reklama

čo mám robiť?

Pridal/a rabuko1975 dňa 22. 02. 2014 - 18:50

reklama

Otázka používateľa
rabuko1975

Dobrý večer pán advokát. Potrebujem radu. Ohľadom osvojenia si dieťaťa. S bývalou priateľkou čakáme dieťa, je v treťom mesiaci a stále pije alkohol a veľa fajčí tak som sa s ňou rozišiel a teraz sa mi vyhráža že to dieťa nikdy neuvidím a že ho dá na adopciu. Jej Mama sa stará o jej ďalšie dve deti "má ich súdne v opatere" a nemôžem sa už na to divat ako tým alkoholom a cigaretami pomaly zabíja aj naše dieťa. Nijak jej v tom nemôžem zabranit, lebo ona sama nechce prestať piť a ani fajčiť. A verte mi že som to skúšal všelijako už som zúfalý preto prosím o radu. Čo mám robiť keď sa dieťa narodí, aby mi bolo zverené do opatery.vopred vám veľmi pekne ďakujem.

Odpovedá
advokát BÁNOS

Dobrý deň,

vychádzajme z predpokladu, že po narodení dieťaťa budete ako jeho otec zapísaný v rodnom liste. Ak by tomu tak nebolo, tak v prvom rade by som Vám odporučil vyriešiť si otázku otcovstva, teda buď súhlasným vyhlásením rodičov pred matrikou, súdom, alebo ak to nebude možné prostredníctvom súhlasného vyhlásenia Vás oboch, tak potom rozhodne o určení otcovstva na návrh súd. Ešte by som dodal, že v zmysle § 92 zákona o rodine súhlasným vyhlásením rodičov možno určiť otcovstvo k dieťaťu ešte nenarodenému, ak je už počaté. Následne podajte návrh na príslušný súd, ktorým bude súd, v obvode ktorého má maloleté dieťa svoje bydlisko, v ktorom požiadate o zverenie dieťaťa do svojej výlučnej starostlivosti. Dobre si tento návrh odôvodnite, opíšte v ňom všetko prečo žiadate, aby Vám dieťa bolo zverené do starostlivosti, teda prečo je v záujme maloletého dieťaťa, aby vyrastalo s Vami a nie s jeho matkou, s tým že v tomto návrhu budete musieť následne vyriešiť aj otázku vyživovacej povinnosti, prípadne, to necháte na rozhodnutí súdu, aby jej výšku určil sám.

Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám


reklama


reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama