Nááá a vy ste co? ALEBO A vy čo robíte? :-D

Tak si to predstav, že sa na mňa vyrútili ART mamy s touto otázkou, že vraj A VY ČO ROBÍTE??? Čo vlastne ste? Ako ste vznikli, načo ste vznikli, prečo ste vznikli???

No teda, to bola perla, takéto zistenie, ts ts ts Prekvapenie . Ráčte si uvedomiť, milé Art, sladké, literárne, miláčikové a zvyšné odvetvia NANIČmamovské, že veru dobre počujete, že ste ODVETVIAMI rozkonáreného stromu ktorého korene a kmeň tvorí práve NANICMAMA a jej (ne)aktívne členky!!! Uvedomte sa vážené.

Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

A teraz bez irónie. Tak je, aj takéto diskusie sa v Jasnej na svetlo Božie dostali. A možno nastal čas všetko pekne objasniť Mrkám . Na Naničmamu a jej kreatívne podstránky nás chodí veľmi veľa. Kdeže je tá hŕstka počiatočných nadšencov? Dávno splynula s davom!

A ako to celé bolo? Na to nechávam priestor v diskusii. Nech sa vyjadríme každá po svojom. Aby sa nik necítil menejcenný a ukrátený alebo nedajbože ukrivdený s pocitom NA MOJE ODVETVIE MI NESIAHAJ Veľký úsmev

Môj pohľad vidí nanič mamu - ani nie tak krepú ako skôr zavalenú návalom zodpovednosti, povinností, starostí ale aj bolesti. I keď sa to možno nezdá, ešte aj tú radosť treba vedieť uniesť, popasovať sa so životom takým aký je. Veď to dobre pozná každá z nás. Táto nanič mama si občas poplače a možno práve v tej chvíli sa z nej spolu so slzami vylejú verše, ktoré zachytí na papier a uloží do šuflíka. Sem tam sa jej podarí odtrhnúť kúsok času a niečo pekné namaľovať. Torta pre dieťa sa podarí nad očakávanie alebo dlhé večery bez manžela spolu so svojím pocitom osamelosti vyšije krížikovým stehom do obrázka.

Zrazu, dívajúc sa na svoje malé dielko, sa jej v očiach rozsvieti iskrička - predsa len nie som až taká nanič (sun). A potom pocíti potrebu podeliť sa... Tak sme sa tu delili na Nanič mame od začiatku, chválili a povzbudzovali jedna druhú a dodávali si navzájom odvahu bojovať s deťmi, s (ne)podarenými partnermi, s neporiadkom a veľmi často s vlastnou doráňanou, unavenou, sklamanou alebo ničím či nikým neinšpirovanou dušou.

Dielka sa nakopili, na hlavnú stránku nanicmamy sa nechceli pomestiť. Na čele s Kamilkou sa dali hlavy dokopy a vznikli úžasné podstránky. Každý si našiel niečo svoje.

Ibaže ich úžasnosť neočarila len nanič mamy, ale aj mamy, ktoré majú možno poslušnejšie deti, ústretovejšieho manžela, ochotnejšiu svokru, tiež staré mamky, ktoré už majú viac voľného času a pod. Určite viete o čom hovorím. A tak sa dcéry naničmamovské rozrástli, zatiaľ čo stará nanič mama s láskou prihliada ako sa im darí a dýcha ich čarovnú atmosféru s prajným pohľadom.

Za toto vďaka od nanič mám všetkým možno akčnejším a aktívnejším členkám z kreatívnych podstránok. Ale chcem zdôrazniť, že NANIČ MAMA nie je ani krepá, ani lenivá, ani ničnerobiaca. Zdanie niekedy klame a poriadne!

SlnkoSlnkoSlnko

Komentáre

Kamka, Teba chcem poprosiť, aby si nejakým spôsobom švacla tento článok na ostatné podstránky, nech v tom máme všetci jasno. I keď netuším, či je to prakticky možné, snáď postačí prelinkovanie... daj tomu rady. Vďaka Ti Bozkávamsom Kvietokv papradí

Ved pridaj moja, myslim, ze si zaregistrovana a mozes pridat ako diskusny prispevok na obe stranky. Krasne si to objasnila.(clap)

a budú sa nám odpovede zhŕňať do jednej diskusie???

som Kvietokv papradí

len na tamtych strankach, registracia je zvlast, tak tazko povedat, ci by sa niekto kvoli diskusii registroval na NM.

Krásne napísané a verte mi, že až teraz som pochopila ako vznikla tá stránka a potom to všetko ostatné.Vďak Vám dievčatá.

veru, tak túto otázku som si vypočula aj ja. A pri odpovedi "obyčajná naničmama" sa nejedna šikulka takmer otočila na päte, štýlom- veď my si nemáme čo povedať.
Ale mááááááme, veru máme:-)
Ja tiež robím torty a poťahujem ich aj s marcipánom. Maľujem na textil a ešte mnoho iného.
Ale najviac ma oslovila NANIČMAMA.
Recept na výbornú plnku alebo na vytvorenie krásnej ružičky sa poľahky nájde aj na iných stránkach.
Spôsob ako vyčariť prekráááásny košíček veru tiež.
Obdivujem tortárky aj art mamy, smekám klobúk pred ich dielami, lenže ja som sa našla práve tu- lebo naničmama je absolútne jedinečná.
Nedá sa vyťukať do googlu "hľadám pochopenie".

....No toto!? Ved my sme tu prave jedinecne, ze ak chceme, vieme vsetko....minimalne vieme, kde to hladat:-) -ja tiez torty potahujem a robim ruze z marcipanu, navarim podla adusinych receptov, krizikom vysivam, flase a flasticky servitkujem a robim slanych anjelov.....je vsak len ta pravda, ze moje vytvory viac-ci menejvydarene nefotim, ale aj to raz bude Úsmev ivet;-)

Amalka, ty dievca krasne, jemne, tak uzasne a razne a JASNE si to napisala(flower) KvietokKvietokKvietok
Eva Slnko

Amálka, teraz si rozpálila môj temperamet opäť tak ako tá jedna ...MAMA pri spoločnom stolovaní.:-O Prekvapenie

Ufff! Upresním.

Najprv nás- naničmamy družne švitoriace oproti nej - prvŕtavala pohľadom.
Videla som, ako jej lietal pohľad z našich tvári na menovky. Očividne sa uisťovala, kam nás zaradiť. Aj sa veru spýtala, kto sme.

Naša hrdá odpoveď na ňu nezapôsobila podľa očakávaných predstáv (aaach, to hrdé naničmamovské ego(giggle) )
Zaklipkala očami, s citeľným odstupom a pohľadom zvrchu zatasila: "A VY TU ČO ROBÍTE? KEĎ NIČ NEROBÍTE ?!?"

To som už ja klipkala očami a lapala po dychu. Jááááj, moja naničmamovská hrdosť vtedy vyletela do nebotyčných výšok ! Pekne krásne som jej to objasnila.

Že MY sme alfa a omega, MY sme boli začiatok, MY sme základ. A oni sú naša
odnož. Keby nebolo NÁS, nebolo by ani ich.

Videla som, ako jej to v hlave softvér spracovával;-) a myslím, že pochopila.

Ale zvyšok dňa ma mátala jej otázka.
No baby... Čo vlastne robíme, keď nič nerobíme ?? !! ??
Chichocem saMrkámBozkávamSrdceSlnko

Kefara BozkávamObjímam ,napriek Tvojej zreteľnej naničmamkovskej hrdosti som veľmi rada, že ste do svojich kruhov prijali aj mňa, čiernu ovcu Hambím sa , ktorá má síce AM zapálené lýtka Chichocem sa , ale dušičku si lieči práve medzi vami, Naničmamkami Srdce a už v Boci som to riešila tak, že som nosila dvojfarebnú menovkuv:-O , lebo som sa cítila akási rozpoltená / to sú tí moji Blíženci/;-) . Som súčasťou tohto NM a Am kolosu Áno a nerada by som na tom niečo menila. Ja som mala o "Veľkom tresku" Váľam sa od smiechu po podlahe jasno, ale myslím, že je fajn, ak sa rozjasní všetkým.(y)
Ešte raz osobitné poďakovanie úžasným NM zo 103-ky: Kefare Kvietok , Renátke Kvietok a Ajke Kvietok za poskytnutie "strechy nad hlavou". Nabudúce prvé balím aspoň 2 fľaše, ale nie na servítkovanie Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe , ale splatenie dlhu.

Bozkávam

BozkávamSrdceSlnko

Amalka, tvoje fotky su nadherne, mas oko umelca. TlieskamÁnoTlieskam

jej Kami vďaka, ja som nespokojná, bolo málo svetla, ale odmietam používať blesk pokiaľ nie je taký ako má byť (rozumej poriadne drahý a hlavne s rozptylom), lebo neznášam ožiarené tváre. Takže na kvalite sa to značne odrazilo. Ináč ich mám poriadnu spústu a neviem, či ich vôbec môžem zverejniť, keďže poniektoré žienky si chránia svoju tajnú identitu... alebo ako navrhuješ s nimi naložiť? Tiež som premýšľala spracovať pekné CD a ponúknuť ho na predaj za symbolickú cenu. Zisk by išiel na účet OZ. HM?

som Kvietokv papradí

KvietokSlnkoKvietok

Čo robím ked nič nerobím?No predsa pozerám na NANIČMAME príspevky a výrobky tých ostatných naničmám.Vy nie?:-*

Presne tak, a ja tu odbieham aj keď niečo robím... závislosť je závislosť, keď musíš, tak musíš Vyplazený jazykBozkávam

Ah ,dievčatká, aj mne sa to stalo.Chodiac pomedzi stoly, fotiť devy krásne ,ich výtvor... Pri jednom stole,vytláčali sa tam miminká na tortu, som sa zastavila a ... pohľadom hladkala to malinkaté bábo s riťkou otrčenou v plienkach.Pristavila sa jedna pani,pochválila.Tvoriaca pani ponúkala ,vraj nech si vyberie a ešte, môže.Ticho,placho, som sa ozvala aj ja.Aj mne sa zažiadalo držať v ruke to malilikaté bábo.Ale..Žiadná nadšená odpoveď.Vraj si ich vyrába a nikdy ich nebude mať dosť,ale jedno ,no,nech si zoberiem.Skoro som oľutovala ,nakoniec som sa tešila .Na dlani mi búvinkalo malilinkaté bábetko.Teraz má svoje miestečko v košíčku od Danky.A ak som nanicmama,prečo som tam?? Lebo som naničmama. Ale aj tak, stretla som tam tie najúžastnejšie devy,dámy,dievčence,kočky.Krásne princezničky z krásnej rozprávky.Úžasné maminy ešte s úžasnejšími opatrovateľkami(clap) .Ženy-sestry tortárky,mladučké baby,ktoré vedia ako majú svoje ruky používať.Vám,patrí všetká česť a môj obdiv.(sun) SlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnkoSlnko

Neviem či sa to týka mňa lebo aj ja som vytláčala z tejto formičky a sedela som pri Mafke.Robila som ich na perníčky.Tuším som tam mala tri krabice akurát som to nerobila len sebe ale aj Mafke a ešte jednej kočke.Ja som zo svojich polovicu rozdala a tej druhej zasa bez opýtania zobrali.Hovorila som aj to,že s takým množstvom vyzerám pdozrivo a chamtivo ale oni na to nemám si nič z toho robiť veď nerobím len sebe.S nikým som nehovorila o tom či je naničmama ,art alebo sladká ale aspoň teraz som vysvetlila prečo bolo u mňa veľa bábätiek.(sun)

Ahojte, aj keď ma mrzia tieto hádky, som rada že som sa dozvedela ako vznikla Artmama,bo tam som načastejšie,aj keď som prispela aj do poeticmama,záhradky,baby...ale vlastne na domovskej stránke Naničmama som ešte nebola,a verte mi, že som poriadna naničmama:-* ...len sa nehádajte bo to ma totálne ničíííííííí;-( ja zbožňujem rozprávky, a výrok z pyšnej princezny:"pred nikým sa neponížuj, nad nikým sa nepovyšuj"papa(heart)

Ale veď my sa nehádame Mrkám . To sme len trošku poprskali, ako keď na horúcu panvicu nechtiac vodu frkneš.(giggle)

Potrebovali sme pustiť paru.
Inak sme v pohodeeee, chápavé a empatické;-) Slnko

AJ keď som tortárka, nedá mi nereagovať aj tu - som z tohto príspevku SmútokSmútokSmútokSmútok pretože som mala pocit, že to bol jeden úžasný víkend. Bohužiaľ, ľudia sú všelijakí a ja len dúfam, že to krásne zo stretnutia prekryje takéto nepríjemné skúsenosti. SrdceObjímamObjímamObjímam

Nebud smutna, ja som nikde nebola ale po tomto ani nelutujem a tiez len kukam co sa to riesi...som artmama a aj nanicmama a v zasade je to uplne jedno art, ci torta ci keksik, zaklad je mama alebo skor zena...pretoze aj vsetky nanicmamy nie su mamy a nikto im nic nevravi....nedelim ludi na kasty, sekty a sorty a uz vobec nie na nejake art a nanic...bohuzial vidim vsak, ze niekto to potrebuje, nech sa paci.

...a v zasade je to uplne jedno art, ci torta ci keksik, zaklad je mama alebo skor zena... pretoze aj vsetky nanicmamy nie su mamy a nikto im nic nevravi.... nedelim ludi na kasty, sekty a sorty a uz vobec nie na nejake art a nanic...

Presne tak! ÁnoÁnoÁno

No smutná som práve preto, že som tam bola a odchádzali sme v nedeľu hneď po raňajkách, pretože nám ochorela 13-mesačná dcérka. Mala som pocit, že opúšťam skvelú partiu a prídem ešte o nejaký perfektný zážitok a teraz čítam, že toto sa stalo. Prekvapenie Ja pôjdem aj na ďalšie stretnutie, ak mi v tom niečo nezabráni TlieskamTlieskamTlieskamSrdceObjímamObjímamObjímam

Lydus

proste "zenialniii" a uplne sa s tvojim prispevkom stotoznujem ÁnoÁnoÁnoTlieskamTlieskamTlieskam
Inak aj mne je podivne to delenie na "odnoze". Preboh, nie je jedno kto bol prvy Prekvapenie ????

sedulko a čože smútiš??? Mrkám
nič ty nesmúť, tu nejde o nijaký hustý konflikt, aspoň podľa mňa. Proste ľudí sa nakopilo a stratil sa prehľad a vznikajú aj takéto úvahy a pozastavenia sa, čo však neznamená, že musia byť za každú cenu útočné.

som Kvietokv papradí

Máš úplnú pravdu,Seduľko.Sme všelijakí.A veru to krásne stretnutie budem mať stále v hlave a na to zlé... jednoducho ZABUDNEM.(giggle) Chichocem saChichocem saSlnkoSlnkoSlnko

Babka Betka, ja som tam nič zlé nezaznamenala. Ak nepočítam info, ktorá sa objavila na tortách, a to že Bohušovi L. zmizol v tej trme-vrme tovar za 100€, čo je náramne smutné SmútokSmútokSmútok a pohoršujúce. A tu mi schádza na um jedna sarkastická poznámka, berte ju však s humorom: My nanič mamy máme kvázi čistý register, bo my sme aj tak krepane, ktorým by tie cukrárske pomôcky boli na dve veci Chichocem saVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev Ospravedlňujem a hanbím sa, že takto píšem, ale čer ma pokušiiiiil Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevsom Kvietokv papradí

ÁnoVáľam sa od smiechu po podlaheBozkávam

Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Chichocem saChichocem sa

ÁnoVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

nad tým čo sa stalo Bohušovi krútim hlavou a musím veru poriadne predýchať PrekvapeniePrekvapeniePrekvapenie
ale inak na d tým čo si napísala ÁnoTlieskamMrkámMrkámMrkám

No, pravda je taká, že som sa s nechápavými, či prekvapenými pohľadmi stretla už v Boci - kde sme mali na menovkách napísané Naničmama, Artmama, či Sladká mama. Takže v Jasnej to už pre mňa nebolo nič nové...
Ale myslím si, že vo väčšine prípadov išlo hlavne o neznalosť "histórie" Úsmev ;-).

Ja som zatial ani na jednom stretnutí nebola - ale takéto čosi by ma ani vo sne nenapadlo Prekvapenie . Ja som na nanič mame začínala,objavila som ju náhodou a bola som prekvapená, že nejaká takáto ohromná stránka existuje. Odvtedy sa veľmi zmenila, k lepšiemu Úsmev je tu kopec nových dievčat, mám, starých mám ... V tedy som ani netušila čo všetko pre mna budu stránky -- mama -- znamenať. A ja môžem povedať len za seba ja som MAMA Srdce a je mi jedno či art, nanič, sladká a ja neviem aká. Je mi tu dobre, čo dobre - báječne - a vždy nájdem spriazdnené duše nie len na artmame, ktorá ma naučila nové veci, o ktorých som ani len netušila ale aj sladká - a ja sladké milujem Vyplazený jazyk - a naničmama tu nikdy nevynechám. Prepáčte, nie som veľká spisovateľka, do diskusii sa zapájam veľmi málo ale všetky tieto stránky mamky sú mojím SrdceSrdceSrdce a ĎAKUJEM Kamilke, že sú SrdceSrdceSlnko

Nedalo mi nereagovať tak som sa prihlasila hoci zväčša len okukujem a som prihlasena na tortach ale je to presne ako napisala Amalka všetky by sme mali byť naničmamy lebo tie musia vedieť všetko raz upiecť tortu,niekedy pofukať rozbite koleno či zašiť dieru na ponožke po prečítani prispevku som pochopila že aj ja som taka nanič mama raz skušam piecť torty,teraz zas vytvaram vianočne gule a do vianoc by som chcela upliesť malej svetrik a to všetko pri dvoch zamestnania takže s každeho rožku trošku a veľa raz si povzdychnem že na nič nemam čas .Preto Vam všetkym nanič mama držim palce lebo viem o čom hovorite.

chvalim vsetkych, ktori sa pohipisactili. nevidela som ktora mama je cia mama, menovky sa kvoli koralom pripinat nedali, spolu sme jedli co napiekli sladke mamy a v tombole sa rozdavali artmamovske dielka(y) a nam nanicmamam harasilo tak ako zvycajne. TlieskamBozkávam

Chichocem sa ja som mala voči naničmamám zlé svedomie, že my ostatné (art-, sladké a iné neviem aké mamy) sme tam prišli "na hotové". Všetko zorganizovali a vybavili a vymysleli naničmamy na čele s Kamilkou. Veľká vĎaka, že si našli čas a priestor, aby to všetko tak super dopadlo Bozkávam

Amalka(clap) som rada, že si napísala tento príspevok...a pre ostatné dievčatá (hlavne tie, čo tam neboli) nie je to ani urážlivé, ani dotknuté správanie, proste len konštatovanie a ozrejmenie faktovB-]

zdravím všetky naničmamy, artmamy aj sladké mamy aj nanič otcov, artotcov a sladkých otcov, veľa dobrých ľúdí , ktorí boli v Jasnej a aj neboli v Jasnej. Vďaka našej Kamilke,ktorej patrí obdiv nás všetkých, že ešte zvláda túto masu,plnú emócií a citov,šikovnosti aj nešikovnosti,problémov,lásky aj nelásky, Amálka a aj ostátné Ariesa, Danielka,Kefara.................................................................., všetky od A až po Z,ktoré poznám aj nepoznám ,sme osobnosti, každá jedinečná, svojská,a pri veľkej davovej mase sa občas stane, že niekto nechápe prečo je tam on a aj prečo niekto druhý, kto narušil jeho kruhy.No kruhy sa dajú aj spájať aj rozpájať,a ked sa spoja tak vznikne dlhá reťaz/bola som až na treťom stretnutí/ . Najprv na prvom stretnutí bol prvý kruh, na druhom už bolo viac , na treťom viac a viac , no a v Jasnej to už bola celá reťaz a ja som rada , že som jeden krúžok tej reťaze.(sun)

