Denník naničmamy

Rok 2020 - aký si bol?

Aký bol pre mňa končiaci rok?  Dlho som rozmýšľala nad jediným slovom, ktoré by ho najviac vystihovalo.

Neopakovateľný - lebo dúfam, že sa už nikdy nezopakuje . Výnimočný - lebo sme mali stále nejaké výnimky. Rok-domased -  lebo sme jeho veľkú časť presedeli doma… dalo by sa ich vymyslieť a napísať omnoho viac.

Darčeky, darčeky, všade samé darčeky

Priznajme si to, Vianoce sú hlavne o darčekoch. Najskôr dlho vyberáme, čo komu. Zháňame. Skrývame.  A potom pozorujeme, či sme trafili. Či sa darčeky páčia.

Snažila som sa loviť najskôr v mojej pamäti. Či sú tam uložené nejaké darčeky. Potom som otravovala manžela. Syna. A ostatných v mojom okolí.

13 dní do Vianoc

Kto je nervózny? Úsmev

Kto si myslí, že nepostíha vianočné prípravy? Veľký úsmev

Kto sa jaší pri predstave 21.12.2020 a zavretých obchodov? Váľam sa od smiechu po podlahe

JA NIE!

Konečne, vážne KONEČNE som došla do štádia, kedy mi je už šum a fuk, či bude upratané, navarené a darčeky zabalené.

15 dní do Vianoc

Povedzme si úplne na rovinu - inak sme si to všetko predstavovali.

Tento rok je netradičný celý a tak si pokladám otázku, či je na mieste sa silou mocou tých tradícií držať aj na Vianoce.

15 dní do Vianoc je relatívne času dosť všetko postíhať, čo máme naplánované.

Toho roku sme si "darovali čas" - nejak neplánovane a asi aj nejak nie podľa chute.

Odpadajú nám firemné večierky, posedenia pri vínku na námestí s priateľmi, nákupy na poslednú chvíľu. Lebo však lockdown visí v povetrí skôr ako poriadne sneženie.

Martinčanov sa nepýtam obligátne - už máte sneh na Holiach?, ale také tohoročné - zdraví ste na firme? Kým na jar, len odtakávali, teraz len krčia ramenami. No....

3-2-1 štart! Advent začal

Tak čo moje? Nakúpili ste? Máte posledné darčeky na ceste a prvé koláčiky na stole?
Mikuláša pre detiská a manžela schovaného?
Už nová kabelka a topánočky sú pod posteľou a čakajú, že si ich zabalíte a vy vytešené jak kamzíky odškrtávate z kalendára advent?
Či to máte nejak ako ja - v panike ste včera aspoň 4 sviečky zháňali pred obedom, aby tie detiská vedeli, že nejaké Božie narodenie tu o 4 nedele bude a keď už materi nepomáhajú, aspoň nech ju nenervóznia pridávaním bordelu a netvária sa jak na all inclusive nechávajúc taniere po jedení v prostred kuchyne či celom byte?
Včera som sa rozhodla pre zúfalú vec.
Kúpiť si nejaký nový adventný svietnik.OPRAVA! Nie nejaký, ale presne taký aký chcem.

Ako dokáže jedna predavačka potešiť

Tuším som už dlhšie nebola v obchode na nákupe. Teda ak nepočítam potraviny a drogériu. No a včerajšie upratovanie skrine ukázalo, že potrebujem zimné nohavice.

Prvé nohavice, čo som videla a zobrala do ruky sadli, tak som sa ešte zabehla pozrieť do kávové obchodu, kde majú aj oblečenie. Reku kúpim si nočnú košeľu, bola v akcii. Už som išla k pokladni, keď ma zastavila predavačka, či si to nechcem radšej vyskúšať. Lebo teda podľa nej som si zobrala príliš veľké číslo. Mne vraj v pohode stačí aj menšie číslo. No balzam pre moje uši ÚsmevÚsmevKto by toto nepočul rád????

Milý denníček - zákaz vychádzania deň 4

No čo ti napíšem, milý denníček?

Tak už to netrpezlivo dávame štvrtý deň. Niekto lepšie, niekto horšie.

Neviem, či sa mi podarilo ošaliť FB, ale tie krikľúnske správy burcujúce proti celoplošnému testovaniu nejak utíchli. Neviem, či im niekto hubu zapchal, alebo sa vlastnou zlosťou tí ľudia zalkli, či len mne sa podarilo to ustáť v skupinách o varení a pečení, kde najväčší problém bolo zohnať tekvicové pyré. Nuž - vďaka Bohu za americkú blbosť - aspoň som sa mohla uchechtávať, ako v Alabame šprintujú do Costca, lebo tam vraj pyré majú.

Dobré ráno Slovensko!

Som unavená zo statusov a diskusií na FB. Už sa bojím otvoriť hocijakú sociálnu sieť na Slovensku, aby odtiaľ nevypadol Matovič a nasrdené a ešte viac nasrdené komentáre.

Haló ľudia! Ste tam?

Keď sme si hovorili, že sa musíme naučiť s koronou žiť neznamenalo to, že nič iné sa riešiť nebude!!!

Takže...

Dobré ráno Slovensko!

Ako ste sa vyspali?

Čo máte za oknom?

Čo vás čaká?

Tešíte sa dnes na niečo?

Bojíte sa dnes niečoho?

Alebo len tak čakáte čo ten deň prinesie a nechávate sa uniesť udalosťami dňa a toku dejov?

Ja sa teším dnes na obed. Naša donášková reštika tuším zalapala po dychu a vrhla sa na to vo veľkom. Rozšírila ponuku menučok.

A vraj má byť po týždni mrcha počasia zas kúsok slniečka na oblohe.

O oslavách, svadbách a nejednej stužkovej

Máme takú veľkú debatu. Stužkové a svadby a celkovo oslavy akéhokoľvek druhu počas tohoto obdobia.
Akoby zrovna naschvál nám sa toho toho roku nakopilo takých osláv, ktoré by sa načím vo väčšom patrilo osláviť. Niežeby niektoré narodeniny boli menej významné, človek má byť vďačný za každý jeden rok, ktorý si smie pripísať k svojmu veku.
Ale tak predsa len 15,18,45,50,70 - to už sú také numerá, že človek by spolu aspoň s blízkou rodinou to chcel osláviť. Lenže my sme si povedali, že nebudeme provokovať.
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok