Ako neotráviť rodinu?

Je teplovzdušná fritéza nová mikrovlnka?

OK. Dala som sa strhnúť nadšením aj ja. Kúpila som si teplovzdušnú fritézu. Už mi je amen. Je zo mňa Gizka. Váľam sa od smiechu po podlahe

Mám totiž dve mánie. Jedna sú topánky a druhá prepotrebné veci do kuchyne.

(Cyklistika a serepetičky k nej nie je mánia, to je životný štýl Veľký úsmev.)

Takže máme doma ďalší stroj. Teplovzdušnú fritézu. Skvelá vec. Robí hranolky, mäsko, vraj aj koláč. Dokonca mám recept na shashuku, čo sa dá urobiť v nej. Už sa na to chystám.

Inšpirácie pri varení

Tak sme si prešli aj my karanténou. Takou tou "pre istotu", nakoľko sa nám vyskytla v práci pozitívne testovaná osoba na kovid.

Kopec chaosu, trochu nervičiek.

Prvé dni som si pripadala ako telefonická ústredňa (v pondelok som narátala 86 hovorov, že som spravila Hambím sa), lebo v podstate zavretá bola celá firma. Inak, dobre že tak, lebo príznaky sa začali prejavovať na druhý pracovný deň až po tom, čo sme zostali doma aj u iných kolegov a ak by sme nezostali všetci doma, tak tá pozitivita medzi kolegami by asi nebola 30% ale 100. Takže áno - má to zmysel.

Originálne recepty na Silvestra

Recepty na Silvestra Pred nami je posledná tohtoročná spoločenská udalosť. Či ju už strávime doma v úzkom rodinnom kruhu alebo s priateľmi, príprave pohostenia sa nevyhneme. Po sladkých Vianociach možno dozrel čas pripraviť niečo slané. Ak neodoláme sladkému, mala by to byť rýchlovka, však predvianočného pečenia asi máme dosť. Inšpirujte sa receptami od našich šikovných žien na originálne dobroty vhodné nielen na rozlúčku so starým rokom.

Blogy Naničmama.sk: 

Pozývam vás na Vianočné trhy

Máme doma za sebou ťažké časy. Vlastne všetko to vyvrcholi dnes. Celý ten kolotoč chorôb, nemocníc, obáv. A pohrebov.

A tak padá na mňa smútok a únava. Ale videla som niekde vec, čo ma oslovila.

Dnes pozývam všetkých na Vianočné trhy. Tak separé, doma. My si urobíme cigánsku. Len tak jednoducho, mám v chladničke plátky krkovičky, naklepem, opečiem ako minútku. Ku tomu smažená cibuľka. Jediné vhodné pečivo, ktoré som zohnala sp kaiserky. Nevadí, budú tie.

Dokedy vlastne?

So svokrovcami síce nebývame, ale sme v pravidelnom styku. A zrejme začína prichádzať doba, keď sa budeme musieť o nich začať aj viac starať.

Svokor má cez 80. Dlho to bolo všelijak, tuhý fajčiar, alkoholik. Z alkoholu sa dostal pred cca 30 rokmi, odvtedy ani kvapka. Cigarety ukončil zo dna na deň pred 10 rokmi. Začali sa hlásiť choroby, tak prestal.

Postupne sa vekom tie choroby pridružovali. Zatiaľ je relatívne samostatný, ale podľa lekárskych správ je vidieť, že choroby napredujú.

Zachovajme paniku

Dnes som celý videla na FB príspevky o tom, ako je v obchodoch v Česku vypredaná múka. Boli skôr humorné, vraj sa všetci chystajú piecť podľa prebiehajúcej súťaže amatérskych cukrárov a pekárov na ČT1. 

Ale aj tak, červíček pochybností trochu vŕtal. Kontrolovala som špajzu, čo tam je. A rozmýšlala, kolko obedov alebo večerí som z toho schopná uvariť.

Podvečer sme sa vybrali na nákup. Presne rovnako, ako každý piatok. Už prvý pohľad na obchod bol zvláštny. Nejak veľa voľného priestoru sa mi zdalo. Tam, kde bežne bývajú palety s tovarom bolo nič. Prázdno.

Len aby sme sa z toho neposr*li

Pekne som to nazvala, že?
Ale tak popravde - leto je ako stvorené na šialené kombinácie, variácie a permutácie stravy, na to, aby sme vytrápili náš žalúdok a vlastne celú tráviacu sústavu. To more ovocia, zeleniny, zmrzliny, studené nápoje, fast foody, ktoré chutia na plavárni TAK SKVELE!
Však aké by to bolo leto bez hnačky?

Vedomé stravovanie

Jedenie, stravovanie, téma tak obsiahla, mne dôverne známa a hlavne nezvládnutá.  Na to moje má veľký vplyv závislosť na sladkom, hlavne čokoláde, od mala, zajedanie všetkých emócii, šiesty rok bezlepková strava, ale aj práca z domu, či (ne)systém hurá vo všetkom, teda aj v jedení. Preto keď som narazila na tému vedomé stravovanie, bolo jasné, že je to pre mňa, aj keď zďaleka nie o mne. Hambím saÚsmevChichocem sa

Keď máš vysoké nároky, v Amerike riešenie nehľadaj

Milujem varenie. A hľadať inšpirácie ma neskutočne baví. Recepty zo Slovenska či Čiech sa mi zdajú už okukané a tak hľadám ďalej.

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok