Stavová správa

  • Chyba pri vkladaní obrázka 43232
  • Chyba pri vkladaní obrázka 43233

Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Nielen čepiec prekvapil

Mužov návrh na tohtoročnú náhradnú dovolenku – talianske Dolomity – som bez premýšľania okamžite zavrhla. Vlastne by som zavrhla ktorékoľvek prekročenie hraníc bez ohľadu na smer či svetovú stranu.

Hádanka z dovolenky

Kto tuší/vie, čo to je?

Dovolenka v čase korony 3.

Elektrina ako pojem budúcnosti rozvírila spomienky na tradície a dávnu minulosť a predurčila, ktorým smerom sa budem (minimálne pre začiatok) orientovať. Kúpim si ja kosu, rukavice, kameň na brúsenie, preštudujem internet a snáď sa mi podarí prebudiť prachom zapadnuté spomienky, ako sme sa to vtedy my s tou mojou spolužiačkou v pracovných prestávkach iniciatívne zaúčali do tajov neľahkého (ale voňavého) remesla. Neľahkého, keď ste amatéri. Voňavého, lebo ja zbožňujem vôňu pokosenej trávy.

Dovolenka v čase korony 2.

Prvý pobyt v penzióne podľa nových pravidiel zneistil snáď každého hosťa. No postupne a s menšími chybičkami sme si zvykali. Na masky, na odstup, na rukavice, na iné raňajky či večere, na prievan. Kým kedysi sedeli ľudia zahĺbení do rozhovoru vrámci svojho stola, rozprúdila sa tentokrát družná debata krížom-krážom cez celý lokál a my sme si navzájom vymieňali skúsenosti či zážitky posledných týždňov v izolácii. Zrazu bol každému vzácny obyčajný rozhovor. Kým za normálnych okolností sa väčšina z nás dostatočne vyrozpráva na pracovisku, v škole, pri športe a doma si užíva kľudu, teraz každý hľadal to, o čo bol ukrátený. Potreboval zo seba dostať tie tisícky nahromadených slov, ktoré čakali na vypustenie do sveta. Na prevetranie duše.

Dovolenka v čase korony 1.

Keby svet bežal ako kedysi, sedeli by sme asi práve vo vlaku kdesi na trase Seattle – Vancouver. Štyri do bodky naplánované týždne národnými parkami USA a Kanady sa mi teraz javia ako science-fiction alebo sen.

Namiesto spoznávania zámoria a tykania si s grizlym sa pohybujeme vrámci prázdnin v overenom trojuholníku.

Mauzóleum v Krásnohorskom Podhradí

Pred pár rokmi sme navštívili kaštieš Betliar. Fascinoval ma. Už vtedy niečo začuli  o mauzoléum v Krásnohorskom Podhradí. Mali sme však iné plány a tak sme sa sem vrátili až teraz. Mauzoléum je na kraji obce, v udržiavanom 7 hektárovom parku. Dal ho postaviť Dionýz Andrássy. Oženil sa s neurodzenou Františkou Hablawetzovou.

Do Telgártu na kávu, do Muráňa na buchty...

Určite to poznáte. Zrazu sa okolo vás začnú objavovať nejaké informácie. Najskôr len náznak. Len prvý obrázok alebo odkaz. A potom je to stále častejšie. Fotka ako keby ani nebolo od nás. Nádherná oblúkový železničný viadukt ento most je súčasťou železničnej trate Červená Skala - Margecany, konkrétne sa jedná o Telgártsku slučku. Trať sa stavala v pokrízových rokoch 1931-1936.

Dovolenka v Chorvátsku na "konci sveta"

Opaľovanie, kúpanie a horúčavy nikdy neboli mojim vysnívaným cieľom dovolenky. Teplo nemám rada, ani opekanie sa, a kým som sa zrovnala s verziou ja a plavky  ...  Hambím saAle zas milujem more a rada plávam ...

 Keď bola prvá fáza korony na ústupe, akosi som si naivne myslela, že leto bude pokojnejšie a dovolenke pri mori v Chorvátsku som dávala aké také nádeje ...

Cyklovýlety po Hornom Považí II

Cez Štiavnik do sedla Bútorky

Dnešná trasa je vhodná aj pre cestné bicykle, celá je po asfalte.

Prvá časť cesty vedie cez obec Štiavnik. Patrí k najdlhším obciam na Slovensku. Vedie cez ňu niekoľko turistických aj cyklistických trás. Studnička pre osvieženie na konci obce.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok