Príspevky (Blogy)

šalát jedovatý

Pred časom som vytrhávala túto burinu lebo sa v poslednom období zbláznila a je všade. No a tak som si povedala idem ju pohľadať možno nájdem čo to je a našla som a ako inak príhodné pre mňa v čase bolesti  My sme ho volali mlieč, lebo z neho tak ako aj z púpavy vyteká biele mlieko. Obrázok je prevzatý z článku na ktorý je link

Túžobník - burina či ochucovadlo?

Myslím že každý pozná túžobník, ked rozkvitne je to krása a pastva aj pre množstvo opeľovačov. No vedeli ste že kvety voňajú po mandliach a teda môžte ich jesť či pridať do nápoja či na ozdobu a pod.

Stretávka po 35 rokoch

Zo strednej sa stretávame pravidelne. Každých 5 rokov. Zo základky, keď som chcela stretávku, tak som si ju zorganizovala. Na jar plánujem ďalšiu :). Máme to šťastie, že sa stretávame aj s výšky. A dokonca z času na čas aj malé internátne stretnutie.

Zo základnej a strednej nechodia tí, čo majú pocit, že sú v nejakom smere neúspešní. Napríklad ostali sami. Z výšky naopak neprišli tí najúspešnejši. Aj keď po toľkých rokoch sa vlastne tie rozdiely stierajú. Mnohým už deti vyleteli z hniezda, takže sú opäť sami. S partnerom alebo bez.

Samovzdelávanie

Ani neviem ako, ale stalo sa už veľmi dávno. Začalo ma frustrovať sledovanie TV. Vyvolávalo vo mne nervozitu, ba priam zúrivosť z nedostatku informácií. Nie som ambiciózny typ, priznám sa, že školu som preflákala ako sa len dalo. Vysokoškolské štúdiá ma vôbec nelákali, z učenia som vždy mala pocit, že znásilňujem svoju hlavu. Nasilu do seba tlačiť informácie, ktoré v reálnom živote jakživ nepoužijem? Možno výhovorka pre moju lenivosť, ale fakt som stavaná viac do kreativity ako do intelektuality. Ku podivu ma kamoši za intelektuálku vždy považovali a stáva sa mi občas, že sa ma ľudia udivene spýtajú, skadiaľ mám informácie.

Máš family day?

Na cyklistiku mám aplikačku. Niežeby za mňa rúbala do kopcov, ona mi len mapuje koľko som sa kde túlala, koľko som najazdila, kade som najazdila a ak má niekto zapnutú rovnakú aplikačku ako ja, tak bonzne aj s kým som jazdila. Alebo okolo koho som presvišťala a neodzdravil mi. Alebo kto ma obehol a ja som len smutne na jeho zadok mohla pozerať. Aj to len chvíľu zvyčajne. Váľam sa od smiechu po podlahe

40 dní do Vianoc

Vonku to nevyzerá na zimu. Ani že idú Vianoce. Aspoň tutok, spoza okna. Našťastie si v obchodoch povedali, že to nejak vykompenzujú a tak nahodili vianočnú výzdobu ešte minulý týždeň.

Povolebný

Chvála Bohu máme za tým. Je po voľbách. Niekto spokojný, niekto vôbec nie a niekomu je to srdečne jedno, lebo si hovorí, že ten či onen ... aj tak nikto nehľadí na druhých záujmy, len na svoje vlastné. Na FB je skupina, do ktorej som sa pridala v nádeji, že sa budú uverejňovať príspevky ohľadom mesta. Aj sa riešili, ale ako sa zvolebnievalo, tak evidentne nič iné riešiť nebolo, len kandidátov. Tak som to  v tej skupine vzdala. Niežeby ma to nezaujímalo, ale keď niektorí sa snažili vyhrať nevyhlásenú súťaž, kto viac urazí nejakého kandidáta.

No a konečne je po voľbách a ja čakám, čo sa zmení.

O mojich želaniach

Stačí mi zaželať si a splní sa mi. Teda, fakt netuším, prečo to funguje iba v jednom špecifickom prípade PohodaPohoda. Zato v tomto prípade to funguje na 100%.

 

 Už som tu spomínala náš domáci "projekt" Blúdime vo všetkých krajským mestách na Slovensku Veľký úsmevVeľký úsmev

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.