reklama

Partnerské vzťahy

 Ani s mužom ani bez neho. Vzťahy naše každodenné. Dokedy sa oplatí manželstvo zachraňovať či vzťah?

5 jazykov lásky alebo ktorý vlastne je ten môj

16. 02. 2023 - 10:33, by balalajka
Včera Daška nadhodila v inom blogu tému knihy 5 jazykov lásky. A ja som začala uvažovať, ktorý vlastne je ten môj. A ako uvažujem, tak uvažujem - NEVIEM. Aby bolo jasno hneď na začiatku - knihu som systematicky celú nečítala - len som si požičala princíp, že každý má iný spôsob, ktorý chápe, ako prejav lásky.

Kedy treba zobrať nohy na plecia???

09. 10. 2019 - 19:20, by Amalka

Myslím z partnerského vzťahu. Zo záväzku, kde už sú v rodine aj (malé) deti, spoločný majetok, citové väzby... ale aj domáce násilie, výsmech, agresia, manipulácia, citové vydieranie, psychoteror, alkoholizmus, gemblerstvo, poruchy osobnosti a iné patologické prejavy našich partnerov, ktorými nám systematicky ničia telesné i duševné zdravie, sebavedomie, sebaistotu, pokoj a rodinnú pohodu, finančnú a sociálnu stabilitu... 

Čo myslíte? Kedy je čas  na odchod??? Kedy je čas zachrániť si posledné zvyšky zdravého rozumu? Čas ochrániť deti. Čas na sebaobranu??? Kedy je čas KONAŤ?

Sťažovať sa na Vianoce je praobyčajné klamstvo

21. 06. 2019 - 11:40, by kp

... začula som hlášku v rannom vysielaní rádia na Vianoce v roku 2017.

A dnes sa mi opäť dostala do rúk moja vianočná "pralinka" z 2017-teho a ja som si ku nej vyhľadala vtedajší príbeh:

Ak sa dlhšie neozvem, pravdepodobne si odpykávam trest za zahlušenie muža!!!
Z jeho rodiny sme prebrali tradíciu tzv. vianočných farebných tanierov. Každý člen rodiny má pridelený jeden takýto tanier, ktorý naaranžuje muž na Štedrý večer a naplní ho vianočným pečivom, čokoládkami (lebo u nás nevisia na stromčeku) a ovocím. Ja mu vravím tanier maškrtníkov.


reklama

Ako prísť k topánkam

02. 01. 2019 - 19:03, by dasa_

Máme v rodine obuvníka. Áno viem, je to taká malá výhra. Priebežne udržiava naše topánky, zašíva tašky.

Pred Silvestrom zavítal ku nám na návštevu a tak ho manžel hneď vybavil svojou pc taškou, na ktorej sa trhal popruh, vyletel nit. Dnes volal, že taška hotová.

Šialené Vianoce

12. 12. 2018 - 08:09, by Amalka

Môj minulý život mi nadelil kadejakých "veselých" zážitkov. Mrkám Postarala sa mi o ne drsná polovička sveta. Ohliadnuc sa naspäť nechápem ako som to mohla zvládnuť, ale keď je človek hodený do vody, tak pláva, lebo musí. Tieto riadky Vám píšem s úsmevom. No nie, nejdem klamať. Je to skôr ironický úškrn plný spokojnosti a hrdosti na samu seba, lebo som to zvládla. Ale dnes by som všetko riešila úplne inak.

Lebo sestra

02. 06. 2017 - 12:12, by dasa_

Kedysi dávno, snáď 20 rokov dozadu sa moja známa sťahovala do iného mesta. Bolo to dosť ďaleko. Dovtedy podnikala s bratom v jednej firme. Tak sa rozhodla, že chce vyplatiť svoj podiel.

Dlho sme sa o tom bavili, preberali z rôznych strán, počítali podľa účtovníctva aj podľa iných vecí. Konečné číslo povedala ona. po pravde, mne sa zdalo veľmi vysoke. Ale nekomentovala som, bola to jej záležitosť. Dlho sa obávala rozhovoru s bratom. Nakoniec mu to povedala a on bez mihnutia oka zaplatil Bola to fakt vysoká suma.

 


reklama

Darujme Vianoce ľudom bez domova - nielen Košice a širšie okolie, kto sa pridá

04. 12. 2016 - 15:19, by Kamila

Už zopár rokov, inšpirovaná projektom Darujme sladké Vianoce, sa snažím pomôcť ľudom bez domova. Minimálne vianočnými koláčikmi. Aj vďaka tejto akcii som mala tú česť zoznámiť sa s úžasným a pritom veľmi skromným človekom, obdivhodným športovcom, otcom Gombitom, ktorý je zhodou krásnych náhod farárom v našej dedine.

Keď chlap rozmýšľa rýchlejšie ako sa stihnú skaziť uhorky

11. 09. 2016 - 23:22, by Evka1223

Ráno vydám prosbu "lásko, vyhoď prosím ťa ten skysnutý uhorkový šalát na kompost" (bolo ho za pár lyžičiek)......niekoľkokrát s odstupom hodiny zopakujem, lebo to momentálne nemôžem urobiť sama.....a nakoniec sa aj dočkám. Večer hľadám čerstvý uhorkový šalát od obeda (bolo ho za pár lyžičiek)....kde je? Na komposte! :-( A to som ani raz nevyslovila prosbu....len som ho ešte nestihla upratať do chladničky. No čo keby náhodou zase skysol?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama