Príspevky (Blogy)

O Peťkovi a punčákoch

Už dva roky chodím medzi postihnutých. Dospelých postihnutých. Takých, o ktorých sa 24 hodín denne starajú rodičia.

Na začiatku mi bolo povedané, že mám s nimi robiť ručné práce. Aj som sa snažila a skoro pol roka mi trvalo, kým som pochopila, že tadiaľ cesta nevedie. Sú to síce papierovo dospelí ľudia, avšak mentálny vek je veľmi, veľmi nízky. Niekde na prelome jasličiek a škôlky.  Teda, aby sme si rozumeli. Oni nie sú nešťastní. Majú svoje svety. V nich sa pohybujú, v nich sú si istí. Potrebujú to svoje, čo poznajú. Potrebujú vidieť mamu. A sebe podobných ľudí.

Keď som prišla prvý krát, Peťo chcel so mnou hrať karty. V hlave sa mi hnali všetky pravidlá, ako sa čo hrá. Úplne zbytočne. Ide iba o púšťanie kariet na zem. Na to som prišla oveľa neskôr.

Keď nie sú okuliare na nose

Dnes som zostala v práci o kus dlhšie. Chcela som pred víkendom poumývať riad, keďže som ešte krátko pred koncom podelila deťom zvyšky ovocného šalátu od obeda. Práve som zamkýnala triedu, spokojná s výsledkom, keď sa na schodisku zjavila prváčka od kolegyne z prvého poschodia. Rozkošné dievčatko.

- Čo tu robíš o takomto čase??? - spýtala som sa prekvapene.

- Hľadám svoju družinárku.

- Tu a teraz? Veď ona je už asi dávno doma.

- A mohla by si mi ty otvoriť našu triedu? Kamarátka niekde zabudla okuliare, a tak ich teraz všade hľadáme.

- Nuž keď je to tak, pôjdem s tebou dole a môžeme sa pozrieť, či ich tam neobjavíme.

Priam som videla, ako jej padá kameň zo srdca. Ako prvé nazrela do kamarátkinej skrinky a vyčítavo zvolala:

Valentína neoslavujem

Keď som drala školské lavice, o tomto sviatku sme nechyrovali. Na strednej sme akurát riešili vždy nejaký večierok k MDŽ ako príležitosť na ľubovoľný večierok a v škole ako deň neskúšania.

O dosť neskôr sa objavili rôzne milé pohľadnice so sladkými veršíkmi. Niečo sa mi marí, že som občas aj niečo dostala. Dnes to zase vidím ako príležitosť pre kolegov na nejaký pohárik.

Slovenská kuchárka

.. alebo Je tráva u susedov zelenšia?
 
Tak som si pekne preklikávala zas raz Instagram, keď na mňa vykukli nááádherné Chiacchierre. Božsky vyzerajúce, absolútne navlas rovnaké ako slovenské fánky. Aspoň instagramový obrázok tomu nasvedčoval. Tak som bola zvedavá, či aj recept je rovnaký.

Celoslovenské jarné stretnutie u Kamily doma

Keď prišla pozvánka, ostala som zhrozenáChichocem sa, modré lístky nejakej kvetiny dookola, písmo veeľmi ťažko čitaľné...Prekvapenieno hneď mi napadlo že Kamila mala blbý deň alebo že to nerobila ona, keďže viem aká je perfekcionistka na takéto veci...Áno

Moje nové motto

Môj drahý ma vie vždy tak potešiť.

Napríklad svojím vyjadrením:

Znovu o upratovaní

Priznám sa, upratovanie ma extra nebaví. Ale byť v upratanom, tak to áno. Je to super pocit. Mnohokrát rozmýšľam, či ľudia bežne dokážu udržať upratané stále. Ako vidím v telke prepadovku, aj s kamerou, vraj niečo vyhrali. A tam všetko vyupratované? Neviem, teda u nás, aj ked je veľa vecí zracionalizovaných, vždy by som potrebovala aspon na 3 minúty to doma "zhrabať", teda schovať to, čo niekde špatí. Alebo aspon vyvetrať, zatiahnuť závesy a stlmiť svetlo Veľký úsmev

Poznám v svojom okolí pár žien, ktoré upratovanei fakt baví. Oddýchnu si pri tom, zrelaxujú. Mne to znie čudne, ale snažim sa to pochopiť. Zrejme na tom niečo je.

Celý svet sa zachrániť nedá ale...

...ale môžeme niekomu pomôcť? Ak áno, ako si vyberieme komu pomôcť? Pomôže aj moje "málo"?Prekvapenie

Prosieb o pomoc je nespočetne veľa. Jestvuje už aj mnoho portálov zameraných len na pomoc ľuďom.Ako si má človek vybrať komu pomôže a komu nie?Funguje to na princípe miesta? Keď je niekto z rovnakého mesta alebo blízkeho, prispejeme, pomôžeme? Alebo si vyberáme podľa veku?Keď sme na materskej pomáhame mamičkám čo majú malé deti?  Alebo sa zapojíme do zbierky pod akýmsi lavína efektom - keď všetci tak aj ja?Úsmev

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok