zapecené karé v celku

Popis

výborný nedelný obedík

zapecené karé v celku - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Zdrojinternet
Čas prípravy
3 hod
Čas varenia / pečenia
Celkový čas
3 hod

Ingrediencie

1kilogrambravcového karé
20dekagramyúdeného plátkového syra
15dekagramyšunky
15dekagramybacon slaniny
5kusyrozne koreniny,sol
1deciliterolej

Inštrukcie

maso som pripravovala vecer, nech cez noc postojí a spoja sa dobre chute..celý kus masa omyjeme a nakrájame na pekné plátky,no nedorezeme úplne, spodok nech spolu drzí..

potom som do cca deci oleja pridala sol,vegetu a rozne koreniny, grilovacie, gyros, korenie, susený cesnak, na bravcové maso, rozmiesala a s týmto pácom som potrela komplet celé maso, aj z vonka aj zvnútra tie narezané casti.

.potom som zacala s vrstvením ingrediencií, najprv som do zárezov ukladala bacon slaninku, potom sunku a medzi to nakoniec tekovský údený salámový syr..ten má pekné úhladné plátky..ale samozrejme je mozné pouzit akýkolvek druh syra..a tiez sa dá plnka obmienat, niekto moze pouzit aj klobásku ci cibulku, podla chuti a toho co máte radi:),

ked bolo maso hotové, tak som ho supla do vhodnej zapekacej nádoby a prikryla alobalom a nechala odpocívat cez noc.. Ráno som potom doliala deci vody a piekla masko vyse hodiny pod alobalom a potom odokryté vyse pol hodinky..ak máte cas mozte piect pod alobalom este dlhsie, aby bolo masko uplne makucké..

reze sa potom trocha krízom nech je vidno zárezy:) ja som podávala s ryzou s cerstvým hráskom a kukurickou,ale k masku je vhodná akákolvek príloha..ostane z neho aj fajnový výpek ktorý tiez mozte vyuzit pri servírovaní..

dobrú chut.. masko je vraj dobré aj na studeno..co este nemám vyskúsané :)

Postup: 

zapecené karé v celku - recept postup 1
zapecené karé v celku - recept postup 2
Vaše hodnotenie: Žiadne
0
Zatiaľ nehodnotené
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok