Príspevky (Blogy)

Vyhrajte s Naničmama.sk - hráme o desať cien

Zapojte sa do súťaže na Naničmama.sk a vyhrajte jednu z desiatich cien. Pripravili sme pre vás ceny, ktoré si určite nájdu miesto vo vašej domácnosti, kuchyni a knižnici. 

Pridajte na Naničmama.sk do kategórie Recepty vlastnoručne pripravený recept s fotografiou a vyhrajte.

Dva týždne do Vianoc - koniec paniky

Aspoň som sa tak rozhodla.Úsmev

Uzavrela som narodeninový ošial, zrevidovala darčeky, naplánovala si pokoj  ... 

Čiernobiely svet

Často sa mi stáva, že keď sa napríklad v literatúre stretnem s opisom dávnych udalostí, vždy ma prekvapia farby. Že niečo bolo modré, červené, zelené......

V mojej hlave je minulosť stále len čiernobiela.  Všetko také pod závojom.

A tuším som konečne na to prišla - určite som videla oveľa vaic starých filmov a fotiek. A tie boli presne takéto.

Jasne, bolo aj iné umenie. Ale to sa nejak veľmi ku mne asi nedostávalo. Nevnímala som to. Proste za mňa všetko staré bolo tak. Viem o tajomstvách červenej farby na hodváb z Číny, o modrej z Egypta. Ale ja to stále vidím rovnako

nedá mi to-prešov

Po včerajšej tragédií v Prešove mám plnú hlavu zmešaných pocitov..

smútok,zdesenie nad ľahostajnosťou..atď.utvrdzuje ma to v tom,že jedinec neznamená v mašinérií nič..zomrie pár ľudí -to je  tragédia,zomrie pár tisíc to je štatistika..

A to bývam v rodinnom dome a plyn nemáme.

Po tom čo som videla v správach -jedna pani upozorňovala,že cíti plyn..nikto nič..

-druhá ,vraj plynári mali obed.prestávku...

-prihliadajuci ľudia viac fotili a natáčali na mobil akoby tí čo sa ich to týkalo bol komparz vo filme

-objavili sa už  "falošné účty"

inak tento pocit som mala aj po autobus.tragédií pred pár týždňami...nikto sa napozastavuje nad tým že vodiči sú preťažený,mnohí neskúsený,že aby zarobili ťahahú šichty..

Malé šampanské

Keď som v obchode videla malú fľašu šampanského, vždy ma to prekvapilo. Nevedela som si predstaviť, na ťo to je dobré. Však to snáď ani dva poháriky nie sú.

Včera večer sme boli v kine. Romantika. Posledné Vianoce. A tomu samozrejme odpovedalo aj obecenstvo. Smiala som sa z môjho manžela, že sa nemusí obávať, že je v kine sám muž. Našlo sa ešte zopár  šťastlivcov, čo doprevádzali svoje partnerky.

 

Diáre

Nie som ja veru diárový typ. Aj keď si každý rok nejaký úžasný kúpim, tým väčšinou moja snaha končí.

Môj manžel naopak, Diár potrebuje, pravidelhe kupuje a hlavne používa. (Pre istotu tam zapisuje aj moje termíny, hlavne u lekára). Má svoj typ.

V sobotu sme išli okolo vhodného obchodu, tak si chcel diár kúpiť. Hovorím mu, nech nekupuje, tento rok mám pre neho špeciálny diár.

Pri upratované nejakej poličky z knihami mi padol do ruky neotvorený, novučičky diár s vhodnými citátmi. Bol z vydavateľstva, kde bežne nakupujem knihy, tak som si len pomyslela, hľa, aká som bola prezieravá, už v lete som diar pre manžela kúpila.

Strasti a slasti života po päťdesiatke

Ešte včera som chcela tomuto blogu dať názov Tenkrát poprvé... Len som potom začala hľadať a došla k časopisu Bravo a iným príbehom. Aj keď vlastne možno by to mohlo byť také premostenie. Kedysi sme mali iné problémy.

Ja som sa do skupiny 50+ dostala už dávnejšie. Priznám sa, dobre to mnou zamávalo. Zistenie, že už môžem absolvovať Univerzitu tretieho veku, keď v autobuse nevstanem niekomu staršiemu tiež už nie je taký veľký problém, lebo pomaly ja budem tá staršia, ktorej vstávajú ostatní.

Veľmi ťažko som ten čas tesne po narodeninách znášala. A trvalo mi snáď aj pol roka, kým som sa dokázala ako tak s tym vysporiadať. A potom ako keby to prišlo, začala som si uvedomovať, že mnohé veci nefungujú tak, ako kedysi.

Prajem vám krásny adventný čas

a predovšetkým veľa pokoja, mieru v duši .... Hambím sa

Tuším by som mala aj ja na takom popracovať. U nás tradične sa začiatok decembra nesie v vnarodeninovom kolotoči, ta dopracovať sa k tomu pokoju sa mi až tak nedarí. Ale zas budú pekné strtenutia ..

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok