My, skoro dokonalé

O topánkach, ktoré nikdy nebudem nosiť

No však furt riešim minimalizmus. A furt riešim to, ako to tie Francúzky robia, že také šik sú a trendy. A ešte sa snažím riešiť aj ekológiu, lebo však niečo pre tie budúce generácie treba zanechať. A tak so záujmom sledujem YouTube a tam sa mi priplietol jeden vlog o tom, ako sa postupne k tomu všetkému dopracovať a ako s tým aj normálne žiť, však nielen okolo toho písať.

Popri jednorázových fľašiach, kelímkoch na kávu a fast fasion som sa dostala aj k jednému bodu ohľadom nakupovania.

Nekupovať topánky, ktoré nikdy nebudem nosiť.

To čo za blbosť, hneď som si pomyslela. Kto by kupoval topánky, ktoré nikdy nebude nosiť?

Záhradnícky model vo vzťahu

Veľmi často spomínam knihu 5 jazykov lásky. Naozaj ma oslovila, aj keď chvíľu trvalo, kým som ju otvorila. Nebolo to na prvé počutie o nej... Stretávala som sa s odkazmi na rôznych miestach.

Pri počúvaní jednej relácie o vzťahoch som okrem spomínanej knihy narazila ešte na jeden pojem, ktorý ma zaujal. Záhradnícky model vo vzťahoch. V relácii hovorili o tomto modeli pri výchove detí. Mňa však zaujalo aj to, čo hovorí o láske. Napríklad partnerskej. Budem písať tak, ako som pochopila. Snáď sa veľmi neodkloním od teorie samotnej Úsmev

O spoločnom jedle

Odkedy si pamätám, u nás doma vždy bola nedeľa "posvätná". To okrem iného znamenalo spoločný obed. Ak sa dalo, tak obyčajne aj v sobotu. Cez týždeň to nie, ani len spoločné večere sme nedávali. Nejak nebol zvyk podávať varené. A chleba si dal kto mal jak chuť....

Z diskusie o výchove detí

Pri piatkovom večernom prepínaní telky som narazila na diskusiu o výchove detí. Jedným z hosťov bol aj Marek Herman. Už viackrát som aj tu citovala jeho články, teraz som ho prvý krát sledovala v besede.

A zas trochu o móde

Nejaký ten piatok frčím na YouTube a Justine Leconte.
Justine je francúzska žijúca v Berlíne. Má vlastnú módnu značku a jej život je móda.
Klasická francúzska.
Nie výrazne brutálne nádherná, ale má v sebe nejaké to čaro, čo z nej robí krásnu ženu.
Pri nej nemáte pocit, že vás poúča nejaká botoxovo plastiková bábika, ale žena, ktorá vie na sebe ( teda na každom) nájsť niečo výnimočné a nádherné.
A tak ráno pri káve kukám na Justine. Priemerne sa jej video vmestí v pohode do 10 minutiek a jej typy a triky a perličky stoja za to. Nejedná sa len striktne o módu, ale nájdete si u nej zo všetkého trochu.
Čo ma baví, je prístup nie fast fashion, ale taký ten umiernený francúzsky so štýlom a zmyslom pre detail.

Stretneme sa v máji v Bobrovci

Srdečne vás pozývame na jarné stretnutie naničmám, artmám, cukrárok a medovníkarok  3. - 5. 5. 2019 v penzione Jurikav Bobrovci, neďaleko Liptovského Mikuláša. 

Poďte si s nami oddýchnúť. Penzión sa nachádza cca 4 km od Tatralandie a Liptovskej Mary a  cca 8 km je aj Kvačianska dolina, takže je kam sa ísť pozrieť, či už s autami, poprípade autobusom. Stretnutie bude predovšetkým relaxačné. 

Počuli ste o psychohygiene?

pletenie Človek by mal mať niečo, čomu sa venuje pravidelne. Niečo, čím si čistí hlavu, svoje vnútro. Veď ide o hygienu. Takže najlepšie denne. Niečo, čo mu prinesie úľavu. Niečo, čo zamestná a zároveň tak trochu vypne myseľ. Alebo ju pomôže usporiadať.  Ale čo to je?

Slovenské mamičky, pekné selfie máte

Mobil blízko pri vankúši značí to, že potrebujete mať po ruke ranný budík. Alebo aj to, že sa neviete dočkať, kedy si pozriete novinky na sociálnych sieťach? Načo by vám bol ten budík, predsa máte dieťa, ktorého prvým džobom je byť maličkým budíkom rôznych hlasitostí, ktoré si však vyberá a nastavuje samé podľa nálady. 

Dopraj si I.

Keď som bola malá, chcela som byť zverolekárkou. O tom som vytrubovala celej blízkej i vzdialenej rodine bez ohľadu na to, či mali o túto informáciu záujem či nie. Potom som chcela byť učiteľkou. To som nejak neroztrubovala, s tým som si líhala a vstávala ako s normálnou a vlastne už uzavretou vecou do konca povinnej dochádzky. Na strednej ma schytilo písanie. Teda ono ma pochytilo už prv, ale tak naozaj naozaj aj s prvými úspechmi, odozvami, profesionálnymi radami ako na to ... to už bolo iné kafe. A tak som si povedala, že budem žurnalistkou. Koľko som sa napočúvala, akí úspešní absolventi rokov minulých predo mnou drali lavice! A koľko som sa nasnažila im ísť v šľapajách!!

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.