ÁnoSrdceBozkávam

Čo robím ? Robím, čo sa dá hlavne, keď som bez práce a stále niečo skúšam. Chodím aj na artmamu a kochám sa nádhernými dielkami šikovných žienok. Fascinujú ma hlavne ručné práce a najviac košíkárstvo a servítková technika, aj keď som to ešte neskúšala. Aj preto mi je strašne ľúto, že som to všetko nemohla vidieť v Jasnej v priamom prenose. A moja situácia a nezamestnanosť ma núti niečo robiť, aby som neupadla do zbláznenia. Pár rokov dozadu mi skrachovala jedna firma a zo zúfalstva som začala robiť veľkonočné vajíčka. Vraj boli celkom vydarené a dokonca aj viackrát ocenené. Tiež som ich dala pred veľkou nocou na artmamu. A teraz ? Ďalšia firma v krachu a pocity všelijaké, len nie dobré. A čo s tým ? Myšlienky všelijaké a do zbláznenia mi veľa nechýbalo. Hlava nefunguje, nohy nepočúvajú, ale ruky sú chválabohu v poriadku, tak znova skúšam niečo nové. Zlatá mamička mi poskytla menšiu pôžičku, nakúpila som si nejaký materiál a robím vianočné venčeky. Síce sa v rodine smejú, že naplním nimi pivnicu, lebo sme malinké mesto, ale rodinu a známych mám dosť, tak sem tam sa mi nejaké to euro aj prigúľa a ja aspoň nesedím a nečumím do blba. Proste musím niečo robiť, aby som nebola celkom nanič. A verím, že sa nabudúce stanem Liduš aj ja súčasťou tej vašej skutočnej reťaze.(heart) Objímam

Kvietok veru i ja som prekvapena horenosenim sa art- nad nanic:-O a nepoznam slovenku, co nie je art-sikovna v comkolvek(flower) osobne som zapalenou obdivovatelkou artumelkyn a to ze neprispievam, neznamenaa ze nic nerobim(flower) roky pletenia, hackovania, vysivania mam za sebou nezdokumentovane, väcsinou veci darovane a veru aj dnes som buchty piekla a nepofotila, ale pojedla:-D citim sa tu medzi nanicmamami najsamlepsie, dava mi to radost, ze sama neni som nanicmama(flower) dakujem Kamilke a jej dvornym damam za tento vynalez storocia, ktory spojil spriaznene duse, ktore by o sebe bez Nanicmami a podstranok o sebe ani nikdy nevedeli(heart) SrdceSrdce

ÁnoSlnko

Po druhy krat si na menovku napisem nanicbaba lebo mama niesom PlačemPlačemPlačemPlačem ale pokusim sa prist zase a pretlacim sa tam ako tie tortarky k tomu stolu(rofl) Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe .
Bolo tam prima a budem mat krasne zazitky zo Slovenska na ktore budem dlho spominat a taktiez na cestu vlakom kde nas celou cestou zabavala Ludova rozpravacka Sona ze sme sa od smiechu sulali ako tie trubicky na kosiky(rofl) Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Chichocem sa Nuz veru mna sa nikto neopytal co tam robim ked nic nerobim(giggle) aj ked sa ma pytali co som (ako by sme neboli vsetci ludia), kazdopadne ja som tam bola ako nanicmama a ako spravna nanicmama som sa plne venovala mojim synom, spolu s nimi skusala zdobenie medovnikov,tak ako s nimi doma robime servikovu techniku, koralkove stromceky a kvetinky, rozne malovane krabicky a kamienky....na Artmame nachadzame inspiraciu....takze co som? Nanicartmama? MrkámVyplazený jazyk

Veruze po Jasnej uz ani ja neviem kam patrim. V podstate som navstevovala stranku artmamy ale po Jasnej sa citim strasne malicka pri artmamach:))) Zistujem ze k nim vlastne nepatrim:))))Ja pri dcere nestiham chrlit jedno krajsie dielko za druhym.nemala som odvahu oslovit ani jednu z nich presne z toho dovodu ako uvadzate. Ale stretko nehodnotim vobec negativne. Niecomu som sa naucila, spoznala som novych ludi, i tato skusenost ma obohatila... Ci patrim k nanicmam? Asi sa tu viac citim doma, i ked viacmenej citam a o nas pisem malo pretoze som sa u vela ludi s pochopenim nestretla.... Tak nejako sa "trapim" sama aby som "neotravovala" svojimi problemami druhych ludi...
je mi luto nanicmamy ze mate zo stretnutia negativne zazitky:((((
Ten vikend je strasne malo na spoznanie sa, verim tomu ze nikto vedome ublizit nechcel... a ten program bol tak nabity ze ani ja som polovicu akcii co som mala naplanovanych nestihla:))) tak snad nabuduce....

Lenka ale to si zrejme nepochopila dobre tu nikto nehovori ze ma zo stretka negativne pocity, toto su len konstatovania. stretko preda bolo super, nie?

Amalka, naozaj pekne napisane Kvietok .
Mala som stastie, ze som sa so ziadnymi negativnymi reakciami nestretla. Naopak, porozpravala som sa a nasmiala dobre pri stole s tortarkami, aj recepty od medovnickovych vil som si vysluzila, aj s dobrymi radami pre mna - "krepu" Chichocem sa .
Pacil sa mi zaverecny hippies vecer, kde sme boli jedna vesela a blazniva banda, ktora dychala spolupatricnostou.
A vobec - jeden z par pritomnych nanicotcov prvy pohlad na bzuciacu jedalen zhrnul jednoducho - "hooo, to je dobra sexmisia!" PohodaVáľam sa od smiechu po podlahe . Bez ohladu na predponu, sme jednoducho mamy a zeny. Bzzzz!, napriklad aj do tretej do rana.

po prvom kroku do hotela na stretku som stretla Kamilu ..predávala tričká ..
kúpila som si a obliekla s fleku tričko nanič mama.
ja som nanič mama
vás som spoznala - za čo som vďačná
bez úvah a zvažovania, som sa cítila a zaradila ku koreňu ku základom, som nanič mama.
či patrím alebo som art mama?
odpoveď poznáte , ale naozaj som sa stretla s nepochopením a divným pohľadom keď som na tričku hrdo nosila nápis nanič mama

no čo nech si škúli a hodnoti kto chce ja viem kto som

a len okrajom dnes bolo rodičko v škole môj problémový druhák je tŕňom v srdci pani učiteľky a s princípu neľúbi teda ani mňa .
otvorila som skrinku ,čo hodím na seba na rodičko. Musím urobiť dojem zodpovednej mamky.
správne obliekla som si tričko s nápisom NANIČ MAMA
a to ste mali vidieť pohľady iných mám.Údiv ,des,pohŕdanie v krátkom okamžiku vymenili za úsmev keď im v hlave prebehli myšlienky aké vlastne v svojej podstate sú.
a baby dokonca jedna počkala po rodičku ako a kde sa môže dostať k takému tričku .Samozrejme som jej poradila stránku ..(sun)

keby ste vedeli VY nanič mamy ako veľmi som rada že ste a že som vás tu našla(heart)
a ešte ma napadlo :
odpoveď na otázku a vy čo robíte keď nič nerobíte?
baby vy liečite duše !!!nie je vidieť ako výrobok či koláčik ale je to tak dôležité
prosím ostaňte nanič mamy Srdce

SrdceSrdceSrdceSrdceSrdceSrdceSrdce náááádhernééééé zhrnutie, Danielka(clap) TlieskamTlieskam

beeeee PlačemPlačemPlačem - to mi neroooob ObjímamObjímamObjímam

Daniela, preeeesne keď si hrdo vykračujem so šiltovkou Nanič mama na hlave - tie okááálel vyvalené, tie pohľady, čo sa nedobre snažia ukryť... No hneď je veselší deň Veľký úsmev

posielam vam ObjímamObjímamObjímamObjímamObjímamObjímamObjímamObjímam - pre každého jedno Bozkávamsom Kvietokv papradí

No a od stretka nás bude ešte behať pár aj s logom "na riti" (sorry za výraz) - tie čo boli natoľko odvážne, že si zobrali nálepku na auto - hrdo sa k nim hlásim(sun) Áno

Ja tiez....uz mam aj nalepenu.....bude sa premavat vacsinou po ceste Moldava -Kosice a spat, ale na dalsie stretko uz pridem autom a zadok bude oznam vsetkym kam patrim ÁnoÁnoÁno

Daniela, až zimomriavky po mne prebehli, kráááásne si to ... ÁnoSrdceBozkávam

KvietokKvietokKvietok

daniela(hug) ObjímamObjímamObjímamObjímamObjímam
nemam slov...krasne...
Eva Slnko

joj Danielka, až mi oči zarosilo ako krásne si to napísala(hug) Kvietok

Dievčatá zlaté - v dnešný čas ma nájdete všade - frflem vám na nanič mame za ušami, na arte im to tam fušujem, na tortách obdivujem a na perníkoch som začala už aj monitor ovoniavať.
Nikto mi našťastie túto otázku nepoložil - ale z Boci som na ňu psychicky bola pripravená.
Ale čo som chcela - k tričkám.
Nakoniec v tých naničmamovských skončili aj tortárky aj artky - spokojne si ich preťahovali cez hlavu a konštatovali - " však aj ja som občas nanič mama, tak aj ja k vám patrím" SrdceSrdceSrdce

Amálečka moja,

musím napísať prv než prečítam tú dlhú diskusiu, lebo mi inak nedá - veru snáď niet povolanejšieho, lepšieho, kto by práve túto "obhajobu" naničmám vedel a mal napísať, ako práve ty - ja smekám svoj klobúk, je na ňom nalepený tvoj "manifest" a hádžem ho pomyslene k všetkým tým ostatným, ktoré nás nepoznajú

NIEČO TAK SKVELÉ SOM TU DÁVNO NEČÍTALA ÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁnoÁno

v originále som artmama, milujem čítať a prehrabovať sa na naničmame a snažím sa poradit vám v právnej poradni (ale nie som Mgr. Ľ. Vorčáková:-) ...ja len tak tíško popri nej), inšpirujem sa a pečiem podľa tortárok, čítam poetic, kukám na bývanie, obdivujem záhradu .... nááá kto som ???
viem si predstaviť, že vás naničmamky vytočili tie blbé reakcie na stretku, ale mám jednu teóriu (overenú praxou): v každej skupine ľudí sa nájde aj debil (pardón za výraz)
za seba ĎAKUJEM za tieto stránky vám všetkým a kašlite na takéto hlúposti ... poďme pokecať, to robíme rady všetky bez ohľadu na rubriku ...(sun) Srdce

Neda mi nereagovat ked vidim vsetky tieto prispevky:
Mozno to zo strany "inych" nez Nanicmam neboli "blbe reakcie"...mozno len chceli vediet comu sa venujeme, co robime, co by sme sa chceli naucit...neviem len si nemyslim, ze to muselo byt zle myslene Slnko

Mne sa páčilo, že bol každý tolerantný k deťom, že aj keď si šli ľudia oddýchnuť, že deti boli normálna súčasť stretnutia bez toho, aby niekoho obmedzovali, alebo niekomu zavadzali. Každý, kto mohol, sa prihovoril, pohladkal, usmial...nás aj príjemne tolerovali v bazéne :-), pri art sme sa moc nepohybovali, okrem NAŠEJ píšem našej Daniely, ale Tortmamy boli veľmi ústretové. Aj keď sa išiel synátor SÁM spýtať alebo si niečo pozriet, vždy dostal uspokojivú odpoveď, že porozumel, čo robia, alebo ČO TO JE, prečo, začo, načo...mohol ochutnať, všetko mu bolo vysvetlené....
Za to všetko ďakujem.
teraz neviem, či som v dobrej rubrike...:-)
Slnko

ja som na stretku nebola,ale som veľmi rada,že som sa dozvedela ako vznikli tieto stránky. Tiež som sa potrebovala vyrozprávať a na naničmame je to bolo úžasné,potom som sa dostala na artmamu a zrazu mám chuť čo to vyskúšať a aj sa tým pochváliť. Budúce stretnutie už určite nepremeškám a rada sa stretnem s novými žienkami.(sun) SlnkoSlnkoSlnko

Milé naničmamky
som artmama, a semtam zablúdim aj do tejto sekcie. Tiež by som mohla byť naničmama, lebo som nezamestnaná už skoro rok. Už skoro rok ma to trápi a skoro rok sa snažím robiť niečo, čo by mi prinieslo radosť. Nikdy som nemala chuť verejne sa sťažovať a čakať ľutovanie... Ale niekto to proste potrebuje- vyrozprávažť sa a poradiť. Ja vám to neberiem.
Začala som tvoriť- a musím priznať, že mi to dáva veľa...okrem radosti aj pokoj v duši.
Napriek všetkému som v Jasnej bola. A užila som si to.
Aj preto ma mrzí to, o čom sa tu píše. Myslím, že vetky sme vedeli, že tam idú viaceré tzv. sorty mám.... A preto možno nebolo zlým zámerom, ak sa Vás niekto opýtal čo robíte... Možno to bol tiež druh komunikácie, alebo spôsob ako nadviazať rozhovor...Škoda, že ste to zobrali takto...
Mám pocit, akoby sme my AM boli niečo iné, len nie také mamy ako Vy... V pohode ste mohli prísť, ak ste mali o čokoľvek záujem... Dvere u Gitky a Lindy na hodvábe a myslím, že aj u Ribišky boli otvorené... Nik ich pred Vami neprivrel... Bolo to len o tom, či ste chceli Vy..
A čo tak teraz naopak- i keď sa na mňa nepozeráte, i keď sa ma nepýtate, i keď ste mi nič nespravili, po Vašich slovách mám pocit že som niečo menej ako Vy... Nááá Vy ste čo? Alebo Vy čo hovoríte?
Som Art, Vy ste Nanič--- ale jedno máme spoločné sme mamy. Každá sme na niečo iné jedna na slová iná na tvorbu ale sme to my so svojimi starosťami a radosťami všedného dňa(heart) SrdceSrdceSrdce

P.S. Tie čo hovoria, že neľutujú, že neboli môžu začať, lebo bolo super...(y) ÁnoÁno

opakujem, znova nemyslim si ze devy, ktore tu pisali o zacudovanych otazkach sa citili nejak dotknute, len konstatovali s cim sa stretli a je tu pokus o odpoved na ich otazky.

Ahoj, je to tak ako hovori Kamila, my sme sa vlastne s chutou zasmiali a trosku v nas heglo, ze FIIIIHA!!! taketo nam nikdy nezislo na um skumat, lebo clovek automaticky predpoklada, ze je to jasna vec. A cuduj sa svete, mozno to tak vobec nie je. Neviem preco sa hned citia poniektore osoby dotknute tym, ze som to objasnila, ale pointa je myslena v dobrom, urcite nie v urazenosti alebo namyslenosti. Co ste sisi? Veľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevsom Kvietokv papradí

Amlka, problém nebol v Tvojom článku, ten som si s úškrnom prečítala aj ja. Dotkli sa ma niektoré príspevky nižšie a nielen mňa... Hambím sa
Ale O.k. pokiaľ máme čo jesť je všetko v poho...(sun) SlnkoSlnkoSlnko Pekný deň(flower) KvietokKvietok

Ja sa prevažne radím medzi ART, lebo mám veľa art záľub, ale som aj NANIČ, lebo mám doma stále neporiadok, nebaví ma variť, občas sa pohádam s naničmužom a mám niekedy starosti s výchovou môjho dietka. Som aj SLADKÁ, lebo rodina niekedy zatúži aj po niečom fajnom.
Možno,keby stretko trvalo dlhšie a bol priestor na spoločné zoznámenie, tak by k tejto diskusii asi ani nedošlo.
Prajem vám(rofl) Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe na tvárach a SlnkoSlnkoSlnkoSlnko v duši.
A ďakujem Kamilke. Vďaka nej som spoznala kopu SrdceSrdceSrdce ľudí.

Kompletne sa stotožňujem s Amálkou.

Nikto sa nepovyšuje ani nepohŕda "inými" mamamy. Práve naopak, majú nielen môj neskonalý obdiv Áno !

Len ma prekvapilo, že niekto nechápe pre nás tak samozrejmé súvislosti a vývovjové etapy.

V konečnom dôsledku je to malicherná nepodstatnosť.

Veď... ako sa spieva aj v tej českej pesničke: "ten dělá, ten zas tohle a spolu udělají moc!"

V jednote je sila, nekazme si ju. (heart)(sun)

ÁnoÁnoÁno

ÁnoSlnko

TEN DĚLÁ TO, TEN ZAS TOHLE A SPOLU UDĚLÁME MOC.

- myslím, že takto je to správne MrkámSlnko

Kefi,nie tak celkom,ale pointa je vlastne tá istá:-P

http://videoklipy.loveme.sk/cz-sk/jan-werich-ten-dela-to-a-ten-zas-tohle/

Sice som nebola na tomto stretku, ale myslim, že išlo len o nevedomosť, nie o nadradenosť, čo kto robi a čo sme my, naničmamy....deliť stretko, neviem, aj ked netvorim, rada si vždy pozriem ako sa robia torty, perniky, košiky, či iné výtvory a žasnem nad šikovnostou niektorých artmám....každá sme dobrá v niečom inom, niečo iné nás naplna, uspokojuje....máme niečo spoločné a niečo rozdielne a to je na nás to krásne(y)
Všetci sme doteraz boli jedna veľka super partia úžasných mám, verím, že to tak ostane aj naďalej(flower) SlnkoSrdce

Draháá moja Srdce

stretko bolo super ÁnoTlieskam
Vieš, že som bola na všetkych doterajších, dôverne ti šepnem, že pre mňa bolo toto posledné pocitovo INÉ.

A tamtá milá, trošku nevedomá pani ... Ja viem, o čom hovorím. Mrkám
No navskutku sa k tomu už nechcem vracať. Slnko

Skúsim troška aj ja z tej artmamovskej strany... milujem všetko spojené s našmi tradíciami a keď sa dá, tak tvorím ako blázon, často sa však na seba hnevám, že toho neurobím toľko, koľko by som chcela ja, frajer, sestra, mama, svokra, tetka Betka.... jednoducho ten deň sa nie a nie natiahnuť na viac ako 24 hodín. Samozrejme, ak chcem veľa tvoriť, nemôžem čítať dlhé príspevky, lebo síce je to pekné podeliť sa o dojmy, básničky, starosti, prečítať si reakcie, ale jednoducho forma prezentovaná na naničmame nie je pre mňa - na toto mi lepšie vyhovuje kaviareň, skype, ICQ alebo niečo podobné. Ak mám problém, tak si jednoducho na chvíľu vylejem srdce, niekto povzbudí, pohladká, pomojká, možno poradí... ja to zase urobím pri inej príležitosti pre niekoho iného. Alebo si jednoducho sadnem a obdivujem tú krásu tvorby, inšpirujem sa, pustím fantáziu na plné obrátky, urobím si plány, ako si zase pretvorím ten môj malý svet okolo a bude to krásne a bude mi fajn... Myslím si, že určité delenie bude vždy, lebo jednoducho nie sme všetky rovnaké a každá si na ....mame nájde to svoje. Niekto nájde pokoj keď sa vyžaluje vo fóre, niekto zase keď číta a stotožní sa v tichosti s tým, čo už zaňho popísali iní, niekto obdivuje krásu básní (ja osobne na básne nie som), niekto obdivuje ručné práce. Niekto si na odreagovanie pustí doma telenovelu, iný ju považuje za stratu času a triafa ho pri nej šľak. Podľa mňa si každá z nás hľadá to, čo považuje za podstatné a má to pre ňu hodnotu. Osobne neviem, či je vôbec podstatná skutočnosť, čo tu bolo skôr - či sliepka alebo vajce. Myslím, že každá podsekcia časom nabrala svoj smer a žije si svoj život, práve preto, že sme tak rozdielne a nie je možné každú novú mamu učiť históriu, ako to tu vlastne všetko začalo. Je len samozrejmé, že keď sa toto všetko zrazu niekde zíde, tak vznikajú rozličné predstavy o "tých druhých" a rozlične sa aj rôzne vyjadrenia prijímajú. Ja viem, že to tu asi teraz nikto nemyslí zle, ale zase jeden pohľad... mňa sa dotkla tá časť "vyrútili sa na mňa" artmamy. A teraz tá druhá časť vety "A vy čo robíte?". Troška inú verziu "A ty čo robíš?/čomu sa venuješ?" sme často používali, keď sme zbadali nové meno v kaviarni? Prečo? Pretože sme sa tam už väčšinou o niečom bavili, väčšinou to bolo (ako inak)o nejakej tvorbe a nechceli sme, aby tá nová len tak tichúčko sledovala a bála sa ozvať. Čiže v svete artmám sa táto veta neprekladá ako "čo tak podaromnici postávaš", ale "hybaj k nám, nech nie si sama". Toľko z mojej praxe na AM :-D, ale nebola som v Jasnej, možno to bolo fakt myslené inak.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.