história aj folklór

Vyberte si z bohatej ponuky víkendových podujatí a strávte príjemný čas s deťmi a priateľmi. 

Kam cez víkend? Záhrady, parky, balóny ...

Víkend otvorených parkov a záhrad

Druhý júnový víkend 10. – 11. 6. 2017 bude na Slovensku patriť parkom a záhradám i mnohým iným zaujímavým zeleným a historicky hodnotným lokalitám. Pridajte sa aj vy k spoločnej oslave, zameranej na spoznávanie významu a hodnôt parkov a záhrad na Slovensku. Strávte príjemné chvíle v krásnom prostredí.

Zo zákulisia Brexitu

Nejdem sa venovať smutným udalostiam, ktoré sa udiali v Anglicku za posledné obdobie, ale takému bežnému každodennému životu, o ktorom som sa tento týždeň dozvedela od kámošky. Barbora, zlatá to deva, žije  a pracuje v UK už štvrtý rok. Má vysokú školu, pracuje zhruba v odbore, aj tak ťahá úmorné dvanástky, 4 dni za sebou, šéfuje ľudom za pásom. 

Vyšné Ružbachy - raj na konci sveta

Vyšné Ružbachy Biely dom Vrátila som sa na miesto činu. Po nejakých pätnástich rokoch, znova dozrel čas na väčší úlet od všetkých a všetkého... Najlepšie na to istom mieste, v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy.

Presne tak, ako pred mnohými rokmi, moja príprava - rezervácia, balenie ... sa diali v hodine dvanástej.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.