Denník naničmamy

Matematika a jej krásy či ... ?

V pondelok som bola na dcérinom rodičovskom združení. Je siedmačka na waldorfskej škole. Všetko je tam inak ako poznám, poznáte z klasických škôl. Aj spôsob vyučovania aj samotný priebeh rodičovských združení.

Stretávame sa spoločne raz do mesiaca a zväčša viac času trávime, rozprávaním o deťoch ako samotnom učení. Tentokrát tomu bolo inak. Majú teraz epochu matematiky, mesiac majú každý deň 1,5 hodiny tento predmet. Je to okrem jazykov, pre decká prvý predmet, ktorý učí niekto iný ako ich triedna. A aby sme aj my rodičia boli v obraze, čo sa deti učia, ako a prečo sa to učia ..., prišla medzi nás aj učiteľka matematiky.

Čistenie zvonku i zvnútra

Práve máme prázdniny, tzv.fašiangové. Nič sme na ne neplánovali, lebo sme kedysi nevedeli, či Michael bude ešte muzikálne aktívny a či ho už konečne postihne mutovanie.

Nuž a ja som si povedala, že je jedno, ktorá z dvoch alternatív bude aktuálna, ja odštartujem tohtoročný pôst a triedenie (nepotrebných) vecí. Veď i tak sú teraz mnohé príspevky v rádiu či TV orientované na túto tému a zo všetkých strán sa na poslucháčov a divákov valia rôzne tipy ohľadne nej.

Presne pred rokom 16.

Kolega Anton naklonil hlavu nad pravý a naďalej výrazne modrofialový prostredník so zreteľnými krvnými podliatinami.

- To si šila ty?

- Áno.

- Pekná práca. Radil by som ranu dôkladne premyť, potom prečistiť – ďalej použil výraz, ktorému som nerozumela.

- Myslíš, že mám znovu stiahnuť necht? - prerušila ho prekvapene doktorka a mne hrôzou takmer vypadli oči.

Presne pred rokom 15.

V okamihu, keď doktorka otvorila dvere, aby mi podala správu, sa v ich tesnej blízkosti nachádzala aj kolegyňa Schmidtová. Čisto náhodou ku mne otočila tvár a ja som jej kývla hlavou na pozdrav.

- Ona bola u teba? - spýtala sa prekvapene svojej nezvanej následníčky. Tá sa ku mne otočila chrbtom.Jej odpoveď som nezachytila, no potešilo ma nasledujúce rozhodnutie.

Presne pred rokom 14.

Ja som využila príležitosť a pustila sa s ňou do debaty. Podľa nepísaného pravidla „smalltalk zbližuje ľudí“.

Presne pred rokom 13.

- Tak najprv mi tvrdí ´o desať dní´ a zrazu sem chodím častejšie než na klavír??? Samozrejme, že sa podriadim príkazom lekárov, veď sa jedná o moje zdravie. Ale nezdá sa jej vari niečo na rane, keď mi nečakane, priam exponenciálne, navýšila kontroly???

Igor sa postavil ku stolíku a poukladal naň všetko potrebné.

Vydieranie

Ráno som si otvorila mail.
Keďže som čakala jednu správu, ktorá mi do normálnej pošty neprišla, výnimočne som sa pozrela, či mi nespadla do SPAMu. Ako to už u mňa chodí, už som to popozerala zbežne, že to vyhodím všetko do koša na odpadky a bude vybavené.
Docela ma pobavil mail s titulkou - POZOR! Boli ste napadnutý. No tak otvorím - sem tam sa niekto v Amerike nudí a nabúra sa mi že vraj do mailovky. Musí byť teda riadne sklamaný, keď tam nájde zväčša objednávky, odkazy na web stránky, reklamu a také tie obežníky, aby ste stránku navštívili, lebo je tam zaujímavý odkaz. Nejak som prestala písať aj korešpondenciu, keď sa dá všetko rýchlejšie vybaviť cez msg a smsky.
No tak som tú správu otvorila a čítam ... bla bla bla boli ste napadnutý trójsky kôň ...

Presne pred rokom 12.

A naozaj! Do ošetrovne vstúpil mladík s ebenovou pokožkou. Takže sa jednalo iba o afrických desať minút.

- Prečo ste nečakali na oddelení, kým neprídeme? - osopila sa naň podráždená policajtka.

Iba čosi ospravedlňujúco zamrmlal.

- Skade pochádzate? - spýtala sa o kus zmierlivejšie.

- Zo Somálie.

- Obaja?

Nemo prikývol.

- Poprosím vaše doklady.

Podal jej nejaké papiere.

Presne pred rokom 11.

Do ošetrovne vbehla so smiechom nová tvár. Obe ruky mala snáď až po plecia omotané obväzmi. Zjavne sa pred chvíľou ktosi z kolegov zaúčal v obväzovej technike na jej horných končatinách.

- Konečne si ich môžem dať dole! – radostne zvolala a pristúpila ku môjmu stolíku.

- Potrebuješ pomoc, Simone? - prezvedal Igor.

- Netreba, rozmotávanie zvládnem i sama.

Potom zbadala napoly odhalenú ranu, modrofialový prst a necht so stehmi.

- Oh, to muselo bolieť. To je ten pomliaždený prst?

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.