Príspevky (Blogy)

Stôl

Tuším nepoznám domácnosť, v ktorej by chýbal stôl. Skôr si myslám, že máme aj viac stolov. Stretávame sa za nimi. Jedávame. Deti píšu úlohy. Niekde je stôl aj úložisko všetkých potrebných vecí (a zdroj chaosu). Predstaviť si Vianoce bez spoločnej večere za stolom asi ani nejde. Niekto na stole aj žehlí, niekto prebaľuje bábo, či iné veci robí...

Stôl dokonca patrí k veciam, ktoré nemôže v čase problémov zasiahnúť ani exekúcia.

Je to taký základ našich domácnosti. Síce občas sa to centrum prenáša na gauč pred televízor, ale aj tam zvyčajne aký taký stôl či stolík je.

Nebude to také ľahké drahá

Nejak sa to bije u mňa. Aj by som chcela žiť redukujúc odpad, ale asi na to nejdem správne.
Hoci som zistila, že kopec vecí, ktoré odporúčajú, už vlastne robím, dochádzam k tomu, že celé to recyklovanie zaberá ohromne veľa priestoru. No a tu mi začína problém, lebo podľa Marie Kondo - "Upracte si raz a navždy", by som to mala všetko vyhádzať.
Lebo ono je to síce pekné, že neprodukujem, resp. eliminujem odpad, na druhej strane nemám záujem si zahltiť dom vecami, ktoré možno použijem o rok, dva, lebo povedzme si úprimne - celé to je asi nejak divné. Alebo ja na to idem fakt zle?
Pripadá mi to v poväčšine prípadov ako škrečkovanie a čakanie, či nájdem vhodné využitie.

Letom svetom

Vlčí mak Viem, ešte je len jar ...., ale letne to už vyzerá pár dní. Pridávam niekoľko krásnych, často nenápadných, dôvodov prečo sa vybrať do prírody.

Zopár záberov z mojej prechádzky "ja a šesť mačiek".Váľam sa od smiechu po podlahe Tie som si nechala na budúce. Úsmev Prajem vám krásne slniečkové dni. Slnko

Fľaštičky

Cookies sú hnusoba.
Ako inak si mám vysvetľovať video až kdesi z Bali či odkiaľ si ma našlo, kde som mohla nazrieť na pláž plnú odpadkov? A hneď o dva dni za tým ... Jana Kirschner ako sedí a prehovára mi do duše ohľadom odpadu - plastových fliaš na Slovensku. Že ona je fakt občas smädná, ale povedala si, že nebude kupovať balenú vodu, aby zamedzila odpadu. No na chválu jej. A vyzývala na tvorbu nových pitných fontániek, aby sme mali možnosť ten smäd uhasiť. Lenže ...
... lenže ja tak žijem už roky. Ba nie - tento rok som kúpila si 3 plastové fľaše. Však presne - aby som smädná nebola. Lenže moje plastové fľaše nie sú jednorazové. Ja viem, stále je to plast, stále je to o neskoršom odpade.

Môj súkromný Everest alebo o 2% ... trochu inak

Neveselý príbeh mojej skvelej priateľky Majky poznáte.

https://www.postoj.sk/21236/nemohla-som-inak

Tragédia, ktorá postihla jej manžela Maroša Zlomené srdce  poznačila životy celej ich rodiny a hlboko sa dotýka aj mňa.

Bytostne túžim byť tejto žene nápomocná, nuž ... kde sa tá, tam priložím ruku/dušu k dielu Srdce

Kde je pravda - v rozprávkach či povestiach, či....

...je to iba medzi nebom a zemou?

Podobáme sa svojim mamám?

Teda, posledné dni chodíme stále blízko tejto témy.

Ako nás ovplyvňujú naše mamy? Ako my ovplyvňujeme svoje deti? Dedia sa len gény alebo aj vzorce správania? Keď niečo robila alebo nerobila mama, považujeme za svoju povinnosť to robiť rovnako?

 

Prvé mi to napadlo pri téme o zamatovej pokožke - veru, moja mama nikdy neholdovala kozmetike a už vôbec nie dekoračnej. Vrcholom bol tuším kondicionér na vlasy a sprej. Takže sa vyhováram, že to preto som taká, nie že som lenivá... Ale nei je to úplne pravda, lebo sestra je úplny opak mňa v tomto smere.

Čriepky zo života žien...

Ten čas tak letí, že sa aj ja musím pomaly a isto zmieriť s tým, že mám doma mini žieňa... moja "malá má síce len 10 rokov, ale to ako som sa správala ja v jej veku je hodne vzdialené tomu, ako uvažuje ona.

No nič s tým nenarobím, a aj manžel musel zložiť zbrane a na MDŽ jej aspoň symbolicky darovať jednu ružu, aby sa neodúvala pol dňa zato, že v nej ešte ženu nevidíChichocem sa. A to prefíkane chce osláviť aj MDD, lebo prakticky ešte dieťa je Veľký úsmev.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.