reklama

A možno sa vezieme v nesprávnom autobuse

Pridal/a balalajka dňa 20. 03. 2023 - 08:09
A možno sa vezieme v nesprávnom autobuse

Pexels z Pixabay


reklama

Život je ako cesta autobusom.

Teda ten môj.

Nasadám, vysadám, presadám. Pozrela som kedysi na šoféra a zvážila, že chcem s ním ísť. Občas povie trasu, kam ide - zväčša sa pozerám a vychutnávam. Užijem s ním zákruty, stúpania, rútenie sa dolu kopcom. Môj autobus je kabriolet - lebo inak si neviem ani len predstaviť, prečo mám občas oči plné sĺz a občas medzi zubami muchy. Jedine preto, lebo sa ku mne všetko dostane, však sme bez strechy. Nooo - občas sa preženie prehánka, ale ten môj šofér je veru spoľahlivý.

A mám rada mojich spolucestujúcich. Zväčša sa presádzame všelijak medzi sebou.

Občas ma štvú, tí čo sedia zrovna pri mne a ja mám z nich všelijaké pocity.

V poslednej dobe dobou mám dojem, že tí moji spolucestujúci sú oproti mne strašne mladí. Alebo len ja sa cítim staro?

A tak mi ako živá voda pripadal včerajší výlet. Že ideme na hus. Do Grobu. 120 km od domu. Cez pôst. No dobre teda Veľký úsmev. Tatovi a mame sa nepapuľuje - hlavne ak platia obed Hambím saVáľam sa od smiechu po podlahe.

A tak sme s mladším sadli do auta na zadné sedačky, starší šiel pozbierať na motorke prvé muchy a potrápiť sedacie svaly, lebo si naivne myslel, že 240km je NIČ.

Tak sme si sadli a že ideme. Niekde za Trenčínom som si uvedomila, že sedím na mieste v aute, ako keď sme cestovali so segrou ako malé. Môj 15-ročný mal presne tú náladu ako moja segra. Prevracal očami a nekomunikoval Váľam sa od smiechu po podlahe. A ja som sa zrazu cítila na 12.

Mala som kontaktné šošovky, takže som svoj obraz v spätnom zrkadle videla nejasno. Vrásky boli zrazu fuč. Otec na mňa mrkal ako kedysi, keď podpichoval mamu. A ja som sa rehotala. A mama povedala, že som ako puberťáčka. A som nezodpovedná, keď chcem na Mallorcu so synom v máji. Že ja budem chodiť na bike a on mať voľný program pri mori. A ešte som šibnutá, lebo niekam idem a ani neviem, aké je tam počasie. Pri tom mori. A tak som začala synovi dávať ruku pred tvár, či fakt spí, alebo sa tak len tvári. A on mi po nej cápal aj so zatvorenými očami. A potom som ešte urobila zo 10 selfíčiek s grimasami. Takže tak.

Proste omladnúť sa dá všelijako. Možno len treba mať správnych parťákov na jazdu v ten deň. Mrkám A nemať okuliare alebo staré šošovky, nech vás vlastný odraz netrápi.

Občas si človek uvedomí, že v skutku stačí si len presadnúť.

No hej - sme tam niektorí spolucestujúci vystúpia aj počas jazdy.

Ale o tom nabudúce.

Foto: Pexels z Pixabay


reklama

reklama

dasa_, Po, 20. 03. 2023 - 08:18

Kým máme rodičov, ešte stále sme deťmi

Kamila, Po, 20. 03. 2023 - 19:12

Auto je veľmi zaujímavý uzavretý a intímny priestor. Celkom si užívam debaty s deťmi sólo, občas sa pritrafí väčšia partia, nedajbože všetci. Ak nie sú odpojední so slúchadlami, tak tiež si srandy užijeme. Občas sa vážnejšie veci dozviem ...Hambím sa

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama