My, skoro dokonalé

Moje nové motto

Môj drahý ma vie vždy tak potešiť.

Napríklad svojím vyjadrením:

Znovu o upratovaní

Priznám sa, upratovanie ma extra nebaví. Ale byť v upratanom, tak to áno. Je to super pocit. Mnohokrát rozmýšľam, či ľudia bežne dokážu udržať upratané stále. Ako vidím v telke prepadovku, aj s kamerou, vraj niečo vyhrali. A tam všetko vyupratované? Neviem, teda u nás, aj ked je veľa vecí zracionalizovaných, vždy by som potrebovala aspon na 3 minúty to doma "zhrabať", teda schovať to, čo niekde špatí. Alebo aspon vyvetrať, zatiahnuť závesy a stlmiť svetlo Veľký úsmev

Poznám v svojom okolí pár žien, ktoré upratovanei fakt baví. Oddýchnu si pri tom, zrelaxujú. Mne to znie čudne, ale snažim sa to pochopiť. Zrejme na tom niečo je.

Koľko telefónov nám treba?

Mladší synak je na lyžiarskom. Rozhodol sa sám od seba, dokonca bez vyhrážacích a vydieracích techník na ňom použitých, že sa každý večer zahlási. Okrem toho, že jeho telefonáty prichádzajú v čase, kedy ja upadám do spánku, tep mi vie vyhnať aj spôsob jeho komunikácia. Taký klasický, chlapský.

" Čau mami, všetko je fajn, nič mi neni, všetko mám, lyžujeme. Končím!"

Zaspomínala som si, ako to bolo na našom lyžiarskom v minulom storočí.

O predsavzatiach na konci januára

Asi by som si tu mala trochu verejne sypať popol na hlavu.

V blogu od Kami som tvrdila, že si novoročné predsavzatia nedávam a predsa ... predsa len som si toho roku jedno dala. Ono nie je tak ani novoročné, ono je ešte decembrové, ale platí na celý rok.

Nechám si dlhé vlasy.

V živote som nemala dlhé vlasy. Ani ako malá. Pracujúca mama (otec už daaavno bol z domu, keď my sme nos z pod periny vystrčili) nejak netúžila zapletať copíky a celkovo kvákať moje dlhé, vtedy ešte vlnisté vlasy. Ale možno fakt stačilo ich nechať podrásť trochu a neboli by až také kučeravé.

A tak, ako to v tých časoch bývalo, raz za mesiac sa položili do stredu kuchyne noviny, stolička a spolu s mojimi slzami padali na zem aj vlasy.

Všetko je dnes úplne iné, alebo ani nie?

V mojich historických románoch, sa často spomína vyšívanie ako voľnočasová aktivita dám z vyššej spoločnosti. Pre chudobných bolo šitie nutnosťou, aby mali čo na seba. Mnohé krajčírske dielne zas museli byť veľmi vychytené. Určite nebolo jednoduché ručne šiť nádherné, komplikované róby, do ktorých sa obliekali šľachtičné. 

Nezvyknem si dávať novoročné predsavzatia, ale predsa

 .... s odstupom času som zistila, že som si aj voľajaké dala, okrem toho že sa naučím fotiť ostrejšie zábery.  Hambím sa

ladové poháriky

Tu sú také light, moje nesmelé, novoročné predsavzatia :

Ja žena

Dva či tri roky naspäť som sa stretla v Trenčíne s Ribišškou. Medzi iným mi položila otázku, či som ok, ako žena. Ja na ňu kukám, ty nemáš všetkých 10 pohromade. Veľký úsmev

Na tento pocit a rozhovor - teda len jeho zlomok som si spomenula v lete, keď som začala čítať Davida Deidu a jeho knihy. Začala som audioknihou Cesta nespútanej ženy. Dosť odvážna kniha. Hlavne jej otvorenosťou ohľadom postoja k sexualite. A začala som čítať viac od tohto autora.

Podľa Davida Deidu totiž v každom človeku existuje mužská a ženská podstata.

Tá mužská je o plánovaní, rozhodovaní, dodržiavaní plánu, o úletoch do neznáma, koncoch a smrti.

Baliace metódy pre (vekom) pokročilých

Z času na čas sa stretnem so Soňou. Sú to stretnutia milé a príjemné. Možno preto, lebo mi vždy donesie vzduch a ruch Brusellu, lebo na IG aj FB síce pozdieľa čo to zo života, ale nie sú to príhody, z ktorých máte dojem, že sa nemáte o čom už pri osobnom stretnutí viac baviť.
Soňa je spolužiačka zo základnej školy. Nikdy sme neboli najlepšie kamarátky na život na smrť, ale nikdy sme spolu neboli ani na nože pokiaľ si pamätám. Také pekné depolarizované priateľstvo. Veľký úsmev
Po Novom roku sa ku mne priplichtili nejaké splíny.

Sviatky v znamení Zaklínača

Už som veľká, nezvyknem mať nejaké prehnané očakávania ... Pri mnohopočetnej rodine, mojej workoholickej hlave a rýchlosti spomaleného filmu, beriem aj sviatky nejak viac pragmaticky.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok