Denník naničmamy

Život je zmena

Začalo sa to úplne nevinne.Hambím sa Rozhodla som sa najmladšej deve kúpiť do izby koberec. Lebo už ozaj dozrel čas ... Podlaha z mäkkého dreva je fajn, ale ...

Najťažšia je škola života

 Na tento blog sa chystám už asi mesiac.Úsmev Odvtedy pribudli nové dojmy... a asi aj dozrel čas.

Keď vajce učí sliepku

Včera som bola znova a zas po dieťa vo Waldorfskej škole. Však čoby nie 18km tam a rovnako naspäť.

Pred školou vždy stretávam deti v školskom klube a dve učiteľky, či je zima, či horúco, blato, sucho ...  Okrem dažďa sú vždy vonku. Samozrejme v náhradnom oblečení a topánkach. Detí sú živé, tvorivé, radostné ...., p.učiteľky majú môj veľký obdiv. V podstate všetky.

Drzte mi palce prosim

Dievcata, moc prosim, drzte mi palce.

Zase mam bolesti a nemozem spat...na kontrolnom CT cku mi nieco nasli, tak ma posielaju este do Biontu na vysetrenie gama kamerou.

Vysetrenia sa nebojim, absolvovala som ho aj pred operaciou, bojim sa len vysledku. Ja som dufala a este stale dufam, ze uz budem konecne v poriadku. Ale mam strach. Velky. Nedokazem si predstavit, ze by som mala to vsetko absolvovat znovu.

Tie bolesti som si myslela, ze po tak velkej operacii su normalne, tak som riesila liekmi, alebo ked boli v ramci znesitelnosti, som si ich nevsimala.

Tak velmi uz chcem byt zdrava. Tesit sa z deti a vnucatiek, chodit na vylety, normalne fungovat...

Zaslúžim si nobelovu cenu za tvorivosť?

 Dievčatá, musím sa vám pochváliť. Hambím sa Abo zas a znova, šalena ja bula. Pohoda

Vo svete pocitov

Už druhý týždeň sa chystám s vami podeliť o jeden z neopakovateľných zážitkov. Okrem toho, že najmladšia deva bola marod a ja som si "nepočula vlastnú myšlienku"Hambím sa, som aj tápala ako to podať.

Včera, keď som si prečítala rozhovor s Luciou Šoralovou, dostavila sa u mňa neskutočná úľava. Niekto to povedal za mňa, presne tak ako to vnímam. Dovolím si Lucku krátko citovať:

Debaty s dospelými deťmi

Máme dve, už pár rokov, dospelé deti, tretie, čo o chvíľu dovŕši osemnásť ...  Ale ušlo sa nám za odmenu aj najmladšie jedenásťročné, za všetkých troch starších. Chichocem sa To mi nenecháva až tak veľa priestoru na vychutnávanie si  rodičovskej zrelosti Hambím sa Ale však vďaka nej máme naničmamu a ja môžem smelo naprávať svoje resty. Úsmev

Učiť deti pomáhať?

Za seba tvrdím, že určite áno, treba deti učiť pomáhať. Mám dve deti školopovinné, tak ma články o slovenskom školstve zaujímajú. čítam pomaly všetko, porovnávam s realitou, teda aspoň tou, aká je na škole, kde chodia junáci. Nie je to ružové, skôr šedé s čiernymi fľakmi, ale občas sa vyskytne kúsok peknej výšivky, keď ako rodič vidím, že s učiteľkou ťaháme za rovnaký koniec, aby z deciek niečo vyrástlo. Uvažovala som, že prehovorím chalanov na 8-ročné gymnázium, veď hlavy na to majú, ale nakoniec som to nechala tak. Občas ma prepadnú pochybnosti, či som im nepokazila "budúcnosť", keď som ich tam nedostrkala. Teraz by mohol ísť na prijímačky mladší, tak som znova zablúdila k tématike 8-ročných gymnázií.

Ahojte

Ahojte dievčatá Úsmev

Chcem vás po dlhšom čase pozdraviť. Konečne mám trošku času , všetky dane z motorových vozidiel a nehnuteľnosti a výkazy do poisťovní som do konca mesiaca stihla, tak dnes môžem beztrestne oddychovať Slnko

Krátko pred vianocami som ukončila rádioterapiu , takže už konečne nemusím chodiť na Klenovu ako do husličiek , teraz už len  budem brať 5 rokov lieky a modliť sa , nech sa mi to nevráti.

Prežila som síce najhorší rok v svojom živote. Ale PREŽILA som ho !

To som teda dopadla

Už som tu párkrát spomínala, ako som našu najmladšiu devu ukecala na čítanie. Čítala som jej Harry Pottera nahlas, celkom zaberačka. To sme končili voľakedy v októbri. Odvtedy už gro číta Tinka sama, aj keď hodina spoločného čítania denne ma málokedy minie. Vraj v dvojici je to zaujímavejšie. Hambím saTakto nejak spoločne sme zvládli päť kníh Percyho Jacksona, zo štyri Bohov Olympu, jedného Tragáčika... Na Vianoce som deve kúpila tri časti Školy dobra a zla. Našla som na to celkom zaujímavé recenzie, deva sa ku knižke hlásila. No stále  rozmýšľam, že som si to mohla odpustiť ...

Večne mladá s tetániou

Ani neviem, čo už bolo poslednou kvapkou, ale rozhodla som dopátrať príčiny mojej jedinečnosti.... Rozmýšľam ako to nazvať, maximálna neefektívnosť, roztržitosť, únava, nesústredenosť, občasná vnútorná predráždenosť a často rozprávam koniny...  Ako to bolo -  aj tisíc kráť nič slona dorazilo , či tak voľajako.

Odvážne som sa vytrepala rovno na neurológiu k jednému "partizánovi". Aj po prvej návšteve u neho som si pridala ako simulant. Ale poslal ma na nejaké vyšetrenia, že potom uvidíme.

Liptovská bryndza

Toto je vlastne blog o ničom PohodaPohoda

Len som si dnes popri varení prečudesného jedla spomenula na jednu veľ,i starú pesničku zo zlatej brány. Snáď si ten text dobre pamätám:

"Liptovská bryndza dnes repce, spravila haluškám čepce. A hoci belostné krásne, nik o nej neskladá básne. Liptovskí básnici zradní, budete bez bryndze hladní. Jedzte len halušky holé, holé jak liptovké hole"

Ak mi pamäť slúži, tak to spievala Zuzka Tlučková kedysi dávno v Zlatej bráne.

 


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.