reklama

Práca a financie

Ako si nájsť prácu aj škola rodinných financií. Otázky, rady, skúsenosti ako hospodáriť s peniazmi.

Gastrolowe - Kto nám gastro pochová?

09. 12. 2022 - 06:34, by balalajka
Keď pred 2 rokmi nastúpila korona, zavreli sa všetky reštauračné zariadenia. Len sme si povzdychli - raz keď znovu otvoria ... takú šniclu si ja v reštike dám!Keď pred rokom boli znovuzavedené opatrenia, ľudia sa išli potĺcť, čo POTREBOVALI ísť si sadnúť. To na kávu, to do reštiky. Vadili sa s prevádzkarmi gastra, aby ich pustili sadnúť aspoň na 10 minút na kávu, vyhrážali sa hygienikom, bohovali na vládu.Realita dnešných dní, nad ktorou povzdychne nejedna gastroprevádzka? Poloprázdno.

Najekologickejšie oblečenie

01. 09. 2022 - 08:45, by dasa_

Och, veľa prívlastkom má oblečenie v obchodoch. Zhotovené z bio bavlny. Ešte viac bio. Bez detskej práce. Bez škodlivej farby. Vyrobené blízko nás. Z tradičných materiálov. z netradičných materiálov. Nové. Recyklované. Upcyklované. Z druhej ruky.

No najekologickejšie z toho vychádza to oblečenie, ktoré už máte v skrini. Veru tak. Ak zrovna nemáte kapsulový šatník s 30 kúskami oblečenia na sezónu, tak iste máte v skrini už niečo podobné, ako teraz nutne potrebujete. Len časom zišlo z očí, zišlo z mysle.


reklama

O veľkosti balenia

17. 05. 2019 - 07:45, by dasa_

Som cez čísla. Všetko počítam, porovnávam. Obávam sa, že čoskoro začnem počítať aj kocky cibule pri krájaní ÚsmevÚsmev Mohla by som sa vyhovárať, že to mám z ručných prác, kde stále potrebujem mať pod kontrolou očká.

Ale nie, je to proste vo mne hlboko zakorenené. Vďaka tejto záľube zistím z času na čas zaujímavé veci.

Práca v päťdesiatke

05. 11. 2018 - 14:26, by Kamila

Zhodou náhod, som sa nejak postupne stretla s úplne rôznymi príbehmi..., pohľadmi na prácu pred päťdesiatkou, či po nej.... Že dve dámy v tomto veku si nevedia nájsť prácu v metropole východu, dajme tomu ... ale, že vedecký pracovník, učiteľ na univerzite je už v tomto starý,  pre prácu na zahraničnej univerzite, alebo v korporátoch odchádzajú (ne)dobrovoľne vysokopostavení manažéri ..., bolo pre mňa celkom prekvapujúce. Dôvody? že môžu byť vyhoretí? že už nie je kam sa posúvať ..., že už je neskoro niečo nové začínať ....

Čo by ste zmenili?

17. 03. 2016 - 11:35, by dasa_

Hmm, tuším ma každý rok v marci dobehne nostalgická nálada. Asi to súvisí s dátumom, kedy sa podávajú daňové priznania a ja mám naviac roboty :)

 

Aj tento rok tak trochu bilancujem. Okľukou som sa dostala k môjmu prvému klientovi, ktorému som začala z núdze robiť pred 20 rokmi podvojné účtovníctvo. Na ňom som sa učila, časom sa naše cesty rozišli. Teraz som sa dala na to nahovoriť opäť. A tak sa mi začali vynárať spomienky, aké to bolo pred 20 rokmi, čo všetko sa stalo, čo sme zažili. Aj sme sa dosť rozprávali


reklama

Malý (veľký) zázrak

13. 03. 2015 - 17:15, by annie

S radosťou vám oznamujem, že sa mi stal malý...alebo lepšie povedané veľký zázrak. Dievčatá, po 8 rokoch materskej dovolenky sa na mňa usmialo šťastie a v meste kde je viac ako 30% nezamestnanosť sa mi podarilo nájsť prácu. Dala som si len jednu žiadosť, pozvali ma na pohovor a vybrali si ma.

Výpovedná lehota+odstupné

02. 03. 2015 - 09:34, by belka3

Ahoj, zaregistrovala som sa iba pred chvílkou a chcela by som požiadať o radu, brat dostal 27.2.2015 výpoveď pravdepodobne z dôvodu nadbytočnosti bez výpovednej lehoty.
Má nárok na vyplatenie 3 mesačnej výpovednej lehoty + 3 mesačného odstupného? U zamestnávateľa odpracoval 14 rokov, má 3 malé deti, jedno dlhodobo choré-3roky a 3 mesiace, manželka je na predlženej materskej.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama