Príspevky (Blogy)

Darujme sladké Vianoce - Košice a okolie

Darujme sladké Vianoce ľuďom bez domova! Aj vďaka  nášmu spoločnému projektu, ktorý organizovala Aramana, som mala tú česť zoznámiť sa s úžasným a pritom veľmi skromným človekom, otcom Gombitom.

Keď sen sa snúbi s realitou

Táto noc bola pre mňa taká divná, už pár dni nie som vo svojej koži a neviem prečo alebo viem ale už si nepomôžem. U mňa chyba vo výbere potravín.

Išla som si ľahnúť ale veru nevedela som si nájsť miesto v posteli, nakoniec som zaspala.

Snívalo sa mi že som niekde v nemocnici - skoro ako márnica, nič iba nejaké lôžko - odrazu mi  niekto podáva dieťatko, vtedy som zbadala že mám otvorené brucho a on ho vybral aj s púpočnou šnúrou - chápala som to tak že dieťa sa nechce narodiť a tak mu hovorím

 dievčatko moje, príd už na teba čaká aj sestička. No môj hlas bol nejaký chrapľavý a starecký.

prosiiim o radu

Co znamena ked mi prislo zo socialnej poistovni ze mam narok na matersku vo vyske 0,74130000 Eur na den :-) ? To si mam dat krat 30 dni ? Ved to je smiesne.Alebo ja tomu nechapem spravne ? Prosim o radu.

neviem vyplnit tlacivo na matersku

Dobry den,

bola som na soc.poistovni a povedali mi ze mam narok na matersku ktoru neviem vyplnit kebo tam je toho vela a pise tam nieco o nemocenskom poisteni a ja neviem co tam vypisat.Najradsej by som sa nato vykaslala na cele vypisovanie ktore Vam nikto na soc.nepomoze vyplnit.Rodicovsky prispevok je jednoduhsie vypisat.Neviem co s tym.

A tiez neviem kedy pride prva materska ked termin porodu mam 7.12.2017. 

Az ked im predlozim rodny list alebo kedy ? A rodicovsky je len 8 mesiacov a potom im musim pisomne oznamit ze prechadzam na matersku dovolenku ? Alebo staci ustne ? 

Jáááj, čo všetko človeka napadne

U nás včera už bola predzvesť zimy a mňa poriadne lomilo v kostiach. Nakoľko sa už snažím 3 dni dať do poriadku moje stuhy a iný tvorivý materiál tak v kuchyni sa nedá pohnúť lebo všade sú krabice či iné. Večer som bola rada že finišujem aspoň z časti a odrazu si hovorím - som úžasná!

- toto nie je slovo čo používam, tak ma to zaskočilo že som strávila hodiny rozmýšľaním nad týmto  slovom.

Hlúpnem alebo čo sa so mnou deje? - pred rokmi som zavrhla slovičko dokonalosť, lebo jej nerozumiem a neviem podľa koho kritérií tu dokonalosť mám brať a teraz? - pribudlo slovičko úžasná, úžasný.

Auuu, moj zadok! aneb rozprávka o ježkovi...

Neviem už kde konkrétne a kedy sa zrodil počiatok nášho "vzťahu", viem len s istotou povedať že akonáhle sme o sebe vedeli, neprestali sme na seba mysliet, citit sa, vnímať sa každou minútkou, každou sekundou...nebolo minutky aby som na neho nemyslela...zrazu všetky plány, všetky rozhodnutia som bola ochotná podriadiť jemu...celé dni bol so mnou a to nás zbližovalo stále viac  a viac...čokoľvek nové som sa o ňom dozvedela, snažila som sa porozumieť, pochopiť, pretaviť do nášho "vzťahu"...leteli dni a ku dňom sa pridali noci, kedy každá moja myšlienka bola venovaná jemu, kedy každá veta nahlas vyslovená, bola podmienená tým, ako sme si boli ku sebe blízko...Srdce

(Pred)vianočné všeličo

Ako zvyčajne pre Vianocami, dejú sa veci čarovné alebo "čarovné" Veľký úsmev Zadarilo sa mi schudnúť a v pondelok som si kúpila krásne menčestráky veľkost 36. Šťastná jak blcha som bola, aj keď na stehnách by to mohlo byť o centimetrík volnejšie, ale na páse a zadku sedia (ako riť na šerbli). Ešte som sa doma povykrúcala pred zkadlom a potom mi to došlo.

O premeškaných šancách

Taká filozofická na mňa ...

Často sa v živote nezastavujem. Bilancujem nerada. Spomínam podchvíľou, ale nie bilančne, skôr nostalgicky.

Som strelec.

Keď vidím príležitosť streliť, vystrelím. Občas trafím capa, občas do čierneho. Občas vraj zraňujem - učím sa tú tetivu sem tam ovládať. Ale treba mi občas zrkadlo na moje činy. Lenže to som ja. Hlavne nech sa niečo deje.

Stránky

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.