Príspevky (Blogy)

Pozná - nepozná?

Raňajšia rutina.

Ja, kriticky sa dívajúca na pribúdajúce skúsenosti na mojej tvári, pátrajúc po nových a nových "zážitkoch" (čítaj vráskach, fľakoch, škvrnách, oderkoch, vyrážkach - niekto by to mohol nazvať "nedokonalostiach"). Majstrovsky nanášam krém, ľahúčko rozotieram na pleť.

Prichádza manžel. Ešte na jedno oko spí. Zisťuje, že meškám 2 minúty  - v tejto fáze mám totiž už tvár ponatieranú a venujem sa nohe, ktorú demonštratívne mám vystrčenú na umývadlovej skrinke a adekvátne mu zabraňujem sa k umývadlu dostať. Veľký úsmev

"Pohni si, nech nemeškáme." to patrilo mne.

Májové ulice

Určite nie som sama, kto miluje sakury - japonské čerešne. Pár rokov dozadu bola u nás v meste takto na jar nádherná ulica. Hlavne takto v máji. Celá ružová. Milovala som to. Bývala som na nej. Žiaľ, u mnohých ľudí vyhrala poriadkumilovnosť. Vraj to robí dosť neporiadku, keď to opadá. A tak stromy postupne mizli. Našťastie, mesto našlo iné miesta, kde sú nanovo tieto čerešne vysadené.

Tieto dni je vonku nádherne. Ešte nie je veľmi teplo a tak ideálny čas na prechádzku. Takt som neodolala a mám pár mobiloviek. Úsmev

čítate-poznáte..?!

Po dlhej dobe som sa dala kamarátke namotať na román na pokračovanie. Sedem sestier a tri dni mojej dovolenky  padli knihám (6a7ešte nieje ).lebo ked čítam tak to musím dočítať. variť minimálne (keksíky to istia)..ale dnes už idem niečo aj porobiť..

som jediná tohto druhu čo sa týka čítania?!

Na ulici

Kedysi dávno, keď som chodila na strednú, žila v meste Heňa. Bolo to malé mesto a Heňu všetci poznali. Bola postihnutá, dnes by sme ju zaradili niekde do autistického spektra zrejme. Príroda jej nadelila statnú postavu, rázny krok. Snažila sa s ňou chodievať aj jej babka. Drobná žienka.

Heňa ráznymi krokmi pochodovala  cez námestie a rozprávala sa. Netuším s kým, mala svoj svet. Dávala si otázky aj odpovede.  Keď bolo dobre, tak len tak bežne. No častejšie bolo zle a vtedy intenzita hlasu stúpala. Poviem pravdu, bála som sa a vždy som radšej prešla na inú stranu ulice. Potom som odišla a vlastne neviem, ako skončila.

Keď mama všetkých stresuje

Zas a znova zisťujem, že byť mamou je tak zložité.... Vôbec nie je podstatné, že mám štyri deti. Pri poslednej si, nie prvýkrát, pripadám, ako keby pred ňou žiadne neboli. A to som si myslela, že už sme za vodou.

Stále mám  pocit, že s dcérami je to zložitejšie. Ako mi raz povedala Tinkina triedna -  dievčatá, ženy potrebujú teatr - divadlo. K tomu hormóny ich, moje a o zábavu máme postarané. Chalani ma vypočujú a spravia si po svojom. Dievčatá ma rýchlo a hlasno zrušia. Nemyslím si, že by som sa im až tak montovala do života. Pri štyroch to ani nejde, nejak prežívať každé jedno zvlášť, však by som sa ošalila.

Stará mladou chcela byť

 ... alebo všetko zlé je na niečo dobré.

Prvá káva

Tak je to tu!!! Bolo to super.

Kto by povedal, že sa budem tešiť na takú úplnú maličkosť, ako je káva na terase. Dali sme si ju vlastne úplne neplánovane a o to to bolo lepšie.

Objednala som si v kníhkupectve nejaké knihy, tak sme išli spolu v rámci prechádzky pre ne. Domov sme zvolili dlhšiu cestu, aby sme sa trochu prešli. Na trase bol aj bezobalový obchod, tak sme zašli pozrieť. Neplánovala som nič kupovať. Ale keď som videla, že robia aj kávu a naviac majú pred obchodom vyložené stoly aj so stoličkami, dostala som okamžitý nápad. A tak sme si dali kávu. Síce do papierových kelímkov, ale fakt mi to nevadilo. Len sme sedeli a pozerali okolo seba. Dokonca sa stala nevídaná vec, manžel už mal dopité a ja som sa stále iba pozerala a pozerala.

Carnuntum - historická rímska štvrť neďaleko Bratislavy

Carnuntum 9 Zvýletnieva sa Úsmev Ja viem, ešte to môže trvať dlho. Ale už z každej strany na mňa vykukujú lákadlá. Milujem Rím. So všetkými jeho pamiatkami. Preto keď som sa prvý krát dopočula o Petronell Carnuntum, oslovilo ma to. Pár kilometrov od Bratislavy sa kedysi dávno nachádzalo rímske vojenské aj civilné mesto. Archeológom sa podarilo malú časť tohto mesta odokryť a zrekonštruovať do pôvodnej podoby.

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok