Detská oslava

Keď sa staneš mamou, rozsvieti sa svet. Všetko je pestrejšie, veselšie, voňavejšie, ale tiež hlučnejšie a intenzívnejšie. Zoberte si napríklad takú detskú oslavu. Mama musí byť súca manažérka a musí dbať, aby radosť detí bola čo najväčšia a oslavu nepokazili nepríjemnosti v podobe boľavých brušiek alebo drobného úrazu.

Prvá fáza je veľmi vzrušujúca. Plánujeme, vymýšľame a pripravujeme spolu s detiskami hromadu vecí. Napríklad pozvánky pre kamošov. Dajú sa vyrobiť z farebného papiera, necháme malých výtvarníkov, nech sa realizujú. Výzdoba sa dá kúpiť v obchode, ale vlastnoručne vytvorená prinesie pocit hrdosti. K dokonalému efektu úplne postačia stužky nastrihané z pestrého krepového papiera, ktoré zavesíme na luster a garníže. Pri fúkaní balónikov súťažíme kto má najzdatnejšie pľúca, potom im spoločne fixou dokreslíme tváričky – usmiatu, zamračenú, štrbavú, pehavú... Nachystáme CD s rytmickými detskými pesničkami, srandovnú atmosféru zaručujú tútkacie papierové trúbky a kornfety (tu počítajte s tým, že ich bude plný byt).

Na dobrej oslave nesmie chýbať dobrá papkanica, mňam! Jedlá by mali byť pestré a veselé a čo je dôležité, ľahko stráviteľné. Ideálne je, keď výrobu necháme na malých hostí, máme tak postarané aj o časť programu. Ovocné jednohubky, muffinky, ktoré si môžu vyzdobiť podľa vlastnej fantázie alebo z keksíkov vykúzlení smajlíci potešia vaše ratolesti dvojnásobne – prvýkrát pri ich príprave a druhý pri pochutnávaní.

Mini súťaže deti milujú. Stačí pripraviť jednoduché aktivity, napr. cukrík Bon Pari uviazaný na nitke. Jeden koniec nitky ide do pusy a jazýček ju usilovne namotáva až kým na ňom neskončí aj sladká odmena. Malí hostia môžu triafať loptičky do vzdialenej nádoby, dofúknuť papierik alebo cereálnu guľôčku Nesquik za cieľovú čiaru na stole či podlahe a pod. Veľká zábava sa dá vyčariť maľovaním detských tváričiek špeciálnymi farbičkami.

Pri príprave detskej oslavy pamätáme na vytvorenie bezpečného priestoru. V miestnosti určenej na zábavu odsunieme nábytok, vznikne tak tanečný parket a zníži sa riziko úrazu. Odstránime dekorácie, ktoré by sa mohli nechtiac zhodiť, rozbiť alebo vysypať. Rovnako zabezpečíme toaletu a kúpeľňu (pozor na čistiace prostriedky a inú chémiu). Elektrické zásuvky upcháme plastovými krytmi. Šnúry, káble, dlhé závesy odstránime z dosahu detí. V pohotovosti máme zásobu servítok, utierky, metlu a podlahový mop. Počas oslavy na deti neustále dozeráme. Veselú zábavu!

http://www.plusprevas.sk/clanek/5007-detska-oslava

Komentáre

pousmejem sa spomenúc si na detské oslavy mojich dcér...
posledná zatiaľ bola v januári, keď mala mladšia 15 Mrkám
V detskej izbe(3,5x3,5m) spalo 8 tíneďžerok a vrava a rehot sa ozývala do noci...rodičia mali povolené prísť domov po 22.00 Hambím sa

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.