Vraj za to môže chladnička :)

Pohľad na niektoré bežné veci môže byť niekedy veľmi prekvapujúci. Minule sme niečo pozerali (vlastne počúvali) v telke. Ani neviem, aký to bol presne program. Hovorilo sa o vynálezoch.

Vraj chladnička zmenila svet. V dávnej minulosti kto chcel chladiť, musel mať ľad. Alebo veľmi, veľmi dobrú pivnicu. Hlbokú a chladnú. Niektoré potraviny sa skladovať dali. Boli známe postupy. Ale s uvareným obedom to bolo ťažšie. A tak fungovalo prirodzené rozdelenie práce. Muži zarábali. A ženy sa doma starali o jedlo. Jasne, nebolo to všetko na 100%. Ale ešte začiatkom minulého storočia väčšina žien bola doma. A jeden z dôvodov bolo aj to, že niekto sa musel postarať o jedlo. Lebo sa muselo pripravovať čerstvé. Nedalo sa skladovať, mraziť, rozmrazovať. Hlavne v mestách sa muselo nakupovať priebežne.

Toto všetko vraj zmenili chladničky. Dalo sa nakúpiť na týždeň, uvariť na dlhšie. Nemuselo sa pre všetko hneď utekať do obchodu. A tak prišiel čas, keď aj ženy mohli nastúpiť do práce.

Jasne, je to jeden uhol pohľadu. Ale mám celkom rada takéto vybočenia, ktoré mi ukážu, že nemusí byť všetko tak, ako som si doteraz myslela.

Teraz už len otázka, či to bolo celé ku prospechu PohodaPohoda

 

Komentáre

Pekné, istú logiku to dáva, ale asi to nebude jediný faktor. V každom prípade pomoc v domácnosti veľká. Úsmev

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok