My, skoro dokonalé

Naozaj je pozitívne myslenie liek na všetko?

Rozmýšľam, kedy vlastne to pozitívne myslenie ku nám prišlo. Kedy sa stalo to, že zrazu liekom na všetko je pozitívne myslenie. Vraj stačí myslieť na to, čo chceme a všetko sa splní. Priznám sa, že občas mám tých motivačných citátov plné zuby. A teda, len málo ich aj prečítam.

Začala som vyhrávať

No neviem čo to so mnou je, ale možno po 10 rokoch som si podala niekedy v júni loto a euromiliony a mám úspešnosť až príliš veľkú na mňa, ešte keby som to dala skontrolovať hned a nie vtedy ked si po dvoch týždňoch na to spomeniem. Ja som ešte ani jediný raz nebola bez výhry, viem niekedy je to 3 či 3,50 ale ked mi pani dala 19,10 skoro som neverila.  No dnes znovu po dvoch týždňoch som konečne išla okolo zberne a dala som si pozrieť a pani hovorí mate 9,70 dáme niečo?

- nuž dáme, ale už také náhodné čísla ktoré pridajú nejaké nulyChichocem sa

- no a ja nemôžem prestať a tak stávkujem mini hazard.

Spomienkový optimizmus

Bolo to dávno, ozaj dávno. S MM sme dnes objavili takýto poklad, fotku ako z ruského vojnového filmu.

Pri pohari vina

Dnes sme sedeli u kamosky pri pohari dobreho cerveneho vinka. je jasne, ze pri tomto pohari vyriesime vzdy vsetky celosvetove problemy  a zaspominame na casy minule:)aj dnes sme spominali:)na prvu pusu ktoru som dostala. dlho som nemusela lovit v pamati je to presne 14 rokov aj dva tyzdne , co som dostala prvu pusu od chalana , ktory bol odo mna o 12 rokov starsi .viem to uplne presne, lebo hoci sme kazdy isli inou cestou, hoci nas vietor zavial daleko, privial nam do cesty mnozstvo ludi a situacii, dodnes mi tento dnes uz muz pise k narodeninam ako prvy aj k meninam, na vianoce. jeho smska pipne v case 00:01, popripade 00:02. pretoze vzdy vravi ze mi chce blahozelat  ako prvy  zo vsetkych svete.

Geniálna priateľka a spol.

Kniha Genialna priateľka na kopci Sidorovo Vďaka staršej dcére som na malú chvíľu odbočila zo svojej vychodenej cesty, čítania rozprávočiek pre veľké ženy. Doslovne som zhltla rozsiahlu taliansku ságu od Eleny Ferrante.

Na pozadí búrlivého priateľstva dvoch žien sa odohráva ešte divokejší príbeh Neapola, Talianska, od polovice minulého storočia ....

Začalo to tak nevinne

Chcela som nájsť v obývačke nové, lepšie miesto svojmu pracovnému stolu. Aby sa mohol stahovať, potrebovali sme presunúť jeden obrovský izbový kvet, či skôr strom, s kvantom lístočkov. Keďže naň padá celý rok prach, padol návrh, že ho vonku osprchujeme. Také veľké čudo presunúť, nás donútilo snáď po roku otvoriť veľké francúzske okno, aby sme zistili, že v jeho útrobách straší kvantum skapatých lienok. Vytiahol sa vysávač. To už by aj okno bolo treba umyť. Záves a záclonu vyprať a keď už, tak zopakovať proces so všetkými oknami v obývačke a sú štyri. Paradzina, nech žije nedeľa. Takže mám okná umyté, záclony a závesy vypraté, stôl presunutý, aj keď s jeho pozíciou zatiaľ nie som celkom stotožnená.

separovanie

Slovko, ktorým sme nahradili triedenie, viete ono to bolo také socialistické a my nechceme nič také v dobe plného kapitalizmu. Nuž áno snažime sa všetci alebo skoro všetci separovať hlavne odpad, lenže?

Mali by sme oveľa viac  dávať priestor separacií informáciam ktoré k nám prichádzajú a zasievajú strach, lebo strach je tak veľmi v tejto dobe potrebný, strach je najlepším manipulačným prostriedkom, ním ovladate každého. Toto je motto našich silných politikov, zrejme aj publicisti chcú mať dobre zaplatené a tak je všetko iba biznis.

Keď pre oči nevidím

Ako no dobre, mám doma troje okuliare, každé za iným účelom, ale ... Pred mesiacom a pol, po tom, čo moje auto malo stretnutie blízkeho druhu s iným, som si ho vyzdvihla zo servisu zrenovované. Zadok dostal novú plastiku. Hambím sa Po pár dňoch som zitila, že "hlásenie" zadných cúvacích senzorov na späťáku sa mi nezobrazuje. Pôvodna majiteľka auta, bola zrejme taká skúsená šoférka ako ja, ta si ich dala namontovať. Šikovná pomôcka. No len akosi už iba pípala. Začínala som sa zmierovať, že sa budem musieť spoliehať na vlastné zmysly či voľajaké pípanie ...

Termíny

Diáre nie sú moja silná stránka. Robiť niečo pravidelne, každý deň, to mi nikdy dlho nevydrží. Skúšala som rôzne. Prečítala teóriu. Tú ovládam. Mám aj vybratý najlepší spôsob vedenia. Čiže teoreticky som pripravená.

V praxi však zlyhávam.

Tie najbežnejšie termíny si pamätám. Kvôli účtovníctvu je ich celkom dosť. Len keď pred 3 či 4 rokmi pribudli aj rozličné termíny u lekárov, nielen synove ale hlavne moje, začal problém.

Keď sa opakovane stalo, že som k špecialistom, ku ktorým sa treba objednať, prišla v iný deň, rozhodla som sa urobiť poriadok. A svoje termíny nahlasujem manželovi. On, naopak miluje tabuľky a všetko, čo môže robiť pravidelne. Odvtedy je on môj diár. Aj keď má aj to svoje úskalia.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.