Medzinárodná kuchyňa

Bibingka - filipínsky ryžovo kokosový koláčik - recept

Bibingka - filipínsky ryžovo kokosový koláčik

Absolútne skvelý je teplý alebo vlažný k čajíku či kávičke. Vonia vanilkou so stopou kokosu, ktoré tam nechalo mlieko. Je lahodne sladký - nie však presladený. Absolútna topka pre sychravé ráno, či uplakané poobedie.

Limoncello - recept

Limoncello

Báječný citrónový likér pre tých, čo milujú proste citróny

Čokoládové hot cross buns - recept

Čokoládové hot cross buns

Hot cross buns - snažila som sa to preložiť, neexistuje Úsmev. Je to druh sladkého veľkonočného pečiva typický pre Veľkú Britániu, ale aj pre Írsko, rôzne časti Ameriky, Kanadu, a mnohé kedysi kolónie Anglicka.

Sú plné sladkých hrozienok a špeciálneho korenia ... teda až na tieto Úsmev ... tieto sú s čokoládou.

Castagnole  - recept

Castagnole

Castagnole je tradičná fašiangová talianska dobrota. Pripomína trochu naše šišky, ale je to ich pidiverzia s veľkosťou orieška.

Podávame ku kávičke, alebo ako snack či dezert.

Zaleti - recept

Zaleti

Typický fašiangový koláčik z benátskeho prostredia.

V preklade vraj znamená niečo ako žlté koláčiky. Celé to je vďaka kukuričnej krupici, ktorú obsahujú. Tá prepožičiava sušienkam zaujímavú vlastnosť. Hoci sú mäkké, polenta Vám bude chrumkať pod zubami.

Falafel - recept

Falafel

Kto má rád humus príde na chuť aj tomuto jedlu.Je to tradičné arabské jedlo, ktorého základnou surovinou je cícer. Na dovolenke sa s ním stretnete na ulici podávaný v pite chlebe, ktoré slúži ako vrecúško. Doma si ho môžete spraviť ako občerstvenie so šalátom.

Conchiglie s bielou fazuľkou... - recept

Conchiglie s bielou fazuľkou...

Raz som sa tu pochválila milým darčekom od manžela "Talianskou kuchárskou knihou". A odvtedy nejak spontánne zaraďujem aspoň raz do týždňa jedno talianske jedlo... Toto navyše je tak jednoduché a lacné, že môže slúžiť ako záchrana, keď nie je čas a ani chuť zdržiavať sa v kuchyni. A teda zasýti riadne...Mrkám

Špagety ala vongole - recept

Špagety ala vongole

Dostať sa k čerstvým mušliam a nevyužiť ich hneď by bol hriech...

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok