Príspevky (Blogy)

Jesenná súťaž: Vyhrajte balíčky Dr.Oetker

Súťaž na Naničmam.sk jesen 21 Zapojte sa do jesennej súťaže na Naničmama.sk. Pridajte do 21. novembra 2021 ľubovoľný recept s vlastnou fotografiou a máte šancu na výhru. 

Lockdown deň 9

Tak sme sa dozvedeli, že už vyše týždňa majú zdravotníci k dispozícií triáž, na základe ktorej sa rozhodnú koho zapojiť a koho nie na umelú pľúcnu ventiláciu v prípade, že bude treba rozhodovať. Nezávidím im. Nemenila by som - ani psychicky, ani fyzicky a už vôbec nie keď sledujem reakcie okolia, z ktorých mi padá sánka. Tak aspoň niečo o čo sa môžu oprieť a profesionálne ich to chráni. Lebo keď bude zle, ešte len budú ľudia sa domáhať prečo ich rodinný príslušník nedostal takú starostlivosť, aká by mu patrila. No lebo kapacity.
 
A konečne aj Pelle vyzval seniorov, aby sa šli zaočkovať. Som napätá, ako sa zdvihnú percentá v očkovanosti, keď koalícia doteraz vyčítala opozícií, že je nejednotná s nimi v otázke očkovania a kazí tým percentá.

Ideme si staviť..?

-či bude skôr podmorský tunel Nemecko-Dánsko alebo tunel pri Dubnej skale?prípadne iný?

Vzor tlačiva

Ahojte, vedeli by ste mi poradiť? Mám byť autorizovaná osoba, ktorá bude dohliadať na samotestovanie zamestnancov. Nemáte niekto vzor tlačiva, ktorým treba toho zamestnanca poveriť? Nikde na nete som ho nenašla. Ďakujem veľmi pekne. 

Lockdown deň 7

Ako ďalej?
Týždeň za nami, čísla v nemocniciach stúpajú. Ba veru ešte aj chvíľu budú stúpať, pretože dostať sa do nemocnice chvíľu trvá. A tak nervozita stúpa. A lockdown už predlžujú Rakušáci, po ktorých opatreniach pokukujú okolité krajiny. Drzo si idú svoje - od tvrdých lockdownov po povinné očkovanie. Namiesto prijatých opatrení sa naša vláda vadí, či motivovať vekovú skupinu 60+ poukážkou na 150 či 500€ a kde vlastne by sa dala použiť.
Povedzme si na rovinu, každý peniaz čo sa otočí v domácom hospodárstve sa ráta za dva. Lebo prinesie úžitok a prácu nám, Slovákom. Ako nič proti iným národom, ale tie si látajú svoje ekonomické krízy po svojom.
Ale vráťme sa k nášmu lockdownu ...

Robíte kvasenú zeleninu?

tak ako je názov prispevku presne tak sa pýtam či robite a vaše skúsenosti ale hlavne či to tak dobre chutí..u nás sa napr.nikdy ani v minulosti nerobili tzv.kvašáky ako na dolniakoch a ja ked som to tam jedla vôbec mi to nechutilo-zlaté naše nakladané uhorky.

Viem,na nete je toho kopec ale osobne nikoho nepoznám kto by ju robil..okrem kapusty a čalamád do vedierok ale s borkénom.

na YT sledujem číňanku Diaonxi Xi...e a v tej jej videach tam nakladajú všetko..

Lockdown den 3

V prvom rade dakujem, ze citate.

Ja citam Vase prispevky k tym predchadzajucim blogom a vidim, vsade je to rovnake. Rovnake problemy, podobna situacia. Drzim nam palce. 

Dnes som sa dostala do lekarne. Fakt som po tom netuzila a zastrajala sa, ze ak v piatok do 12tej nebudu pokyny pre zamestnavatelov, ako OZP riesit, ze mam padla a dovi dopo a budu mat vsetci dovolenku a hotovo. Na (ne)stastie sama o tom nerozhodujem Mrkám.

Rano som si dostudovala, ako hovori klasik - horko povzdychla a este horsie zahresila a vydala sa do lekarne zhanat testy. O tom ze nemali pisat nejdem. 

Čo je advent a prečo ho oslavujeme

Advent pochádza z latinského slova adventus, čo znamená príchod. V kresťanstve sa používa špeciálne pre príchod Ježiša, sviatok jeho narodenia, prípravy na cirkevné sviatky Vianoce. Tento rok sa advent začína v nedeľu 28. novembra 2021.

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok