Príspevky (Blogy)

Vypočítajte si plodné dni, termín pôrodu ...


• Keby mám plodné dni?

Dojčenie po Xté

Milé mamičky, dookola opakovaná téma, množstvo skúseností i „neskúseností“, dobré rady zo všetkých strán od školených /bohužiaľ rôzne/ zdravotníkov až po dobre mienené rady typu JPP.
A niekedy, aj keď sme si všetko podrobne preštudovali, máme skúsenosti so staršími súrodencami nášho najnovšieho prírastku, prečítali všetky dostupné časopisy a nacvičenú predpôrodnú prípravu – aj tak nás zaskočí niečo, o čom sme doteraz ani netušili – že nejde, alebo že by z toho mohol povstať nejaký problém.

Termíny

Diáre nie sú moja silná stránka. Robiť niečo pravidelne, každý deň, to mi nikdy dlho nevydrží. Skúšala som rôzne. Prečítala teóriu. Tú ovládam. Mám aj vybratý najlepší spôsob vedenia. Čiže teoreticky som pripravená.

V praxi však zlyhávam.

Tie najbežnejšie termíny si pamätám. Kvôli účtovníctvu je ich celkom dosť. Len keď pred 3 či 4 rokmi pribudli aj rozličné termíny u lekárov, nielen synove ale hlavne moje, začal problém.

Keď sa opakovane stalo, že som k špecialistom, ku ktorým sa treba objednať, prišla v iný deň, rozhodla som sa urobiť poriadok. A svoje termíny nahlasujem manželovi. On, naopak miluje tabuľky a všetko, čo môže robiť pravidelne. Odvtedy je on môj diár. Aj keď má aj to svoje úskalia.

Ako Vás krásne oklamú v krásnom Zádiely

Myslela som, že to predýcham, ale plánovaný turistický zážitok prevoňaný letom a dobrodružstvom vo mne rezonuje len pre ľudskú chamtivosť. A je mi preto (aj) smutno.

Kedže sme už Zádielskú tiesňavu prešli od parkoviska po chatu niekoľkokrát aj s našim potomstvom, rozhodli sme sa, že raz absolvujeme celú zádielskú trasu, teda tiesňavu aj s planinami. Deťuchy vyzerali byť už schopné takej túry, čo aj plnohodnotne dokázali, len ten čas nie a nie sa nájsť. Ale prišli prázdniny a dovolenka, a tu zrazu nieto čo v nedeľu robiť, tak čo tak skúsiť to plánované dobrodružstvo na skalách.

Bonjour France

Len nespanikáriť.

Ako začať? No jednoducho. Zavri oči a snívaj, keď to inak nejde. A potom sa pusti strm hlav do toho. Aké príznačné pre mňa.

Vo Francúzsku som bola iba raz. V Paríži i to bolo na jeseň. Takže o tom ako prežiť dovolenku v krajine galského kohúta môžem len snívať. A vlastne - keď si to vysnívam po svojom a prežijem tu, vyše 1500 km odtiaľ bezpečne vzdialená ... no čo môžem pokaziť? Mrkám

Samotné Francúzsko mám spojené s Parížom.To je asi základná predstava a stále sa mi tam pletie.

Dovolenkový manuál

Základná myšlienka je – užiť si leto.

Druhá základná myšlienka je – aspoň na malú časť dňa vypnúť od každodennej rutiny a cítiť sa ako na dovolenke, aj keď zarezávate v robote, či tá vaša dovolenka nie je podľa predstáv – piesok, kokteil, opálený plavčík s úsmevom na zamilovanie.

 

Tricklandia

Tak sme sa vybrali aj so synom a jeho kamošom na výlet po Slovensku. Najskôr sme sa okúpali a potom sme si naplánovali trochu iné zážitky. Dopočuli sme sa, že v Starom Smokovci je nejaké zaujímavé múzeum, či expozícia alebo ako to nazvať. Zábavná galéria plná optických klamov. Už sme nejaké optické klamy videli, navštívili sme voľakedy centrum Atlantis, neskôr aj Aurelium v Bratislave.

 

Kam s deťmi za zvieratkami

Zoznam ZOO, zveroparkov a kontaktných ZOO na Slovensku. 

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.