Denník naničmamy

Nenašla som pochopenie

Mohla by som tu písať litánie, ako mi zrušili obľúbený obchod s ľanovými nohavicami... Nemá zmysel, nepomôžem si, a len by som sa opakovala. Ta už pár týždňov hľadám nahrádu, bo skoro všetky letné nohavice, doslúžili koncom minulého leta. Doslúžiť, čítaj , sú deravé ...., lebo mám krásne "štíhle" stehná.Hambím sa

Už nebudem čítať knihy

No dobre, tak aspoň nejakú chvíľu...

Dvanásť rokov s Naničmamou

Dnes máme 12. narodeniny.  Torta Rozmýšľala som, ako s tým naložiť? Hambím sa Možno "malou" osobnou rekapituláciou. Nedávno mladší syn (19r.) potreboval rozhovor do školy a vznikol z toho príbeh jednej naničmamy.

S vôňou kníh

V rýchlovarnej kanvici to vrelo. Romie po mne po očku poškuľoval, ako ma myká do rytmu Rain od Miku a hádžem do šálky dve lyžičky. Zdul sa. Vážne. Povedala by som, že ten jeho kovový filter otrčil ako koketa spodnú peru, keď jej nie je niečo po chuti. Môj french presser sa urazil. No tak sa zdúvaj! Zaliala som kávu vodou a veselo cinkla lyžicou do Romiho v nádeji, že aspoň žmurkne. Nič. No ale čo by som čakala od pomôcky na prípravy kávy, že áno?
Tak hej - zas mám to obdobie zalievanej kávy. A môže vlastne za to Siiri, Irma a Anna - Liisa. Tri vitálne deväťdesiatničky a skvelá kniha Babičky: Smrť vo Večernom háji.

Silvester a iné bubliny

Na Silvestra mi NEvyšla cesta po východnej  Európe, ani nočný výstup na Choč. Mali sme ísť s parťákom z FB stránky Parťák na hory, pozrieť si ohňostroje. Počasie hlásili zamračené, tak sme to obaja zhodnotili ako zbytočné, trepať sa na hory do mraku. Ale vo mne furt hlodalo čosi, že čo ak presne o polnoci bude na chvíľu nejaká diera v mraku a bude aspoň na chvíľu úžasný výhľad na ohňostroje po celom svete Veľký úsmev Veľký úsmev. Večer som sa zbalila (deťúchy boli u starkých), nasadla na bus a ťapkala si to cestou hore zo Strání na Martinské hole.

Šošovica

Tak naše te.co zaviedlo novinku - zoberiete si do ruky scanner a nákup si sami priebežne nahadzujete do systému a môžete rovno ukladať do tašky.

Čítala som o tom, tak som to chcela vyskúšať. Podarilo sa mi aj zeleninu navážiť, aj zadať 2 kusy pečiva. Akurát šošovica sa ukázala ako problém. Tvrdošijne mi vypisovalo, že tento tovar môžu nakupovať iba tí, čo už majú aspoň 18 rokov Veľký úsmevVeľký úsmev

Kto sa hýbe ten je ...

Tak sa nám to rozbehlo. Po Novom roku pribudli športovci Mrkám. Myslím vo fitku a hlavne páriky. Kým po minulý a predminulý rok to boli jednotlivci, včera sme ako skalní skomentovali, že ježiško nosil pod stromček asi permanentky pre oboch. Alebo novoročné záväzky boli na oboch stranách. Každopádne je to DOBRE. Lebo vo dvojici to ide lepšie - vyhovárať sa sám pred sebou, prečo tentokrát nejdem sa dá, ale nahlas pred druhým, naviac partnerom (nedaj bože frajerom / frajerkou - ešte si tak pomyslí, že je človek lenivý) no to tak!

Na staré kolená som začala hrať PC hry

Určite nie z rozkoše, ani veľkej nudy.... Len spätná väzba od najbližších, že rozprávam bludy, kvantá preklepov, problémy so sústredením nielen pri šoférovaní, mi robili vrásky na čele ... Ešte som relatívne mladá, na takéto problémy ... Neurológ to pred rokom uhral na tetániu ... Keď na mňa úplne náhodne či až tak nie, zasvietil asi druhý článok o tom, že trénovanie mozgu ozaj pomáha, vzala som to ako výzvu. Už sme tu rozoberali, že mozgu pomáhajú všetky nové činnosti aj keď známe robené úplne inak ... od využívania druhej ruky, pri bežných aktivitách, chodení po neznámych miestach ..., ale aj učení sa nových vecí ... Poznáme aj tradičné krížovky, sudoku ..., len ak sa to robí neustále dookola, mozok si zvykne a pokrok sa už nedostavuje? 

Aký bol rok 2017?

Ďalší rok je za nami ..., alebo len nastal novoročný deň, rovnaký ako každý iný... Ale možno neuškodí malá rekapitulácia, čo nám uplynulý rok dal, vzal ... Tak či tak nám veľa priniesol ...

Skúsim krátko zhrnúť ten svoj, náš ... rok 2017.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.