Denník naničmamy

Šošovica

Tak naše te.co zaviedlo novinku - zoberiete si do ruky scanner a nákup si sami priebežne nahadzujete do systému a môžete rovno ukladať do tašky.

Čítala som o tom, tak som to chcela vyskúšať. Podarilo sa mi aj zeleninu navážiť, aj zadať 2 kusy pečiva. Akurát šošovica sa ukázala ako problém. Tvrdošijne mi vypisovalo, že tento tovar môžu nakupovať iba tí, čo už majú aspoň 18 rokov Veľký úsmevVeľký úsmev

Kto sa hýbe ten je ...

Tak sa nám to rozbehlo. Po Novom roku pribudli športovci Mrkám. Myslím vo fitku a hlavne páriky. Kým po minulý a predminulý rok to boli jednotlivci, včera sme ako skalní skomentovali, že ježiško nosil pod stromček asi permanentky pre oboch. Alebo novoročné záväzky boli na oboch stranách. Každopádne je to DOBRE. Lebo vo dvojici to ide lepšie - vyhovárať sa sám pred sebou, prečo tentokrát nejdem sa dá, ale nahlas pred druhým, naviac partnerom (nedaj bože frajerom / frajerkou - ešte si tak pomyslí, že je človek lenivý) no to tak!

Na staré kolená som začala hrať PC hry

Určite nie z rozkoše, ani veľkej nudy.... Len spätná väzba od najbližších, že rozprávam bludy, kvantá preklepov, problémy so sústredením nielen pri šoférovaní, mi robili vrásky na čele ... Ešte som relatívne mladá, na takéto problémy ... Neurológ to pred rokom uhral na tetániu ... Keď na mňa úplne náhodne či až tak nie, zasvietil asi druhý článok o tom, že trénovanie mozgu ozaj pomáha, vzala som to ako výzvu. Už sme tu rozoberali, že mozgu pomáhajú všetky nové činnosti aj keď známe robené úplne inak ... od využívania druhej ruky, pri bežných aktivitách, chodení po neznámych miestach ..., ale aj učení sa nových vecí ... Poznáme aj tradičné krížovky, sudoku ..., len ak sa to robí neustále dookola, mozok si zvykne a pokrok sa už nedostavuje? 

Aký bol rok 2017?

Ďalší rok je za nami ..., alebo len nastal novoročný deň, rovnaký ako každý iný... Ale možno neuškodí malá rekapitulácia, čo nám uplynulý rok dal, vzal ... Tak či tak nám veľa priniesol ...

Skúsim krátko zhrnúť ten svoj, náš ... rok 2017.

Čo je vlastné dôležité ...

Po Vianociach, som sa rýchlo vrátila do reality. So starším synom sme dnes strávili zo tri hodiny v čakárni na chirurgii. Pre nás je to staré známe prostredie ...., len už ozaj stačilo. Verím, že po troch mesiacoch spejeme k záveru ... , na začiatok u synátora. So staršou dcérou nás čaká druhé kolo ...

Krásne Vianoce

Už mám Vianoce. Bolo mi dopriate preštudovať si nerušene časopis Televízia ;) konečne som pozrela vianočnú reklamu... a dokonca aj nejaký romantický film. Dozvedela som sa akej farby nosí oblečenie ded Maroz ... ;) Ako málo občas stačí mame ku šťastiu. Dievčatá, prajem vám, aby ste si aj vy užili veľa krásnych okamihov. Občas stačí málo. ;) Zo srdca vám prajem krásne a pokojné sviatky v kruhu najbližších.

Ahojte

Ahojte dievcata ObjímamObjímamObjímamSlnko  vsetky vas pozdravujem a prajem krasne vianoce.

Dlhsie som sa neozvala , je mi tazko, ale snazim sa robit vsetko pre to, aby som sa z toho dostala a este chvilocku tu bola.

Mam metastazy na plucach i v kostiach, beriem novu chemoterapiu, obcas mam bolesti, ze mam problem sa i pohnut.

Tiež potrebujem „řvát“

alebo poplakať si či pofňukať. Problém mi to nevyrieši, ale aspoň psychike na chvíľku odľahčí. Ibaže mi nejde ani jedno ani druhé ani tretie. Čo teda? Hm ..... žeby sa smiať či aspoň pochichotať. Veď smiech lieči....na všetky neduhy najlacnejší „liek“.

Potrebujem "řvát ..."

Aj som toho napísala viac, aj si to nedopatrením vymazala, takže asi ostanem, len pri základnej potrebe, posledných dní, aspoň miestami kričať. ... Tešenie sa na Vianoce si nechám, na neskôr, alebo pomedzi to. Vianoce majú veľkú moc. Nič nové sa nedeje, len toho nič je posledné obdobie na mňa veľa ... "Budem se rvát, budeme řvát ..."

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.