Živý sen

Mávam často dosť živé sny. Niekedy sú to úplne nereálne blbosti, niekedy je to hodné scenára filmu. A občas je to veľmi blízke reálu.

Dopriali sme si predĺžený víkend v Brne. V noci zo soboty na nedeľu sa mi snívalo, že sme s bývalým kolegom, vlastne s celou partiou niekam šli. A tomuto konkrétnemu kolegovi prišlo zle. Zmodrel a tak som mu dávala vo sne masáž srdca. Iba masáž. A teda nevedela som, ako zistiť, či to pomáha, či masírovať, či zisťovať pulz.

Ďalej už neviem, zobudila som sa.

 Išli sme do mesta a tam na jedno priestranstve bol asi deň záchranných zložiek, zamerané hlavne na deti.  A nemohla som veriť vlastným očiam. Predvádzali a učili aj masáž srdca na figuríne.

 

 

To som si teda nemohla nechať ujsť. V skratke, čo som si zapamätala - pozrieme do úst, či sa nedusí niečim, zakloníme hlavu. Nájdeme stred hrudnej kosti od kľúčnej kosti po rebrá. Zaklínime dlane do seba a začneme rytmicky stláčať. Boli sme v Čechách, tak oni odporúčali pieseň - Skákal pes přes oves..... A pokračujeme do príchodu záchranky, alebo do prebratia zachraňovaného. Alebo kým vládzeme.... Oni tvrdili, že vraj dospelých nemusíme dýchať. V nižšie priloženom videu je to trošku odlišne, ale nie veľmi.

Prekvapilo ma, že bolo treba stlačiť celkom dosť. Vyskúšala som si a teraz už len veriť, že to nebudem potrebovať aj v praxi.

No a ešte video o tom, čo to je KPR (Kardiopulmonálna resuscitácia)

 

Komentáre

Tak to sa ti ozaj zas potvrdil "predpovedný" sen, ale v tej lepšej verzii. Vždy je dobré vedieť ako na to a ešte lepšie, nemusieť to nikdy využiť. Idem si pozrieť video.

Veľmi dobre spravené video ÁnoChichocem saTlieskam Aj som sa zasmiala aj voľačo naučila.

Mňa prekvapila mladšia dcera, ze si za svoje peniaze kupila online kurz prvej pomoci, ako ze potrebuje mat predstavu, aby v knihe somariny nepisala, podstatne, ze pozerala.Hambím sa

Myslím, že celý Baštrng stojí za zhliadnutie.

Mne sa napríklad páči toto video:

 

Keby bolo hlasovanie,že Kubovčíkovi odmena za vzdelávanie tak som medzi prvými kto mu to dopraje...je v tom úžasný!

Veru tak ÁnoÁno. Že niekomu niečo takéto môže napadnúť. Obdivuhodné.

Cez víkend bol deň liniek 155 - záchranné zložky. Kto sleduje @dvorak155 na Instáči vie Vyplazený jazyk. Ja ho žerem Tlieskam a tak mám takéto knowhow priebežne počas celého roku. Je skvelý. Dobre, už som sa vyznala z lásky k nemu Veľký úsmev a teraz k tomu, čo som sa naučila vďaka nemu.
Okrem Skákal pes ešte fungujú Rolničky, rolničky a aj od Bee Gees tá upišťaná Stayin Alive. A áno - že vdychovať netreba, ak ide o zástavu.
Čo som aplikovala nedávno bolo, že keď niekto ide k zemi (také to postupné zamdlievanie, keď vám príde zrazu zle - zníženie tlaku), treba osobu položiť a dvihnúť mu nohy do pravého uhla. Pekne sa zafarbuje tvárička naspäť z toho čierno - bielo - sivého pritom. Telo človeka je úžasné ako to všetko funguje. Jo a že tekutina na pitie nie je ako tekutina. Občas tie cukry fakt treba, takže nehejterím hneď kolu. Úsmev

Sezónne recepty

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok