Denník naničmamy

Ako sa nachádzajú priatelia...

Človek sám seba nevytvára. Človek len objavuje, čo doňho bolo vložené. Že mi v hrudi bije srdce tuláka som objavila pradávno. V okamihoch nostalgie, smútku či prázdnoty ma to vždy hnalo von, na kopec a hlavne do vetra. Nájde sa tam aj túžba po dobrodružstve, guráž a rozhodne som za bláznovstvo! Ale niekde mi svieti STOPka. Napríklad v hore. Tam ma isto chce všetko zožrať. Každé zviera na mňa čaká, aby si zgustlo a hlavne medvede. Najviac ma všetci očakávajú v noci, takže tam s rešpektom nevstupujem (teda do minulého roku som nie), a preto som stále nažive. Chichocem sa

Dupnem si nožičkou

No vážne. Od radosti. Nie z trucu, aj keď včera som búchala skrinkami na kuchyni a dupala ako Dupkáč od zlosti.

Všetko sa to začalo asi pred týždňom. Bude časovka na Kykulu. Ideš?

No nejdem. Čo by som tam robila?

Kykula je taký fajný kopček pri Trenčíne. Kúsok smerom k českým hraniciam. Bola som tam dovedno trikrát. Prvý krát som sa tam rovno skácala prosím pekne v zákrute. Schaosila som, keď ma v stúpaní obiehalo auto a kopla som si sama sebe do kolesa. Zapnutá v tretrách samozrejme. Takže pravé koleno mi skončilo v mäkkom napadanom ihličí. Páčil sa mi ten kopec. Aj keď som kúsok bicykel tlačila, lebo však nasadnúť v tom stúpaní sa mi nedalo ani náhodou.

O relativite centimetrov

Balalajka pekne napísala o relativite času Áno Pridám krátky postreh o relativite vnímania veľkostí oblečenia (mužmi, teda mojim drahým). Vystrihovala som si novú letnú sukňu, látka a strih rozložené na zemi. Drahý sa opýtal, že akému dieťaťu šijem. Keď som povedala, že mne, začal sa hádať, že to neoblečiem Prekvapenie Normálne som musela zobrať meter a zmerať obvod pásu, len tak uznal, že je to pre mňa. Ale na Vianoce mi suverénne kúpil čipkovaný topík veľkosť S Pohoda

Prvý ťýždeň prázdnin je štastne za nami

Skúsim krátko zrekapitulovať, možno vás inšpirujem, alebo len samú seba presvedčím, že prázdniny doma, nie sú na zahodenie. Úsmev A že v konečnom dôsledku nie som až tak nemožná, ako si často pripadám.Hambím sa

Zbierky

Zbierky neboli nikdy moja silná stránka. Aj som sa nadšene vrhla do niečoho, čo bolo zrovna moderné, ako obaly od žuvačiek, zápalkové krabičky, známky.... Ale nikdy som dlho nevydržala, opakovaná činnosť ma moc nebaví. Síce mám kopec vecí, ale veru, žiaden poriadok v tom.

Zato môj manžel je pravý opak. Zbiera všeličo. A vždy prehľadne zakladá, ukladá. Máme zbierku výstrižkov z novín, zbierku hokejových kartičiek, mincí, známok.... On potrebuje svoj poriadok. A tu tomu vládne, tam mu do toho nesiaham.

Občas mám síce pocit, že tie skrine by sme mohli aj lepšie využiť. Ale potom si spomeniem na moje veci a som tichúčko.

Déjà vu - či čriepky zo života jednej matky

Dnes naše najstaršie dieťa, no dobre dospelá dcéra, úspešne absolvovala štátnicové skúšky. Je šikovná a vie si k tomu sadnúť, keď treba. Asi viac dostala zabrať pri náročnej diplomovke a nie jednoduchom  a dlhom období zdravotných problémov .... Ale nemej dôležité bolo dotiahnuť to všetko do zdárneho konca.

Byť mamou je .....

 .... keby že píšem tento blok v stredu, tak to bude náročné, zložité ... Aj také dni sa nájdu. Pohoda

Od zajtra

Oz zajtra začína piaty ročník Do práce na bicykli. Fandím im. Už len pre to zapálenie, urobiť niečo pre seba, okolie. Tu nejde len o enviromentálne prostredie - aj keď o to ide asi organizátorom v prvom rade. Jednou ranou zabijete viac múch - urobíte niečo pre seba v rámci pravidelného pohybu, niečo pre životné prostredie v rámci zníženia výfukových splodín a niečo pre dopravu v meste v štýle menej áut, menšie zápchy.
 
Na druhej strane si položme otázku - sú slovenské mestské cesty pripravené pre cyklistov? Je slovenský zvyčajne nervózny šofér pripravený na cyklistov? Vie slovenská cyklistická verejnosť dosť o dopravných predpisoch?
 
V prvom rade si uvedomme, že cyklistických chodníkoch je v mestách žalostne málo.

Nenašla som pochopenie

Mohla by som tu písať litánie, ako mi zrušili obľúbený obchod s ľanovými nohavicami... Nemá zmysel, nepomôžem si, a len by som sa opakovala. Ta už pár týždňov hľadám nahrádu, bo skoro všetky letné nohavice, doslúžili koncom minulého leta. Doslúžiť, čítaj , sú deravé ...., lebo mám krásne "štíhle" stehná.Hambím sa

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.