Nikto mi nezabráni ísť na hroby!

kridla anjela ... takýto status na mňa zasvietil v nedeľu na FB a ešte s dodatkom "Ja som štát ...! " O tom by sa dalo polemizovať ...Hambím sa

Asi aj vy ste už zachytili voľajaké výstrahy, že počas dušičiek sa plánujú prísne opatrenia, aby sa zabránilo ešte väčšiemu šíreniu koronavírusu ....

Ako nemyslím, si, že nám bude niekto zakazovať ísť na hroby, ako také. Len by sme to nemali robiť v jeden, dva dni a celé Slovensko naraz a obehať pri tom celú rodinu. Aspoň tento rok, na to zrejme nie je najvhodnejšia doba.

Osobne si myslím, že na cintoríny sa môžeme vybrať kedykoľvek v najbližších dňoch, dokonca aj počas dvoch  víkendov. S rodinou sa môžeme stretnúť na tom cintoríne ... Aj keď pri väčších diaľkach to zrejme nebude tak jednoduché, voľačo treba zjesť, na toaletu odbehnúť ...Môžme dôjsť na krátku návštevu s rúškom?  Hambím sa Ideálne by to bolo, bez akýchkoľvek návštev. A na "všetkých svätých" si môžeme doma sviečky zapáliť, pospomínať na najbližších, ktorí tu už medzi nami nie sú... 

Ono ta manifestácia veľkolepých (veľmi neekologických) výzdob na hroboch, je viac pre nás, ako zosnulých, však tých nosíme v našich srdciach. Ale zas čas dušičkový, je krásny práve kvôli stretnutiam širšej rodiny. Len momentálne práve na také ozaj nie je vhodný okamih.

Dievčatá, ako to vidíte vy?

PS: Ozaj už rozmýšľam, že začneme doma nejaké online debaty so švagrinami ..., už je to ozaj dlho čo sme sa nevideli. Rodinné stretnutia sme dvakrát zrušili ... Náročná doba nás čaká, zostáva len dúfať, že na Vianoce už lepšie bude.

Diskusie Naničmama.sk: 

Tuším som to tu už písala. Poznám rodinu, ktorá necháva na kyticiach cenovky. Aby sa mohli porovnávať, kto mal babku radšej, kto kúpil väčšiu kyticu.

Ak pojdeme tento rok na cintorín-tours, tak určite skôr. Alebo neskôr. Proste v inom čase. Voľakedy som mala rada cintoríny na Dušičky. Nádherne voňali. Dnes žiaľ cítim iba spálený plast.  Jeden cintorín máme za rohom. Síce tam nie je nikto blízky, ale sviečku môžem zapáliť aj tam.

naštastie my máme hroby v okruhu 12km...takže ked má ktosi cestu okolo vždy počas roka sa tam zastaví..a ako píše Kamila sviečku si môžme zapálit aj doma a na hroby isť priebežne..túto sobotu sme so sesternicou už vyčistili pár hrobov,cez týžden pôjdu dalšie dve dokončiť ostatné -no a prispôsobíme sa..

neviem či som to tu spomínala ale bola som svedkom ako rodina upravila hrob a potom si urobili spoločné sefíčko..najskor som premýšlala či dobre vidím ked sa"štelovali" pri hrobe,potom mi to prišlo smiešne a cestou domov na biku som premýšĺala ako niektorým z tých telefonov drbe..

My sme upustili od návštev rodiny na hroboch už dávno. Ak sa stavím u otcových bratov, tak vtedy keď je pekne a posedíme  na terase. Tam je mi tak - ako keď som decko bola a sedeli sme tam večer cez prázdniny a dospelí sa rozprávali o všeličom a my sme ako decká len uši natŕčali. Mne je to tak lepšie, ako dnuká sedieť. Dáme kávičku, nešoféri pálenku, donesie sa okoštovať, čo kto doma dobré má (tu klobáska, tam koláčik) - nič pompézne. Proste rodina.

Ale to tak v lete býva. Na Dušičky obehneme hroby, preveziem sa popred starkých dom, nakážem si zastaviť pod lipou. Pustím slzu a ideme domov. Ak zakážu pohyb v rámci okresu, zakážu. Nebudú prvé Dušičky bez môjho venca. Šak tí moji už tam počkajú na nezdarenú vnučku, kým príde pozrieť Objímam.

Babku s dedkom má blízučko pri dome a z manželovú rodinu to tiež cca 10km. To u svokrovcov sa stavujeme. Ja priznávam - nebola som s nimi dlho. Manžel chodí pozrieť pravidelne. Tak či sa stavíme - nuž možno hej. Ale či to bude 1.11, len pán Boh vie.

Takže za mňa - nikto mi nezakáže ísť na hroby. Ani nemusí. Zvážim sama situáciu. Ale skrz autá a premávku na cestách.

Povedal to Baranek a povedal "štát nie ste len vy! Štát som aj ja!" Ma pravdu, my, všetci sme štát Mrkámaj on.

Barankovi zomrela manželka sama v nemocnici v marci. Sama, lebo korona... Takejto zranenej duši ťažko môže niekto zabrániť ísť zapáliť sviečku na Pamiatku zosnulých. A vlastne prečo by mal brániť, keďže Slovensko sa odjakživa hrdí postavením na kresťanských hodnotách?

Zase to len niekto posral... Najprv sa ozvali hlasy že na dušičky môžu zaviesť stav ako na Veľkú noc. Nestačilo povedať, keď už idete zapáliť sviečky, nechoďte na návštevy k svojim príbuzným? Nešťastná komunikácia toto.

Nuž a co sa deje? Na našom dedinskom cintoríne sú už asi tri dni aspoň 2,3 autá. Ľudia proste začali chodiť skôr.

Ja som neznaboh ale viem pochopiť všetkých, pre ktorých je sviatok všetkých svätých rovnaký ako Vianoce. Ľudia zapáliť sviečky pôjdu. Bolo na politikoch aby odkomunikovali rodinné návštevy. Miesto toho prišli vyhrážky. 

Mrzí, ma že som to nesprávne citovala a nevhodný príklad použila ...Hambím sa ťažký príbeh

Teraz aspoň čiastočne povoľujú návštevy, v konečných fázach ...? 

Len, som zachytila, že mamičky predčasniatok svoje bábäaká na jar dlho vôbec nevideli ..., nečítala som to podrobne neviem ani nechcem si to predstaviť. Keď sa narodila moja najstaršia o pár týždňov skôr, boli sme spolu v nemocnici 3,5 týždňa, chodila so k nej na Jisku, každé 2,5 hodiny odsávala mlieko. Ale čo som zachytila, narodili sa v podobnom čase trojčatá, či dvojčatá v KE, deti v inkubátoroch  a mamu poslali domov do Bardejova, to si neviem predstaviť ... a nejak podobne tomu bolo na jar ..., dávam si odstup ale pre mňa des a hrôza predstava a rovnako, keď nemôžeš byť pri blízkom, ktorý odchádza. 

Áno komunikácia tejto vlády je jedna veľká katastrofa, tuším pri nástupe do funkcii by im mali zrušiť všetkým Fb účty ..., no dobre, náš premier rozpráva piate cez deviate veľmi rád aj pred kamerami, asi by to nepomohlo ... a tie jeho zdrobneliny .... Beriem z toho, len záverečný výsledok, asi tak že v ČR zaviedli rovnaké obmedzenia ako u nás, až na zavretie základných škôl, takže zdravý rozum, ešte voľakde v pandemickej komisii, krízovom štábe ešte funguje, ale neexistuje v tejto dobe dobré rozhodnutie ...

Keď si prečítam u známej na FB, kde sa .... nájde 10 000 idiotov, ktorí sa idú testovať, vopchať si paličku do nosa ..., prechádzali tomu ovce a debili s rúškami ... a takých expertov máme viac a potom to tak vyzerá.

Hej, ovce a ovce s ruskami...a mali by sme si paličky dat strkat do zadku... 

Celé zle... 

no tá komunikácia našich tajtrlíkov vo vláde...!hnus!

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok