Nič ti nevyčítam....

Zavolala mi, .... bolo to asi pred tromi rokmi. Neplač, predýchaj, uvažuj! Na viac som sa nezmohla. Asi nečakala zázrak ani okamžitú radu....potrebovala to vyventilovať, dostať zo seba von....a možno počuť, že to nie je pravda.

Ale ono to pravda bola....to ono bolo krutá diagnóza. Prečo práve ja? Prečo? Prečo? Prečo? Tisíc a jedno PREČO. Búšila zlostne do vankúša, hrýzla si spodnú peru a vzlykala ako malé dieťa. Tisíc a jedna otázka  ČO BUDEM TERAZ ROBIŤ?

Drahá moja, každá choroba je volanie duše o pomoc, každá choroba nám oznamuje, že niečo robíme zle, že niečo robíme proti sebe......nevnímame sa, nepočúvame sa.....odkladáme na vedľajšiu koľaj samu seba....lámeme rekordy vo výkonnosti a chceme byť super vo všetkom. 

Počkáš si na verdikt lekárov a potom budeme riešiť. Zatiaľ si vezmi voľno a naordinuj si niekoľko dní leňošenia. Deti sú dospelé a tvoj drahý tiež nie je z kategórie neschopných, takže sa o seba postará.   V práci ťa zaskočia.....všetci sme nahraditeľní, len si myslíme, že nie sme. Sme jedineční, ale nie sme jediní....nezamieňaj si to. Vypni sa z pracovného módu a zachráň sa. Odchádzala odo mňa s opuchnutými červenými očami a odutými perami za babské rady. Taká „MUDra“ vie byť aj ona, ale nemôže si to dovoliť. Tisíc a jedno lebo lebo lebo....LEBO!

Výsledky boli samozrejme kruté a udalosti nabrali rýchly spád. Rádioterapia, operácia, chemoterapia ako rana istoty......a rekonvalescencia. Skrotla a naučila sa žiť zo dňa na deň, tešiť sa z malých vecí, z každého dňa. Prečítala obrovské množstvo kníh o alternatívach, prešla na zdravú stravu a zdravý životný štýl....Všetci blízki s ňou.

Ožila. Smiala sa....ty bosorka jedna!.....a tie tvoje lektvary! Nemať ťa nablízku, neviem....neviem. Objala ma okolo krku a zvýskla od radosti, keď som jej ukázala voucher na našu spoločnú dovolenku v kruhu podobne „postihnutých“.  Relax,  slnko,  túlačky po chodníčkoch našich známych hôr, wellness,  pokoj, pohoda. Ležala v tráve a v ústach žula stonku šťavela, žmúrila do slnka a pokojne dýchala.  Život je taký nádherný....nechcem zomrieť. Chcem sa dožiť promócií, chcem si odviesť syna k oltáru s jeho veľkou láskou.....chcem rozmaznávať svoje vnúčatá....bože ešte tooooľko som toho nezažila a ešte tooooľko ma toho čaká.

Pýtala sa do práce....lekár jej navrhoval do práce sa už nevrátiť....ani na polovičný úväzok. Ani počuť! Ona musí dokončiť, čo má v šuplíku, dôležitý projekt....bola už skoro na konci....záver bude brnkačka. Nenechá si predsa ujsť  finále, keď tomu venovala toľko času. Bude to krása....zakončenie jej pracovného úsilia, odmena od šéfa a potom už žiaden veľký projekt, len také nič-moc....Aby sme prežili a neumreli od nudy, vyhlásila so smiechom.

Včera volala znova....pred chvíľou odišla s opuchnutými očami a dohryzenou spodnou perou. Zase tisíc a jedno PREČO?

PS. Ak sa nezastavíš, zastaví ťa duša a jej volanie o pomoc....opäť si naskočila na predošlý životný spoj. Ona tam vôbec nechce ísť drahá moja.....chce ťa zase vysotiť z rozbehnutého vlaku.....rúti sa ti do priepasti a jej sa tam nechce. Chápeš? Ona chce tiež to, čo ty....promócie, svadbu, vnúčatá,.... pokojnú starobu...ale tam ide úplne iný spoj! Chápeš?!

Len dokončím projekt, je vo finálnej fáze....sľúbila si to sama sebe!!!.....a len čo ti otrnulo, vrhla si sa na ďalší, ešte väčší. Zase si pozabudla, že nie si jediná, ale že si jedinečná.            

Nič ti nevyčítam...iba pripomínam.

Komentáre

Ďakujem za veľmi poučné zdieľanie, s veľkou výpovednou hodnotou pre nás všetkých.

ObjímamObjímam...poučiť sa tak na chybách iných 

Tak veru, bojíme sa dopriať si tej voľnosti po ktorej duša volá, lebo? nás nahaňa márnosť a marnivosť, lenže tak to niekto v tomto našom svete nalinkoval a je ťažko byť mimo.

Evicka, v tvojom pribehu som sa nasla aj ja. Vsetci vo firme ocakavaju moj navrat. A ja sama este neviem ake budem mat vysledky z gama kamery, mozno... Kazdopadne rozhodla som sa fungovat v praci len na 1/3 a k tomu zodpovedajucemu 1/3 prijmu. Potrebujem volnost, les, pohodu Slnko  Tvoj pribeh je naozaj poucny. Neda sa vratit do starych kolaji, nejde to.

Lenka, tuho tuho ti držím palce a posielam silné Objímam

Najlepšie vieš, čo potrebuješ a to si dopraj. Aj práca je veľmi dôležitá, ale nie prvoradá. Všetko s mierou a v pohode.....nikomu nikdy nebudeme za nič skladať účty. Nikdy nikomu.....iba samy sebe Kvietok  

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.