reklama

Ako neotráviť rodinu?

Debaty na tému varím, varíš, varíme - zdravo, lacno, rýchlo a chutne? Alebo by sme aspoň chceli.

Len aby sme sa z toho neposr*li

17. 07. 2019 - 14:34, by balalajka
Pekne som to nazvala, že? Ale tak popravde - leto je ako stvorené na šialené kombinácie, variácie a permutácie stravy, na to, aby sme vytrápili náš žalúdok a vlastne celú tráviacu sústavu. To more ovocia, zeleniny, zmrzliny, studené nápoje, fast foody, ktoré chutia na plavárni TAK SKVELE!Však aké by to bolo leto bez hnačky?

reklama

Ako som varila perkelt zo zelenej fazuľky

20. 07. 2018 - 09:35, by balalajka

Milujem to také, keď moja mamina vbehne len tak do záhradky, aby sa pozrela čo má v nej nové a potom len ju vidím spomedzi hriadok vynášať plné náruče. Tu rajčíny, tam ma pošle po  misku na uharky, lebo sa potvory včera pri oberaní niekde skryli a sú tam také kúsky jak šalátovky Chichocem sa, potom zas červená cibuľka taká krásna tam je, že na šalát sa len tak pýta. Patizón, patizón sa toho roku velice dobre chytil, no a tekvicu – nechceš tekvicu? Nie mami, mám cukinu. No ale tekvica nie je cukina!!!

Kuchynská vychytávka I.

01. 07. 2018 - 12:34, by dasa_

Vždy, keď som varila lekvár či džem, tak za najhoršiu vec som považovala nalievanie hotového produktu do fliaš. Vyumývané, suché a pri nalievaní sa mi ich vždy podarilo umazať. Jasne, dá sa to utrieť. Len už nikdy som to nevedela utrieť dostatočne horúcou vodou. Vadilo mi to.

Až som niekde videla jednoduchú vychytávku. Kus PET fľaše odrezaný a použitý ako lievik.

Je mi jasné, že nie každému sa to bude páčiť. Problém budú mať najmä odporcovia plastov. Ale ostatným to môže pomôcť.


reklama

Pitný režim

29. 06. 2018 - 08:05, by dasa_

Myslím, že som to tu už niekde spomínala. Môj kardiológ (áno v istom veku už ľudia majú svojich .......lógov Veľký úsmevVeľký úsmev) sa vždy rozohní, keď počuje spolné spojenie pitný režim. Vraj kto to kedy videl, predpisovať všetkým ľuďom rovnako, koľko majú piť. Že to je nezmysel. Vraj to aj dosť škodí. Prvý krát, keš dom to počula, tak som sa nad tým pozastavovala.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama