Fotoblog

Jesenné ľuftobranie

jesenná Posledných pár dní, keď na mňa doľahne kríza, schytím voľajakú bundu, obujem botasky a vybehnem aspoň na chvíľu do polí ľuftovať hlavu. Dnes som na tom bola podobne, len som so sebou stihla vziať aj foťák, dokonca s väčším objektívom, čo ostal po fotení koláčkov ... Ešte som sa tradične vracala po kartu, čo bola zapichnutá v PC, bo však načo mi také nepodstatné. Hambím sa Pokusila som sa zachytiť rýchlo miznúci záchvev jesenných farieb v zapadajúcich lúčoch slnka. Slnko Milujem jeseň.

Botanický záchvat - vyhlasujem pátranie

Pozrite sa ako kvitnú Nízke Tatry v júli. Ak ste niekedy boli v botanickej záhrade, tak je to veľmi podobné, akurát s tým rozdielom, že v botanickej sa dozviete, čo že je to za kvietie. Tu sme museli bádať dosť dlho:)

Ráno raníčko... Už to začína

Už je to tu. Jeseň. Zatiaľ je pekná a kým celé dni neprší, tak nijako zvlášť netrpím. To, že je fakt po lete, mi došlo dnes ráno. Toto bola prvá vec, ktorú som uvidela, keď som vytrčila nos z dverí o šiestej ráno.

Ranná prechádzka so psom sa definitívne zmenila na rannú prechádzku s vlkodlakom. Minimálne s ohľadom na ten mesiac, ktorý v tme svietil ako besný. Psovi to nerobí nič, to len ja som mala chuť zavíjať, že sa blíži zima... Ja viem, veľa ľudí zimu miluje, akurát ja k nim nepatrím.Mrkám

Desať rád ako fotiť deti tak, aby sme ich zachytili také aké sú

1.Tip

Fotografujte deti z úrovne ich očí. Skúšajte však aj netradičné pohľady, kľaknite alebo ľahnite si, prípadne fotografujte z vtáčej perspektívy. Pri komponovaní záberu dajte pozor na nechcené orezanie častí tela (lakte, konce nôh), zväčša sa snažte vyhnúť orezávaniu v kĺboch.

Pri fotení v exteriéri sa snažte vyhnúť silnému obedňajšiemu slnku, vhodnejšie je fotografovať detský portrét v tieni, resp. neskôr, keď je už slnko nižšie nad horizontom.

Tipy ako lepšie fotiť pri mori, na horách a v meste.

Fotografovanie pri mori Fotografovanie pri mori

Majte na pamäti, že foto-technika môže byť pri fotografovaní na pláži náchylná na poškodenie vplyvom piesku, vody, vetra či slnka. Snažte sa fotoaparát ochrániť pomocou vhodného púzdra, prípadne pri fotení vo vode, vodotesným obalom. Pri fotení cez deň sú zvyčajne veľmi dobré svetelné podmienky, avšak dajte si pozor na preexponované zábery. 

Ako fotiť dovolenku? Naučte sa jednoduché triky pre dokonalé fotky

Milé čitateľky, čitatelia, 
fotoblog je priestor, v ktorom vám budem prinášať užitočné tipy, rady a informácie zo sveta fotografie. Žijeme v dobe, kedy je už každý svojim spôsobom „fotograf“. Všadeprítomné mobilné telefóny čím ďalej tým viac nahrádzajú kompaktné fotoaparáty a umožňujú nám tak bezprostredne zaznamenávať všetko,  čo sa nám vidí hodné fotografického záznamu. Tak ako sa učíme čítať a písať, je však užitočné učiť sa aj fotografovať. Fotografia ako vizuálny jazyk je v súčasnosti jednou 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.