Stavová správa

  • Chyba pri vkladaní obrázka 34436
  • Chyba pri vkladaní obrázka 34436
  • Chyba pri vkladaní obrázka 43059
  • Chyba pri vkladaní obrázka 43059
  • Chyba pri vkladaní obrázka 34436
  • Chyba pri vkladaní obrázka 43059
  • Chyba pri vkladaní obrázka 43059

Hlavy pomáhajú

Rada do života

Bolo té dávno. Dosť dávno. Lyžiarsky zájazd na Malino Brdo. Posledné družstvo, ale snažili sme sa. Až tak, že hneď hruhý deň sme išli na vlek. No zábavy sme si užili. A asi aj tí okolo. Lebo keď nastúpilo naše družstvo do radu na Pomu ( tuším tak sa volala tá lanovka, čo sa medzi kolená chytal disk), tak to znamenalo, že aspoň pol hodiny budú na kopec chodiť prázdne sedačky. My sme sa zatiaľ, netuším prečo, hromadili dole v jednej kope :)

 

Asi po dvoch dňoch prišiel za mnou spolužiak. Bol maďar a bol s ním kopec zábavy.  Bol vtipný, dokázal oživiť každú spoločnosť. Nie že nepokazil žiadnu srandu, ale život s ním tie srandy priam prinášal...

Pristúpil ku mne na svahu a hovorí mi - "Dám ti jednu dobrú radu. Snaž sa nepadať"

Anketa

Žienky,

prosím o vyplnenie ankety mojej študentky, ktorá sa týka k-popu, t.j. kórejského popu, vašimi ratolesťami od cca 12 do 30 :) rokov.
Cieľom je zistiť, či ju vôbec poznajú, či o nej počuli.
Študentka robí SOČ-ku a potrebuje čo najväčší počet respondentov, aby výsledky boli čo najrelevantnejšie.
Ďakujem pekne za spoluprácu.

Motivačný workshop v BA

V rámci projektu Nadácie Pontis Hlavy pomáhajú vás pozývame na motivačný workshop pre mamy, ktorý sa bude konať 15.2.2013 (piatok) v čase od 13,00 - 18,00 hod., v sídle firmy DELL, Fazuľova 7, Bratislava (vedľa Daňového úradu I.). Lektorkou školenia je Ing. Zuzana Záhradníková.
Vstup je zdarma.

Program workshopu:
• Možnosti sebarealizácie
• Zamestanie/Podnikanie/Práca z domu

Spotrebiteľ a slobodná vôľa

Na počiatku bola špekulácia. A tak skončili Adam a Eva mimo raja. Bol to úsvit ľudskej civilizácie a zároveň aj slobodného trhu. Prostredia, v ktorom prežijú len tí najsilnejší, najšikovnejší, najrýchlejší, všetkými masťami mazaní... Ale ujde sa aj tým ostatným, ak sa pravda snažia. Tvrdá drina a pot. Ani slovíčko o etike alebo spravodlivosti.

Kríza hodnoty, hodnota krízy

Pamätám si, keď stál lístok na vlak do Bratislavy 48 Sk (z môjho mesta je to cca 100km). Dnes je to 142 Sk. Čo sa stalo? Zvýšili sa náklady? Áno. Zvýšili sa tým pádom ceny? Áno. Zvýšila sa hodnota lístka? Nie. Hodnota lístka je taká istá ako bola pred mnohými rokmi. Akurát je vyjadrená vyššou cenou. Nárast o približne 200% spôsobila, samozrejme, inflácia.

Päť dôvodov, prečo sa stať finančným agentom

Každý z nás sa ešte možno počas štúdia na strednej či vysokej škole rozhodoval o tom, čím by chcel byť po jej skončení. Viaceré z nás si začali budovať svoju kariéru vo svojej vyštudovanom povolaní, mnohé iné sa poobzerali možno po niečom úplne mimo ich odbor. Materská a rodičovská dovolenka však všetky tieto naše pracovné plány „prekazila“ a vniesla nám do života nový vietor. Niekedy až doslovne!

Dá sa bojovať s infláciou? (druhá časť)

Ukážeme si päť na pohľad jednoduchých príkladov, ako sme sa mohli rozhodnúť v roku 2000.

Príklad 1: Držanie peňazí „pod vankúšom“

Dá sa bojovať s infláciou?

Čo je inflácia?

Inflácia, jednoducho povedané, znamená rast priemerných cien. Tomuto rastu spravidla predchádza zvýšenie množstva monetárnej bázy (peňazí) v obehu. To znamená, že čím viac peňazí je v obehu, tým sú peniaze lacnejšie t.j. menej hodnotné. Peniaze sa každý rok znehodnocujú niekedy viac, inokedy menej. Ak máme všetky svoje aktíva len v peniazoch a nemáme ich dostatočne ochránené napr. úrokom dosahujúcim minimálne úroveň inflácie prípadne inak, naša kúpyschopnosť sa znižuje.

Hra na falošný socio-kapitalizmus alebo očakávania, ktoré sa nemusia naplniť

Naši rodičia vyrástli v systéme, ktorý sa o ľudí staral. V takomto duchu nás aj najlepšie ako mohli vychovali. Avšak po roku 1989 nastala zmena. Tí, čo si mysleli alebo možno ešte stále myslia, že sa bude o ľudí štát aj naďalej „starať“, by sa mali čo najskôr prestať na toto svoje očakávanie spoliehať a mali by tomu podriadiť svoje životy. Prečo?

Mýty a fakty o práci finančného agenta

Pre mnohých z nás je práca finančného agenta na veľmi nízkej pozícii v akomsi pomyselnom rebríčku atraktivity povolaní. Zamysleli ste sa však objektívne nad tým, č i je to skutočne spôsobené vlastnou zlou skúsenosťou s prácou nejakého konkrétneho finančného agenta, alebo len máte ako mnohí ostatní v hlave usídlenú zlú predstavu o tejto práci bez akýchkoľvek adekvátnych dôvodov? Ak si ani vy nedokážete na túto otázku dostatočne odpovedať, pokúsime sa vám objasniť zopár mýtov, ktoré sú v našej spoločnosti považované za fakty.

Tak toto ja nepôjdem robiť ani za milión!

Ak sa vám začína zdať každý deň rovnaký ako ten druhý, vaše dieťa vám už nerobí až takú radosť, ako tomu bolo na začiatku materskej dovolenky a ani finančná situácia vám nedovoľuje užívať si tento čas naplno, skúste sa poobzerať po práci popri materskej.
Nielenže zaženiete mamičkovský stereotyp, ale sa aj možno naučíte niečo nové, nepoznané a po práci sa budete na svojho drobca viac tešiť.

Ako si nájsť prácu

Proaktivita pri hľadaní práce popri materskej sa jednoznačne oplatí

Snáď každá mamička na materskej alebo rodičovskej dovolenke bojuje dennodennes realitou, ktorú so sebou prináša jej veľmi nízky príjem za túto obetavú a krásnu prácu. A to už vôbec nemusíme spomenúť slobodné mamičky... Jedným z možných riešení tejto ťažkej situácie je začať pracovať z domu. Určite to nejednej z vás už napadlo, avšak stále neviete, ako na to.

Pokúsime sa vám preto priblížiť niekoľko základných pravidiel, ktoré vám pri hľadaní takejto práce pomôžu.

1. Vyberte si z inzerujúcich ponúk na internete alebo v tlači


Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.