Porucha osobnosti

Tušíte niekto niečo o poruchách osobnosti? Stretli ste sa s týmto pojmom? Máte vo svojej blízkosti niekoho, kto ňou trpí (trpí vlastne celé okolie)??? Ako dostať takéhoto človeka na vyšetrenie?

Už som v koncoch zo všetkých prežitých manipulácií, ktoré nie a nie ustať. Z divadielka, ktoré všetci žerú, lebo vyzerá úžasne dôveryhodne... Velebnosti, chce se mi blejt :( Ocením každú radu v tomto smere, ďakujem naničmamky ♥♥♥

Komentáre

Neporadím, len prajem véééľa síl ObjímamObjímamObjímam a držím palce v boji s veternými mlynmi. Seba nemám problém vytrepať k psychológovi, iných by som asi len ťažko presvedčila.

pokial "chorý" človek nesúhlasí -nič!alkoholik sa nám upil v mladom veku na smrť(to sme pomáhali ozaj celá rodina dostať ho k lekárovi a na liečenie no bez jeho súhlasu všetci dávali ruky preč od toho a druhý pre iných doslova a do písmena" anjel z neba" a doma to sme boli vtedy dvaja svedkovia -no des!!a to sa dialo vždy len za zatvorenými dverami a medzi štyrmi očami roky..boli sme zhrození,že sme nikdy nič nezbadali,neriešili...ked sme začali na to tlačiť boli sme my tí zlí-pre celé okolie!!bohužiaľ či chvalabohu?ten čo trpel už nežije a ten čo to spôsoboval žije už sám..my ako rodina ho už ani nezdravíme.

toľko naša rodinná skúsenosť..

 

des a hrôza Smútok alkoholizmus je osobitná kategória... 

Porúch osobnosti je strašne veľa - tu je "stručný" prehľad. Manipulácia môže byť prejavom kadečoho a dotyčný si ani nemusí uvedomovať, že manipuluje.

Chorého (ani zdravého) k lekárovi bez jeho súhlasu nedostaneš, jedine, že by teda niekoho ohrozoval, viem si predstaviť, že by mu to nariadil súd.

Nepoznám detaily, takže neviem poradiť. Ale jedno viem, od manipulátora treba odísť, lebo on sa nezmení a ty sa utrápiš.

Ja viem, ľahko sa to hovorí. Ale dovolím si z vlastnej skúsenosti: najťažšie rozhodnutie, ktoré som v tomto smere urobila bolo - rozhodnúť sa. Možno to znie divne, ale rozhodnúť sa, že sa už konečne rozhodnem a urobím všetko, čo treba, aby som sa pohla ďalej, bolo to najťažšie, čo som v živote urobila. A vieš čo? Bolo to oveľa ľahšie ako som si to predstavovala. Tie obavy a strachy, že čo bude a ako to bude, boli oveľa horšie ako akcia samotná. 

 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok