Hlavy pomáhajú

Zavalená jablkami .........

, Ahojte,

dlhšie som tu nebola  a teraz sa s pokorou vraciam o radu.... Urodilo sa nam dosť veľa jablk tak riešim čo s nimi- okrem koláčov  Chichocem sa.  Kompoty u nas moc nejdú, tak som skúsila  nastrúhať, dať do fliaš a sterilizovať. Vraj sa to zvykne častejšie kazit ...uvidíme.  Nemáte niekto skusenosti s mrazením jablk? 

Ako sa objednať na testy

Potrebujete z rôznych dovodov test na Coronu? Zatiaľ som počúvala len celé histórie o tom, ako sa nedá dovolať na zverejnené čísla, ako si vás prehadzujú z jedného čísla na druhé. Neskúšala som, zatiaľ sa u nás neukázala potreba.

Preto ma dnes celkom prekvapilo, že na odber sa dá objednať aj elektronicky.  Vyzerá to jednoducho, prehľadne a elegantne.

Tak verím, že ak niekto bude hľadať takúto informáciu, štátny web https://www.korona.gov.sk pomôže.

A ak ste to už využili, dajte vedieť aj iným, ako to funguje.

Kleptopis alebo naučte sa 10 prstovú metódu strojopisu online

Jedna z najlepších vecí, ktoré mi dala stredná škola je STROJOPIS, a to 10 prstová metóda bez potreby používania zraku. Dnes reorganizujeme mládeži izby a padol mi zrak na Danielovu novú mechanickú klávesnicu. Reku synu, ty si aký vybavený? Je to jeho najnovší kúsok v počítačovej zostave. Ukázal mi ako to funguje. Zlatý môj, takto sme sa my učili písať v škole... Mechanická klávesnica písacieho stroja, ruky ukryté pod vreckovkou a ideš... Nauč sa to, je to dobrá vec.

Rada do života

Bolo té dávno. Dosť dávno. Lyžiarsky zájazd na Malino Brdo. Posledné družstvo, ale snažili sme sa. Až tak, že hneď hruhý deň sme išli na vlek. No zábavy sme si užili. A asi aj tí okolo. Lebo keď nastúpilo naše družstvo do radu na Pomu ( tuším tak sa volala tá lanovka, čo sa medzi kolená chytal disk), tak to znamenalo, že aspoň pol hodiny budú na kopec chodiť prázdne sedačky. My sme sa zatiaľ, netuším prečo, hromadili dole v jednej kope :)

 

Asi po dvoch dňoch prišiel za mnou spolužiak. Bol maďar a bol s ním kopec zábavy.  Bol vtipný, dokázal oživiť každú spoločnosť. Nie že nepokazil žiadnu srandu, ale život s ním tie srandy priam prinášal...

Pristúpil ku mne na svahu a hovorí mi - "Dám ti jednu dobrú radu. Snaž sa nepadať"

Anketa

Žienky,

prosím o vyplnenie ankety mojej študentky, ktorá sa týka k-popu, t.j. kórejského popu, vašimi ratolesťami od cca 12 do 30 :) rokov.
Cieľom je zistiť, či ju vôbec poznajú, či o nej počuli.
Študentka robí SOČ-ku a potrebuje čo najväčší počet respondentov, aby výsledky boli čo najrelevantnejšie.
Ďakujem pekne za spoluprácu.

Prádlo pre nemocnicu

Život ide tak, že som časť januára strávila v nemocniciach. Bola som aj v takej koncovej, so špičkovým vybavením.

Darujte 2 % občianskemu združeniu Mamám Slovenska

Prispejte 2% z dane na činnosť nášho občianskeho združenia Mamám Slovenska

Dievčatá, podporte, prosím, svojimi 2% z dane činnosť nášho občianskeho združenia Mamám Slovenska. V tomto článku nájdete krátku informáciu o cieľoch našej práce a aj kroky, ako máte postupovať pri poukazovaní 2% v prospech nášho združenia. Veľmi pekne ďakujeme.

Mamám Slovenska občianske združenie www.mamam.sk zastrešuje veľkú sociálnu komunitu žien – mám, stretávajúcich sa na našich stránkach nanicmama.sk, artmama.sk a tortyodmamy.sk.

Motivačný workshop v BA

V rámci projektu Nadácie Pontis Hlavy pomáhajú vás pozývame na motivačný workshop pre mamy, ktorý sa bude konať 15.2.2013 (piatok) v čase od 13,00 - 18,00 hod., v sídle firmy DELL, Fazuľova 7, Bratislava (vedľa Daňového úradu I.). Lektorkou školenia je Ing. Zuzana Záhradníková.
Vstup je zdarma.

Program workshopu:
• Možnosti sebarealizácie
• Zamestanie/Podnikanie/Práca z domu

Spotrebiteľ a slobodná vôľa

Na počiatku bola špekulácia. A tak skončili Adam a Eva mimo raja. Bol to úsvit ľudskej civilizácie a zároveň aj slobodného trhu. Prostredia, v ktorom prežijú len tí najsilnejší, najšikovnejší, najrýchlejší, všetkými masťami mazaní... Ale ujde sa aj tým ostatným, ak sa pravda snažia. Tvrdá drina a pot. Ani slovíčko o etike alebo spravodlivosti.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok