Ako neotráviť rodinu?

Ako som varila perkelt zo zelenej fazuľky

Milujem to také, keď moja mamina vbehne len tak do záhradky, aby sa pozrela čo má v nej nové a potom len ju vidím spomedzi hriadok vynášať plné náruče. Tu rajčíny, tam ma pošle po  misku na uharky, lebo sa potvory včera pri oberaní niekde skryli a sú tam také kúsky jak šalátovky Chichocem sa, potom zas červená cibuľka taká krásna tam je, že na šalát sa len tak pýta. Patizón, patizón sa toho roku velice dobre chytil, no a tekvicu – nechceš tekvicu? Nie mami, mám cukinu. No ale tekvica nie je cukina!!! A čo robíš z tej cukiny? Ja ti pribalím aj moju, môžeš ich pomiešať, ja mám inú odrodu.

Kuchynská vychytávka I.

Vždy, keď som varila lekvár či džem, tak za najhoršiu vec som považovala nalievanie hotového produktu do fliaš. Vyumývané, suché a pri nalievaní sa mi ich vždy podarilo umazať. Jasne, dá sa to utrieť. Len už nikdy som to nevedela utrieť dostatočne horúcou vodou. Vadilo mi to.

Až som niekde videla jednoduchú vychytávku. Kus PET fľaše odrezaný a použitý ako lievik.

Je mi jasné, že nie každému sa to bude páčiť. Problém budú mať najmä odporcovia plastov. Ale ostatným to môže pomôcť.

Okrem lekvárov takto nalievam do pohárov aj omáčku na špagety, ktorú si z času na čas zaváram, aby som mohla inokedy rýchlo použiť.

Tak snáď to ešte niekomu poslúži.

Pitný režim

Myslím, že som to tu už niekde spomínala. Môj kardiológ (áno v istom veku už ľudia majú svojich .......lógov Veľký úsmevVeľký úsmev) sa vždy rozohní, keď počuje spolné spojenie pitný režim. Vraj kto to kedy videl, predpisovať všetkým ľuďom rovnako, koľko majú piť. Že to je nezmysel. Vraj to aj dosť škodí. Prvý krát, keš dom to počula, tak som sa nad tým pozastavovala. Aj keď vlastne, keď si spomínam na roky dozadu, veru nikto nenosil do školy fľašku s vodou. Na výlety sa občas síce brala termoska s čajom, ale to skôr v zime na zahriatie.

Osamostatnenie sa

Ahoje, koľko ste mali rokov keď ste sa úplne osamostatnili od rodičov alebo vaše deti?
.

Ako na jahodový džem

Teda, rovno na začiatku sa priznávam - mám riadny hokej v názvosloví. Doma sme vždy všetko volali iba lekvár. Tak obyčajne, dedinsky.

Potom som objavila džemy, marmelády. Znelo to tak vznešene. Ale chutilo to v podstate rovnako. Tak snáď mi bude odpustené, že ostanem pri tej mojej starej terminológii.

Pod pokrievkou III. - menej cukru v pečení

Alebo poďme znížiť cukor v strave (nie low carb - teda nízkosacharidová diéta, proste len o kúsok zdravšie)
Kami tu má skvelý recept na jablkový koláč jej babky. Aha tu - https://nanicmama.sme.sk/kolace/jablkovy-kolac-s-kakaom
Je absolútne skvostný - povedzme si priamo -  ja sa cukru nebojím (ja sa mu vyhýbam, ale občas aj cukor treba), odskúšala som osobne pôvodnú verziu a bola fakt, že  BozkávamÁno...

Slivková omáčka

Na výzvu balalajky

Šupni prosím recept na slivkovú omáčku. K čomu sa jedla? To sa perníkom strúhaným zahusťovalo?

som sa rozhodla vytvoriť tento príspevok. Moja kuchyňa sa v týchto dňoch podobá na všetko, len nie na kuchyňu.....pochopíte, že nemôžem vytvoriť klasický príspevok v sekcii receptov s fotopostupom, fotkamiPlačem....

Pod pokrievkou II

Zemiaky s kyslou kapustou U nás doma koluje taká vtipná story.
Od mala som rada papala a moja mama samozrejme veľmi dobre varila. A asi aj rada, lebo ono sa to varí s radosťou (teda aspoň mne teraz), keď vidím prázdne taniere a že šmakuje .... proste že tie často hodiny v kuchyni majú zmysel.

Takže ako som tak pekne a poctivo papala čo navarila mama, babka, starká, teta, tety v jedálni, zistila som, že nie je ani veľa jedál ktoré nemusím.

Pod pokrievkou

Hodne tu poslednou dobou píšeme aj o stravovaní - však varenie, pečenie, proste ten proviant a zásoby pre rodinu ešte stále spadajú poväčšinou do réžie žien.

Uvažovala som o tom, keď tu Kamilka písala o nízko sacharidovej diéte a že nebude nič zaznamenávať. Že prečo som to proste robila ja, keď som chcela obmedziť sacharidy - nebola to však nízko sacharidová diéta ani náhodou. Pravdou je, že som sa nevedela správne stravovať. Moje stravovacie zvyky a návyky boli zlé.

Raňajky, desiata, obed, niečo poobede, niečo zas poobede, niečo pred večerou, niečo zjesť večer.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.