Blog

Občas sa treba aj stratiť

Môj bývalý spolužiak Maťo si vycapil na FB nástenku obrázok, že už sa oteplilo. Lebo vyliezajú komáre, muchy, cyklisti a iná háveď.

Veru áno áno. Predchádzajúce dva krásne slnečné víkendy vyhnali von nielen motorkárov, ale aj mňa konečne na cestu dostali. Nejaký štrk sa ešte teda nájde, ale tak ... už to nie je také zlé.

Stretnutie v Bobrovci - tvorivé dielne.

Milé moje kamošky.
Na našom stretnutí v Bobrovci, ktoré sa uskutoční v dňoch 3. - 5. mája 2019,
Vás zoznámim s technikou antikovania a ako si urobiť handmade odliatky
ktorými si vyzdobíme predmety, ktoré budú mať nádych antickej krásy.
Domov si odnesiete krásny fotorámik a dekoračnú sklenenú misku.

Trinásť rokov s Naničmamou

krokusy Ešte, že Naničmama má toľko rokov ako naša najmladšia dcéra, len tá je o 2 mesiace staršia. Chichocem saVďaka tomu nemusím zložito rátať vek našej stránky.

Nepečenie

V rámci pôstu a hlavne snahy o redukciu váhy som zredukovala doma pečenie. Lebo ja som aj upiekla, lenže keď prišlo na jedenie, ostalo tiež na mňa. Aktuálne som to zredukovala len na víkendový raňajkocý koláč. Ak tam dám riadnu dávku kakaa alebo najlepšie rovno čokolády, tak sa zje ÚsmevÚsmev

Mr.Bín na návšteve u požiarnikov

... alebo správa z minuloročného školenia, ktoré mi pripomenul jeden včerajší príspevok v TV. Opäť som raz volala rýchlo Michaela ku sebe, nech si pozrie, čo nikdy v živote nesmie urobiť Prekvapenie.

- Mama, to už predsa viem! Pohoda

Tak možno to ukážete svojim deťom, ak radi experimentujú v kuchyni.

Prečo vlastne jeme?

Keď bol Janko malý, veľmi rád a veľa rozprával. Využíval každého dospelého v okolí, aby mohol rozvíjať svoje úvahy. Raz tak viedol reč s pani upratovačkou v škôlke. Zjavne upratovala po obede a on jej vykladal: "My malí musíme papať, aby sme vyrástli.  Ale nášmu tatinovi dávame jesť, iba aby nám nezomrel" Veľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe

Bol veľmi dobrý pozorovateľ a videl, že tatino jedáva. Ale jedáva iba Raňajky, obed a večeru. Žiadna desiata, žiaden olovrant. Neexistujú pre neho koláčiky, keksíky. Nepotrebuje to. Naozaj je preto, aby žil.

Nikdy nie je neskoro

Nejak sa okolo mňa hromadia príbehy, keď ľudia v zrelom veku menia celý svoj život. Teda, hlavne profesné zameranie, ale po pravde, určite to ovplyvní celý  život. Všetky tieto príbehy sú o ľuďoch, ktorí majú 50 preč. Niektorí aj celkom dávno PohodaPohoda

K pomerne najmenšej zmene sa odhodlala moja známa. Odhodlala sa a v tomto veku si spravila tretiu vysokú školu. Teraz pracuje s postihnutými deťmi, učí autistov matematiku.

Každý deň som v strehu, čo nového si zasa ne-/vymyslia

Tretiaci včera dostali nazad opravenú slohovú prácu spred prázdnin a za úlohu (teda okrem matematiky) ju mali znovu prepísať korektne do zošita. Potiaľto bolo všetko ok. Jasné zadanie a v podstate jednoduché vyplnenie.

Prvý bol hotový Tretí muškatier. Skontrolovala som opravu, našla nejaké dve chybičky, ktoré sme prediskutovali a on opustil miestnosť. Potom sa prihlásil Severan. Takisto som skontrolovala, ako splnil zadanie. Už počas kontroly sa dohadoval so zostávajúcim Južanom, že po úlohách si ešte na chodbe zahrajú futbal so softballom.

Nedočkavý Južan mi už pchal svoj zošit do rúk, keď zbadal prvú chybu.

- Pozri, čo som spravil - chytal sa nechápavo a zároveň zhrozene za hlavu - uprostred strany (A4) som prerušil písanie a prešiel som na ďalšiu.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.