Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Už ste niekedy jedli kuracie stehienka na senegalský spôsob?

Hmm, poviem vám, je to pochúťka, po ktorej sme si na poslednom školení priamo v priestoroch školy oblizovali prsty všetky do jednej z prítomných. Hanba-nehanba, dokonca sme si naložili aj zo trikrát, čo sme sa tej dobroty nevedeli dojesť. A pritom recept vyzerá byť úplne simple, teda nenáročný, čo sa prípravy a času týka. Dobrotou nás do kolien dostala naša senegalská kolegyňa.

Ak sa mi podarí jej interpretácia aspoň spolovice napodobiť i u mňa doma, čiže ak budem s výsledkom spokojná, určite ho raz zverejním. Ale teraz pridám ďalšiu správu z Hamburgu, aby som do zatiaľ nekompletnej zostavy doplnila i jeho očarujúce miesta. Tie, ktoré oslovili mňa.

Deň štvrtý, turistický

Hamburg

 

Poslednú noc pred cestou som viac-menej prebdela. Budík som síce nastavila na 4:20 (veď inak sa ani nedalo), ale kľudne som ho mohla nechať odpočívať, keď už som to ja nedokázala. No aspoň sme na stanicu dorazili načas. Po Norimberg nám dokonca patrilo celé kupé, čo využil predovšetkým Michael a na voľných sedadlách trochu dospal krátku noc. Ja som iba kde-tu podriemkavala, niekto predsa musel držať stráž!

Stále to neviem alebo Vysoké Tatry po x - té

V nedeľu sme viezli našej najmladšej deve a jej spolužiakom lyžiarsku výstroj do Tatier. Ju čaká tento týždeň "lyžiarak" a nás skoro voľný týždeň Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Už keď sme sa do tých hôr vytrepali, bolo treba aj voľajaký výlet spáchať.

Tip na dovolenku

V Bavorsku sú dva týždne prázdnin - Turíce - posledné pred dlhými letnými, a tak muž pred rokom navrhol, aby sme sa vybrali na pár prieskumných dní do západnej časti Južného Tirolska, ktorú som dovtedy ja nemala možnosť spoznať. Do Vinschgau.
Slovo dalo slovo a my smevydali na cesty. Zvolili sme však inú prístupovú trasu. Teda inú od Garmischu. Bez diaľníc, ale i tak vcelku rýchlu.

Istanbul ma milo prekvapil

Po týždňovej dovolenke ma Malediváchšialenej prehliadke hlavného mesta Male a 8 hodinovom nočnom lete, sme skoro ráno pristali v Istanbule. Do večerného letu do Košíc nám ostávalo 12 hodín. 

Po schodoch ... v Heidelbergu

Pracovne som sa ocitla v Heidelbergu, historickom meste na juhozápade Nemecka. Po nabitom týždni strávenom v Berlíne som mala pred sebou voľný víkend.

Male - hlavné mesto Malediv alebo rýchlo a zbesilo

Cestou z dovolenky na miestnom ostrove Dhiffushi sme sa zastavili aj v hlavnom meste Male. Odlet sme mali v sobotu až tesne pred polnocou a na letisku sme boli okolo tretej. Namiesto sedenia v prehriatej odletovej hale sme vybrali poznávať Male. Medzi letiskom a hlavným mestom premáva lodná doprava každých 10 minút. Je to pár minút cesty.

Maledivy - dovolenka na ostrove s miestnymi obyvateľmi II.

Len niekoľko rokov dozadu, vláda na Maledivy povolila výstavbu turistických hotelov aj na ostrovoch s miestnymi  obyvateľmi,  mimo turistických rezortov. Dovolenka na takýchto ostrovoch má svoje plusy aj mínusy.

 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.