Denník naničmamy

V Káne

Nejaký týžden dozadu sme mali možnosť zúčastniť sa zájazdu do Izraela. Súčasťou bola aj návšteva mesta Kána. Možno ste o tom počuli - Kána je miesto, kde Ježiš urobil prvý zázrak. Na svadbe premenil vodu na víno. Niektorí tvrdia, že to preto, elbo zobral na svadbu aj svojich učeníkov a tí sa údajne trochu viac zabávali. A tak bolo treba zachrániť situáciu ÚsmevÚsmev Netuším, či to je pravda.

Uplynulo desať rokov ...

 ... odvtedy, čo ste sa modlili spolu so mnou ...

Ďakujem, že ste sa pridali, že ste boli v tých ťažkých časoch s nami... 

Mamka odišla, v danej chvíli, to bolo to najlepšie ...

Rozumom som si to zdôvodnila, len to dospievanie bez nej dlho bolelo, bolí ...

Moje truhlíkové skúsenosti

Vždy obdivujem dovolenkové fotografie, kde sú úzke uličky plné rôznych kvetináčov, a v nich rastliny všetkého druhu. Kvitnúce aj listové. Len tak voľne položené na ulici. Fascinuje ma to.

Balkóny nie sú problém ani u nás. Je už veľa barákov, kde sú tie balkóny rovnako krásne, ako kdekolvek inde v Európe. Ale také voľné uloženie kvetov veru nie je bežné.

Deň, ktorý si pamätám

Nie je veľa dní, ktoré by som si pamätala tak, ako tento deň. Nielen dátum, ale presne si spomínam, čo sme robili. Presne si spomínam na ten okamih, keď sme v aute zachytili tú správu.

Prvý krát sme vtedy nechali malého, mal necelý rok, u svokrovcov a my sme išli pracovne do Banskej Bystrice. Cestou domou, už tesne pred zaparkovaním sme to začuli zo správ. Ešte sme tomu celkom neverili. Len ďalšia letecká katastrofa.

Pustili sme telku a začalo sa to valiť.

Nič už nebolo také, ako pred tým.

Všetko sa zmenilo.

Veď kolegov syn, ktorého poznám dlhé roky tam bol pred 4 dňami.

A tie scény, ktoré telka dookola prehrávala. Ten des, smutno, prázdno. Aké to je, keď už vieš, že neexistuje šanca. Čo robíš? Alebo si našťastie ani nestihneš uvedomiť, čo to je?

Školský rok u nás začal veselo

Prečo by malo byť niečo jednoduché, keď nemusí. Rušný minulý týždeň vystriedalo iné zábavisko. A to som si myslela, že so školou bude viac pokoja, aspoň teoreticky. Hambím sa

Už v nedeľu sa najmladšia deva  sťažovala na bolesť hrdla, Začala som hneď fázu kurírovania, už sa poznáme. Teplotu nemala, nejak sme dúfali, že to rozchodí, lebo pri histaminovej intolerancii sa vie hrdlo ozvať častejšie ..., tak šla v pondelok do školy.

Malé ženy

Nie, nejdem písať o novej filmovej adaptácii tohto slávneho románu. Len som si požičala názov, lebo sadol ako ...., k dojmom, o ktoré by som sa rada podelila. Hambím sa

Pri starších deťoch som akosi neriešila prespávanie kamarátov, spolužiakov, ani nejaké väčšie "párty" ... Mala som plný dom svojích detí, starostí cez hlavu a moji introverti, zas až také veľké spoločenské potreby nemali.

Postrach menom bezsenná noc

Presne o jednej som opúšťala na sladkých 6 týždňov školu, aby som o 17:30 nabalená batohmi vyrazila s Michaelom smer Slovensko. Napodiv sa neudialo tentokrát nič výnimočné. Ibaže som vedela, že nasledujúca noc bude zasa raz až príliš krátka. A jej podobné budú v podstate nasledovať ďalších cca. 14 dní.

Keď už tu spomínam tie noci, tak hneď prvá na tábore bola tá úplne najhoršia. Ženy v mojom veku tušia, o čom píšem, keď tvrdím, že viac než polku i tak prebdiem v akomsi ťažko identifikovateľnom polospánku. Telu na regeneráciu zostávajú potom sobotňajšie a nedeľňajšie rána medzi šiestou a desiatou, kedy z vyčerpania "dobieham" zaslúžený odpočinok. A beda tomu, koho cesty sa vtedy naschvál či omylom skrížia so súradnicami mojej postele.

Ako som sa na dovolenke spustila

Z dovolenky od severného Jadranu sme už cez týždeň doma. Boli sme len s dvoma mladšími deťmi. Tak postupne starším dvom referujem ako sme sa mali .... Neskutočne som ich pobavila jedným zo svojich dovolenkových excesov. 

Zážitok od pokladne

Priznám sa, že melón som nekupovala snáď aj dva - tri roky. Dnes som ale dostala chuť prevelikú, tak som odskočila do najbližšieho supermarketu.

Prvý zážitok bol vydolovať melón z obrovskej krabice. Netuším, ako sa kupujú tie úplne naspodu. Lebo nechodia do obchodu iba samí basketbalisti, aby to dočiahli.

Toto je ten obchod, kde si musíte sami odvážiť, čo kupujete. Zvyčajne trochu bojujem s dotykovou obrazovkou a tak som bola šťastná, keď som to rýchlo zvážila a išla ku pokladni.

Pokladníčka chytila melón a hovorí - "To máte zle odvážené. Toto je iný melón, nie bezjadierkový. Počkajte, idem vám to odvážiť" A naozaj vstala, zobrala melón a odišla pár k najbližšej váhe. Celkový rozdiel bol cca 1,2€.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok