Bazový sirup

Suroviny:

25 - 30 ks bazových kvetov
2 kg kryštálového cukru
2 l vody
70 g kyselina citrónová
Postup:

Bazové kvety ešte pri zbere poriadne oklepte od peľu. Doma prepláchnite vodou a zalejte 2 litrami vychladnutej vody, ktorú ste vopred prevarili s kyselinou citrónovou. Nechajte 24 hodín vylúhovať. Na druhý deň sceďte (ja som zcedila cez plátno) a dajte variť s kryštálovým cukrom, podľa chuti pridajte ešte kyselinu citrónovú. Ešte horúci sirup nalejte do fliaš alebo zaváracích pohárov. Nie je potrebná sterilizácia, no ja som krátko sterilizovala (nechám vybehnúť teplomer na 100 st. a hneď odstavím, poháre vyberiem a otočím hore dnom, aby viečka lepšie chytili).

TIP: Namiesto kyseliny citrónovej môžete použiť aj šťavu z 3 citrónov alebo koncentrovanú citrónovú šťavu, prípadne citrodeko.

Bazový sirup

Fotogaléria: 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok