reklama

Nemáš chlopa, nemáš pravdy!

Pridal/a balalajka dňa 31. 05. 2023 - 13:04

reklama

Nemám rada tieto blogy oznamujúce úmrtia.

Ale nedá mi, lebo u Milky Zimkovej je to u mňa niečo iné.

Už roky som fascinovaná z jej tvorby. Tak ľudskej, živočíšnej, primitívne teplej a duše hojivej. A pritom tak lahodiaco čisto ženskej, plnej vášne, lásky, pochopenia. Je len málo žien, ktorých literatúra nielen jedného diela nechala vo mne taký odtlačok ako jej.

Milku Zimkovú si navždy budú súčasníci pamätať ako Johanu z Pásla kone na betóne. Alebo ako sedí v sukni s klobúkom na hlave a usmieva sa na svet okolo nás. Pre mňa bola dámou. Hoc ako sama v autobiografii napísala, obtieral o ňu hanbato svoje tesné nohavice Fredie Mercury. Veľký úsmev

Ja ju budem vždy vidieť ako sedí s krásnymi rukami zloženými v lone, trochu strapatými vlasmi pod širokým lemom klobúku a nezbednými očami.

Nechala vo mne stopu ako málokto. A tá tam bude navždy. Ďakujem. Zlomené srdce


reklama

reklama

Kamila, St, 31. 05. 2023 - 18:42

PlačemPlačemPlačem Veru tých odchodov, je teraz viac. Milka bola naša vychodňarka.

balalajka, Št, 01. 06. 2023 - 05:54

No takto ti poviem. Dostávame sa do rokov, kedy smrť je k nám bližšie a už na vetu "Vieš, že zomrel ten a ten?" neodpovedám blbým výrazom a vetou "KTO?" ale "Ale nepovedz!"

Proste tie mená nám, teda mne, niečo už hovoria.

Inak, východňárka Úsmev.

Si spomeniem, ako som Pásla kone na betóne videla prvýkrát. Alebo teda som si ten film nejak už uvedomovala. V prvom rade som 3/4 nerozumela Váľam sa od smiechu po podlahe. V druhom rade som sa hanbila sama pred sebou, lebo toto boli asi fakt prvý eroticky ladený film. (kokos, keď si vezmem, ako to človek vnímal a čo vidia decká teraz Chichocem sa). No a fackovala ma hanba a moje pocity z celého filmu boli veľmi veľmi živé na to, že som mala málo rokov a nejak ho dobre nechápala. Fascinujúce pre mňa sú v tomto filme kostýmy. Sú také reálne, úplne normálne a prirodzené. Úžasný film.

Dzeny, Št, 01. 06. 2023 - 09:39

Posledné dni boli ťažké, najskôr Dano Heriban, potom Tina Turner, teraz Milka Zimková...

Mimochodom, včera som si pozrel kone na betóne a pochopila som, prečo nemám rada Ľuba Pauloviča. Tak dobre hral toho hnusného chlapa, že s ním mám celoživotný problém.:)

balalajka, Št, 01. 06. 2023 - 11:22

Ježiš. On bol DOKONALÝ. Ja že len ja som mala s ním problém v tej postave. Pritom sa mi strašne ľúbil tak do 5tej triedy. Chichocem sa

Celkovo si myslím, že tento film je niečo top, čo môže slovenská kinematografia ponúknuť. Všetci sú tam velice autentickí. Srdce

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama