Ja chcem, ja budem krásna

Prečo priberám?

Som si také vypočula teraz pred chvíľou, že ako sme už rok doma a čo to s nami spravilo.
Ako sme popriberali - teda toto konkrétne ma zaujalo.
Ruku na srdce - udržiavať váhu pri voľnom režime, keď nemáme vôbec žiadne pravidla - tu zobneme, tam zobneme, pohyb (v rámci okresu) veškerý takmer žiadny, alebo tak lenivo komótny (šak komu by sa chcelo, lebo vraj aj plavková sezóna je toho roku zasa v ťahu), takže motivačne slabota - proste, je to komplikovanejšie a ešte viac zložité, ako to bývalo po iné roky. A navrch - ešte aj fitká zavreté - niežeby nejak veľkú skupinu to ovplyvnilo, ale aj tak ... je to jeden z markerov podpísaných pod pribúdajúcu váhu.
Ja som nepribrala.

Ako dostať farby do svojho šatníka, života ...?

Už zopár rokov mám takú víziu. Raz, keď bude veľká, bude zo mňa vedma ..., čo to všetko obnáša ešte neviem, ale vidím sa v dlhých etno šatách, plných farieb ..... Niečo medzi etno a hippies. Toto je niečo z oblasti, keď viem, že takáto, žena je niekde vo mne schovaná, len sa mi ju nedarí ešte prebrať k životu.

Úvahy o chudnutí ...

Tento víkend bol pre mňa, ale úplne iný ... Drahého som vypravila na pánsku jazdu, na lyžovačku a doma sme ostali gazdovať len s najmladšou devou. Moje telo a hlava to vyhodnotili tak, že treba vypnúť, najlepšie úplne. Nebola som schopná ničoho, no dobre okrem najnutnejšieho, dieťa potrebovalo jesť... Akurát dokumenty som voľajaké odsledovala.

Nepečenie

V rámci pôstu a hlavne snahy o redukciu váhy som zredukovala doma pečenie. Lebo ja som aj upiekla, lenže keď prišlo na jedenie, ostalo tiež na mňa. Aktuálne som to zredukovala len na víkendový raňajkocý koláč. Ak tam dám riadnu dávku kakaa alebo najlepšie rovno čokolády, tak sa zje ÚsmevÚsmev

Dokonalý šatník

Už aby začala cyklo sezóna, lebo nejak sa tak nechávam valcovať módou v poslednej dobe. To keď bude teplo na bicykel, budem riešiť, či mi cyklogate ladia s dressom a prilbou, ale teraz ... teraz som sa nechala unášať vodami casual wardrobe.

Povedzme si napriamo - po zrelej úvahe, 10tich hodinách spánku a veľkého špekupovania som došla k záveru, že som si nedala postaviť do nového domu šatník, aby som tam mala 30-36 kúskov handričiek. Lebo najprv ma to strašne štvalo, keď som si uvedomila, že mám minimálne 50 kusov vrchných dielov a aspoň 20 kusov spodných dielov a vlastne môj šatník by vystačil na dva minimalistické a furt som neni spokojná.

Tu nejde o to, že nemám si čo obliecť. Mám.

Len som chcela ... trochu nejak ... to uceliť.

A byť šik!

Ty si taký typ

 
Je to už hodne rokov, čo mi sestra hovorila, ako pracujú niektoré kozmetické firmy. Že pre každú krajinu - pásmo na mape - majú inú farebnú škálu nachystanú.
Ono to dáva docela zmysel, len som sa nad tým veľmi nezamýšľala, lebo napríklad make upov pre černošky sa u nás asi veľa nepredá (ako nie som rasistická, len príklad uvádzam). Rovnako je to asi aj s paletou tieňov, rúžov a hlavne farieb na vlasy.
Dlho sme sa s mojou šjaci fešn guru vadili, aký som ja vlastne farebný typ.
Chameleón zväčša.
Ale roky rokúce som bola presvedčená a aj moje okolie, že som jeseň. Nie taká jeseň ako Julia Roberts, to nie, ale proste pehavá, hnedé oči ....

Fashion

Ahojte čitatelia, tento článok bude o móde 2018...

Ako viete móda 80-tých rokov sa vracia.

V Januári/Februári som rada nosila dlhé jemné svetre, boyfriendy a timberlandy.

Začiatok Marca bol trošku teplejší a tak som rada nosila  kockovaný kabát alebo šál...

Apríl je bláznivý preto rada nosím farebnejšie oblečenie, biele tričko z červeným nadpisom LOVE a nato krásny červený kabát,tmavé sprané skinny jeans.

Máj začiatok teplých dni, oversize sveter zatiahnuť to opaskom a vysoké čižmy nad kolená.

Ó šaty

Trochu som váhala, či napísať tento príspevok, ale potom som si povedala prečo nie? Všade navôkol je nálada vážna až dramatická a toto by mohlo byť možno trochu odľahčenie alebo obdiv k šikovnosti a talentu. Veľmi sa mi páčia ženy, ktoré nosia, vedia nosiť a robia to s citom pre vkus, šaty. Sama nemám veľa kúskov nakoľko to, čo sa mi páči nie je na moju postavu alebo môj vek, či peňaženku. Snívam o krásnych róbach ako navrhuje napr. Lýdia Ekhard čo, keďže nie som žiadna arabská princezná ani miliardárka, nie je v realite možné. Tak sa aspoň kochám pohľadmi. Dnes som objavila skvosty, ktoré nejednu romantičku privedú do rozprávky. Je to Francúzka Sylvie Facon. Čo šaty, to umelecké dielo. Skúste sa pokochať aj vy...

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok