Denník naničmamy

Dobré ráno Slovensko!

Som unavená zo statusov a diskusií na FB. Už sa bojím otvoriť hocijakú sociálnu sieť na Slovensku, aby odtiaľ nevypadol Matovič a nasrdené a ešte viac nasrdené komentáre.

Haló ľudia! Ste tam?

Keď sme si hovorili, že sa musíme naučiť s koronou žiť neznamenalo to, že nič iné sa riešiť nebude!!!

Takže...

Dobré ráno Slovensko!

Ako ste sa vyspali?

Čo máte za oknom?

Čo vás čaká?

Tešíte sa dnes na niečo?

Bojíte sa dnes niečoho?

Alebo len tak čakáte čo ten deň prinesie a nechávate sa uniesť udalosťami dňa a toku dejov?

Ja sa teším dnes na obed. Naša donášková reštika tuším zalapala po dychu a vrhla sa na to vo veľkom. Rozšírila ponuku menučok.

A vraj má byť po týždni mrcha počasia zas kúsok slniečka na oblohe.

O oslavách, svadbách a nejednej stužkovej

Máme takú veľkú debatu. Stužkové a svadby a celkovo oslavy akéhokoľvek druhu počas tohoto obdobia.
Akoby zrovna naschvál nám sa toho toho roku nakopilo takých osláv, ktoré by sa načím vo väčšom patrilo osláviť. Niežeby niektoré narodeniny boli menej významné, človek má byť vďačný za každý jeden rok, ktorý si smie pripísať k svojmu veku.
Ale tak predsa len 15,18,45,50,70 - to už sú také numerá, že človek by spolu aspoň s blízkou rodinou to chcel osláviť. Lenže my sme si povedali, že nebudeme provokovať.

Keď sa mama zduje

Život ma už dlhé roky presviedča, že mama by nemala mať žiadne ego. No dobre, len to základné, bez toho by asi neprežila. Aj akékoľvek ilúzie sú úplne zbytočné ..., ale občas nás život zaskočí nepripravené. Mrkám

O hľadaní a upratovaní dookola

Často píšem o upratovaní. Viem.  Len teda pravda je taká, že ma to chytá skor v takých záchvatoch a nerobím to priebežne. Tak ma to nebaví. Proste príde impulz a ja upatujem pár dní doslova jak besná. Chlapi sa vždy prezieravo ukryjú. Už vedia, že po pár dňoch ma to prejde ÚsmevÚsmev Potom si pár dní vychutnávam poriadok, lebo ho mám rada. Veľmi sa mi páči prísť do spálne, kde je napríklad posteľ uprataná ako v kvalitnom hoteli. (to ani nedá veľa práce)  Pár dní to ešte ujde a potom sa to už začne kopiť....

Keď sa šťastie usmeje

V pondelok opäť nastupujem "na panské", ktoré bude tentokrát obrovskou neznámou. Experimentom s otvoreným koncom. A tak som si povedala, že predtým ešte treba rýchlo pozberať vitamíny. Na posilnenie imunity a tak. Dúfam, že od poslednej návštevy stihli dorásť do patričnej veľkosti a sily. (Ak by aj nie, tak mám dôvod ísť po ne aj nabudúce.)

Už dávno som to idylické miesto chcela ukázať i mojej kamarátke a kolegynke v jednom. Doposiaľ nám plánovanie nikdy nevyšlo podľa našich predstáv. Pred začiatkom školského roku sme si ale povedali: teraz alebo nikdy! Veď i my si potrebujeme oddýchnuť od našich pubertiakov. A tak ideme na expedíciu v trojke. Ja, ona a jej partner.

Do hlbín maminej duše

Neuverila by som, keby by som to nezažila ... Hambím sa

Dnes som mala po jeden a pol roku rozlúčkové online sedenie s mojou zlatou psychologičkou. Nie som ešte úplne za vodou, ale ju čaká radostná udalosť, odchádza na materskú ...

A ja som ronila slzy ako malé dieťa, celkom statočne ... Hambím sa

Znova z kaviarne

Áno priznávam, chodím relatívne často po kaviarňach. Teda pár krát do mesiaca. Niekedy s kamoškami na kávu, niekedy s manželom prečítať noviny, prelistovať časopisy.

Urobili sme si teraz taký menší výlet na Východ. v ubytovaní sme si vždy mohli dať aj kávu, ale snažili sme sa skôr hľadať kaviarničky. V menších mestách, pokiaľ neprídete večer, keď už sú všetky pamiatky pozatvárané je to občas veru aj problém. Stalo sa, že sme v meste ani nenašli nič otvorené.

Pozitívum korony

Od marca zažívame nezvyčajné obdobie, ktoré nám mnohým asi dalo aj dáva  zabrať. Vďačím mu však za jedno veľké a tiež celkom neobvyklé pozitívum. Mladšia štrnásť ročná dcéra sa počas dlhým mesiacov nechodenia po školy "naučila" po anglicky. Neplánovane  a takmer skokovo ... Waldorfská škola má veľa kladov, ale čo sa týka jazykov, nedá sa príprava porovnávať s bežnou základnou školou. Ale možno aj pomohol práve ten iný prístup k jazyku neviem. A to prvý polrok boli bez angličtiny, lebo nezohnali učiteľa.

Z obchodu

Odkedy som videla film o skupine Queen a konkrétne Fredyho na koncerte Live Aid, túžila som po rovnakých teniskách. Pre mňa absolútna klasika, biele s troma čiernymi pásikmi. Minulý rok som už nejaké skúšala, ale nechala tak.

Teraz zrazu dozrel ten správny čas. Staré tenisky doslúžili, tak vyberám nové. A spomenula som si na svoj sen. Idúc okolo obchodu nemenovanej trojpásikovej značky som zrazu pocítila, že dnes ÁNO.

Vošla som a týchlo som našla regál s presne vysnívanými teniskami. Začala som hľadať veľkosť, len žiaľ, nedošlo mi, že tie číselká bez okuliarov neuvidím. Po chvíli bezradného postávania si ma všimla predavačka. Odohral sa krátky dialóg.

"Akú veľkosť hľadáte?"

"39"

"Takú nemáme, to je inak číslované"

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok