Ako neotráviť rodinu?

Vedomé stravovanie

Jedenie, stravovanie, téma tak obsiahla, mne dôverne známa a hlavne nezvládnutá.  Na to moje má veľký vplyv závislosť na sladkom, hlavne čokoláde, od mala, zajedanie všetkých emócii, šiesty rok bezlepková strava, ale aj práca z domu, či (ne)systém hurá vo všetkom, teda aj v jedení. Preto keď som narazila na tému vedomé stravovanie, bolo jasné, že je to pre mňa, aj keď zďaleka nie o mne. Hambím saÚsmevChichocem sa

Keď máš vysoké nároky, v Amerike riešenie nehľadaj

Milujem varenie. A hľadať inšpirácie ma neskutočne baví. Recepty zo Slovenska či Čiech sa mi zdajú už okukané a tak hľadám ďalej.

Ako som varila perkelt zo zelenej fazuľky

Milujem to také, keď moja mamina vbehne len tak do záhradky, aby sa pozrela čo má v nej nové a potom len ju vidím spomedzi hriadok vynášať plné náruče. Tu rajčíny, tam ma pošle po  misku na uharky, lebo sa potvory včera pri oberaní niekde skryli a sú tam také kúsky jak šalátovky Chichocem sa, potom zas červená cibuľka taká krásna tam je, že na šalát sa len tak pýta. Patizón, patizón sa toho roku velice dobre chytil, no a tekvicu – nechceš tekvicu? Nie mami, mám cukinu. No ale tekvica nie je cukina!!! A čo robíš z tej cukiny? Ja ti pribalím aj moju, môžeš ich pomiešať, ja mám inú odrodu.

Kuchynská vychytávka I.

Vždy, keď som varila lekvár či džem, tak za najhoršiu vec som považovala nalievanie hotového produktu do fliaš. Vyumývané, suché a pri nalievaní sa mi ich vždy podarilo umazať. Jasne, dá sa to utrieť. Len už nikdy som to nevedela utrieť dostatočne horúcou vodou. Vadilo mi to.

Až som niekde videla jednoduchú vychytávku. Kus PET fľaše odrezaný a použitý ako lievik.

Je mi jasné, že nie každému sa to bude páčiť. Problém budú mať najmä odporcovia plastov. Ale ostatným to môže pomôcť.

Okrem lekvárov takto nalievam do pohárov aj omáčku na špagety, ktorú si z času na čas zaváram, aby som mohla inokedy rýchlo použiť.

Tak snáď to ešte niekomu poslúži.

Pitný režim

Myslím, že som to tu už niekde spomínala. Môj kardiológ (áno v istom veku už ľudia majú svojich .......lógov Veľký úsmevVeľký úsmev) sa vždy rozohní, keď počuje spolné spojenie pitný režim. Vraj kto to kedy videl, predpisovať všetkým ľuďom rovnako, koľko majú piť. Že to je nezmysel. Vraj to aj dosť škodí. Prvý krát, keš dom to počula, tak som sa nad tým pozastavovala. Aj keď vlastne, keď si spomínam na roky dozadu, veru nikto nenosil do školy fľašku s vodou. Na výlety sa občas síce brala termoska s čajom, ale to skôr v zime na zahriatie.

Osamostatnenie sa

Ahoje, koľko ste mali rokov keď ste sa úplne osamostatnili od rodičov alebo vaše deti?
.

Ako na jahodový džem

Teda, rovno na začiatku sa priznávam - mám riadny hokej v názvosloví. Doma sme vždy všetko volali iba lekvár. Tak obyčajne, dedinsky.

Potom som objavila džemy, marmelády. Znelo to tak vznešene. Ale chutilo to v podstate rovnako. Tak snáď mi bude odpustené, že ostanem pri tej mojej starej terminológii.

Pod pokrievkou III. - menej cukru v pečení

Alebo poďme znížiť cukor v strave (nie low carb - teda nízkosacharidová diéta, proste len o kúsok zdravšie)
Kami tu má skvelý recept na jablkový koláč jej babky. Aha tu - https://nanicmama.sme.sk/kolace/jablkovy-kolac-s-kakaom
Je absolútne skvostný - povedzme si priamo -  ja sa cukru nebojím (ja sa mu vyhýbam, ale občas aj cukor treba), odskúšala som osobne pôvodnú verziu a bola fakt, že  BozkávamÁno...

Slivková omáčka

Na výzvu balalajky

Šupni prosím recept na slivkovú omáčku. K čomu sa jedla? To sa perníkom strúhaným zahusťovalo?

som sa rozhodla vytvoriť tento príspevok. Moja kuchyňa sa v týchto dňoch podobá na všetko, len nie na kuchyňu.....pochopíte, že nemôžem vytvoriť klasický príspevok v sekcii receptov s fotopostupom, fotkamiPlačem....

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.