Príspevky (Blogy)

Ja nič - ja muzikant

Tak som sa včera zas strepala na biku. Strepala je slabé slovo. Ja som sebou sekla o zem ako vrece zemiakov. Žiadna super duper rýchlosť, ani prudká zákruta, ani nič - proste nové MTB tretry, takmer nulové skúsenosti, odfláknutá ich montáž na tretre a panický strach, aby sa vypli, lebo cez tú úzku bránku neprejdem a vytrepem sa.

No tak som si to privolala Veľký úsmev.

Uplynulo desať rokov ...

 ... odvtedy, čo ste sa modlili spolu so mnou ...

Ďakujem, že ste sa pridali, že ste boli v tých ťažkých časoch s nami... 

Mamka odišla, v danej chvíli, to bolo to najlepšie ...

Rozumom som si to zdôvodnila, len to dospievanie bez nej dlho bolelo, bolí ...

NEBOJTE SA ADOPCIE

Rozhodla som sa založiť tento blog kvôli tomu, že téma adopcie je mi veľmi blízka a osobnostne sa ma dotýka. Mám ale pocit, že je to téma až príliš tabuizovaná. Téma, o ktorej sa nerozpráva. Ale PREČO? Ja osobne na to odpoveď nepoznám. Ľuďom je to slovo známe, no nepovažujú to za prirodzený spôsob založenia si rodiny. A keď už aj niekto má adoptované dieťa, tak o tom veľmi nechce hovoriť.

Haló, haló východniarky, ktoré idú do Tatranských Zrubov...

Haló, haló, východniarky.....čas nášho stretnutia sa už blíži, tak som pozisťovala
spoje tam aj späť.

18.10.2019 piatok
Odchod z Košíc R 606 o 10.07 hod. - príchod do Popradu 11.21 hod.
z Popradu presun do Tatranských Zrubov - odchod o 12.27 hod - príchod o 13.04 hod.
alebo alternatíva, že si zoberieme taxík.

Kedy treba zobrať nohy na plecia???

Myslím z partnerského vzťahu. Zo záväzku, kde už sú v rodine aj (malé) deti, spoločný majetok, citové väzby... ale aj domáce násilie, výsmech, agresia, manipulácia, citové vydieranie, psychoteror, alkoholizmus, gemblerstvo, poruchy osobnosti a iné patologické prejavy našich partnerov, ktorými nám systematicky ničia telesné i duševné zdravie, sebavedomie, sebaistotu, pokoj a rodinnú pohodu, finančnú a sociálnu stabilitu... 

Čo myslíte? Kedy je čas  na odchod??? Kedy je čas zachrániť si posledné zvyšky zdravého rozumu? Čas ochrániť deti. Čas na sebaobranu??? Kedy je čas KONAŤ?

 

Nie je snehuliak ako snehuliak

Potrebovala som nejako zamestnať svoje ovečky a jednou z možností bola príprava novoročných kalendárov. Vravím si, keď podelím +/- sedemnásť detí (bo nie všetci chlapci sú i včeličky) a dvanásť obrázkov na cca. dva zostávajúce mesiace, v pohode všetko stihneme do vianočných prázdnin.

Nuž ale to som vtedy netušila, že dievčatá nasadia neuveriteľne čertovské tempo a uštvú ma v priebehu dvoch dní. Vôbec nečakali na nejaké rady či tipy odo mňa, viacmenej obkukávali jedna od druhej.

Nestíhala som strihať papiere, ani robiť záznamy, čo už má ktorá hotové. Za jedno poobedie som sa stratila v prívale októbra, decembra, júla, februára, a...a...a...

Narýchlo som zaviedla aspoň pomocnú tabuľku so zápiskami, nech nakoniec v tom neprehľadne neskončíme s jahodami v decembri.

Karneval a tombola v Tatranských Zruboch - resumé

Dala som príspevok najprv do diskusie - ktorá, bohužiaľ, nebola veľmi bohatá - aby sme sa dostali podľa možností čo najbližšie k situácii "aj vlk sýty, aj koza celá" a keďže veľmi dúfam, že po niekoľkých abenciách sa mi konečne podarí prísť medzi vás, tak naozaj chcem, aby bola spokojnosť aj s touto časťou programu.

Zomrel Karel Gott, ach jaj ...

Dnes ráno v aute som počúvala jeho pieseň s dcérou. Je takou rozlúčkovou ..., rozrevala som sa za jazdy ..., netušiac že to čo naznačuje v piesni je už skutočnosťou.

Česť jeho pamiatke, nech odpočíva v pokoji, uprimnú sústrasť jeho rodine, veľa síl, dievčatá budú potrebovať... Lebo jedno je stratiť otca druhé mediálny tlak, ale ten bol u nich asi dlhodobý ...

Stránky

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok