Ako Tiger varil

Bol raz jeden Róbko šróbko a bol strašidelne hladný. Normálne ako Tiger Bengálsky. Žena mu zdrhla máchať celulitídu v termálnych prameňoch.

Ale on sa nezľakol, naryl v poli zemiakov... STOP! Zemiaky ee. V mraznici na druhej polici od hora je predsa knedľa. Taká pekná ako jeho žena. Šup s ňou von, nech sa rozmrazuje!

Suchá knedľa, to je nanič žuvanie. V chladničke na samej vrchnej polici leží v plaste odetá bravčovinka. Mňam, surová však nie je taká echtovná. Robko nelenil, z plastovej kože ju zodral a na plátočky nakrájal. Posolil, posypal drvenou rascou, čo je uložená v kredenci na poličke pri okne, celé to pľaskol do pekáča, čo pod drezom spáva a polial olejom.

Rúra sa potešila, na 250 Celziových stupňov sa rozpálila a zrazu bolo na svete bravčové na rasci pečené.

Mňam! Mňam! Mňam! Ham! Ham! Ham! - ceril Tigroško zuby. Ale zrada! Bravčovina so suchou knedľou sa mu veru neľúbi. Žiadna chyba - riekol Tiger, kapustnú hlávku z chladničky vyber!!!

Ratatatata, už je hlava na cimpr-campr zakliata, na drobno nakrájaná, tak ako cibuľa, čo sa na oleji v hrnci od smiechu kotúľa. Tak sa smaží až to pení. "Ach, to je teda nadelení" - povedala za husta, lebo už ju prikryla nakrájaná kapusta.

Tak sa tam pod pokrievkou (ako Robko pod žienkou) pekne podusili. Soľ dodala chuť, rasca šmrnc, poprípade bujón - to je riadny kujón, ten urobí z jedla sladkú smrť. Hladká múka zaprášila ritkou, keď ju Robko nabral lyžkou plytkou a fuk! Už je v hrnci vo fáze záverečnej.

Oheň sa odstavil, ocot na kapustu kvapol, cukor ho zjemnil a Tiger sa s Tigríčaťom nad taniermi cerili.

ÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmevÚsmev

Tak toto som objavila pri upratovaní, netuším kamže som sa podela, ale takýto recept som nechala Tigrovi ako návod na prípravu Bravčového na rasci s kapustou a knedľou. A vôbec si nepamätám, či vôbec varil. Pravdepodobne sa sám pustil do niektorej z jeho špecialít ako napr. Držky s Indickým korením, ktoré ani pes nechcel žrať Veľký úsmev

Komentáre

ÁnoÁnoÁno super recept

..no, keby som bola chlap, chcela by som byť Tigrom.....(giggle) Chichocem saChichocem saChichocem saChichocem sa
ale miesto varenia by som sa asi iba smiala a smiala a smiala....

ved ja uprimne priznavam, ze to cudak nema so mnou lahke... Mrkámsom Kvietokv papradí

joj, mala som na mysli "chudak" Chichocem saChichocem saChichocem sasom Kvietokv papradí

chudacik cudak Slnko

ja som nedavno nasla recept od mamy pre mna: ako uvarit slize s makom. mala som 16 Hambím sa a takmer ziadnu potuchu o tom, ako sa vlastne varia slize Plačem ta hanba.
no co uz, niekto proste k vareniu nema vztah.
prvykrat ma varit naucil zivot - tak klasicky, na intraku.

Taký skvelý recept som ešte nečítala!Skutočná škola hrou!(clap) ÁnoVeľký úsmev

Amalka(flower) ty si proste uzasna:-D Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevSlnko

No dobre,ale daj ten recept na tie držky s indickým korením.Recept na držky som tu nikde nevidela,tak daj inspirejšon.;-)

to budem musiet vypytat od neho Váľam sa od smiechu po podlahe , ale budes musiet obetovat tie drzky, vypadalo to priserne kriklavo zlto zeleno, tvrde boli ako podrazka, ale on ich statocne jedol, kym som ho nestopla, ze fakt nemusi Váľam sa od smiechu po podlahe chlapska jesitnost Vyplazený jazyksom Kvietokv papradí

Kde ty na to chodis, zienka, skoro ako Radosinske, ibaze bez obrazu to bolo...
Inac ori indicke korenie mam priamo od indickej svokry a jedla maju namakane, napr. pasanda...
Slnko Dandys(sun)

Amálka,
niečo tak originálne som veru hádam ešte nikdy nečítala. To priam láka k tomu, aby sa človek do toho varenia pustil.
Počúvaj, čo tam po poézii či próze takej obyčajnej, ty by si takto mala zostaviť celú kuchársku knihu a to by bol určite absolútny trhák a bestseller.(clap) TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskamTlieskam

ÁnoÁnoÁno Amalka, pecka recept!

ÁnoÚsmevÁno Parada!

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.