reklama

O kjut prasiatkach

Pridal/a balalajka dňa 23. 03. 2023 - 12:58

reklama

Kde bolo tam bolo, prišla na Slovensko jar.

Teplota sa začala šplhať nad 15 a na cesty sa zas vyliahol odniekiaľ ten otravný hmyz - cyklisti, ako nás vtipne nazýva môj spoužiak Harvi.

Ale okrem cyklistov sa na cesty vyliahlo aj niečo iné. Teda - nie vždy sa vyliahne, občas aj dokotúľa.

Z čista jasna som si našla neprijatý hovor. A potom fotku. Stráááášne kjut prasiatka svine bradavičnatej v tých najroztomilejších pózach. Pozerám, čo to ako má byť - vzdialenosť od pidi čuníkov tak na poškrabkanie za ušami. Výskyt - Skalka nad Váhom, asfaltová cesta pri kláštore Veľká Skalka.

To snáď nie!

Volám naspäť. 7-8-9- zazvonení. Volaný sa nehlási. Dokelu šak počujem, že nehlási! Už beriem bundu, tašku a kľúče od auta. Snáď žije.

Lebo však kde sú mladé, je aj bachyňa!

A mamina - bachyňa neni teda "pipl frendly", ak ju oddelíte od mladých.

Poklusom ešte skúšam volať, či predsa len mi nedvihne telefón.

Zdvihol.

Že všetko OK.

Že zháňal telefón na poľovníka, lebo tie kjutiiiis liezli do cesty a nechcel, aby ich auto prešlo. Že nech ich niekam dajú. Asi sa skotúľali zo strmého svahu až na cestu. No ale že sa potom na mestskú políciu dovolal, že tam niekoho pošlú, že NEMUSÍ čakať.

No - tak som zagratulovala k druhému narodeniu. Ja by som žiadnu maminu zvieraciu teda stretnúť na ceste nechcela. Mláďatká obieham oblúkom. Či je to kačička, či bambi, či hocičo iné - tuším ešte zajačika som videla.

Lebo viem, že maminky sú milujúce. Láskavé. Starostlivé.

Len ten jazyk, ktorým sa dorozumievajú nie je slovenčina.

Tak ak náhodou aj vy stretnete malé zlaté kjut prasiatka, tak ich obíďte oblúkom. Mrkám A foťte z dostatočnej vzdialenosti Hambím sa.


reklama

reklama

dasa_, Št, 23. 03. 2023 - 13:11

ja som včera čítala zaujímavý príspevok jednej záchrannej stanice. Že keď v lese narazíme na opustené malé zajačiky, srnky máme ich nechať tak. Že je normálne, že matka cez deň odíde a vracia sa až na noc. Že keď ich odnesieme do záchrannej stanice, tak ich vlastne od tej matky oddelíme.

pridám odkaz na FB

 

Kamila, Št, 23. 03. 2023 - 13:25

Oj, kjut prasiatka Chichocem saVeľký úsmevVáľam sa od smiechu po podlahe Ale áno, mali sme v rodine veľké zranenie, po napadnuti postreleným diviakom a nebola to ozaj sranda, podotýkam v dedinskou autoservise, chlap s dvoma deťmi. Chlop sa z toho dlho zbieral. 

Včera sme išli z plávania a veľké ropuchy na ceste obchádzali, srnky na ceste sú u nás večer úplne samozrejmosťou, aj líšky. Diviaka som len raz videla.

balalajka, Št, 23. 03. 2023 - 13:31

Už sú ropuchy!? Hambím sa

Tak fakt treba začať bicyklom jazdiť cestu. Lebo to pozametajú rozpesknuté žaby a je 25 stupňov a na asfalte hic.

Inak, tie prasiatka boli presne tam, kde sme spolu nazerali do tej "jaskyne". Teda pod ňou na ceste. Docela frekventované.

Ja som povedala, že diviak horší od psa. Totiž deň predtým som videla videjko ako sa do medveďa niekde v Kanade pustil. A maco si veru život ratoval. Hambím sa

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama