Príspevky (Blogy)

Príhody psa a skúsenosti II.

Pred časom som pravidelne 2x do týždňa chodila ulicou okolo gymnázia u nás v meste. Za plotom bol krásny pes so smutnými očami. Ušla mu loptička do ulice. To som si myslela. Tak som mu ju hodila. On sa nadšený za ňou rozbehol. A čuduj sa svete, znova mu unikla za plot.

Keď som išla najbližšie okolo, zase na prázdnej ulici loptička. Celé sa to opakovalo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chcem zachrániť svet a ničím samu seba.

Už niekoľko dní sa budievam na stuhnutý krk a boľavý chrbát a tupú bolesť v zátylku a presne viem, že takto sa mi odpláca stres, ktorý si nechávam prenikať pozvoľne do života. Nie je to viditeľné, hmatateľné, nie je to jeden veľký problém... sú to stovky malých problémov, ktoré sa mi bodavo dostávajú pod kožu. Ja si za to môžem sama... neselektujem, nevyraďujem "blbosti", ktoré nijako neovplyvním len sa tým zbytočne trápim, nechám si na seba nakladať a nakladať, kým sa nezačnem budiť s mojimi známymi bolesťami a už viem, že je zle-nedobre.

Gruess Gott Deutschland

Som sa trochu zabudla v Čechách - veľmi sa ospravedlňujem, ale mne sa tam tak páčilo.
No poďme ešte k takmer susedom, čo nám poznačili dejiny. Teda oni sa do tých dejín zapísali vo veľkom celej Európe.
Neuschwanstein A zapisujú sa tuším furtom furt, však ich je hodne - cez 82 miliónov.
Zvyčajne Nemecko nepatrí medzi top destinácie, kam by ste prvoplánovane išli v lete dovolenkovať.
A pritom je tam čo navštíviť teda!
Takže čo si nachystáme tento týždeň?

Môj príbeh

Ja asi ani nepotrebujem nejakú radu. Mnohé vyriešil čas. A ja až po dlhých rokoch vidím, že to, čo sa vtedy javilo z môjho pohľadu ako veľká nespravodlivosť, to je vlastne dnes moja výhra. Aj keď ktovie, ako sa to celé ešte zvrtne.

Je to skoro 25 rokov dozadu. Bola som mladá a odvážna. A bez chlapa. Keď začal okolo mňa krúžiť úspešný ženáč, nejak sa mi zatemnil zrak. Bola som v osmom nebi. Lietala som. Niekto, komu stojím za pozornosť. Lichotilo mi to. Poznávala som to, o čom som dovtedy len tušíla. Výborný milenec äto som si myslela vtedy).

Hoci žil v pomerne spokojnej rodine, dve malé deti, ja som začala mať také myšlienky. Že aký by bol život s ním. Našťastie - toto mi vyjasnil hneď.

Ako dospieť k domácnosti bez odpadu?

Úprimne? Ešte neviem, ale začala som. Nekladiem si za cieľ niekoho presviedčať, aby začal rozmýšľať ako ja, ale možno pomôcť tým, ktorí by radi nejako začali, ale nevedia ako.

Na začiatok som si spísala veci, ktoré sú v mojich silách zmeniť. Určite to nie je kompletný zoznam, ale takto nejako som si to v hlave pred pár mesiacmi upratala ja a začala som podľa toho fungovať. Lepšie povedané, snažím sa fungovať.

Keď pre oči nevidím

Ako no dobre, mám doma troje okuliare, každé za iným účelom, ale ... Pred mesiacom a pol, po tom, čo moje auto malo stretnutie blízkeho druhu s iným, som si ho vyzdvihla zo servisu zrenovované. Zadok dostal novú plastiku. Hambím sa Po pár dňoch som zitila, že "hlásenie" zadných cúvacích senzorov na späťáku sa mi nezobrazuje. Pôvodna majiteľka auta, bola zrejme taká skúsená šoférka ako ja, ta si ich dala namontovať. Šikovná pomôcka. No len akosi už iba pípala. Začínala som sa zmierovať, že sa budem musieť spoliehať na vlastné zmysly či voľajaké pípanie ...

Zlozvyky - prečo vznikajú a čo s nimi?

Zvyky a zlozvyky sú neoddeliteľnou súčasťou života a pre život majú svoj význam. Múdra príroda nás vybavila mechanizmom, ktorý nám umožňuje pri opakujúcich podobných podnetoch vytvárať stereotypné odpovede,takže si vytvárame zvyky, návyky, pravidlá, ktoré nám život zjednodušujú. Nezaobídeme sa bez nich.

Sáčok prosím!

Ak by som hľadala vhodný názov pre túto dobu, asi by som povedala, že je to doba mikroténová. Lebo to, čo po nás asi najviac ostane budú plastové obaly.
S nemým úžasom sledujem ako sme "zosterilneli". Nič sa nesmie chytiť do ruky, všetko sa musí najprv umyť, očistiť, vydrhnúť, použiť antibakteriálne utierky, mydlo, gél. Kde sú časy, keď som si rozrazila dlaň a prach - neprach ošúchala o nohanice a ak to krvácalo "ocuclala". Nedaj Bože ísť do obchodu a kupovať pečivo či ovocie a zeleninu.
Krásne naukladané v debničkách. Jedno vedľa druhého. Radosť chytiť do ruky.
Ale pozor!
"Zoberte si rukavice, keď si nakladáte rožky!"
A už si cpeme na ruku igelit. Lebo však bacili.

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.