Ja chcem, ja budem krásna

Moja cesta=moj "keto"zivot!

Pokusam sa nieco so svojou postavou urobit uz roky. Od druheho porodu sa ma kila drzia ako klieste, drzia a nepovolia. 

Skusala som uz naozaj vsetko, no najlepsie vysledky som docielia len s ketozou. Nikdy som to vsak nevedela dotiahnut do zdarneho konca. Vzdy sa mi to vymklo z ruk. Zacinam budovat svoje nove"JA" od zajtra rana. Verim, ze po tolkych neuspenych pokusoch, mi motivacia nepolavi a zamakam naplno:) 

Domáca kozmetika

Používa niekto domácu kozmetiku? Takú, čo sa nekupuje v obchode, ale normálne doma zmiešate? Ja občas niečo skúšam. No, nedopadne všetko dobre. Teda, asi nevyhovuje všetko mojej koži.

Niekde som si prečítala o fantastickej maske na tvar. Tak som to dnes skúšala. Zmiešala sa trocha medu, soda bikarbóna a kvapka mlieka. Vyrobila som z toho kašičku a dala na tvár. vydržala som asi 5 minút. Najskôr sa mi zdalo, že som ostala červená. Ale teraz sa mi celkom pozdáva, že mám tvár jemnú a hladkú. neviem, koľko to vydrží, ale asi vyskúšam aj na iné časti tela.

Len teda, naniesť si masku na nohy a vydržať len tak, aby som nenechavala stopy po kúpeľni.... to chce dopredu plánovať.

MÓda a ja, som vôbec trendy?

Krásnu 4.adventnú nedeľu prajem všetkým Naničmamám. Akosi nestíham pri mojich dcérkach nič a možno sa mi aj nechce, somm pohodlná, ale vďaka super súťaži som sa nadupla a vrátila sa trochu späť v mojej móde.

Po mesiaci

Pred časom som sa tu verejne priznala k mojej závislosti na jedle.

Prečítala som toho veľa. A zdá sa, že dozrel čas, Musím s tým niečo robiť.

Tentokrát ma oslovila celkom Mačingová. Naštudovala som jedálniček a v sobotu, 29. októbra som sa pustila do toho.

Prvý týždeň bol pre mňa absolútne krutý. Priznám sa, najradšej by som sa bola zahrabala do perín a prespala. Ale nedalo sa. Ja, ktorá mám rada mäso som sa bez neho cítila neustále hladná. A naviac, na ranajky ovocie s medom, to nie je nič pre mňa. Nejak som to prežila. Len som si postupne uvedomila, že tie recepty podľa rozpisu, to sa mi nepodarí dodržiavať. Niektoré mi vadili už pri prečítaní.

Som závislá. Závislá na ...

... jedle. Zdá sa vám to divné? Aj mne. Ale zrazu si uvedomujem, že je to presne takto. Môžem skúšať čokoľvek, vždy ma nakoniec jedlo premôže. Už hneď ráno myslím na to, čo si dám, plánujem celý deň. Rýchlo do seba nahádžem raňajky a s posledným sústom už ľutujem, že končia. A celá zúfalá myslím len na to, kedy budem môcť jesť znovu. Nevydržím a hľadám, čo by som si dala. Starostlivo naplánujem obed. Aj je zdravý. Len jediný problém, pri varení toľko skúšam, že mnohokrát sa jedna porcia stratí, len kým je dovarené.

Obedy mám konečne vyriešené

Tak nám v práci otvorili vegetariánsku jedáleň. Je maličká, ale odsýpa to tam jedna báseň a varia tam tak super, že aj moja teta výživová poradkyňa je odpadnutá, keď vidí tie kombinácie, ktoré si dávam.

Najväčšia výhoda je, že jedáleň funguje ako „šalátový bar“. Používam úvodzovky, lebo to fakt nie je o šalátoch, ale o tom, že prídete a vyberiete si čo chcete.

Štandardne sú tam tri teplé jedlá, cca 7 šalátových vecí, 2 dresingy, polievka. Varia bez múky, nech sa najedia aj bezlepkáči.

Keď vám poviem, že aj zarytý mäsožravec napísal ódu na ich pečenú cviklu, tak to hovorí za všetko.

Priebežné hlásenie o snahe byť fit

Čafte, devy, už som dlho nehlásila ako mi ide zmena pomeru tuk/svaly/voda v tele.

Dnes som bola u tety dietologičky, ukázala mi po dlhšom čase graf, kde tuk dole, voda a svaly hore. Už som v norme. Metabolický vek mám stále o 2 roky vyšší ako skutočný, ale vraj som za pol roka urobila dosť. V páse o 8 cm menej, nohavice, ktoré som nezapla, musím nosiť s opaskom. 

Tak si takto neskromne zagratulujem a verím, že tie, čo sa ešte neodhodlali cvičiť, sa zmotivujú:)

Pekný víkend, baby a veľa síl do života!

 

Vystri sa, prosím!

Tak už som tu zas, aby som vám uši či oči pílila o zdraví a zdravom životnom štýle.

Nuž čo. Poturčenec horší od Turka Chichocem sa.

Vystri sa! Lopatky tlač k sebe. Ramená dozadu.

To je asi najčastejšie, čo počúvam už rok v posilňovni od coacha.

Ono sa to ľahko povie, no len čo si nedáte pozor - gravitácia, 36 rokov zvyku a pohodlnosť mi zas tie ramená zatlačí vpred a schová prsia.

Dostavili sa prvé výsledky

Také poskromné, ako krehké slnečné lúče signalizujúce príchod jari. Úsmev Že čoho?  Polročného cvičenia čikungu a tajči  raz do týždňa a dvojmesačnej chôdze na bežiacom páse, 2x do týždňa. Všetko také s citom a láskou, však aby som si neublížila.  Hambím saNie nebojte sa neschudla som,  Pohodaje mi jasné, že bez stravy to nejde. Prvé zlepšenie, sa dostavilo, bola aj snaha o zmenu jedálnička, ale štorcla som sa, zablokovala, lebo ... Nevadí  aj to bude.

Poučenie z krízového vývoja

Mám za sebou dva mesiace boja s lenivosťou. Nič iné mi doteraz nebránilo cvičiť a trochu viac rozmýšľať o jedle. O jedle som rozmýšľala veľa, ale skôr v zmysle čo zožeriem skôr.

Po dvoch mesiacoch som prekonala magickú hranicu 70 kg a už týždeň začína moja váha číslicou 6. Už som úplne dokonalá.

Čo som sa naučila?

Viem, že robiť výpady so šesťkilovou činkou v každej ruke vedie k neuveriteľnej svalovici, a tá k absolútne nehoráznym problémom na toalete. Taká obyčajná vec ako sadanie a vstávanie zo záchoda je mission impossible. Jediný spôsob ako to zvládnuť je ťahať sa obojručne po stenách. Keby to nebolo nechutné, aj video by som vám nakrútila.

Nie je fitko ako fitko. Učím sa rýchlo a toto sa mi nepáči

Cvičenie prináša rôzne nové zážitky, objavy, otvára doteraz netušené obzory.

Prvý mesiac cvičenia mám za sebou, tuk ubudol, svaly pribudli, štyri cm z pása preč. Ani to tak nebolelo.

Chodili sme do fitka, ktoré mal otestované môj chlap. Vynikajúca posilka, neskutočne čistá, výborne vybavená, dobre zorganizovaná, ale trochu od ruky a dosť drahá. Tak sme si povedali, že skúsime niečo bližšie a lacnejšie. I našli sme. Dnes ráno sme tam nabehli prvýkrát a keby sme neboli takí sprostí akí sme, tak by sme si najskôr obzreli do čoho ideme a až potom kúpili mesačné permanentky. Nevadí, mesiac vydržíme a pohľadáme niečo lepšie.

Registrácia

Posilka, deň druhý. Akože o dosť lepšie:)

Neuveriteľná vec sa stala, šla som cvičiť opäť. Tentokrát sme sa vytrepali vyskúšať ranné cvičenie. Keby sme mali deti, mohli by sme si asi len pískať, ale keďže máme len psa, tak sa to dalo.

Predsavzatie, že budeme chodiť s kamarátkou stroskotalo hneď pri druhom pokuse navštíviť spoločne posilku, skazila to mrcha menštruácia, ktorá moju spolucvičenkyňu včera postihla. Keby som vedela, že mňa táto radostná udalosť postihne celkom nečakane v posilke, asi by som ani z postele nevstala. Nuž, horšie veci sa stávajú ako to, že sa vám cyklus preladí na kamošku a užívate si to o dva týždne skôr ako ste plánovali.

Napriek tejto nemilej udalosti by som druhý pobyt hodnotila ako veľmi progresívny:


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.