My, skoro dokonalé

S vôňou včerajškov

Dlhé cesty autom sú absolútne nebezpečné.
Nielen pre samotné možné kolízie áut, ale hlavne možné kolízie s vlastnými myšlienkami.
A že ich na dlhej ceste je veľa ( tých myšlienok), to vám za mňa môžem úprimne potvrdiť.
Najhoršie z nich sú šialené nápady. ktoré vás chytia za pačesy v návale nejakého spomienkového optimizmu, chvíľkovej clivoty za domovom a nádeje na lepšie zajtrajšky. Prípadne ešte sú to myšlienky silne pripomínajúci idylickú nemeckú vianočnú reklamu.
Jedna z nich si ma našla pod Strečnom v aute plnom pubertiakov ( ospravedlňujem sa 20 ročnej slečne), keď som si nevedela spomenúť na nejaký hlbší historický pohľad do dejín Strečna v kolóne počas návratu z lyžovačky.

Mamma Mia

Tak sme sa zase vybrali za kultúrou. Vybrali sme si muzikál Mamma Mia.

Čo vám budem hovoriť, pesničky našej mladosti, úžasná energia. Výborné predstavenie. Teda podľa mňa ÚsmevÚsmev

Veru, hneď by som si to pozrela znova. Teda, z DVD sme doma pozreli originál verziu hneď na druhý deň.

Ale tie pesničky sú také, že kedykoľvek znova.

A tak sa pýtam - nechceli by ste to vidieť tiež? Neurobili by sme si taký malý skorozájazd do Bratislavy?

Ako schudnúť 3-15 kg za tri týždne? (1.časť)

Ahojte, tak som si na pomoc pri chudnutí napísala postup ako na to za tri týždne. Pozbierala recepty na jedálniček, nechala si poradiť ohľadom cvičenia a pridala niečo na osobný rozvoj. Ono totiž, a asi nie len u mňa, nie je problém schudnúť. To je ľahké, to ťažšie príde potom... udržať si novú váhu.

Mám za sebou prvý týždeň a moje dojmy? Nie som hladná, nemám potrebu si dať po ťažkom dni tabuľku čokolády, aby som si telo zaplavila hormónom šťastia. Večer, keď všetci spia a ja mám chvíľku na obľúbený seriál, už nechodím vykrádať chladničku, či špajzu pre niečo "na mlsanie". To je super!

Dnes moje nevedomie pokročilo

No zrejme to nie je nič s čím sa chce človek pochváliť, ale je to pravda.

Ja a postihnuté teda retardované deti či ľudia, nemyslím odrezaná noha či iné fyzické problémy. Vlastne som vždy závidela v dobrom tým,ktorí krásne hovoria o postihnutých deťoch a robia s nimi a ako ich obohacujú. Ja tento pocit nepoznám a dnes som pochopila súvislosti.

Samozrejme z nemocnice som sa dostala celkom skoro ale išla som do Lidla,ktorý mám hrozne od ruky a naozaj som prvýkrát v živote natrafila na riadny výpredaj a tak namiesto polhodinky som tam bola dve ale šťastná hlavne ako lacno som prišla k 3000 puzzle. No tolejbus ako na potvoru išiel tak pomaly že som to vzdala že na obed chytím autobus, ale utekala som na nastupište aby som videla ako mi odchádza.

Budúci majster sveta v cyklistike sa volá Miško

Úsmev

Vážne. Som o tom plne presvedčená. A má asi tak 5 rokov, blond šticu a krikľavo zelený bicykel vhodný pre chlapca asi tak o 5 rokov staršieho.

Taká milá vec sa mi včera stala.

Cesto nepremiesiš, vlasy neprečešeš

„Starká už to bude?“ búchala som drevenou varechou do keramickej misy.

Starká prikryla čosi variace sa v hrnci a nazrela mi trpezlivo do misy.

„ Nie, veď ešte všetku múku ani nemáš zmiešanú. Miešaj, miešaj.“ Trpezlivo odvetila a išla znovu niečo pomiešať, priložiť pod šporák, umyť niečo, vysypať ...  proste sa motala po kuchyni nevšímajúc si viac moje znepokojenie nad odhadovaným časom potrebným na zamiesenie koláča.

Ja nikoho neodsudzujem, či niečo iné

Toľko krát preberané aj tu, všetko kritika či nezáujem je zaujatie stanoviska.

Možno  pomôže ak si to zrovname v sebe.

O spánku

Už som to tu myslím spomínala. Kúpila som si fitnes náramok. Srandovná vecička, sníma to celý deň. Ba aj noc. Len teda, keď idete na prechádzku s kočiarom, kroky vám nespočíta....

Náramok, ak ho nezložíte z ruky, monitoruje aj spánok. Výsledky ma celkom šokovali. Bežne ukazovalo, že v 7-8 hodinovom spánku som mala iba 20-30 minút hlboký spánok. Zvyšok bol len taký ľahký spánok, jak sa u nás hovorí, ako myš vo vreci.

V pondelok sa nám pokazila telka. Priznám sa, že každý večer bežala u nás ako pozadie. Nesledovali sme nič konkrétne, ale išla. Mnohokrát to boli detektívky. Ale aj športové prenosy. Alebo dokumenty, prípadne náboženské vysielanie. Niekto zobral diaľkové a prepínal, kým tam nebolo niečo relatívne pripojené. Ďalej sme sa venovali každý svojmu počítaču.

Co je to štěstí ?! (venované na pamiatku Atigram)

Muška jenom zlatá!!!
 
Akoby niektorý obchodníci ten film ani nevideli. Prišiel mi mail (zas), že šťastie nájdem v NOVÝCH topánkach.
Fíha!
Bisťu!!
Ale ba som ti!!!
 
To tam bude nasypané, či naliate v tých topánkach teraz nejak neviem... Lebo ak by tam bolo len tak položené, to do obchodu môžem skočiť a vytiahnuť ho odtiaľ a nemusím tie topánky ani kupovať. Ak tam naliate ani vložené nebude, teraz mám dilemu, ako tam nohu však dám, keď už tam bude to šťastie. A či to tak obrazne, pekne mysleli, že šťastie si ma nájde, keď ich budem nosiť. Šťastie musí byť veľmi múdre, keď vie aké topánky mám mať obuté, aby ma našlo.
Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.