My, skoro dokonalé

Ja nič - ja muzikant

Tak som sa včera zas strepala na biku. Strepala je slabé slovo. Ja som sebou sekla o zem ako vrece zemiakov. Žiadna super duper rýchlosť, ani prudká zákruta, ani nič - proste nové MTB tretry, takmer nulové skúsenosti, odfláknutá ich montáž na tretre a panický strach, aby sa vypli, lebo cez tú úzku bránku neprejdem a vytrepem sa.

No tak som si to privolala Veľký úsmev.

Zomrel Karel Gott, ach jaj ...

Dnes ráno v aute som počúvala jeho pieseň s dcérou. Je takou rozlúčkovou ..., rozrevala som sa za jazdy ..., netušiac že to čo naznačuje v piesni je už skutočnosťou.

Česť jeho pamiatke, nech odpočíva v pokoji, uprimnú sústrasť jeho rodine, veľa síl, dievčatá budú potrebovať... Lebo jedno je stratiť otca druhé mediálny tlak, ale ten bol u nich asi dlhodobý ...

Čím sa odmeniť?

Prídu z času na čas chvile, ktoré si žiadajú nejakú odmenu. A je celkom jedno, či to je z dôvodu svetabôľu alebo práve pre opačný pocit. Proste taký ten pocit urobiť niečo pre seba.

Jasne, najjednoduchšie zabehnúť do obchodu a niečo mrknúť. Niekde som čítala, že predaj rúžov nepriamo ukazuje na krízu. Čím viac sa ich predáva, tým väčšia kríza. Alebo je to priamo?  Lebo to je presne to niečo maličké, relatívne lacné, čo môže rýchlo urobiť radosť a nezruinovať rozpočet.

Nuž ale bavíme sa o nenakupovaní.

Druhá rýchla a sladká možnosť je jedlo. Ideálne koláčik. Alebo stejk. Ale pre zmenu zase skončíme pri kalóriach. A osláviť takto napríklad mínus 5 kíl asi nebude dobrý nápad.

Jeme priveľa?

Svoj obľúbený blog Minimalistka som tu už pár krát spomínala. Aktuálne beží téma o potravinách. Veľmi zaujímavé.

Zaujalo ma, keď Andra líči, ako varí jej anglická svokra. Na obed spočíta počet stravníkov, vynásobí x1,5 a má počet, zemiakov, ktoré sa varia. Robím to podobne. ALE - ja to násobím x3!!!! Ostala som šokovaná. To fakt stačí?

Podobne som čítala v jednej knihe, kde američanka píše o tom, ako sa vydala za francúza. A ako svokra mala na obed snáď 8 ľudí. A pripravila jednu rybu. Vraj výbornú, celú obalenú v soľnej kruste. ALE iba jednu. V Amerike tak maximálne pre 2 ľudí. Tu sa najedla celá spoločnosť a vraj sa všetci tvárili, že sú najedení. Že jednoducho po príchode do Francúzska si musela zvykať na úplne iné porcie.

Plním si sen ..., tak mi treba ;)

Neviem kedy vznikla u mňa táto potreba ... Tie čo ste videli Mama Miu, hlavne jednotku a poznáte ma, asi budete vedieť o čom píšem ... V oblasti akéhokoľvek pohybu som asi taká spontánna ako Harry, teda skoro vôbec ... Hambím sa Ani parketová levica nie som, aj keď sa tam občas trepem ...

Haloooo! Tam lampáreň?

Chcela by som si tak narýchlo posťažovať. Môžem? Zoberiete to ako reklamáciu? Či jedným uchom dnu a druhým von? Ale veď ... čo vesmíru bude dané.

Chcela by som sa posťažovať na skracujúci sa deň. Neni to dávno, čo som domov z práce prišla a ešte čo to stihla aj vonku pobehať, aj dnuka porobiť. A dnes ... dnes už šero o 19. A bude ešte horšie, ja viem.

Jáááj to totááá ...

Furt snívam o dovolenke, ale zväčša, kým sa po nej dostanem do normálu, aj mesiac prejde ... Najviac to vidím, na mojom fotení a IG účte, ništ ...Hambím saPohoda Viem, keby som len také problémy mala, len to je taký môj barometer.

Odpočuté v rozhlase

Nie, rozhlas nepočúvam často. Vlastne iba pri ceste autom. A aj to musím ísť sama, lebo ostatní si púšťajú iné.

Dnes bol zase jeden deň, keď som sa započúvala do ranného vysielania. Vlastne ani netuším, akú stanicu som mala naladenú. Rozoberalo sa stravovanie a nevšedné raňajkové (a nielen raňajkové) kombinácie jedla.

Najviac ma dostala hláška "Kto nejedol paštikové slíže, netuší, čo to je gastronómia"

Tak som pátrala po mojich stravovacích excesoch. Moj manžel by isto povedal, že to bola neodolateľná chuť na utopencov počas tehotenstva. Až som si ich teda kúpila. Ale nezjedla som ani jedného.

Koľko šťastia v piatok trinásteho alebo telefonáty zo zahraničia

Ešte som ani oči poriadne nerozlepila, a to aj doba pokročila, keď tu na mňa vyskakujú samé radostné správy. 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok