Cestomama

Mapa cestovateľských zážitkov

Z trpaslíkov najstarší

Nie, nemusíte narýchlo listovať Snehulienkou, aby ste zistili, ktorý zo sedemčlennej zostavy bol najstarší. Trpaslík, čo mám na mysli ja, sa vzťahuje na štátny útvar republikový. Bo štáty s rozlohou menšou ako 1000 km² sa označujú za trpaslíčie. V Európe ich máme dokopy šesť a ja som si na svoje konto pripísala tretí v poradí. Ku Monacu a Malte pribudlo slnečné San Marino.

Rimini

 ... alebo nedeľný kvíz pre cestovateľky Mrkám, ktoré ich podľa jednej z indícii veľmi rýchlo dešifrujú. Takže takto vyzeralo mesto kedysi

 

 

 

 

 

18.4. (doplnené o zvyšné informácie a foto)

Stanovačka na streche

...alebo sňáď aj niečo pre Balalajku Mrkám (pokiaľ si správne pamätám, ovládaš nemčinu, tak si prečítaj originál v jednotlivých linkoch)

Jeden deň v jednom meste

Riešim dovolenku. Aby to bolo tak dokonale komplikované, mne sa vytrepať niekam len tak na pláž a nohy vyložiť a nechať si práškový cukor ... na palacinky v bufete za ťažké peniaze nechce. Teda iné chcem zažiť, lebo už som si povedala, že z takých dovoleniek som vyrástla.

Ako tu správne Kami poznamenala - potrebujem adrenalín. Veľa adrenalínu.

Padol nápad, že do Talianska so Zet a deckami. To by bola kopa adrenalínu. V prvom rade dať tú cestu sama s deckami a psom a trojnásobným "už tam budemeeeee?" Potom asi celkovo, čo s tou tlupou, lebo so psom predsa len hodne miesta dostanete ban na vstup.

Dvanásť miest, ktoré sa oplatí na Slovensku navštíviť

Ak chcete niekomu v skratke predstaviť Slovensko, pošlite mu toto video. Autor si dal naozaj záležať.

Áno, nežijeme v dokonalej krajine, vieme, že sú tu aj nie veľmi pekné miesta, že tu máme kadejaké problémy, že na jeden hrad pripadá jedna nelegálna skládka (to je len taký smiešny odhad, môže byť ich viac aj menej, dúfajme, že menej).

Skanzeny a múzeá v prírode na Slovensku

Vybrali sme blogy s fotografiami, ktoré vám priblížia ako to slovenských skanzenoch vyzerá. Nájdete tu aj zoznam všetkých skanzenov a múzeí v prírode na Slovensku. Prajeme vám krásne výlety za poznaním:) 

Kam na výlet v okolí Bratislavy? Päť tipov na ľahkú aj stredne náročnú turistiku

Je jar a ja sa už teším do lesa. Keby ste aj vy mali chuť vybehnúť na nenáročný výlet v okolí Bratislavy, tak vrelo odporúčam jednu z týchto turistických prechádzok.

Bezhlavý a toľká výdrž!

Deň piaty, rozlúčkový

Keď sme v predošlý deň na stanici U3 zazreli veľkoplošnú reklamu na Dungeon, sľúbila som Michaelovi, že si ešte raz a dôkladnejšie preštudujem informácie ku nemu na internete. Niečo sa mi marilo, že deťom sa návšteva neodporúča, nepamätala som si však spodnú vekovú hranicu. Takisto som plánovala skontrolovať cenu, aby som nezostala neskôr stáť pred pokladňou s otvorenými ústami. Tá reklama bola vlastne vnuknutím dobrej víly, bo pôvodne som túto hamburskú atrakciu z programu návštev vylúčila. Ako nevhodnú pre juniora.

Už ste niekedy jedli kuracie stehienka na senegalský spôsob?

Hmm, poviem vám, je to pochúťka, po ktorej sme si na poslednom školení priamo v priestoroch školy oblizovali prsty všetky do jednej z prítomných. Hanba-nehanba, dokonca sme si naložili aj zo trikrát, čo sme sa tej dobroty nevedeli dojesť. A pritom recept vyzerá byť úplne simple, teda nenáročný, čo sa prípravy a času týka. Dobrotou nás do kolien dostala naša senegalská kolegyňa.

Ak sa mi podarí jej interpretácia aspoň spolovice napodobiť i u mňa doma, čiže ak budem s výsledkom spokojná, určite ho raz zverejním. Ale teraz pridám ďalšiu správu z Hamburgu, aby som do zatiaľ nekompletnej zostavy doplnila i jeho očarujúce miesta. Tie, ktoré oslovili mňa.

Deň štvrtý, turistický

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.