Kde zohnala všetky tie masti?

Ochkajúc, jajkajúc vošla do triedy Tichá voda. Na chrbte mala aktovku a oboma rukami za sebou ťahala velikánsku papierovú tašku. Navonok vyzerala byť pevná/stabilná, ale i dosť plná.

- Katarína, uff, uff, ledva ju unesiem!

- Čo v nej skrývaš kamene?

- Nie, iba nové knihy a tohtoročné pozostatky z lavice (rozumej napr. tvorbu z výtvarnej). Vyprázdnila som celú aktovku a jej obsah som nastrkala sem do tašky.

- Aký zmysel to má, niesť prázdnu aktovku na chrbte a ťahať za sebou ťažkú tašku, napratanú na prasknutie? A riskovať, že záťaž nezvládne a rozpadne sa? Veď ani tebe sa s ňou nekráča príjemne, ako tak na teba pozerám...

- To má zmysel! - nedala sa malá výmyselnica - keď ma príde vyzdvihnúť mama, tašku musí niesť domov ona! Ja ponesiem iba prázdnu aktovku.

Na záver ma obdarila sebaistým pohľadom a suverénnym úsmevom uznávaného stratéga.

Pozerala som na jej rozkošnú tváričku, v duchu sa smiala nad vypočítavosťou (či vari až zákernosťou?) dnešných detí a rozmýšľala, kde zohnala všetky tie masti, ktorými je mazaná... a to teda ona je.

- Nuž ale to nie je príliš férové voči mame - zahlásila som.

Iba mykla nezainteresovane plecom. Vždy mykne, keď jej v rýchlosti na jazyk neprichádza žiadna správna odpoveď a obe tašky vpratala s námahou do svojej priehradky v skrinke.

Šak počkaj, zajíci!- pomyslela som si a ďalej už nepovedala nič - ja držím s tvojou mamou, my ti prejdeme cez rozum!

Naplánovala som si ju v nebadanej chvíli odchytiť a kdesi bokom informovať, aby dcére veľkoryso navrhla, že keď dnes dostali tie knihy do tretieho ročníka, tak jej teda výnimočne pomôže na ceste domov niesť ťažkúúú aktovku... a ona nech pre zmenu nesie "ľahšiu" papierovú tašku.

Lebo i ja mám isté druhy mastí v zásobe.

Človek mieni, osud mení. Mama mi neprišla tak správne do rany, aby som jej potajomky zašepkala do ucha správnu taktiku, a tak sa asi potila v pekelne prehriatych mníchovských uliciach pod váhou, ktorú jej "dopriala" jej vlastná dcéra.

Komentáre

Veľký úsmevVeľký úsmev to koľko rokov má to dievča? Lebo teda, prefíkaná je dosť Veľký úsmevVeľký úsmev

druháčka na základnej, čiže osem Úsmev

No, toto sú danosti, s ktorými sa proste musíš narodiť - to ťa v škôlke nanaučia Veľký úsmevVeľký úsmev

ti poviem... ona raz bude na šéfovskej stoličke vo veľkej firme PohodaVeľký úsmev

dnešný rodičia často ťahajú za deti....

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok