Ako dlho vlastne zostať?

Poznáte to. Návštevy. Niekedy sú také krátke, že si nestihnete ani všetko povedať. Niekedy sa tiahnu a sem tam nastane príšerné ticho. Ani nie preto, žeby sme si nemali o sebe čo povedať, ale proste občas zo sociálnych sieti vieme o sebe až až! Alebo nevieme ako premostiť z témy na inú.
Také naše rodinné klasické trvajú cca 2 hodiny. Najprv to bolo také spontánne, teraz si všímam, že ma po hodine a pol už začínajú všetky blchy hrýzť a do pol hodiny už trúbim na odchod.
Sranda je, že som si to všimla aj u ostatných našich návštev. Cca 2 hodiny a už sa niektorí poberajú. No - niektorí to balia aj po pol hodine. Veľký úsmev Tak ale to si neberiem osobne.
Raz som sa pristihla, že som sa nevedela "zbaviť" návštevy. Hodina pokročila, decká už aj sa ukladali spať (ešteže boli malí) a návšteva sa evidentne výborne bavila. Ešteže malé deti vedia povedať aj to, čo dospelí nie - teda neberú ohľad na nejaké spoločenské pravidlá a proste začnú mrnčať a ukážu návšteva - nenávšteva svoju únavu najavo. Rovnako ako pri poobednej návšteve "mamiii, kedy ideme domov, my sa nudímeeeee".
Človek si tak občas povie, že ešteže sa má na koho vyhovoriť. Hambím sa
Kedy je optimálny čas na odchod podľa vás?
Docela by ma toto ale zaujímalo. Lebo ja by som nechcela byť nezdvorilý hostiteľ ale zas dostať nálepkui vlezlá návšteva neni nič moc.
Kde je hranica ako dlho má trvať návšteva?
Ale kedy vlastne treba zatrúbiť na ústup?
Vyhovárať sa či proste povedať, že už máme iný program alebo sme unavení?
Docela ma inak pobavil jeden príspevok na internete, kde podobný problém riešili domáci s návštevou vlastnej dcéry, ktorá sa u rodičov cítila fakt skvele a už pokročila aj hodina. Domáci pán zavelil manželke, že je čas ísť spať, aby návšteva mohla ísť domov.

Komentáre

Prvé mi napadlo, že to jak v tom vtipe, čo tie dve baby boli po dlhoročnom väzení prepustené. A zastali rovno vonku pred bránou, že si to musia ešte dopovedať Veľký úsmevVeľký úsmev

Proste s niekým sa ti reč šikne a ani nevieš, ako utiekli 3 hodiny. A s niekým máš problém pol hodiny. Aj keď sa na to dopredu pripravíš, máš témy. Ale proste ten druhý má super zlý deň a tak je negativisticky a tak každú jednu diskusiu zabije už v začiatku.

Veľký úsmev .. ten vtip som nepoznala.

Pamätám si na jednu takp návštevu, je to skoro 30 rokov. Normálne blahoželanie, zvykli sme chodiť každý rok. A zrazu sme prišli a za pol hodiny sme nedokázali nadviazať ani v jedinej téme. Ani v téme o počasí. Normálny šok to bol pre nás. Tak sme v najkratšej možnej dobe odišli. Aj keď občerstvenie bolo výborné, dodnes si spomínam na paradajky plnené šalátom. Vtedy sme doma také nič nerobili, maximálne chlebíčky.

O pár dní sa všetko objasnilo, dotyčná pani bola na hranici 40, otehotnela a s partnerom to vyzeralo všelijak. Naša návšteva bola zrejme tesne po potvrdení tehotenstva. A v nej sa zjavne miešali obavy s nasledujúceho života, strach z klebiet, z toho, či dokáže dieťa uživiť.  Plus hormóny do toho. Naozaj to bola ťažká situácia.

Dnes má už vnúča. Čo sa týka obáv - partner jej naozaj v živote veľmi nepomohol. Ale na druhú stranu, zvládla výchovu výborne.

Jááj a ešte mi napadlo, ani tak v súvislosti s návštevami,a ko skôr so stretnutiami. Je naozaj pre mňa zvláštne, že vždy keď sa stretnem s okruhom mojich spolužiakov z výšky, tak sa máme o čom rozprávať. Nevadí, že je to viac ako 30 rokov, nevadí, že som sa s niekym nevidela dlho, predlho. Mali sme teraz stretnutie (ako každých 5 rokov) a so spolubývajúcou sme tuším prekecali do rána. A ešte by sme mali o čom :D

 

No však to! S niekým si máš čo hovoriť hodiny a s niekým stačí aj pozdrav. Veľký úsmev

Akurát tie návštevy ma občas vedia zaskočiť. Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

u nás také bežné návštevy nepestujeme..stretávame sa raz no niekedy 2x do roka pomerne velká rodina všetci spolu..také to batôžkové-každý niečo donesie ale samozrejme guláš,mäso na grilovačku to istí.Pred rokmi sme si povedali,že pekne všetci za živa sa stretať nielen na pohreboch.je samozrejmé ,že sa vtedy ukážu aj známi-lebo už sa poznajú aj vzájomne.

ale návštevy napr.u brata alebo príde sestra to nepovažujeme za "návštevy" a to sa ani neohlasujeme-jednoducho sa príde,pokecia nejaký čaj,káva..max 1 1/2h.žiadne starosti.ale aj tieto prepadovky fungujú tak ,že si donesiem alebo donesú aspon keksy...

a ked sú preč neotvoria-neotvorím..nik sa neuráža..

 

Ani my doma nepestujeme veľmi návštevy. máme 2-3x do roka oslavove a teraz sme sa dohodli, že ideme na velku chatu.

S kamarátkami chodievam pravidelne na kávu. Dokonca s jednou skupinkou sme sa dohodli na káve každý prvý týždeň v mesiaci. Vídame sa častejšie, ale vtedy vieme, že máme na seba dlhšie čas. A riešime veru všeličo. S ostatnými podľa času, prípadne potreby Úsmev

Pekné zvyky - budem musieť navrhnúť také asik aj ja.

U nás je to takto....

Príde návšteva, 

Dáš si kávu?

Hej, jasné!

Super, urob aj mne!

Váľam sa od smiechu po podlaheÁno

To sú tie kamošky, ktoré vedia čo som zač Vyplazený jazyk​​​​​​

Ešte mám jeden druh návštev, to je aj s masazou a potom čaj abo káva a vždy je o čom Objímam​​​​​​

Návštevy s ktorými nie je o čom sa za moje dvere nedostanú... 

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Milujem takéto návštevy a akože hostiteľov. Mrkám

Ja sa spolieham na to, že viem kedy vypadnúťVáľam sa od smiechu po podlahe Ale vážne. Ak by som mala pochybnosť, že som vítaná, tak po nejakom čase poviem, že by som mala ísť a ak ma neprehovárajú, tak idem:))

A ak mám návštevu, ktorej sa potrebujem zbaviť, normálne im to poviem. Niekedy aj vopred. OK, príďte, ale max do piatej, lebo potom už mám program, alebo chcem mať večer pokoj...

Ak sa nejaká návšteva naťahuje do noci a ja chcem ísť spať, tak ich normálne poprosím aby odišli, že som ospalá.

A toto všetko si môžem dovoliť z jedného jediného dôvodu, že sa navštevujeme len tí najbližší kamaráti, s ktorými máme odžité toľko, že toto riešiť nemusíme. Práve som si uvedomila, že si svoj byt brutálne strážim... 

ÁnoÁnoÁno

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok