Viete ako správne používať zrkadlá v priestore?

Máte radi zrkadlá v priestore? Ako najlepšie umiestniť zrkadlá, aby podporovali váš život a podporovali priestor v ktorom bývate? Viete, ako ich správne používať, aby  nespôsobovali problémy v živote?

Zrkadlá patria do skupiny nástrojov vo Feng shui, ktoré silno ovplyvňujú priestor, v ktorom bývate, ale aj kde pracujete. Umiestňovanie zrkadiel v priestore nie je jednoduché. Ak uvažujete o vZľkom zrkadle je vhodné poradiť sa s odborníkom na Feng shui. Pri menších zrkadlách je potrebné dodržať určité zásady.

Ako najlepšie a najvhodnejšie umiestniť zrkadlo, aby podporovalo váš život?

Je niekoľko pravidiel vo Feng shui, ktoré je potrebné dodržiavať pri umiestňovaní zrkadiel v priestore.

1. Zrkadlá, ktoré majú poškodenú zrkadlovú plochu, obité rohy alebo sú prasknuté, je potrebné z priestoru odstrániť

2. Zrkadlá sa môžu používať v akomkoľvek tvare napr. ovál, obdĺžnik, štvorec. Neodporúča sa používať delené zrkadlá z častí menších ako 20x20 cm a mozaikové zrkadlá, pretože by to kúskovalo život a narušovalo duševnú rovnováhu a harmóniu členov v bývaní.

3. Zrkadlá sa neumiestňujú oproti vchodovým dverám, pretože odrážajú prichádzajúcu energiu späť von.

4. Zrkadlo v našom byte alebo dome by malo byť umiestnené tak, aby sa v ňom videl najvyšší aj najnižší člen rodiny cca od 6 rokov a nemalo by nikomu pri pohľade doň odrezávať z hlavy

5. Zrkadlá sa neodporúčajú umiestňovať oproti sebe, vytvára to energetický chaos a môže to spôsobiť nepríjemnosti v životoch obyvateľov.

6. V spálni sa odporúča umiestniť zrkadlo tak, aby neodrážalo posteľ. Zrkadlo v priestore znásobuje energiu a preto by nemalo dobrý vplyv na pokojný spánok. Zrkadlo v spálni nie je problém, ak je súčasťou malého toaletného stolíka, ktorý je umiestnený mimo úrovne postele, alebo ak je zrkadlo na skrini, v ktorom sa človek nevidí ležiac v posteli. Ak sa nachádza zrkadlo na skrini a vidíte sa v ňom keď ležíte, je potrebné ho na noc prekryť látkou. Zrkadlo nepreliepajte.

7. Zrkadlo v jedálni znásobuje prosperitu, odporúča sa umiestniť ho vo výške stola a dostatočne veľké, aby odrážalo hojnosť, pohostinstvo a prosperitu. Stôl je symbolom prosperity a hojnosti.

8. Zrkadlom je možné odstrániť chýbajúcu časť bytu na pôdoryse, pokiaľ je umiestnené správne. Dávame sa pozor, akú veľkú časť zrkadlo odzrkadľuje, aby chýbajúca časť nevznikla inde, preto je vhodné poradiť sa s odborníkom na Feng shui.

9. Vždy čisté a nepoškodené zrkadlá nám prinášajú radosť a smiech do domu

10. Staré zrkadlá, ktoré sa nachádzali v priestoroch, kde sa udiali násilnosti, vraždy a iné zlé veci je vhodné odstrániť a nepoužívať v priestoroch. Starý Číňania verili, že si zrkadlá pamätajú udalosti, a preto by mohli rušiť harmóniu v priestore.

11. Ak je v kuchyni sporák umiestnený tak, že z pohľadu gazdinky nevidno na dvere, môžeme zrkadlo umiestniť na kuchynskú linku. Umiestnime ho tak, aby sme videli za seba a mohli sme kontrolovať dianie za sebou. Veľmi vhodný je aj antikorový digestor, ktorý slúži ako zrkadlo a má vhodne umiestnenú zrkadlovú plochu.

12. Zrkadlo nad pracovnou doskou, ktoré odzrkadľuje horáky na sporáku, pomáha znásobovať možnosti zárobku a financií.

13. Konvexné (vypuklé) zrkadlá nie je vhodné umiestňovať v interiéry, len v exteriéry.

Využite silu zrkadiel vo svoj prospech.

Veľa pohody a harmónie vo vašich domovoch.

Monika Štanclová

www.fengshui-zdravebyvanie.sk

zdroj foto: Freeimages.com/MARIE JEANNE Iliescu

 Som žena s veľmi silnou intuíciou a túžbou pochopiť energie okolo nás. Už ako dieťa  som sa cítila zvláštne na niektorých miestach. Že existujú dané zákonitosti, ako na nás priestor pôsobí, som sa naučila a pochopila až vďaka štúdiu Feng shui.  Veľa som cestovala a pracovala na rôznych miestach a v mestách, preto som často menila aj svoje bývanie. Všimla som si, že  každým presťahovaním na nové miesto prichádzali po určitom čase zmeny v mojom živote. Okolie a bioenergia má veľký vplyv na náš život. Myšlienky, že na psychiku a zdravie človeka pôsobí priestor a my to môžeme ovplyvniť tak, ako to potrebujeme, ma priam fascinovali.  Stále ma udivuje, že manipuláciou priestoru sa dajú premeniť vzťahy, zdravie, psychická pohoda a šťastie rodiny. Vo Feng shui som objavila symbol logiky, intuície, zodpovednosti, medicíny a krásy. A preto pomáham ľudom chápať vplyv energií z nášho okolia na náš život

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.