Príspevky (Blogy)

Kam cez víkend? Oslávte Deň detí na hrade či v meste

Máj nám finišuje, sviatok našich ratolestí sa blíži, slniečka pribúda ... Najvyšší čas stráviť príjemný víkend vonku v prírode, alebo aj vo svojom meste. Počas celého víkendu nájdete bohatý program venovaný medzinárodnému dňu detí snáď vo všetkých kútoch Slovenska, stačí chvíľu pohľadať. Pripravili sme pre vás aspoň malú ochutnávku z toho, čo sa udeje na slovenských hradoch, v mestách ... Prajeme vám krásny víkend plný slnka a pohody.

Poslušné deti

Každý rodič nosí v sebe vysnívaný obraz svojho dieťaťa. Od malička ho porovnáva a vidí v ňom malého génia, najnadanejšie a najnádhernejšie dieťa. Začína si vytvárať predstavu o tom, čo by z neho malo byť a vie, že k tomu je nevyhnutné, aby dieťa bolo v škole úspešné a malo dobré známky.

Hyperaktivita - diagnóza dnešnej doby

Matej Štepita je už osem rokov psychológom a vedúcim projektu pre rodiny s deťmi s hyperaktivitou, poruchami pozornosti a správania v rámci neziskovej organizácie Detský fond Slovenskej republiky. Čo je podľa neho hyperaktivita a ako s ňou pracuje na základe svojich skúseností sa dozviete v nasledujúcom rozhovore.

Pracujete s deťmi s hyperaktivitou a ich rodičmi. Prečo práve tieto deti? Je hyperaktivita častý problém a býva akútny?

Vypočítajte si plodné dni, termín pôrodu ...


• Keby mám plodné dni?

Dojčenie po Xté

Milé mamičky, dookola opakovaná téma, množstvo skúseností i „neskúseností“, dobré rady zo všetkých strán od školených /bohužiaľ rôzne/ zdravotníkov až po dobre mienené rady typu JPP.
A niekedy, aj keď sme si všetko podrobne preštudovali, máme skúsenosti so staršími súrodencami nášho najnovšieho prírastku, prečítali všetky dostupné časopisy a nacvičenú predpôrodnú prípravu – aj tak nás zaskočí niečo, o čom sme doteraz ani netušili – že nejde, alebo že by z toho mohol povstať nejaký problém.

Lebo funguje

Už ani neviem, kde som to počula. Rozprávali o nejakom hoteli, tuším v Austrálii. Dobrý hotel, kvalitný. Akurát na izbách mali také tie staré, predpotopné tučné telky. Tak sa pýtali, prečo tam majú tak starú telku . A odpoveď bola úžasná : "Lebo funguje"

Nádherne vystihnutý problém asi celej našej planéty. Áno, vedia marketingový špecialisti, ako na nás. Vedia nám podsunúť tú informáciu, ako budeme s novou vecou spokojnejší, šťastnejší. A tak funkčné vyhodíme. V lepšom prípade niekam darujeme. A my si kúpime niečo nové. Niečo, čo má zaplniť naše prázdno. Ono to funguje deň, možno dva. Možno iba do príchodu výpisu z účtu, keď zistíme, že sme si zase kúpili vec, ktorú nepotrebujeme za peniaze, ktoré nemáme.

závislosť či posadnutosť?

Môj sen ma prinútil rozmýšľať o tom prečo potrebujeme dosahovať veľké výsledky a samozrejme aj dostať odmenu. V tom sne som už dlhší čas stále niečo dokončovala, bolo to nejaké jednoduché ako 2+3 ale nejako som to nevedela dať do poriadku a trápilo ma to také 2 týždne. Len čo som sa zobudila tak som si veru nikdy nevedela spomenúť čo to neviem dokončiť. No prišiel sen "D" a ja som dostala mnoho otázok na konci

- prečo sa usiluješ o nadľudské úsilie a čakaš aj ocenenie_

- prečo ideš aj za hranice svojich možnosti?

- prečo potrebuješ dokazať niečo sebe?

- prečo to robíš?

Nie, neberte tie otázky v tom že to boli výčitky, čakali tam na moju odpoved odpovedala som 

- nič iné mi neostáva

- lebo mi nemá kto pomôcť

Moja žena vie...

Minule som čítala niekde vtip a teda priznávam, páčil sa mi. Natoľko, že som si ho zapamätala.

Volá žena na mužu: "Jožóooo, poď domov"

Od odvetí: "Čo mi je? Som hladný?"

Ona odpovedá: "Nie, je ti zima"  Veľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlaheVeľký úsmevChichocem sa

Neviem prečo, páčilo sa to aj môjmu manželovi.

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.