reklama

Oddychové čítanie

Pridal/a dasa_ dňa 26. 04. 2023 - 18:41
Oddychové čítanie

Unsplash | Sincerely Media


reklama

Neviem, ako to máte vy, ja keď sa mi nejaká kniha pozdáva, tak hľadám aj ostatné knihy od rovnakého autora.

Po prvej knihe autorky Julie Caplinovej som siahla v podstate náhodne. Kniha Čajovňa v Tokiu dokázala krásne opísať krajinu. Veľmi sa mi páčilo, že veci, ktoré opisovala sa dali pozrieť na internete, boli reálne. Vlastne som si ani neuvedomila, keď mi do ruky prišla ďalšia kniha, že už som niečo od tejto autorky čítala. Až postupne sa mi začalo ukazovať, že tie postavy zo všetkých kníh sú aspoň niečím malým prepletené. Také pokračovanie osudov, ktoré ma vlastne vždy zaujímalo. Zaujímavo popísaná krajina, hlavná postava má tuším skoro vždy blízko k pečeniu či vareniu. Alebo aspoň k dekorovaniu čohokoľvek. Takže veci mi blízke.

Naposledy sa mi do ruky dostala Chata vo Švajčiarsku. Váhala som, lebo na internete som čítala rôzne reakcie. Nuž ale začítala som sa. Ideálna kniha pre mňa ku posteli. Po pár stranách je jasné, jak sa to celé vyvinie, takže nie je kam sa ponáhľať. Je v podstate jedno, či prečítam večer pred spaním pol stránky, alebo celú kapitolu. Nič nezmeškám. Naviac odkazy na recepty, ktoré sa dajú aj priamo nájsť na stránke jednej blogerky. Plus romantika, krásne opisy toho, ako to vyzerá. Sem tam aj trochu motivačné citáty. Pekne namiešané.

Ak teda hľadáte ľahké romantické čítanie, môžem odporučiť. Tak ako aj ostatné knihy tejto autorky.


reklama

reklama

Kamila, Št, 27. 04. 2023 - 12:47

Pekné oddychové čítanie máš. Ja mám jednu knihu pri posteli, teda kus ďalej, lebo je to ťažké čítanie, psychológia, psychiatria, traumy ... Telo si pamätá  Vyťahujem, keď som dosť zúfalá a nedarí sa mi zaspať ani po hodine. Napočudovanie, aj hodinu potom čítam a občas aj unaví a zaspím, inokedy ani nie. Červenám sa

dasa_, Pi, 28. 04. 2023 - 08:10

Možno by stálo za to si na ten nočný stolík dať aj niečo oddychové. Nenáročné na rozmýšľanie. A prípadne to striedať. To ťažké si nechať na iné chvíle. Ja mám tiež pri posteli aj ťažšie knihy. Sem tam prečítam, potom odkladám, prekladám ľahkým čítaním. A potom sa zase vraciam.

A je veľa kníh, ktoré som odložila definitívne. Zistila som, že také už veru nepotrebujem. Nič mi to do ďalšieho života nedáva.

balalajka, Pi, 28. 04. 2023 - 08:03

Joj tooooľko kníh mi mamina ponúka. Posledne som úryvkovo čítala Šarlátové písmeno.

Ale aj toto vyzerá zaujímavo. Zdá sa mi to, či tých kníh je strašne veľa na trhu? Veľký úsmev

dasa_, Pi, 28. 04. 2023 - 08:08

No z tejto série je ich celkom dosť už na trhu. Sú podobné, ale to je práve to, čo potrebujem pred spaním. Žiadna veľká dráma. Len také kľudné plynutie. Aj keď s prekvapeniami. Naviac vždy sa hovorí o tom, čo si ľahko overím, čo môžem vyskúšať, čo poznám.

renef, Ut, 23. 05. 2023 - 13:57

noah gordon šaman....možno nie úplne oddychové čítanie...ale rozhodne zaujímavé.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama