Ako neotráviť rodinu?

Krásny medzinárovný deň čokoládových koláčov!

No povedzte mi, kto to vymyslel?

Aby mali koláče a celkovo sladkosti svoje medzinárodné dni.

I keď na druhej strane ... ony si to aj zaslúžia však áno. Lebo však alfa a omega tuším každej kuchárky je čokoládový koláč. Je tu s nami od narodenia, alergény nealergény - asi prvá torta, do ktorej malé dieťa vcapí nos, ruku a následne pusu je čokoládová.

Ak sa pýtate väčšiny detí akú tortu na narodeniny - čokoládovú.

Aký koláč? Čokoládový!

Vysoká škola bábovková

alebo len aby sa to na 100% poviedlo

Základom každej dobrej bábovky je samozrejme ten naj recept. Dávam si rok na jeho nájdenie, lebo zistila som ako sa bábovka povie po anglicky a nejak sa mi tie recepty rozmnožili. A zistila som už aj nemecký preklad a už mám receptov na celú 5ročnicu. Chichocem sa

Hamburger

Neviem, či toto bude ten najlepší príklad toho, ako všetko zlé môže byť na niečo dobre Chichocem sa

Pred časom som tu riešila problém, ako správne pripraviť fašírky, alebo ak chcete hamburger.

Dostala som mnohé rady, postupne ich skúšam.

Zároveň som ale prišla na to, že ja vlastne ani neviem, ako to má chutnať. A tak som sa rozhodla, že budem testovať.

Posledné rande

Nie, nebojte sa, nie je to dôsledok francúzskeho týždňa

Aj keď vlastne, týka sa to jedla a to je veru francúzska téma. Dnes som sledovala v telke reportáž z Cesnakového festivalu v Buchlove. Chystám sa tam už dlhé roky, cesnak od tiaľ kupujem pravidelne. Majú tam také tie staré, hodne štipľavé a hlavne riadne aromatické odrody. Také, že to na hrianke aj cítiš. Nič pre slabé nátury.

Mama, dokedy to rastie?

Mám známu, ktorá ma početnú rodinu. A tak vždy obdivujem, jak dokáže uspokojiť chute svojich 6 detí. Veru, nemá to ľahké.

Minule som jej dávala cukety čerstvo odtrhnutú zo záhrady. Pri tom sme hodili aj debatu o receptoch. Priznala, že jej deti predstavujú celú škálu emócii vo vzťahu k tejto zelenine. Od jedenia s chuťou až po veľké premáhanie. Najviac vraj uspeje s vysmážanou.

Jedna z dcér svoju nelásku k tejto potravine vyjadrila krásne. Tesne pred odchodom na 5 týždňové prázdniny mimo domu sa spýtala mamy: "Koľko toto vlastne rastie? Prosím ťa, idem na 5 týždňov preč, skús túto zeleninu variť hlavne v tomto období" 

 

Moje makové lásky - 13 receptov s makom

Mak sa stal mojou novou láskou, samozrejme v kuchyni. Milujem koláč lenivej ženy, ale nikdy sa mi ho nepodarilo poriadne upiecť, lebo ... Nikdy som tam nedala toľko cukru, koľko bolo v recepte, potom už ani toľko bezlepkovej múky. Milovala som makové záviny aj klasický štedrák, ale odkedy som na bezlepkovej, nemôžem.

Ako "vítame" prechladnutie u nás doma

Pôvodne som chcela napísať, ako bojujeme s prechladnutím. Ale uvedomila som si, že nie vždy treba bojovať. Niekedy je lepšie dobrou taktickou prípravou boju predchádzať Pohoda
Uvedené praktikujem hlavne na sebe, ale čo to aj na rodine. Možno sa v niečom inšpirujete.

Ako odfotiť jedlo

 Fotolia.comFotenie jedla je jedno z najťažších fotení. Rezňu nerozkážete, aby sa netváril ako idiot a správal sa normálne, nech potom fotkách vyzerá k svetu. A okrem toho potrebujete tzv. rozptýlené svetlo, teda také, ktoré osvetlí jedlo rovnomerne z každej strany, a tým zabráni vytváraniu kadejakých odleskov, tieňov a iných škaredých vecí.

Náhodný potravinový pokus

Tak som po dlhom čase urobila, aj keď nechtiac, pokus. Konkrétne to bol pokus s pečenými zemiakmi. Tesne pred dovolenkou chcela rodina na obed pečené zemiaky k mäsku... V mrazáku len pol balíka, to nestačí. Tak som premohla lenivosť a zopár ešte ošúpala a doložila k tým z mrazáku (samozrejme, že kupované, predpečené). Ako áno, ako nie, v zhone popri balení som na zvyšky zemiakov v rúre zabudla. Po návrate som ich tam objavila Hambím sa niektoré v krásnom zelenom kožušteku a iné na prvý pohľad vyzerali aj jedlé.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.