My, skoro dokonalé

Termíny

Diáre nie sú moja silná stránka. Robiť niečo pravidelne, každý deň, to mi nikdy dlho nevydrží. Skúšala som rôzne. Prečítala teóriu. Tú ovládam. Mám aj vybratý najlepší spôsob vedenia. Čiže teoreticky som pripravená.

V praxi však zlyhávam.

Tie najbežnejšie termíny si pamätám. Kvôli účtovníctvu je ich celkom dosť. Len keď pred 3 či 4 rokmi pribudli aj rozličné termíny u lekárov, nielen synove ale hlavne moje, začal problém.

Keď sa opakovane stalo, že som k špecialistom, ku ktorým sa treba objednať, prišla v iný deň, rozhodla som sa urobiť poriadok. A svoje termíny nahlasujem manželovi. On, naopak miluje tabuľky a všetko, čo môže robiť pravidelne. Odvtedy je on môj diár. Aj keď má aj to svoje úskalia.

Príprava na štátny sviatok bez obchodov zlyhala?

Dnes som sa vybrala do mesta na jogu a po nej na nákup. Dokonca som mala na pamäti, že zajtra je štátny sviatok, tak s tým mám rátať pri nákupe. Už v Hornbachu, kde som tiež potrebovala niečo nakúpiť bolo rušno. Jeden z  predavačov už strácal nervy ..., zrejme voľný deň chceli ľudia využiť na prácu v záhrade, dvore ...

Šalena ja bula po x-té na tému sedemdesiat sukien mala

sukne Mladšia deva, 11 ročná, chodí cez rok na waldorfskú školu. Je to tam iné ako na klasickej škole...., vonia to v nej človečinou? Celkom logicky tam chodí aj zopár detí, mamičiek, rodičov, ktorí žijú svoj život inak, alternatívne? Od stravovania, cez liečbu ... až po obliekanie. Samozrejme deti žijú podobne. Jedna kočka nosí pravidelne dlhé sukne, veéééľa dlhých sukní. A Tinke sa to  páči, aj ona také chce.

18 hodín, nič viac nič menej

18 hodín je v našom živote veľmi krátka doba. 18 hodín  v živote ženy, mamy, ktorá si nedeľu vyhradí len pre seba, je už dostatočne dlhý čas. Hlavou mi behá veľa útržkov, ktoré sa potrebujú, chcú predrať von .... Mnohé nemajú hlavu, pätu, súvislosť ... Teoreticky. Skúsim to dnes takto netradične

Nech šije

Tie, čo sme zažili socializmus to máme stále v pamäti. Tá bola super, ktorej mama alebo babka šila, štrikovala, háčkovala. A ak ku tomu vedela zohnať aj Burdu, tak to už bola fakt trieda. Šitie bola v podstate nutnosť. Na jednej strane trochu fádna konfekcia. Na druhej strane nie neobmedzené zdroje. Veci sa prešívali, kombinovali. Hľadalo sa.

Ale bola tu aj vysoká úroveň šitia v luxusných salónoch. Neboli tak úplne súkromné, aj keď to občas tak vyzeralo.

No a všetko toto aj omnoho viac ukazuje výstava v Slovenskej národnej galérii s názvom Nech šije.

Čo mi Lenka vzala :)

Včera som bola v Trenčíne rozlúčiť sa s mojim obľúbeným obchodom. Končí.

Sedela som po nákupe na kávičke. A vtedy mi to došlo. Za to všetko môže Lenka.

Za čo? No za to, že tu sedím iba pri káve. Žiadna zmrka. A to ju tam majú fantastickú, žiaden veľkosklad, ale vlastná výroba. Ani koláčik. Iba káva.

Tuším pred dvoma rokmi sme mali s Lenkou taký nápad, že si vymeníme naše obľúbené knižky. Fajn, reku "Stretneme sa na káve a zmrzke" No Lenka protestovala, to teda v žiadnom prípade. Ona si veru zmrzlinuu nedá. Tým menej koláčik. Ona iba kávu. Tuším aj bez cukru. To už bežala svoj "nový život". Pravidelné cvičenie, múdre stravovanie.

biznis je biznis

V poslednom čase si uvedomujem že musím nadobro vystúpiť z toho kola - biznis je biznis.

Je mi smutné z toho že Slovač a určite aj iní sa vedia prispôsobiť všetkým podmienkam a tak každé nové ochorenie, každý nový predajný portál a mnoho iného ma ihned biznismenov. Dnes sa budem venovať medicíne, nakoľko sa ma táto téma bytostne dotýka.

Mohyla na Bradle,Velestúr-poradte

Chcem isť na Bradlo a potrebujem poradiť ak máte skusenosť:pojdem vlakom zo Žiliny.Je lepšie ist z Košarísk alebo z Bánoviec?Pozerám spojenia no "hrúza".

To čo sa mi pozdáva je ZA-NMn/V-Bánovce..Hladala som nejaké diskusie no akosi nič...

Podobne je to aj z Kremnice na Tri kríže a Velestur...

Viete moji spoločníci na cestach teraz nemožu tak chcem isťaj sama-preto sa pýtam ako blbá..hlavne preto aby som zvážila či to sama urobím..ďakujem

darček k 30-ke!!!súrne!!!

Žienky a dievčence...poriadne dlho si lámem hlavu aký darček k 30narod.pre mladú dámu mojmu srdcu veeeeľmi blízku.

V podstate všetko má,žije v cudzine ale aj tak chcem niečo čo by bolo ked otvorí-juchúúúú....Úsmev

ďakujem

závislosť či posadnutosť?

Môj sen ma prinútil rozmýšľať o tom prečo potrebujeme dosahovať veľké výsledky a samozrejme aj dostať odmenu. V tom sne som už dlhší čas stále niečo dokončovala, bolo to nejaké jednoduché ako 2+3 ale nejako som to nevedela dať do poriadku a trápilo ma to také 2 týždne. Len čo som sa zobudila tak som si veru nikdy nevedela spomenúť čo to neviem dokončiť. No prišiel sen "D" a ja som dostala mnoho otázok na konci

- prečo sa usiluješ o nadľudské úsilie a čakaš aj ocenenie_

- prečo ideš aj za hranice svojich možnosti?

- prečo potrebuješ dokazať niečo sebe?

- prečo to robíš?

Nie, neberte tie otázky v tom že to boli výčitky, čakali tam na moju odpoved odpovedala som 

- nič iné mi neostáva

- lebo mi nemá kto pomôcť

Moja žena vie...

Minule som čítala niekde vtip a teda priznávam, páčil sa mi. Natoľko, že som si ho zapamätala.

Volá žena na mužu: "Jožóooo, poď domov"

Od odvetí: "Čo mi je? Som hladný?"

Ona odpovedá: "Nie, je ti zima"  Veľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheVeľký úsmevChichocem sa

Neviem prečo, páčilo sa to aj môjmu manželovi.


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.