Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Kudy kam, keď ste tam

Pár návrhov sme si prečítali v sprievodcovi, pár nám poskytol internet. Keď sme mali mesto schodené všetkými smermi nielen tam, ale aj späť, zažiadalo sa túlavým topánkam trochu zmeny. A keďže muž plánoval s Michaelom dlhý výlet bikom do Grada, rozhodol sa, že si cestu otestuje najprv spoza volantu. V podstate ho chápem.

Friuli Venezia Giulia

Tentokrát nebolo času na zháňanie vstupných informácii a z toho plynúce približné plánovanie ´čo, kde, kedy, akoˇ. Tentokrát sme sa rozhodli bleskovo. Veď zbierku sprievodcov Talianskom už akú-takú doma vlastníme.
Stačí zvoliť jedného vhodného kandidáta a listovať ním i cestou po diaľnici. Šak koľko času som ja investovala do čítania a ako sa zapotila pri parádnom plánovaní trasy Amerika/Kanada a nakoniec prd makový z toho bol.

Nakoniec som si ju neodpustila

Moju srdcovku. Taliansko.

Po dvoch tyždňoch na Slovensku sme márne hľadali niečo na oddych v Bavorskom lese. Iní nás predbehli. Vybukovali všetko do posledného miesta. A mňa zrazu vrámci neúspechu odpočinkuchtivého turistu premohla túžba vdychovať hoc len cez masku tú neprekonateľnú taliansku atmosféru. Vymazať z pamäti posledný rok a pol. Vypiť si ťažko napodobiteľné espresso, zahryznúť do hocčoho pomodoro-cestovinového, ochutnať sladkosti, skloňované podľa vzoru tartufo, či len tak zamlsať zmrzlinu, ktorú inak ani nemusím. A v neposlednom rade uniknúť dažďu. Lebo to, čo sa na nás lialo tento rok z oblohy, sa už nedalo (nechcelo) vydržať. Stále iba dážď, dážď a ešte raz dážď.

Pozývame vás na stretnutie pod Vysokými Tatrami

Stretnutie 9 2021 Po dvoch zrušených a jednom odloženom stretnutí, to predsa len ideme skúsiť.  Srdečne vás pozývam na spoločné jesenné stretnutie naničmám, artmám, cukrárok aj medovnikárok 10.- 12. septembra 2021 v Starej Lesnej  v penzióne Lomnicky. 

V Bardejovských kúpeľoch v čase kovidu

Znovu dozrel čas, dobiť baterky. Posledné obdobie, bolo náročné. Okrem toho všetkého, čo sa deje už cez rok okolo nás..., sa pribalilo aj iné. Za tri mesiace som obehala viac lekárov, ako za 50 rokov. Našťastie okrem boreliózy, pľúcnych chlamýdii , nejakého zvýšeného tuku v krvi, nových potravinových intolerancii a ekzému  ....som zdravá ako repa.

Carnuntum - historická rímska štvrť neďaleko Bratislavy

Carnuntum 9 Zvýletnieva sa Úsmev Ja viem, ešte to môže trvať dlho. Ale už z každej strany na mňa vykukujú lákadlá. Milujem Rím. So všetkými jeho pamiatkami. Preto keď som sa prvý krát dopočula o Petronell Carnuntum, oslovilo ma to. Pár kilometrov od Bratislavy sa kedysi dávno nachádzalo rímske vojenské aj civilné mesto. Archeológom sa podarilo malú časť tohto mesta odokryť a zrekonštruovať do pôvodnej podoby.

Nielen čepiec prekvapil

Mužov návrh na tohtoročnú náhradnú dovolenku – talianske Dolomity – som bez premýšľania okamžite zavrhla. Vlastne by som zavrhla ktorékoľvek prekročenie hraníc bez ohľadu na smer či svetovú stranu.

Dovolenka v čase korony 3.

Elektrina ako pojem budúcnosti rozvírila spomienky na tradície a dávnu minulosť a predurčila, ktorým smerom sa budem (minimálne pre začiatok) orientovať. Kúpim si ja kosu, rukavice, kameň na brúsenie, preštudujem internet a snáď sa mi podarí prebudiť prachom zapadnuté spomienky, ako sme sa to vtedy my s tou mojou spolužiačkou v pracovných prestávkach iniciatívne zaúčali do tajov neľahkého (ale voňavého) remesla. Neľahkého, keď ste amatéri. Voňavého, lebo ja zbožňujem vôňu pokosenej trávy.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok