Denník naničmamy

Ako z rozprávky?

Zima v aprli Už len sa vybrať na jahody k dvanástim mesiačikom.

Moja púť začína v Košiciach

Pred pár dňami sme tu mali s Dášou debatu o spoločnom sne, vybrať sa raz na púť do Santiaga Di Compostela. To naše doťahovanie o skoro nereálnom sne, pre nás obe, začalo už skôr... Dáša mi snáď po roku, obojstranného prekladania, požičala knihu maďarskej autorky o jej púti. Ešte som ju len začala čítať, už som celej rodine zvestovala, že tam raz chcem ísť, kto sa ku mne pridá? Bo s ruštinou si v Španielsku nevystačím. Na rozdiel od MM, väčšie deti boli v obraze ...

Štyri krát 2v1

Ganeša Balíčky 2v1 potešia skoro vždy a hlavne ak sú bonusom vedomosti, ktoré našim deťom nik nevezme.Úsmev

1. Pútavé čítanie

Výnimočná či šalena, vyberte si

Opäť mám za sebou relaxačný víkend. Hambím sa Všetci doma nado mnou krútia hlavou, prečo si robotu vydumujem. Chichocem sa Už som sa tu podelila o dôsledky kúpy jedného malého koberca. Zďaleka to neskončilo  perestrojkou jednej izby, smelo pokračujem ďalej. .., už v zhustenej verzii.  Pre neznalých pokračujem v maľovaní, tentokrát synovej izby, prvej ...

Život je zmena

Začalo sa to úplne nevinne.Hambím sa Rozhodla som sa najmladšej deve kúpiť do izby koberec. Lebo už ozaj dozrel čas ... Podlaha z mäkkého dreva je fajn, ale ...

Najťažšia je škola života

 Na tento blog sa chystám už asi mesiac.Úsmev Odvtedy pribudli nové dojmy... a asi aj dozrel čas.

Keď vajce učí sliepku

Včera som bola znova a zas po dieťa vo Waldorfskej škole. Však čoby nie 18km tam a rovnako naspäť.

Pred školou vždy stretávam deti v školskom klube a dve učiteľky, či je zima, či horúco, blato, sucho ...  Okrem dažďa sú vždy vonku. Samozrejme v náhradnom oblečení a topánkach. Detí sú živé, tvorivé, radostné ...., p.učiteľky majú môj veľký obdiv. V podstate všetky.

Drzte mi palce prosim

Dievcata, moc prosim, drzte mi palce.

Zase mam bolesti a nemozem spat...na kontrolnom CT cku mi nieco nasli, tak ma posielaju este do Biontu na vysetrenie gama kamerou.

Vysetrenia sa nebojim, absolvovala som ho aj pred operaciou, bojim sa len vysledku. Ja som dufala a este stale dufam, ze uz budem konecne v poriadku. Ale mam strach. Velky. Nedokazem si predstavit, ze by som mala to vsetko absolvovat znovu.

Tie bolesti som si myslela, ze po tak velkej operacii su normalne, tak som riesila liekmi, alebo ked boli v ramci znesitelnosti, som si ich nevsimala.

Tak velmi uz chcem byt zdrava. Tesit sa z deti a vnucatiek, chodit na vylety, normalne fungovat...

Zaslúžim si nobelovu cenu za tvorivosť?

 Dievčatá, musím sa vám pochváliť. Hambím sa Abo zas a znova, šalena ja bula. Pohoda

Vo svete pocitov

Už druhý týždeň sa chystám s vami podeliť o jeden z neopakovateľných zážitkov. Okrem toho, že najmladšia deva bola marod a ja som si "nepočula vlastnú myšlienku"Hambím sa, som aj tápala ako to podať.

Včera, keď som si prečítala rozhovor s Luciou Šoralovou, dostavila sa u mňa neskutočná úľava. Niekto to povedal za mňa, presne tak ako to vnímam. Dovolím si Lucku krátko citovať:

Debaty s dospelými deťmi

Máme dve, už pár rokov, dospelé deti, tretie, čo o chvíľu dovŕši osemnásť ...  Ale ušlo sa nám za odmenu aj najmladšie jedenásťročné, za všetkých troch starších. Chichocem sa To mi nenecháva až tak veľa priestoru na vychutnávanie si  rodičovskej zrelosti Hambím sa Ale však vďaka nej máme naničmamu a ja môžem smelo naprávať svoje resty. Úsmev

Učiť deti pomáhať?

Za seba tvrdím, že určite áno, treba deti učiť pomáhať. Mám dve deti školopovinné, tak ma články o slovenskom školstve zaujímajú. čítam pomaly všetko, porovnávam s realitou, teda aspoň tou, aká je na škole, kde chodia junáci. Nie je to ružové, skôr šedé s čiernymi fľakmi, ale občas sa vyskytne kúsok peknej výšivky, keď ako rodič vidím, že s učiteľkou ťaháme za rovnaký koniec, aby z deciek niečo vyrástlo. Uvažovala som, že prehovorím chalanov na 8-ročné gymnázium, veď hlavy na to majú, ale nakoniec som to nechala tak. Občas ma prepadnú pochybnosti, či som im nepokazila "budúcnosť", keď som ich tam nedostrkala. Teraz by mohol ísť na prijímačky mladší, tak som znova zablúdila k tématike 8-ročných gymnázií.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.