reklama

Robia šaty človeka?

Pridal/a Kamila dňa 17. 05. 2023 - 11:24
Robia šaty človeka?

Kamila


reklama

 ... alebo aj aké šaty sú vhodné pre svadobnú mamu?

Na prvý pohľad sa môže zdať, že to, ako sme oblečení, by nemalo mať veľký vplyv na to, ako sme vnímaní ostatnými. No realita nám často dokazuje opak. Je fakt, že prvý dojem, ktorý vyvoláme, často závisí od toho, ako vyzeráme. Šaty sú našou dôležitou súčasťou, veľa vypovedajú  o našej osobnosti, sebavedomí ... A naopak, keď sa cítime dobre v tom, čo máme na sebe, zvyšuje sa nám sebavedomie a sebaistota.

Netuším, čo z toho som vlastne riešila ja, keď som si začala hľadať šaty pre seba, ako svadobnú mamu. Možno všetko dokopy. Moja prvá predstava bola, že budem za etno mamu. Červenám sa No nájsť niečo tomu zodpovedajúce pre moju plnoštíhlu postavu bolo celkom nereálne. Dlho som hľadala šaty pre svoje telo, vhodný strih, farbu ...a nenachádzala. Tak som nakoniec stavila na istotu, a rozhodla sa pre overený strih, ktorý ako tak zakryje moje nedokonalosti. Zohnala som si krátke tmavomodré užšie šaty, s farebnejšou šifónovou vrstvou cez ramená, bruško ...., aby prekryli čo bolo treba. Mala som doma podobné čierne, tak som vedela do čoho idem. Čakali ma v skrini, kým som organizovala všetko potrebné ohľadne prípravy svadby. 

Asi mesiac pre svadbou však na mňa došla akútna potreba, obliecť na svadbe nie svoje telo, ale svoju dušu. Ale, že obrovská. Rozhodla som sa pre vzburu, proti všetkým a všetkému ... a začala hľadať niečo veľmi uletené. To, že svadobná mama by mala mať na sebe niečo triezvejšie jednofarebné som v danom momente neriešila.

Ťažká, preťažká úloha ma čakala, lebo kvantum krásnych farebných šiat podľa mojich predstáv končilo pri veľkosti 42, max 44. Potrebovala som 46. Keď som to vzdala na slovenských eshopoch, sekáčovom online obchode ... , "zablúdila som do Anglicka". Úsmev  Aby som skončila pri veľkej dléme, či sa rozhodnem pre tmavomodré rozevláte šaty, ktoré ako tak lichotia mojej postavy, majú môj obľúbený empire strih alebo pôjdem do šialeného farebného vzoru a jednoduchého rovného strihu, ktorý nič neprikrášli.  Láska na prvý pohľad nakoniec zvíťazila. Zamilovala som sa do farieb, krásnych bláznivých.

Po dvoch týždňoch dorazili moje šaty nádherných farieb a menej šťastného strihu. Do posledných dní som bojovala sama so sebou, občas aj s okolím, čomu dám prednosť. Po vééľmi ťažkom boji víťazila moja uletená duša. Aby som nakoniec zistila, že som nebojovala s nikým a s ničím tam vonku, ale s hradbami, ktoré som si vybudovala vo svojej hlave, okolo svojho srdca. Červenám sa

A tak som bola túto sobotu na synovej sdvadbe za uletenú svadobnú mať - so sivými vlasmi, priznanou plnoštíhlou postavou a smelo sa hlásiaca k svojej bláznivej duši. A vrámci organizačného chaosu, ktorému som v podstate velila, som sa v tom všetko cítila veľmi dobre. Úsmev 

Ešte mám pred sebou dlhú cestu, aby som pochopila, čo mi tento proces chcel povedať. Lebo, keď otvorím svoju skriňu je to hlavne o čiernej, bordovej a tmavomodrej. Červenám sa


reklama

reklama

dasa_, St, 17. 05. 2023 - 13:57

Vnímala som to tak trochu ako tvoju vzbure. Len som dlho nevedela, proti komu sa búriš. Nakoniec sa mi ukazuje, že asi proti sebe. A tým hradbám, čo v sebe máš.

Hlavne, že si sa cítila v pohode.

Kamila, St, 17. 05. 2023 - 14:29

Však toto, vlastné bariéry, ochranné múry .... a nemám to zo svojej hlavy, samej by mi to asi nedošlo Červenám sa Niekedy nám tie hradby pomáhajú pred zraneniami, inokedy byť šťastnejšie?

dasa_, St, 17. 05. 2023 - 17:56

A nie je to všetko iba skrytá úzkosť? Napríklad z toho, čo povedia alebo si pomyslia ostatní?

Kamila, St, 17. 05. 2023 - 21:36

Z toho ja určite úzkosť nemám. Bežne rozprávam, píšem o svojich nedokonalostiach, čo nezvládlam neviem ..., možno len neverím svojmu vkusu a nie som zrovnaná so svojou postavou. Prechádzam zmenou, hľadám sa a spôsob mojho obliekania, túto zmenu postupne odzrkadľuje ... ešte chvíľu to potrvá, kým sa motýľ vykuklí a uvidím, čo to bude až to bude.

balalajka, Pi, 19. 05. 2023 - 07:26

To je blbosť, že nemali by sme druhého vnímať podľa šiat.

Je to prvý dojem. A žiaľ, krásna duša nesídli navrchu tela a nekričí na prvé omrknutie z diaľky.

Aj v zvieracej ríši to máš tak, že káčer láka na pestrosť, chameleon sa maskuje, jedovatá žabka kľaje oči krikľavo zelenou. A kvietky ani nehovorím - buď lákajú vôňou alebo farbou - len poď te poďte milé včeličky. A nožničky. Veľký úsmev

Ja ti poviem, čo si chcela.

Žena chce byť vidieť. Chce, aby bolo vidieť tú lásku v nej, ktorú dáva. A ty si chcela. Dávame si lesk na pleť, do vlasov, do uší. Trblietavé naušnice, glitríky, fotómy či čo to je v tých mastičkách, aby sa odrážalo svetlo. A potom si prekryjeme tú krásnu dušu a telo niečim tmavým. Nieeee - žena je láska. A láska má byť farebná, teplá a láskajúca.

Tuším sa skočím prezliecť Váľam sa od smiechu po podlahe

renef, Pi, 26. 05. 2023 - 07:52

balalajka boduješ....milion % pravda..

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama