Príspevky (Blogy)

Zápisník otužilca - časť prvá

Pokojný večer na vŕšky sadal - prdlajs. Bola tma ako v rohu, keď som vystúpila z auta.

Už to tam poznám ako tak a nebolo to moje prvé "po tme" otužovanie, tak som si povedala, že ak nie dnes, tak už neviem kedy začnem.

Začalo to fantasticky -  jasné, že som si nevzala hodinky do vody, ktoré stopujú čas. Však načoooo. Veľký úsmevTak ani netuším koľko som to dala. Nepodstatné. Podstatné boli a sú benefity.

Bola som jeho stopäťdesiata prvá!

Stretávame sa už nejaký ten týždeň. Zbožňujem ho, lebo vždy má dobrú náladu, keď príde. Aj keď je unavený, venuje mi všetkú svoju pozornosť. Spýta sa ma aký mám deň, povie mi niečo zo svojho. Občas býva fest unavený. Občas uzimený. Často smädný a aj hladný. Ale vždy nezabudne NAČO prišiel. Sem tam mi pochváli vlasy, šaty. Sem tam sa spýta, či nenachladnem, keď mu vybehnem v ústrety.

Včera sa mi ale zdal obzvlášť unavený.

Pozrela som mu do modrých očí a letmo sa dotkla studenej ruky.

"Koľkáta som v poradí?"

" Stopäťdesiataprvá." povzdychol.

Pípol platobný terminál a ja som si prevzala balíček. Veľký úsmev

Môj kuriér.

Trh sem - trh tam

Noooooooo - dočkali sme sa!
po dvoch rokoch zákazov - príkazov - nariadení - opatrení spojených s pandémiou, čo sme si mysleli, že koniec sveta bude a nič nebude ako bývalo v našich socializačných sférach - sú tu vianočné trhy.
V rádiu sa prekrikuju nadšenci tejto "vianočnej atmosféry", že už boli, že už popili, že už pojedli a že aj polapali po dychu za vianočnotržnú prirážku.
Ja som si prvý tržný vianočný ošiaľ tento víkend nechala újsť.
Postavila som sa na oba dni za pult sféry gastra a čakala, či aj nám sa ujde nejakých zákazníkov a nielen vonku sa budú adventne veseliť. Dočkali sme sa.

GastroLowe

Pracovať v gastre musí byť láska. Inak by vás mohlo jedine tak poraziť.
Zo zákazníkov, z dodávateľov, a občas aj z kolegov.
Z predpisov, nedodaných surovín, zdražených energií.
Z ukradnutých knowhow a receptov, pokazených jedál či rozbitých tanierov a pohárov.
Zo snahy, čo ju nikto neocenil, ako keď barista šľahá tú najdokonalejšiu penu na kapučíno, nakreslí vzor od výmyslu sveta, čo sa mu konečne podaril po mesiaci a zákazník sa naň ani nepozrie, šľahne tam lyžičku, zamieša a ani sa neunúva tú lyžičku vytiahnuť, len tak sa od smädu napije.

A ty čo si robil pred rokom?

Riešime zimné bundy s chalošmi. Lebo  mám dojem, že minulý rok zima nebola, alebo čo ... však oni len také tenučké šuliprdky majú vonku sa to plíži k nule.

No a keď v sobotu buchol ráno teplomer na aute -1 a začala mi jačať siréna pozor možnosť ľadu na ceste, tak som si povedala že stačí a ide sa na nákup.

Škoda, že si to povedal aj celý Trenčín a pridružené obce, dediny, mestá a dokonca aj štáty, lebo na parkovisku sa to striedalo v ŠPZ TN - PB - MY - SE - TN - ukrajina, bulharsko, bielorus, cz. Chichocem sa

Nuž - blogalizácia má dnes iný význam a aj pozadie ako pre pár mesiacmi.

Alebo pred rokom.

Pred rokom to bolo veru všetko totáááálne iné.

Mirka záchranárka

Mám, mala som tú možnosť spoznať jedno mladučké nezvyčajné žieňa. Zoznámila som sa  ňou v apríli na hodine slovenčiny. Tie doteraz organizuje pre ľudí z Ukrajiny, ktorí sa chcú, potrebujú naučiť slovenský jazyk.

Mirka je tiché, nenápadné stvorenie. Veľa toho nenarozpráva, ale za tých pár mesiacov predsa len o sebe toho dosť prezradila.

Počuli ste o Movembri?

Po Ružovom októbri venovanom boji za zdravé prsia je tu Movember - mesiac zameraný na boj proti rakovine prostaty a semenníkov.
Muži po celom svete sa rozhodli vyjadriť podporu tým, že si nechajú narásť fúzy.
Tak ak ten váš bojkotuje žiletku tento mesiac, nechajte ho.
A podporte v návšteve urológa a vyšetrení prostaty.
Inak - keď už sme pri tej prostate. Poznáte jej masáž? Ja veľmi intímna - veď máloktorý muž si nechá strčiť prst do zadku od niekoho iného ako od urológa. Možno preto, lebo bol vychovávaný v mienke, že je to "vec homosexuálov" mať príjemný pocit z niečoho takého. Nebojte sa. Podporte ho. Čiastočná masáž sa dá robiť aj zvonku.

Máte doma leporelo...

ktoré vám zavadzia?

Milé mamy ,staré mamy,babky,tety...ak máte doma staré leporelá retro-nie americké disnejovky ktoré už nechcete rada vezmem prípadne kupim ale len za poštovné..

O svrčkovi a mravčekovi,hajaj buvaj,viem ja jeden strom?o žabiatku...,ani si nespomínam na iné-pripadne knižku čin-čin,

lebo máme malého čitateľa v rodine-a je velmi zlatý ,že ked príde ku mne prvé vezme knižku a sadnúť na kolená a čítame dookola už to isté aspon 20min a až potom sa obzerá po hračkách..

ďakujem

Stránky

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok