Blog

Kam cez víkend?

Rozmýšľate kam s deťmi počas víkendu, prázdnin? Pozrite si výber akcií na najbližšie dni. Vyberte si z bohatej ponuky podujatí a strávte príjemný čas s deťmi a priateľmi. 

Nemáte radi organizované akcie? Vyberte sa na výlet do prírody, turistiku do hôr, do jaskyne, či len tak vode. Inšpirujte sa cestovateľskými zážitkami našich čitateliek nielen zo Slovenska.

Váš let bol zrušený

Je nám ľúto, ale z technických príčin Váš let bol zrušený.

Čo? Kto? AKO???

V prvom rade som si predstavila tú technickú príčinu. Určite odpadlo koleso, alebo rovno celé krídlo. Alebo praskla nádrž z benzínom, či na jaký čučpajz to tie ozruty jazdia. Alebo do čelného skla narazil v plnej rýchlosti kŕdeľ vtákov, čo počuli, že je posledný letný deň a rýchlo rýchlo sa snažili dostať hlava nehlava na juh. PROSTE - EŠTEŽE SA TÁ TECHNICKÁ PRÍČINA NEZISTILA, KEĎ JA SOM BOLA VO VZDUCHU.

Dobre a čo teraz? Náhradný let?

No dnes už nie, bohužiaľ.

OK, OK ... kľud, žiadna panika. Je 21,00, ak poletí tesne po polnoci, však OK.

No, najbližšie voľné lietadlo o 48 hodín.

Čo? KTO? AKO????

Veď je štvrtok!!! Žartujete!?

a zas si rypnem...

Pred chvilkou som sa vrátila z potuliek po Slovenku a kúsok za hranicami...išla som aj autom aj vlakom.A!!!ostala som zhrozená,znechutená-z inváznych rastlín a kríkov.....ako máme zahnusenú krajinu a ešte to bude viac!tohto roku či sa to len mne zdá je to neskutočné!!zlatobyle(to žlté),netýkavka žliazkatá(to ružové)a hlavne pohánkovec(to biele) pri cestách a tratiach a pri koncoch mnohých záhrad sumach pálkový..

Ale kde som úplne stratila reč je to durman po poliach celé lány od Bratislavy nahor!vyzerá to tak že to asi pestujú-neviem si to vysvetliť-komletne jedovatý a semianka durmanu sú predsa také niečo(opojné) ako lysohlávky.

Ja sa vyrušovať nedám!

Možno to poznáte.

Klasický scenár.

Ráno sa zobudíte celé bez seba, že koľko vecí treba urobiť. Tu zavolať, tam skočiť, to nájsť, hento zistiť. A potom sa posadíte k tomu, čo treba povybavovať a ... už je koniec pracovného dňa a vám ešte stále trčí na stole šálka od raňajšej kávy či čaju a povinnosti od rána tiež. Niečo ste spravili, ale stále to je také .... nie všetko, respektíve ako písava Kamila „nič po mne nie je vidieť“.

Tak po mne je vidieť zvyčajne zaprataný pracovný stôl, povedzme si na rovinu, ale predstava ako správne urobiť všetko, čo sme mali, zostáva niekedy nenaplnená.

Prečo?

No lebo sa vyrušujem.

Alebo vyrušujú ma.

Respektíve som nesústredená.

Obavy v nás

Asi nie som sama, čo si neustálymi obavami komplikuje život. Furt skúmam, či to alebo ono je dobré. Či som to nemohla urobiť lepšie. Povedať trefnejšie.

Veľmi sa to prejavuje napríklad pri komunikácii v zahraničí. Kedysi, keď som potrebovala, tak som sa proste dohodla.

Dnes mám obavy povedať nahlas čokoľvek v akomkoľvek jazyku. Stále mám pocit, že manžel a teraz už aj syn to povedia lepšie, správnejšie. Gramaticky správne. A hlavne tá výslovnosť. No nepoviem radšej nič.

Doma je aj burina krásna

Opäť som sa vybrala načerpať sily na Liptov. Asi sa tam presťahujem, lebo doma je aj tá burina na lúke nejaká krajšia a aby som mala výhľad na pol chotára, stačí prejsť 200 metrov z domu. 

Svetový deň upratovania

15. septembra 2018 sa konal Svetový deň upratovania. Nie taký klasický, kedy si upracete svoj byt či dom, ale v takom to vnímaní ... upratať v prírode to, čo človek po sebe nechal.  Nezapojila som sa. Jednak preto, lebo v Trenčíne sa to neorganizovalo, ale hlavne druhák som o tom nevedela. Ja som totiž cez víkendy čo najviac off line. A tretiak? Tretiak som mala iný program, o tom ešte napíšem. Cyklistické závody na Slovensku predsa musím okomentovať. Úsmev

Vráťme sa k odpadu.

Báj báj leto

No a je to tu.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.