Denník naničmamy

Jesenná krása

Milujem jeseň. Presne tento úžasný čas, ako je práve teraz. Ranná hmla s prísľubom slnka. Presne pred 22 rokmi som bola v pôrodnici a bolo úplne rovnako.

Prečo rada kupujem pivo

Keď ešte môj otec žil, dostala som od neho niekoľko rád do života. Len tak medzi rečou. Alebo dvoma lyžicami polievky. Také tie dedinské skúsenosti, ktoré dal život.

Je to už veľmi dlho, čo tu otec nie je a ja si vždy, keď kupujem pivo na neho spomeniem.

No, je to divné, sám moc pivo nepíjal a domov sa asi ani nekupovalo. Len keď sa chystali nejaké veľké roboty. Pre majstrov. Keď náhodou bolo treba, tak sa utekalo s konvičkou do krčmy. Na čapované.

Raz mi ale povedal - keď budeš mať chuť na pivo, nikdy si nekúp jedno. Lebo keď kupuješ iba jedno, hneď všetci vedia, že to iba pre seba kupuješ. Ale keď kúpiš dve, tak to je také normálne. To proste nesieš niekomu, kto je doma.

Nie, tento rok nezaváram :)

Jak sa tento rok blížilo leto, skontrolovala som zásoby v špajze a vyhlásila, že nie, tento rok ale naozaj nezaváram.

Žijeme zlaté časy

Teda, teraz nemyslím tak celkovo. O tom inokedy, aj keď tiež si myslím, že sú to zlaté časy.

Ježiško už u nás bol

Tento rok 18.decembra. Nie, nepomýlil sa. Iba mi splnil môj dávny sen z detstva. Kedysi v roku 2010 som na jeho základe splodila nasledujúci blog:

Píše sa rok 2025...

(alebo krátka predstava o zvolenej budúcnosti z jedného letného dňa o 15 rokov neskôr)

Angels watching over us

Tak znel oficiálny názov nášho tohtoročného vianočného gospelového a zároveň benefičného koncertu, ktorý sa konal minulú nedeľu. Môj prvý pred publikom v novom zbore, keďže minulý rok som v tomto období kvôli Michaelovi a jeho koncertom pauzovala.

Technika sa, našťastie, na poslednú chvíľu predsa len umúdrila, a tak sa nám podarilo širokému publiku nielen spríjemniť víkendový adventný večer, ale vďaka vystúpeniu sa na dobročinné účely vyzbieralo vyše 2200€.

Keď som o desiatej večer dorazila unavená, ale spokojná domov, objavila som kúsok od vchodu na zemi cestovný lístok na mestskú hromadnú na niekoľko jázd. Chvíľu som naň hľadela a zvažovala, čo s ním. A potom som sa rozhodla.

V Káne

Nejaký týžden dozadu sme mali možnosť zúčastniť sa zájazdu do Izraela. Súčasťou bola aj návšteva mesta Kána. Možno ste o tom počuli - Kána je miesto, kde Ježiš urobil prvý zázrak. Na svadbe premenil vodu na víno. Niektorí tvrdia, že to preto, elbo zobral na svadbu aj svojich učeníkov a tí sa údajne trochu viac zabávali. A tak bolo treba zachrániť situáciu ÚsmevÚsmev Netuším, či to je pravda.

Uplynulo desať rokov ...

 ... odvtedy, čo ste sa modlili spolu so mnou ...

Ďakujem, že ste sa pridali, že ste boli v tých ťažkých časoch s nami... 

Mamka odišla, v danej chvíli, to bolo to najlepšie ...

Rozumom som si to zdôvodnila, len to dospievanie bez nej dlho bolelo, bolí ...

Moje truhlíkové skúsenosti

Vždy obdivujem dovolenkové fotografie, kde sú úzke uličky plné rôznych kvetináčov, a v nich rastliny všetkého druhu. Kvitnúce aj listové. Len tak voľne položené na ulici. Fascinuje ma to.

Balkóny nie sú problém ani u nás. Je už veľa barákov, kde sú tie balkóny rovnako krásne, ako kdekolvek inde v Európe. Ale také voľné uloženie kvetov veru nie je bežné.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok