Cestomama

Kam cez víkend? Lietadlá, vlaky, história aj folklór

Vyberte si z bohatej ponuky víkendových podujatí a strávte príjemný čas s deťmi a priateľmi. 

Kam cez víkend? Záhrady, parky, balóny ...

Víkend otvorených parkov a záhrad

Druhý júnový víkend 10. – 11. 6. 2017 bude na Slovensku patriť parkom a záhradám i mnohým iným zaujímavým zeleným a historicky hodnotným lokalitám. Pridajte sa aj vy k spoločnej oslave, zameranej na spoznávanie významu a hodnôt parkov a záhrad na Slovensku. Strávte príjemné chvíle v krásnom prostredí.

Zo zákulisia Brexitu

Nejdem sa venovať smutným udalostiam, ktoré sa udiali v Anglicku za posledné obdobie, ale takému bežnému každodennému životu, o ktorom som sa tento týždeň dozvedela od kámošky. Barbora, zlatá to deva, žije  a pracuje v UK už štvrtý rok. Má vysokú školu, pracuje zhruba v odbore, aj tak ťahá úmorné dvanástky, 4 dni za sebou, šéfuje ľudom za pásom. 

Vyšné Ružbachy - raj na konci sveta

Vyšné Ružbachy Biely dom Vrátila som sa na miesto činu. Po nejakých pätnástich rokoch, znova dozrel čas na väčší úlet od všetkých a všetkého... Najlepšie na to istom mieste, v Kúpeľoch Vyšné Ružbachy.

Presne tak, ako pred mnohými rokmi, moja príprava - rezervácia, balenie ... sa diali v hodine dvanástej.

Kam cez víkend? Oslávte Deň detí na hrade či v meste

Máj nám finišuje, sviatok našich ratolestí sa blíži, slniečka pribúda ... Najvyšší čas stráviť príjemný víkend vonku v prírode, alebo aj vo svojom meste. Počas celého víkendu nájdete bohatý program venovaný medzinárodnému dňu detí snáď vo všetkých kútoch Slovenska, stačí chvíľu pohľadať. Pripravili sme pre vás aspoň malú ochutnávku z toho, čo sa udeje na slovenských hradoch, v mestách ... Prajeme vám krásny víkend plný slnka a pohody.

Ako sme na Trenčianskom hrade strašili ...

Po roku sme sa s Luciou, šéfredaktorkou časopisu Torty od mamy vybrali opäť a znova, na cukrársku výstavu do Trenčína. Piatok bol na výstavisku voľnejší, napriek tomu, či práve preto, sme už k  večeru bezradne prešľapovali  na boľavých nohách .... Tesne pred záverečnou k nám dorazili dve pozvánky, na voľajakú párty pre vystavovateľov na Trenčianskom hrade.

Korytnica ako Černobyľ

Cestou z Liptova sme sa zastavili v Korytnici. Kedysi vychýrené kúpele sú už 14 rokov opustené. Videla som fotografie spustnutých kúpeľov, ale naživo je to oveľa desivejší zážitok, hlavne ak si ešte pamätáte aké krásne boli počas vášho detstva. 

Ako nám je dobre

Počas sviatkov sa najstaršia deva „zabávala“ prípravou projektu na tému Porovnanie školských systémov vo svete.  Jej voľba padla na Južnú Kóreu. V tejto krajine bola dvakrát,  je jej blízka ... A tak som sa vďaka dcére, pomedzi pokusy o varenie a pečenie, dozvedela aj o tom, ako sa nám na našom malom Slovensku dobre žije.Hambím sa

Cez 3/4 Slovenska do Bojníc

Už hodnú chvíľu sme s kolegyňou z časopisu Torty od mamy riešili, ako dopravíme na májovú výstavu do Trenčína kvantum časopisov. Náš problém vyriešila najstaršia dcéra vetou "Chcem ísť na výlet do Bojníc" Na rovinu s drahým sa už miestami cítime staro, na to aby sme s našim najmladším "jedináčikom" dali druhé kolečko hradov a zámkov, abo aspoň vytiahli počas víkendu päty z domu.

24 hodinovka

24 hodinovka môže byť rôzna. Niekto je 24 hodín v službe, niekto 24 hodín beží, jazdí autom alebo číta. Iný sa na 24 hodín zriekne jedla.

My občas tak cestujeme. Nie je to pre každého. Zvyčajne je to dosť namáhavé. Ale po pravde, máme to tak radi. A chodievame radi.

Tentokrát, keď sme so sestrou uvažovali nad vzájomnými darčekmi na Vianoce, napadlo nám pozrieť sa do Prahy. A keď sme zistili, že Jesus Christ Superstar stále beží, bolo rozhodnuté.

Prvé voľné predstavenie bolo až na sobotu 1. apríla. Ale bingo, predstavenie boo o 15. hodine, čo nám dosť vyhovovala. Lístky na vlak sme kupovali u súkromného dopravcu. Cestovali sme ako partia a tak nás spiatočné lístky zo Žiliny do Prahy stáli 48€. No nekúp to.

Celulitída, romantika a Šútovský vodopád

Tento víkend bol naozaj úžasný. Teda určite čo sa počasia týkalo. 29.9. sme mali s manželom výročie svadby. Už spomínané počasie bolo úplne v rovnakom duchu ako tú istú sobotu pred deviatimi rokmi.

Rozhodli sme sa, že nebudeme váhať a určite si posledný septembrový víkend užijeme. 

Na potulkách Čínou I.

Moja staršia dcéra mala v lete možnosť navštíviť túto krásnu krajinu počas dvoch  zaujímavých týždňov. Pridávam s jej súhlasom zopár krátkych postrehov a fotografii.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.