Denník naničmamy

Pieseň na sobotu

No, tuším si dodnes pamätám dodnes znelku jednej rozhlasovej relácie. Teda slová z nej. Fascinovalo ma, že to bolo ráno a my sme mali poupratované vždy až poobede. A tam sa spievalo: Prídeme k vám každú druhú sobotu, keď už máme porobené všetku robotu...." Tuším to chodievalo o 9. Chichocem saChichocem sa Obdivovala som, že u kamarátky upratovali už v piatok. U nás sa také nedarilo. Ale ich otec ako jediný z celej dediny chodil na týždňovky, tak sa chystali, keď príde.

ABBA je späť

Zvyčajne mám rada počas dňa ticho. Potrebujem sa pri práci sústrediť. Je síce pravda, že potom počujem každé šuchnutie, ale to je o inom.

Pracujem z domu a nebeží mi na pozadí nič. Ani rádio, ani telka.

Dnes som to však porušila. Prečítala som si, že ABBA vydala nový album. Tá správa ma normálne naštartovala a tak som si hneď aj pustila niečo z netu. A teda, okamžite ma to prenieslo do ranných študentských rokov. Usmievam sa a verím, že to ostane tak celý deň ÚsmevÚsmev Stačí mi fatk málo

Pri akých knihách relaxujete?

Momentálne nemám na mysli konkrétne tituly kníh. Ale do Vianoc príde určite ešte aj táto téma Úsmev

Skôr ma zaujíma žáner. Lebo už zase sa mi stalo, že som kúpila vychválenú knihu. Z nejakého rebríčka. Ani som moc nehľadala bližšie informácie. Videla som rebríčky, videla som odporúčania. Tak som si v lete na náš pár dňový výlet kúpila.

Výpadok

Zaujímavá vec sa stala.

Moje decká došli o hodinu skôr si večer pokecať. A čuduj sa svete, pristavili sa na sedačkách a rozvaľovali sa tam a klábosili sme a klábosili. Všeličo sa prebralo - aktuálne, menej aktuálne, ale aj staré hriechy. A ja som mala čas a klábosila s nimi.

A keď nás to omrzelo, šťukali sme bezmyšlienkovite a prepínali kanály až nakoniec sme to vzdali a decká si šli dobrovoľne upratať izbu a ja som sa utiahla dohnať resty na svojej pleti.

Ďakujem ti leto, že si bolo

Slnko spoza okien sa ma ešte snaží oklamať. Ale ja viem. Bola som vonku. Po včerajšku som už vytiahla jesennú bundu. Je to neodvrátiteľné. Leto už bolo.

Napriek všetkým problémom a ťažkostiam bolo pre mňa úžasné.

No dobre, nestihli sme žiadnu dovolenku pri mori. Vlastne, absolvovali sme iba dva krátke výlety. Nič viac. Napriek tomu sa nesťažujem. Napriek tomu, že navždy odišiel svokor. Napriek tomu, že sme sa tento rok ani raz nekúpali. Bolo to úžasné leto.

Asi je to vnútorným nastavením. Neviem. Mne sa jednoducho toto leto páčilo.

Autobusový stres

Jááj, dlhé roky som nešla v autobuse z mesta do rodnej dediny. Roky to bola každodenná cesta. Dnes ale prišiel ten deň, keď použitie autobusu bola najlepšia cesta. Dopredu som si na internete vyhľadala spoj, pozrela cenu. mmch, autobus už roky rokúce chodí v rovnaký čas.

Vypýtala som si lístok a na ruke mala nachystané mince v hodnote cestovného, niečo cez 1€. Ale vodič že nie, nie,  že iba 35 centov. Aj niečo k tomu povedal, ale nerozumela som.

Tak som si v pohode sadla, užívala cestu. A zrazu mi oči padli na lístok. Skoro som skolabovala. Napísane, že dôchodcovská zľava nad 70 rokov. Oblieval ma pot. Reku aj vlasy čerstvo nafarbené, aj tenisky na nohách. To fakt vyzerám tak zle????

Škola volá, zbohom prázdniny ...

Prázdniny zbehli tak neskutočne rýchlo. Či žiadna zmena? Aj to leto bolo trochu prapodivné. Najprv extrémne horúčavy, potom zo dňa na deň jeseň. A to jeseň milujem, ale táto skorá ma zastihla nepripravenú.Hambím sa K tomu prazvláštny čas na výdych v oku pandemického tornáda? 

Tabuľková generácia :)

Už som to tu myslím spomínala. Môj manžel je tabuľkový typ. Nemyslím tým, že mu sedia štandardné veľkosti, ale všetko dianie okolo seba potrebuje mať v tabuľkách. Fakt všetko. On nielen tie tabuľky vymyslí, on ich aj pravidelne plní. Je síce pravda, že keď občas chcem nejaký výstup, tak je problém. Ale zistiť, koľko sme platili za zmrzlinu na prvej dovolenke v Taliansku pred 20 rokmi, to vieme PohodaPohoda

Odkedy sa treba starať?

Nie, nepomýlila som sa. Nechcela som písať o deťoch a o tom, dokedy sa máme o ne starať. Dokedy má slúžiť Mamahotel.

Druhá strana ma zaujíma. Keď ten život je už jasne za polovicou, vlastne po pravde, keď sa už dlhodobé plány nerobia. Odkedy je potrebné prebrať za rodičov, či starých rodičov celú starostlivosť? Viac menej nás to čaká všetkých.

Bola som dnes u kardiológa a ten mi pravidelne zvykne rozprávať o svojej babke. Má ju aj ako motivačné video na počítači. Vo veku 95 rokov denne cvičila s malými fľaškami vody, denne zbehla  a vybehla na 5. poschodie.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok