Cestomama

Celulitída, romantika a Šútovský vodopád

Tento víkend bol naozaj úžasný. Teda určite čo sa počasia týkalo. 29.9. sme mali s manželom výročie svadby. Už spomínané počasie bolo úplne v rovnakom duchu ako tú istú sobotu pred deviatimi rokmi.

Rozhodli sme sa, že nebudeme váhať a určite si posledný septembrový víkend užijeme. 

Na potulkách Čínou I.

Moja staršia dcéra mala v lete možnosť navštíviť túto krásnu krajinu počas dvoch  zaujímavých týždňov. Pridávam s jej súhlasom zopár krátkych postrehov a fotografii.

Z Chopku na Ďumbier a späť - len ja a hory

... samozrejme a zopár dosť iných turistov ;) Koncom prázdnin som vyhlásila generálny štrajk a vybrala sa na pár dní, ozaj len jeden, zotaviť sa z prázdnin. ÚsmevVýlet som plánovala v hodine dvanástej, takže som šla na istotu. Možno si poniektoré spomínate na Družbu v Jasnej a naše veľké stretnutie skoro pred siedmymi rokmi.

Tipy na víkend: Lietadlá, ovčeky, humor aj rytieri

Aj tento víkend sľubuje pekné zážitky. Stačí vyjsť z domu:) Či už máte radi históriu, folklór, zvieratká alebo humor, určite si vyberiete.

Bývať vo Vlkolínci nie je žiadna sranda

Vlkolínec je nádherný, ale žiť medzi haldami turistov je ťažké.

Slovenský raj pre malých aj veľkých turistov

Wikipédia hovorí, že: Slovenský raj je horské pásmo na východnom Slovensku v oblasti Spiša. Je považovaný za jednu z najkrajších prírodných oblastí Slovenska. Je charakteristický členitým terénom – roklinami, potokmi s vodopádmi a krasovými formami, ktoré sú pre turistov sprístupnené formou chodníkov, v náročnejších častiach aj technickými pomôckami.

Štokholm ešte trochu inak

Čaro Štokholmu sa ťažko popisuje slovami. Okrem historického centra má mesto ešte veľa krás.

Múzeum včelárstva, mlyn pri Jelke a oáza sibírskeho tigra

Za jeden deň sme si obehli príjemné atrakcie v okolí Senca - Barokovo-secesný most v Kráľovej pri Senci, múzeum včelárstva pri Kráľovej pri Senci, vodný mlyn v Jelke a chovnú stanicu tigrov. 

Štokholm - mesto, ktoré stojí za to vidieť

Plním si svoje sny o cestovaní. Úsmev Po minuloročnej pozitívnej skúsenosti s "poznávačkou" v Londýne, sme tento rok zakotvili v Štokholme. Zakotvili, je ozaj správny výraz, pretože Štokholm je mesto rozložené na mnohých ostrovoch. Výber lokality, ktorá by splnila požiadavky našej mnohopočetnej a veľmi rôznorodej rodiny nebol vôbec jednoduchý. Výsledok však predčil naše očakávania.

Tipy na víkend: Balóny, medvede aj Jánošík

Prázdniny sa prehupli do druhej polovice, no organizátorom víkendových podujatí dych nedochádza, verím, že ani vám nie:))) 

Po stopách Vinnetua

„Maminááá, a Vinnetou ešte žije?“ spýtal sa môj syn a po asi dvadsiaty krát si pustil cez youtube Poklad na striebornom jazere. Ja som mu teda naspäť asi po desiaty krát vysvetlila, že Vinnetou je len postava vo filme stvárňujúca indiána z kmeňu Apačov a Pierre Brice zomrel minulý rok. Bolo mi však jasné, že moje päťročné živé striebro nepočúva kvetnaté vysvetľovanie svojej maminy. „Psssst mami, už o chvíľu skočí. Vidíš okolo tej jaskyne sme šli!“


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.