Rozšírené know how dobrého zákazníka gastra

Veľký úsmev Som cez víkend makala - tak vznikali nové postrehy.

Žuvačka nepatrí na tanier.

Ja si pamätám, ako som mávala čas, kedy som nutne musela mať pri sebe žuvačku. Týmto čarovným obdobím prechádza môj mladší syn. Dušuje sa, že nefajčí - čo mu aj slepo verím, lebo jeho hodnoty o zdravom životnom štýle s tým idú ruka v ruke. Šak nefajčila som ani ja a bola som "žuvačková". Čo ma však dostáva do vývrtky asi ako by ma vytáčal aj fakt, že vyhuluje niekde mi za chrbtom a ešte tupo klame je, že všade máme žuvačky. Ožuté.

Tak som sa v rámci pracovného nasadenia potešila, že aspoň tam nebudú na mňa na tanieroch číhať použité žuvky. Márne.

A poviem vám - je to ešte horšie ako doma.

Za prvé - dosť nechutné. Fakt nikto netúži chytiť do rúk niečo, čo ste vypľuli na tanier. A ešte menej túži nevšimnúť si to a odstaviť si takou žuvačkou umývačkou. A ešte menej potom platiť za prípadnú opravu tej umývačky. Lebo milánkové, ono to neni len tak tadadamradadám - ono keď odpálite v gastre nejaké zariadeníčko - a ono sa posere zvyčajne, keď je najviac ľudí, tak to je že "zatvárame". Pohoda

Takže žuvky pekne do servítočku, alebo šupkom dupkom na toaletkách majú ISTO smetiačik.

Nooooo a teraz rada, ktorú som nevedela ani ja a myslela som si ako dobre robím čašníčkam.

NESPRATÁVAJTE PO SEBE.

Úsmev

Sme neni doma, že mama bude rada, keď jej migneme tanier po polievke do drezu hej?

Proste popapajte, popite, pozdravte a šupky dupky bez výčitiek to nechajte na stole. LEBO:

Ak to podávate čašníčke, tak verte, že tá má úplne inú prácu zrovna ako brať vám z ruky použitý servis.

Alebo ak to položíte na pult, tiež jej nabúrate pracvonú dosku, kde zvyčajne má niečo iné. By ste sa čudovali, že každé miestečko na pracovnom pulte je presne na tú ktorú činnosť vytýčené. Rozhodne nie naušpinený riad. A ešte jedna vec - strašne to deptá. Akoby nerobili dobre svoju robotu. Proste je to taký pocit, ako keď vám niekto ukáže vašu neschopnosť ísť si spratať. Ako keď vám dojde svokra zablahoželať na narodeniny a donesie chlebíčky a koláče, lebo ona ich vie urobiť LEPŠIE.

Jaj a posledná vychytávka - POHÁR VODY ZADARMO.

Nič nie je na svete zadarmo. Ani ten pohár vody. Ale to už je kategória sama o sebe - o tom, ako sme si zvykli na mnoho vecí snáď nabudúce.

Howky dowky a majte krásny týždeň. Mrkám

Komentáre

začnem od konca..

pohár vody zadarmo nebol štandard u nás asi nikdy-no česť výnimkám..

každý máme to svoje -tak držme sa toho-asi tak v kocke

a žuvačka?!neznášam keď sa rozprávame a druhý pritom žuje žuvačku-pripadá mi to ako keby pri mne stála krava!možno je to tým,že nikdy som nebola žuvačková..a ich špecialita keď to kdesi prilepia-vidieť takého tak mu to nalepím do vlasov!

makať v gastre nikdy nebol med lízať-mali sme a stále máme pár ľudí z rodiny či už majiteľov alebo "len"čašníkov...zaslúžené peniaze.

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok