Denník naničmamy

Déjà vu - či čriepky zo života jednej matky

Dnes naše najstaršie dieťa, no dobre dospelá dcéra, úspešne absolvovala štátnicové skúšky. Je šikovná a vie si k tomu sadnúť, keď treba. Asi viac dostala zabrať pri náročnej diplomovke a nie jednoduchom  a dlhom období zdravotných problémov .... Ale nemej dôležité bolo dotiahnuť to všetko do zdárneho konca.

Byť mamou je .....

 .... keby že píšem tento blok v stredu, tak to bude náročné, zložité ... Aj také dni sa nájdu. Pohoda

Od zajtra

Oz zajtra začína piaty ročník Do práce na bicykli. Fandím im. Už len pre to zapálenie, urobiť niečo pre seba, okolie. Tu nejde len o enviromentálne prostredie - aj keď o to ide asi organizátorom v prvom rade. Jednou ranou zabijete viac múch - urobíte niečo pre seba v rámci pravidelného pohybu, niečo pre životné prostredie v rámci zníženia výfukových splodín a niečo pre dopravu v meste v štýle menej áut, menšie zápchy.
 
Na druhej strane si položme otázku - sú slovenské mestské cesty pripravené pre cyklistov? Je slovenský zvyčajne nervózny šofér pripravený na cyklistov? Vie slovenská cyklistická verejnosť dosť o dopravných predpisoch?
 
V prvom rade si uvedomme, že cyklistických chodníkoch je v mestách žalostne málo.

Nenašla som pochopenie

Mohla by som tu písať litánie, ako mi zrušili obľúbený obchod s ľanovými nohavicami... Nemá zmysel, nepomôžem si, a len by som sa opakovala. Ta už pár týždňov hľadám nahrádu, bo skoro všetky letné nohavice, doslúžili koncom minulého leta. Doslúžiť, čítaj , sú deravé ...., lebo mám krásne "štíhle" stehná.Hambím sa

Už nebudem čítať knihy

No dobre, tak aspoň nejakú chvíľu...

Dvanásť rokov s Naničmamou

Dnes máme 12. narodeniny.  Torta Rozmýšľala som, ako s tým naložiť? Hambím sa Možno "malou" osobnou rekapituláciou. Nedávno mladší syn (19r.) potreboval rozhovor do školy a vznikol z toho príbeh jednej naničmamy.

S vôňou kníh

V rýchlovarnej kanvici to vrelo. Romie po mne po očku poškuľoval, ako ma myká do rytmu Rain od Miku a hádžem do šálky dve lyžičky. Zdul sa. Vážne. Povedala by som, že ten jeho kovový filter otrčil ako koketa spodnú peru, keď jej nie je niečo po chuti. Môj french presser sa urazil. No tak sa zdúvaj! Zaliala som kávu vodou a veselo cinkla lyžicou do Romiho v nádeji, že aspoň žmurkne. Nič. No ale čo by som čakala od pomôcky na prípravy kávy, že áno?
Tak hej - zas mám to obdobie zalievanej kávy. A môže vlastne za to Siiri, Irma a Anna - Liisa. Tri vitálne deväťdesiatničky a skvelá kniha Babičky: Smrť vo Večernom háji.

Silvester a iné bubliny

Na Silvestra mi NEvyšla cesta po východnej  Európe, ani nočný výstup na Choč. Mali sme ísť s parťákom z FB stránky Parťák na hory, pozrieť si ohňostroje. Počasie hlásili zamračené, tak sme to obaja zhodnotili ako zbytočné, trepať sa na hory do mraku. Ale vo mne furt hlodalo čosi, že čo ak presne o polnoci bude na chvíľu nejaká diera v mraku a bude aspoň na chvíľu úžasný výhľad na ohňostroje po celom svete Veľký úsmev Veľký úsmev. Večer som sa zbalila (deťúchy boli u starkých), nasadla na bus a ťapkala si to cestou hore zo Strání na Martinské hole.

Šošovica

Tak naše te.co zaviedlo novinku - zoberiete si do ruky scanner a nákup si sami priebežne nahadzujete do systému a môžete rovno ukladať do tašky.

Čítala som o tom, tak som to chcela vyskúšať. Podarilo sa mi aj zeleninu navážiť, aj zadať 2 kusy pečiva. Akurát šošovica sa ukázala ako problém. Tvrdošijne mi vypisovalo, že tento tovar môžu nakupovať iba tí, čo už majú aspoň 18 rokov Veľký úsmevVeľký úsmev

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.