Robo

Na živote je úžasné, že zvyčajne nepoznáme koniec.

Nevieme, kedy umrieme, nevieme, kedy sa váš vzťah skončí.

V mojej blízkosti zomrel mladý človek - 54 ročný. Len tak. Proste ráno nezaklapol budík, nevstal a nešiel do práce. Nepozdravil ženu, nevypil kávu. Nenastúpil do zamestnania a nečaká už na výplatu. Aby splatil hypotéku, pôžičky, kúpil granule pre psa a manželke kvety.

A možno by si narýchlo napísal dovolenku, lebo v robote to mala byť otrava a on už bol z toho unavený. Projekt, čo rozbiehali si ho vyžiadal celý a základy konečne odovzdali. Čakal ho ťažký týždeň plný zodpovednosti a možno chcel oddych.

A možno by ani tie kvety žene nekúpil, lebo deň predtým sa možno pohádali, či potreboval peniaze na niečo iné.

Možno by to bolo iné, keby v ten deň vedel, že zajtra bude koniec.

Možno by prejavoval svojim blízky viac lásky. Povedal žene, že síce už nemá zadok, ako keď mala 20, ale jej náruč ho lieči. Možno by nepil tú kávu, lebo ich denne pil 5 a ani tú cigaretu k nej by si nezapálil. Možno by toho psa aj vyvenčil a šiel s ním na dlhú prechádzku, lebo obaja si užívali ten čas, čo trávili vonku spolu.

Si hovoríme často - však zajtra. Ešte je čas. Dnes ešte to nesúri. Ešte ho/ju nechám počkať, nech viem čo vo mne má.

A jedného dňa Zlomené srdce ... proste nevstaneš. Tebe je to už šum a fuk, ale zostanú ľudia a vravia si .... mal som.

Žite deň akoby bol váš posledný. Naplno. Naplňte ho láskou, vyznaniami. Nie výčitkami, náhlením sa za niečim nepolapiteľným a zvadou.

Ktovie koľko sŕdc si v noci povie, že sa im ráno už nechce tĺcť.

SrdceSrdceSrdce

Komentáre

Balalajka, pri čítaní Tvojich riadkov spoznávam môj príbeh. Pred rokom mi zomrel manžel, mladý človek - 54 ročný. Proste ráno nezaklapol budík, nevstal a nešiel do práce. Nepozdravil ženu, nevypil kávu. Nenastúpil do zamestnania a nečaká už na výplatu. Aby splatil hypotéku, pôžičky, kúpil granule pre psa a manželke kvety. A možno by ani tie kvety žene nekúpil, lebo deň predtým sa možno pohádali, či potreboval peniaze na niečo iné. Možno by to bolo iné, keby v ten deň vedel, že zajtra bude koniec. Možno by prejavoval svojim blízkym viac lásky. Povedal žene, že síce už nemá zadok, ako keď mala 20, ale jej náruč ho lieči. Možno by nepil tú kávu, lebo ich denne pil 5 a ani tú cigaretu k nej by si nezapálil. Možno by toho psa aj vyvenčil a šiel s ním na dlhú prechádzku, lebo obaja si užívali ten čas, čo trávili vonku spolu.

Ktovie koľko sŕdc si v noci povie, že sa im ráno už nechce tĺcť.

Koľko pravdy a bolesti je v týchto riadkoch. Okolie hovorí, chce to čas. Ale koľko času? Bolesť nikdy nepominie, možno sa len otupí. Nenávidím, keď mi niekto povie život ide ďalej, raz tam všetci skončíme. Áno skončíme, ale nie takto pomerne v mladom veku. Viem, zomierajú aj mladší. 

Život sa mi úplne obrátil hore nohami. Zvláštne na tom všetkom je, že človek pokiaľ nestratí, tak to berie ako samozrejmosť, neváži si, to čo má. Ako veľmi by som chcela všetko späť. Po tejto tragédii mám úplne iný pohľad na život. Kamarátkam, ktoré sa mi sťažujú na svojich manželov, partnerov hovorím len jedno. Buďte radi, že máte komu nakúpiť, uvariť, oprať, upratať alebo len pociťovať prítomnosť toho druhého ... Aj ja som bola taká, frflaľa, riešila blbosti. Čo by som teraz dala za to, aby jeho bunda visela v kuchyni na stoličke aj 10 rokov v kuse. (neskutočne ma to hnevalo, že ju nevedel dať na miesto). Až teraz som pochopila čo som stratila.Zlomené srdce

Žite deň akoby bol váš posledný. Naplno. Naplňte ho láskou, vyznaniami. Nie výčitkami, náhlením sa za niečim nepolapiteľným a zvadou.Srdce

 

ObjímamObjímamObjímam, to je mi veľmi ľúto. Objímam

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok