Príspevky (Blogy)

Koniec vyrážkam?

Asi som objavila kolesoChichocem sazaseHambím sa

Letné dovolenky doma či ne doma?

Domaša Zo všadiaľ na nás už dlhú dobu rozprávajú hlášky "Tento rok budeme, mali by sme dovolenkovať na Slovensku ..." Súhlasím, potrebujeme podporiť slovenských podnikateľov, lebo komplet všetko okolo cestovného ruchu, patrí po celom svete k najohrozenejším skupinám podnikateľov. A samozrejme stále je tu riziko druhej vlny. Osobne si myslím, z toho čo som načítala, že príde, ale asi nie uprostred leta. 

Nielen o svalovcoch ale o všetkých nás

V pondelok ma prekvapil syn, ktorý sa pýtal, či 5taci MUSIA ísť do školy. Lebo Vanesa (sestra spolužiaka a kamaráta) vraj NEMUSÍ. Vysvetlili sme si, že podľa nariadenia NEMUSÍ. Ale že mu je dúfam jasné, že keby bol on piatak, tak do školy ide. Dobrovoľne nasilu jako sa u nás hovorí.

Potom som napäto sledovala diskusie okolo blokády hlavného mesta, kukla svalovcov a premiéra, predýchala slovnú zásobu a vyjadrenia na FB (hlavne premiérové) a povzdychla si ešte nad jedným týždňom a tým, že do fitka aj z fitka, kde tuším pomaly mesiac cvičíme na terase, už sme aj zmokli, ešte budem týždeň chodiť v teniskách a elasťákoch a odchádzať šprintom, lebo cikať a olepená, spotená bez sprchy.

Moje sny

Sníva sa mi celý život. A dosť často si sny po prebudení aj pamätám. Dokonca som istý čas došla do stavu, keď som si dokázala uvedomiť, že som vo sne a smeniť ho.

Dnes ma už tie moje sny iba zabávajú. Nehľadám v tom nejaký význam. Teda, možno si trochu uvedomujem, čo aktuálne riešim, čoho je asi priveľa.

O prvých líniách

Dnes sa vraj dozvieme, čo s tými školou povinnými, ale celkovo študujúcimi detiskami vlastne bude. Či pôjdu, či nepôjdu do školy a za akých podmienok. 

Na FB sa docela slušne rozprúdila debata o malom počte detí v triede. Už sa nevtipkuje, ako keď otvorili školy začiatkom mája v Dánsku, že lavice majú 2m rozostupy a posledný žiak v triede už sedí v Nórsku. 

 

Tajomstvo práčky

Máme v rodinu práčku - pamätnicu. Najskôr som tomu nechcela veriť, ale je to tak. Tá práčka má 44 rokov. A verne slúži. Správne hádate, je to Tatramatka.

Aj som si povedala, teda, kvalitné výrobky vtedy vyrábali. Keď tolko vydržala. To boli iné časy.

Ako prijať svoje roky, kilá, vrásky ... ochabnutú pleť

Je to zvláštne, lebo rovno po dopísaní názvu, mi napadol iný .... Ako prijať seba, svoju prispatosť, motanie sa, závislosť na sladkom ... Sú to prepojené nádoby.

Čo by ti spravilo radosť?

Zisťujem, že posledné dni sa nejak hodne odmeňujem. Veľký úsmev Aspoň to tak vyzerá.

Včera večer mi na FB vyskočil príspevok kamošky, ktorý oznamoval, že miestna vietnamská reštaurácia ponúkajúca obedové menu rozšírila svoju 3 chodovú ponuku o sushi. Sushi môžem.

Nemilujem ho, ale nemám k nemu ani taký ten barbarský postoj ohrnutého nosu nad surovou rybou. Proste si ho sem tam rada dám. Do levelu - home made som sa ešte nedostala a šípim, že ani nedostanem. Aj keď ...

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok