Denník naničmamy

Tele - konferencia introvertov

Balalajka mi témou o bleskových telefonátoch svojich chlapov, pripomenula debaty s našimi troma staršími, rozlietanými vo svete. "Rozhovory" také i onaké sú vždy jedno veľké zábavisko. Milujem odpovede na otázky cez messenger .... "Ako sa máš?", v štýle,  "Žijem a ty?", alebo "Dobre a ty?" .... Zlaté sú, ako sa zaujímajú o svoju mater. Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe Zrejme kladiem nesprávne otázky.

Prvé dieťa v našej profi rodine

Bábätko je u nás dva týždne. Adam je milý spokojný chlapček. Špecifické je, že každého víta s úsmevom a objíma ho. Ako nová náhradná mama by som sa z toho tešila, keby som nevedela, že je to prejav nedostatočnej naviazanosti na svoju kľúčovú osobu (mamičku). Rýchle uspokojovanie potrieb sa mu páči a rýchlo si na ne zvyká. Takmer neplače. Každé nepohodlie prejavuje miesto plaču zúrivým škriabaním. Mám dojem, že je prekvapený, že sa mu venuje toľko pozornosti, dotykov, úsmevov. Páči sa mu to, stále sa smeje.

Na pošte

Nedávno tu Aramana rozprúdila debatu o pošte.

Tak budem v téme pokračovať. Možno trochu technologické okienko.

Vedeli ste, že pošta má svoju vlastnú aplikáciu do mobilu? Priznám sa, že nie som veľký priaznivec mobilových "apiek", no ale keď som sa dočítala, že si môžem rovno v mobile vytvoriť vlastný lístok, bolo rozhodnuté. Vyskúšam.

Ježiško už u nás bol

Tento rok 18.decembra. Nie, nepomýlil sa. Iba mi splnil môj dávny sen z detstva. Kedysi v roku 2010 som na jeho základe splodila nasledujúci blog:

Píše sa rok 2025...

(alebo krátka predstava o zvolenej budúcnosti z jedného letného dňa o 15 rokov neskôr)

Angels watching over us

Tak znel oficiálny názov nášho tohtoročného vianočného gospelového a zároveň benefičného koncertu, ktorý sa konal minulú nedeľu. Môj prvý pred publikom v novom zbore, keďže minulý rok som v tomto období kvôli Michaelovi a jeho koncertom pauzovala.

Technika sa, našťastie, na poslednú chvíľu predsa len umúdrila, a tak sa nám podarilo širokému publiku nielen spríjemniť víkendový adventný večer, ale vďaka vystúpeniu sa na dobročinné účely vyzbieralo vyše 2200€.

Keď som o desiatej večer dorazila unavená, ale spokojná domov, objavila som kúsok od vchodu na zemi cestovný lístok na mestskú hromadnú na niekoľko jázd. Chvíľu som naň hľadela a zvažovala, čo s ním. A potom som sa rozhodla.

V Káne

Nejaký týžden dozadu sme mali možnosť zúčastniť sa zájazdu do Izraela. Súčasťou bola aj návšteva mesta Kána. Možno ste o tom počuli - Kána je miesto, kde Ježiš urobil prvý zázrak. Na svadbe premenil vodu na víno. Niektorí tvrdia, že to preto, elbo zobral na svadbu aj svojich učeníkov a tí sa údajne trochu viac zabávali. A tak bolo treba zachrániť situáciu ÚsmevÚsmev Netuším, či to je pravda.

Uplynulo desať rokov ...

 ... odvtedy, čo ste sa modlili spolu so mnou ...

Ďakujem, že ste sa pridali, že ste boli v tých ťažkých časoch s nami... 

Mamka odišla, v danej chvíli, to bolo to najlepšie ...

Rozumom som si to zdôvodnila, len to dospievanie bez nej dlho bolelo, bolí ...

Moje truhlíkové skúsenosti

Vždy obdivujem dovolenkové fotografie, kde sú úzke uličky plné rôznych kvetináčov, a v nich rastliny všetkého druhu. Kvitnúce aj listové. Len tak voľne položené na ulici. Fascinuje ma to.

Balkóny nie sú problém ani u nás. Je už veľa barákov, kde sú tie balkóny rovnako krásne, ako kdekolvek inde v Európe. Ale také voľné uloženie kvetov veru nie je bežné.

Deň, ktorý si pamätám

Nie je veľa dní, ktoré by som si pamätala tak, ako tento deň. Nielen dátum, ale presne si spomínam, čo sme robili. Presne si spomínam na ten okamih, keď sme v aute zachytili tú správu.

Prvý krát sme vtedy nechali malého, mal necelý rok, u svokrovcov a my sme išli pracovne do Banskej Bystrice. Cestou domou, už tesne pred zaparkovaním sme to začuli zo správ. Ešte sme tomu celkom neverili. Len ďalšia letecká katastrofa.

Pustili sme telku a začalo sa to valiť.

Nič už nebolo také, ako pred tým.

Všetko sa zmenilo.

Veď kolegov syn, ktorého poznám dlhé roky tam bol pred 4 dňami.

A tie scény, ktoré telka dookola prehrávala. Ten des, smutno, prázdno. Aké to je, keď už vieš, že neexistuje šanca. Čo robíš? Alebo si našťastie ani nestihneš uvedomiť, čo to je?

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok