Hlavné jedlá

Mleté mäso s kapustou - recept

Mleté mäso s kapustou

Zase jedn z receptov, ku ktorým ma inšpirovalo sledovanie telky. Len teda, bol to blízkovýchodný recept, v ktorom bolo použité množstvo korenín a baranie mäso. Takže som použila to, čo je pre mňa dostupnejšie.

Pirohy s bryndzou - recept

Pirohy s bryndzou

Nahlásila sa návšteva z Čiech a "rozkaz" bol pirohy ... viem, receptov na pirohy je veľa. Každý si ich robí po svojom, podľa regiónu, podľa babičky a rôzne. Ja Vám dnes dám recet ako som sa ich naučila ja a ako ich máme radi. Aj keď som rodená liptáčka u nás sa pirohy nerobili Hambím sa. Možno to bolo tým, že mamina bola moravačka a otec poliak a streli sa v strede Slovenska. Halušky to áno, to bolo ale pirohy nie....ešte možno aj preto, že otec nemal rád kôpor, vraj sa mu vešal na rebrá Chichocem sa. Naučila som sa ich robiť a hlavne jesť až keď som mala svoju domácnosť a už aj dcéru. A naučila ma ich pravá Liptáčka, ktorá ale roky žila v Amerike, bola to svokra mojej priateľky (bola na návšteve ) a nás mladé gazdinky zasväcovala do kuchyne. Naučila som sa aj typickú tzv. slepú kuru do kapustnice...to je teda mňamka. Nuž a pirohy sa stali u nás top do dneška...hahaha naučila som ich jesť aj tú moravskú rodinu. Recept som upravila tak pre 4 osoby, ja keď robím tak veľa, bo dám zamraziť a je to pohotovostná krabička kedykoľvek.

Šampiňonové cestoviny s ricottou - recept

Šampiňonové cestoviny s ricottou

Rýchly, sýty recept na obed alebo večeru ... varila som tým čo nemajú radi bryndzu ... ich škoda Chichocem sa

Kuracie kúsky so zeleninou a arašidmi - recept

Kuracie kúsky so zeleninou a arašidmi

Netuším, ako chutí naozaj čínske jedlo, ale predstavujem si, že nejak takto. Aj keď teda, v originále je to zrejme oveľa, oveľa štipľavejšie.

Cuketové gule - knedle - recept

Cuketové gule - knedle

Ešte stále cuketujem, tento raz som použila cuketu mala som žltú) do knedlí. Dajú sa použiť ako príloha k rôznym omáčkam, k mäsku ale aj len tak poliate so smaženou slaninkou a cibuľkou ...Chichocem sa

Pikantné kuracie pečienky s opekanou zeleninou - recept

Pikantné kuracie pečienky s opekanou zeleninou

Pečienka trochu inak, nemusí byť vždy len restovaná ...

Omáčka z mletého mäsa - recept

Omáčka z mletého mäsa

Mám veľmi rada túto omáčku. Vždy jej robím viac a použijem do rôznych druhov jedla. Niečo odkladám aj na horšie časy, teda na také, keď sa mi nechce vymýšľať a len použijem,, čo je po ruke.

Guličky z mletého mäsa s mrkvou a taglietelle z jedného hrnca - recept

Guličky z mletého mäsa s mrkvou a taglietelle z jedného hrnca

Iná varianta mäsových guličiek, všetko vrátane cestovín pripravíte v jednom hrnci

Kuracie mäsko so slivkami - recept

Kuracie mäsko so slivkami

Zavoňalo to u nás slivkami. Už som zavárala, piekla stovky koláčov, robila džem, robila džem s rumom. Mrazila. Pojedla milión sliviek. A tak nastal čas prepašovať tie slivky aj k niečomu menej sacharidovému

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.