My, skoro dokonalé

Šťastný nový rok!

Takto si zvykneme priať akosi automaticky rok, čo rok na prelome decembra a januára. Tentokrát, celkom intenzívne rozmýšľam, či je to, to pravé slovné spojenie pre aktuálnu zložitú dobu. 

Ale šťastie je vlastne celkom všeobsiahle, aj keď vysoko individuálne. V každom prípade bez zdravia nebude nikomu nič platné ... Na priania nie som veľmi expert, ale skúsim to

Katastrofista u zubára

Nuž čo, každý si nesie nejakú výbavu po predkoch v svojich génoch. A tak som ja verným obrazom svojej babky. Furt vidím nejaké katastrofy. Okamžite mi v hlave bežia všetky možné scenáre.

Začiatkom decembra som mala termín u zubára. Žiaľ prišiel do toho pohreb. Druhý termín pred Vianocami - ďalší pohreb. Milá sestrička mi dala januárový termín.

Už pár dní pred ma začali bolieť zuby. A čo je divné, nielen vpravo hore, ale aj vpravo dole. Divné preto, lebo tam mam implantáty. A tie by snáď bolieť nemali.

Dnes je Modrý pondelok

 
Načo sú dobré newslettre? Okrem zaspamovanej emailovej schránky samozrejme a pocitu, že aspoň niekto Vám niečo poslal? No na to, aby ste sa dozvedeli, že dnes je Modrý pondelok.
Hmmm - čože je to za deň?
Vraj najdepresívnejší deň v roku. Veľký úsmev
Neviem. Vedeli už v roku 2005, kedy tento jav vraj prvýkrát popísali, že bude nejaká korona? A lockdowny? Zákazy pohybu? Homeoffice?
A ešte nové prijaté opatrenia?

A PIN dal?

Ja ani neviem, na čo by som sa vyhovorila. Na covid by bolo najlepšie - to je také trendy v tejto dobe.

Prišiel mi balík. Po predchádzajúcej skúsenosti s platbou na nete, ktorá skončila vyrabovaným mojim účtom, som prijala "opatrenia" že budem nakupovať na nete a čo to dá, platiť dobierkou. Občas sa to predraží, ja viem, ale niekedy proste keď objednávam cez apky v telefone, tak to proste riešim takto.

Super je, že banky pri prvej vlne zdvihli nastavenie platieb bezkontaktne z 20 na 50€.

Tak len šucham. Či prikladám, či čo mám napísať.

Tak som ušúchala aj druhú kreditku.

Proste v priebehu 2 mesiacov sa mi k sebe v peňaženke túlia 2 platobné karty voňajúce novotou.

Čože sa to vlastne stalo?

Velebnosti kričím!

Nespravodlivosť neslýchaná!

Cibulková sa dala zaočkovať mimo poradovník. Aj s manželom.

Drzosť.

Šok.

Verejnosť bublá.

Hádam frfle a konšpiruje ešte viac ako pri smrti generála Lučanského a Jána Kuciaka.

Facebook sa len tak trasie od zlosti.

Pľuha!

Predbieha sa!

A ešte ani dane neplatí, bo trvalý pobyt má kdesik v Dubaji.

Svetská sláva, poľná tráva.

Tak jej to dávajú vyžrať tí priaznivci, fanúšikovia. No čo už zmôže ako bloknúť komentáre na IG a urobiť vyhlásenie sypúc si popol na hlavu? Ruku do ktorej ju zaočkovali si dať odťať?

Človeku nevyhovieš. Nikdy. Akokoľvek sa snažiť budeš.

Vytáčajú ma do biela!

Momentálna situácia u nás-jeden obchod zavretý, lebo medzi sviatkami jedna pozitívna na marodke doma..to je ok! ALE obchod otvorený bol ešte 2.1.2021. Všetky robili potom sa prevalilo, že jedna pozitívna tak 4.1.obchod zavreli do odvolanie.  LEBO všetky pozitívne!! No ide na drbnúť! Kto má maslo na hlave? Vedúca predajne alebo vedenie Jednoty? alebo hygiena?

A my sme tam chodili!

Druhý prípad-baba doma všetkých pozitívnych a ona do roboty chodila do včera lebo za 1.1 a 6.1 je predsa príplatok!!

Takýchto ozaj posadiť na papierovú loď a do mora s nimi....

 

Ja, Rudolf ... alebo nepýtaj sa ma na môj nos

 
Nuž to bol taký zvláštny deň, keď som zistila, že som Rudolf.
Áno - presne ten Rudolf, prvý zo sobov Santa Klausa.
Začalo to ráno tým, že som v rádiu zachytila infošku, že sane Santa Klausa ťahajú sobice. Nie soby. Zvyšok a dôvod presvedčujúcej informácie - však uznajte, ktorý chlap by sa rok čo rok naťahoval s nejaký pribratým dedulom?! To len milujúce ženy stoja po boku na veky vekov.
A potom prišiel kolega, ktorý končí marodku a vidiac ma v kancli bez rúška - cez presklené dvere, že vedúca, čo máte nádchu? Mala by som mať nádchu? Zauvažovala som. Nemám nádchu. Prečo? No lebo máte červený nos. Hmmm. Hmmmmmmmm.
Rúško sem, rúško tam. V dnešnej dome akákoľvek respiračná choroba alebo jej náznak plaší okolie. Ale červený nos!

Pomôž si sám, aj pánboh ti pomôže alebo týždeň do Vianoc

V týchto chvíľach to platí zvlášť. Neostáva nám nič iné, len prevziať zodpovednosť za svoje zdravie, zdravie svojich najbližších, ale aj ľudi okolo nás do vlastných rúk. Nepomôže nám ani sa rozčuľovať, nadávať ... Je len na nás aby sme spravili, všetko čo je v našich silách pri zastavení šírenia koronavírusu, každý tu svoju časť .... Odporúčania sme  asi zachytili z viacerých strán, treba odmedziť kontakty, stretávať sa len s najbližšími, teda jednou "rodinou", ideálne sedieť doma na zadku ... a zachovať si pri tom všetkom zdravý rozum. To je snáď najdôležiejšia úloha po tom zdraví ... Hambím sa

Haló ľudia

No dajte. Máte ju?

Mňa nejak stále obchádza.

Nie, nie je to absenciou vianočných trhov a vareného vína na námestí.

Nejak mi chýbajú tie koledy, pohoda a pritom jemná nervozita.

Tu máme momentálne len nervozitu,

Matovič, korona, prezidentka, Sulík, Kollár, otvorenie škôl, zatvorenie škôl, testovanie, svahy, reštaurácie, nechoď do fitka, zavreté reštaurácie, solidarita, testovanie znovu, úmrtia, nakazení.... blablabla.

A kde je celosvetový mier?

Nemali sa odvšadial na nás valiť Rolničky, rolničky a Last Xmas?

Však ja som tie odrhovačky počula toho roku len raz, aj to v kvetinárstve.

Rádia púšťajú radšej letné hity, akoby sme toho roku to leto neprežili naplno a ešte to mali v decembri dobehnúť.

Ja chcem Vianočné songy.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok