Denník naničmamy

11 dní do Vianoc

Ehm už?

To kedy sa stalo?

Ja začínam chytať paniku?

Zet

...ako ma telefón naštval.

Stres! Vyžieram klobásu a naliala som si druhý pohár červeného vína. Keby sa niekomu zdalo, že píšem blbosti, aby vedel prečo. A prečo? Nie, nie je to stres z Vianoc. Ideme k mamke, tak čo nestihnem upratať, to 24.12. bude 200 km odo mňa. je to stres z telefónu. V piatok moja tlačítková Nokia, ktorú som mala 10 rokov 9 mesiacov a 8 dní (jééj, aká pekná postupnosť) prestala fungovať Plačem Bola som už zmierená s tým, že prejdem na smartfón, dokonca som si ho už aj vybrala, ale ten prechod mal byť 24.12. Nie na Mikuláša! Nie uprostred denného chaosu, kedy potrebujem fungovať a nie sa hrať s telefónom! Ale stalo sa... začiatky boli katastrofálne.

19 dní do Vianoc

Ak by som si sama mohla vybrať darček pod stromček nehľadiac na čas, peniaze, rodinu, ... proste na nič, asi by som si vybrala hodiny v kuchárskej škole. Fakt ma to baví, ale fakt. Nielen pečenie, ale aj varenie. Milujem, keď mám čas a priestor a dostatok všetkých ingrediencií. Milujem o jedle čítať, počúvať, pozerať sa na prípravu, asistovať. Dotýkať sa ho, umývať, krájať, ovoniavať, miešať, ochutnávať, variť, podlievať ... a hlavne ho potom milujem jesť. Úsmev

Každý deň sa máme niečo nové naučiť a ja sa učím. Teda, snažím sa.

25 dní do Vianoc

Dnes je Andreja – Ondreja a zajtra nám nastupuje advent. Ani by som nepovedala, že už túto nedeľu by sme mali zapaľovať prvú adventnú sviečku na obed na stole. Mne sa nejak o svietniku ani nesníva.

Ako som tak vo štvrtok sedela v čakárni ortodontistky – ak chcete v kľude hodinku na čítanie, choďte k lekárovi, tam vás nechajú čítať, aj vás to baviť prestane, dočítala som sa v jednej strašne múdrej knihe také, že ak chceme správne kráčať, treba nám vždy cieľ. Nemáme blúdiť a nechávať nič na náhodu, že ono sa to nejak utrasie, ono sa to nejak zašmodrchá. Lebo ten kto cieľ nemá a len prežíva, nevidí, ako sa posúva.

(Nie) som NANIČ MAMA

Aha, čo som našla v mojom textárskom archíve. Písala som to pre jeden časopis. Posúvam pre mladšie "účastníčky zájazdu", ktoré netušia ako to tu celé vzniklo. SrdceSrdceSrdce

32. dní do Vianoc

... alebo Vďakyvzdanie a deň po ňom

Skôr ako vážne všetkým v tých obchodoch prepne, skôr ako vás zavalia všetky tie reklamy, celá Amerika sa dnes stíši. Či mala by sa. Je to sranda, lebo ako oni slávia s pokorou to vďakyvzdanie, to, že tí prví prišelci do Nového sveta tú prvú noc prežili, my s pokorou sme prijímali čas adventu a aj Vianoce.

Paradoxne za posledných pár rokov sa Vianoce začínajú mýliť s oslavami Nového roku tuším.

10 prikázaní o radosti

Dlho nenápadne odkladám to, čo si myslím, že by malo uzrieť svetlo sveta. Nie pre znechutenie, ale pre poučenie nič netušiacich. Lebo taká istá som bola aj ja. Netušila som, že existuje na tomto svete niečo také, čo môže človeka nielen stretnúť, nielen sa ho dotknúť, nielen zraniť. Ale môže ho to schmatnúť nepozorovane do pazúrov a spraviť z neho rešeto. Otlčený hrniec, použitú handru alebo niečo tomu podobné, lebo presne takéto pocity mi zostali v mojej duši. Nechcem však priniesť na tieto stránky depresiu ani ponurnú atmosféru a už vonkoncom nie zlú náladu. Snáď sa mi to pisateľsky podarí zvládnuť. Aj preto začínam obyčajným zdrapom papiera, ktorý mám dodnes pripnutý na chladničke.

35 dní do Vianoc

O čom som to tu plácala pred 5 dňami? O akých 17tich stupňoch?

Zima prišla a aj by som napísala, že našich cestárov zastihla nepripravených, ale ešte je zatiaľ (aspoň u nás) sneh len na koncoch kopčekoch hôr. Aj v Nemecku, hoci z východného v rámci business call sme spíkovali aj o tom, že ráno mali malinký poprašok snehu aj na chodníkoch. Ale že je našťastie už preč a u nich je hnusne šedivo. Skoro ako u nás, len mne sa tá ponurá šedá docela ľúbi. U nás je krásne šedivo.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.