Príspevky (Blogy)

Ako uzdraviť zranené dieťa v nás

Vnútorné dieťa je zdroj hravosti, kreativity, zvedavosti a radosti v nás, pomáha nám v osobnom živote, pri poznávaní a objavovaní sveta, vedie nás k úžasu a nadšeniu.
Zranené vnútorné dieťa je potom tá časť nášho ja, ktorá sa v dôsledku nespracovaných zranení a tráum, prežívaných v detstve, odštiepila od našej vedomej časti psychiky. Zranené vnútorné dieťa "drieme" v našom podvedomí a "kazí" pri každej príležitosti náš dospelý vzťah k okoliu.

Vypočítajte si plodné dni, termín pôrodu ...


• Keby mám plodné dni?

Dojčenie po Xté

Milé mamičky, dookola opakovaná téma, množstvo skúseností i „neskúseností“, dobré rady zo všetkých strán od školených /bohužiaľ rôzne/ zdravotníkov až po dobre mienené rady typu JPP.
A niekedy, aj keď sme si všetko podrobne preštudovali, máme skúsenosti so staršími súrodencami nášho najnovšieho prírastku, prečítali všetky dostupné časopisy a nacvičenú predpôrodnú prípravu – aj tak nás zaskočí niečo, o čom sme doteraz ani netušili – že nejde, alebo že by z toho mohol povstať nejaký problém.

poznáte nápoj z aloe???

Mám velkú aloe vera-A..videla mi ju jedna pani a vraví mi"vy nerobíte nápoj z aloe?"Raz asi pred 4 rokmi som ju tiež dosť orezala a vyhodila a asi po 2 dnoch mi takisto povedali či som nerobila nápoj vraj je zdravý...nejak som sa nevypytovala ale hladala  a nenašla nič.no občas mi to hlavou prebehlo..Tak teraz ked mi to dotyčná spomenula hned som ju drapla,že ak vie recept nech mi ho povie..nejdem písať množstvá ale pomlieť aloe,zaliať červeným vínom pridať med a trocha liehu.Odstať,precediť a uživaťlen určitý čas po ČL-vraj čistí cievy...

tak čo?mate skusenosť?ďakujem..Slnko

a znovu po vyšetreniach

Posledné týždne vlastne už mesiace mi dávajú ale poriadne zabrať. Neviem čo zjesť lebo všetko je zlé. Konečne som mala v tomto týždni dve vyšetrenia a verila som že sa pohnem dalej. V pondelok som bola na diabetológií, zistila som že už to nie je len diabetologia ale aj poruchy látkovej výmeny a vyživy. Pookrialo mi srdce lebo to by som jej mohla povedať akéže to ptoblémy mám. Vedela som že výsledky budem mať dobre, ved pri takej  skôr hladovke čo iné, o sladkom  už ani nesnívam.

Šalena ja bula po x-té na tému sedemdesiat sukien mala

sukne Mladšia deva, 11 ročná, chodí cez rok na waldorfskú školu. Je to tam iné ako na klasickej škole...., vonia to v nej človečinou? Celkom logicky tam chodí aj zopár detí, mamičiek, rodičov, ktorí žijú svoj život inak, alternatívne? Od stravovania, cez liečbu ... až po obliekanie. Samozrejme deti žijú podobne. Jedna kočka nosí pravidelne dlhé sukne, veéééľa dlhých sukní. A Tinke sa to  páči, aj ona také chce.

Maličký obrovský zázrak

Chcem sa s vami podeliť. Podeliť o to, čo je v živote nedefinovateľné, nehmotné a predsa najdôležitejšie a najkrajšie....nuž, ani neviem, či som sa správne vyjadrila...ÚsmevChichocem saSlnko

O výchove a ochranárskych matkách

Syn má skoro 17 a tak niet divu, že o výchove nielen čítam, ale vlastne aj denne trénujem v praxi. Dokonca sme obaja s manželom aj absolvovali jeden kurz.

Naposledy som si prečítala článok. Bol síce viac o vzťahu otcov a synov, ale prvé, čo mi napadlo bol ten vtip, kde sa rozprávajú dve priateľky o deťoch. vieš, moja dcéra sa veľmi dobre vydala, muž urobí všetko, nakúpi, uvarí, uprace, zarobí. Ona nemusí nič. Zato syn, to je katastrofa, ten teda dostal ženu!!!!. Ona nič neurobí a on chudák aj varí aj perie, aj upratuje, aj s deťmi sa učí...."

Stránky


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.