Ja chcem, ja budem krásna

Nepečenie

V rámci pôstu a hlavne snahy o redukciu váhy som zredukovala doma pečenie. Lebo ja som aj upiekla, lenže keď prišlo na jedenie, ostalo tiež na mňa. Aktuálne som to zredukovala len na víkendový raňajkocý koláč. Ak tam dám riadnu dávku kakaa alebo najlepšie rovno čokolády, tak sa zje ÚsmevÚsmev

Dokonalý šatník

Už aby začala cyklo sezóna, lebo nejak sa tak nechávam valcovať módou v poslednej dobe. To keď bude teplo na bicykel, budem riešiť, či mi cyklogate ladia s dressom a prilbou, ale teraz ... teraz som sa nechala unášať vodami casual wardrobe.

Povedzme si napriamo - po zrelej úvahe, 10tich hodinách spánku a veľkého špekupovania som došla k záveru, že som si nedala postaviť do nového domu šatník, aby som tam mala 30-36 kúskov handričiek. Lebo najprv ma to strašne štvalo, keď som si uvedomila, že mám minimálne 50 kusov vrchných dielov a aspoň 20 kusov spodných dielov a vlastne môj šatník by vystačil na dva minimalistické a furt som neni spokojná.

Tu nejde o to, že nemám si čo obliecť. Mám.

Len som chcela ... trochu nejak ... to uceliť.

A byť šik!

Ty si taký typ

 
Je to už hodne rokov, čo mi sestra hovorila, ako pracujú niektoré kozmetické firmy. Že pre každú krajinu - pásmo na mape - majú inú farebnú škálu nachystanú.
Ono to dáva docela zmysel, len som sa nad tým veľmi nezamýšľala, lebo napríklad make upov pre černošky sa u nás asi veľa nepredá (ako nie som rasistická, len príklad uvádzam). Rovnako je to asi aj s paletou tieňov, rúžov a hlavne farieb na vlasy.
Dlho sme sa s mojou šjaci fešn guru vadili, aký som ja vlastne farebný typ.
Chameleón zväčša.
Ale roky rokúce som bola presvedčená a aj moje okolie, že som jeseň. Nie taká jeseň ako Julia Roberts, to nie, ale proste pehavá, hnedé oči ....

Fashion

Ahojte čitatelia, tento článok bude o móde 2018...

Ako viete móda 80-tých rokov sa vracia.

V Januári/Februári som rada nosila dlhé jemné svetre, boyfriendy a timberlandy.

Začiatok Marca bol trošku teplejší a tak som rada nosila  kockovaný kabát alebo šál...

Apríl je bláznivý preto rada nosím farebnejšie oblečenie, biele tričko z červeným nadpisom LOVE a nato krásny červený kabát,tmavé sprané skinny jeans.

Máj začiatok teplých dni, oversize sveter zatiahnuť to opaskom a vysoké čižmy nad kolená.

Ó šaty

Trochu som váhala, či napísať tento príspevok, ale potom som si povedala prečo nie? Všade navôkol je nálada vážna až dramatická a toto by mohlo byť možno trochu odľahčenie alebo obdiv k šikovnosti a talentu. Veľmi sa mi páčia ženy, ktoré nosia, vedia nosiť a robia to s citom pre vkus, šaty. Sama nemám veľa kúskov nakoľko to, čo sa mi páči nie je na moju postavu alebo môj vek, či peňaženku. Snívam o krásnych róbach ako navrhuje napr. Lýdia Ekhard čo, keďže nie som žiadna arabská princezná ani miliardárka, nie je v realite možné. Tak sa aspoň kochám pohľadmi. Dnes som objavila skvosty, ktoré nejednu romantičku privedú do rozprávky. Je to Francúzka Sylvie Facon. Čo šaty, to umelecké dielo. Skúste sa pokochať aj vy...

(Pred)vianočné všeličo

Ako zvyčajne pre Vianocami, dejú sa veci čarovné alebo "čarovné" Veľký úsmev Zadarilo sa mi schudnúť a v pondelok som si kúpila krásne menčestráky veľkost 36. Šťastná jak blcha som bola, aj keď na stehnách by to mohlo byť o centimetrík volnejšie, ale na páse a zadku sedia (ako riť na šerbli). Ešte som sa doma povykrúcala pred zkadlom a potom mi to došlo.

Moja cesta=moj "keto"zivot!

Pokusam sa nieco so svojou postavou urobit uz roky. Od druheho porodu sa ma kila drzia ako klieste, drzia a nepovolia. 

Skusala som uz naozaj vsetko, no najlepsie vysledky som docielia len s ketozou. Nikdy som to vsak nevedela dotiahnut do zdarneho konca. Vzdy sa mi to vymklo z ruk. Zacinam budovat svoje nove"JA" od zajtra rana. Verim, ze po tolkych neuspenych pokusoch, mi motivacia nepolavi a zamakam naplno:) 

Domáca kozmetika

Používa niekto domácu kozmetiku? Takú, čo sa nekupuje v obchode, ale normálne doma zmiešate? Ja občas niečo skúšam. No, nedopadne všetko dobre. Teda, asi nevyhovuje všetko mojej koži.

Niekde som si prečítala o fantastickej maske na tvar. Tak som to dnes skúšala. Zmiešala sa trocha medu, soda bikarbóna a kvapka mlieka. Vyrobila som z toho kašičku a dala na tvár. vydržala som asi 5 minút. Najskôr sa mi zdalo, že som ostala červená. Ale teraz sa mi celkom pozdáva, že mám tvár jemnú a hladkú. neviem, koľko to vydrží, ale asi vyskúšam aj na iné časti tela.

Len teda, naniesť si masku na nohy a vydržať len tak, aby som nenechavala stopy po kúpeľni.... to chce dopredu plánovať.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok