reklama

Archív právnej poradne - Advokát Bános

Podanie trestného oznámenia na exmanžela za navádzanie maloletej na užívanie alkoholických napojov

19. 02. 2021 - 10:50, by Evama

Dobrý deň. Nakoľko už nejaký čas, skoro rok príležitostne exmanžel navádzal dcéru aj so svojou priateľkou na pitie vína, piva a naposledy už aj tvrdého alkoholu , (dcéra má momentalne 14 rokov) som sa rozhodla žiadať o úpravu styku otca s deťmi ale podala som aj trestné oznámenie na polícii za navádzanie maloletej k zahalcivemu spôsobu života. Nakoľko sa mi nepáčilo uznesenie ktoré vydal policajt dala som v lehote sťažnosť, za rodinkárstvo nakláňanie sa na stranu obžalovaného nakoľko v uznesení neboli spomenuté fakty z môjho trestného oznámenia, za nevypocutie deti.

Odchod od manžela

23. 01. 2021 - 20:15, by Si mo na

Dobrý deň, S manželom máme už dlhšie nezhody, dostalo sa to do štádia kedy si začal vyhľadávať iné ženy a stal sa z neho alkoholik ( aj keď si to neprizná). Snažila som sa s ním dohodnúť, aby mňa aj nášho ročného synčeka nechal v kľude odísť, ale vraj to nikdy nedopustí. Podľa jeho slov je to JEHO syn a on bude s ním. Chcela by som sa spýtať, či môžem s malým odísť k mojím rodičom (cca. 70 km) bez toho aby to dovolil? Má právo na mňa zavolať políciu? Alebo nariadiť mi návrat? Ďakujem za odpoveď.


reklama

Sobas s obcanom Ukrajiny a trvaly pobyt

10. 01. 2021 - 19:01, by Agnes555

Dobry deň, chcela by som sa informovať ohladne sobáša s mojim snúbencom, ktorý pochádza z Ukrajiny. On tu na SVK pracuje uz druhý rok, zamestnávatel mu predĺžil prechodný pobyt do januára 2022(uz druhy krat),žijeme uz v spolocnej domácnosti 5.mesiac.Akurat nie je u mna zahlaseny. Tento rok by sme sa chceli zosobasit, nejake informácie sme si uz zistili z internetu(konkrétne ake dokumenty potrebujeme).Bojim sa ale, keby mu náhodou nepredlzil zamestnávateľ pobyt(ak by nebolo viac prac.ponuk),hrozi mu vyhostenie z krajiny? Aj keby sme zosobaseni? Ako zabezpečiť aby k tomu nedošlo?

Výživné 2020

13. 10. 2020 - 19:43, by Evama

Zdravým .. nepýtam sa radšej prečo pretože v tomto kocurkovom štáte je to očividne ale ako vrátiť preplatok na výživnom ak som predtým poberala náhradné výživné. Keďže na stránkach úradu sa píše iba že som povinná vrátiť preplatok na výživnom ak povinný uhradiť bežné výživné aj dlžné v období keď už nepoberam náhradné výživné. Je nutná birokracia či stačí zaslať peniaze rovno na účet upsvar.

Pomoc

12. 10. 2020 - 14:24, by jennywalker

Dobry den  ! Posledná moja nádej je , aby som si dala poradit cez intenet ,anonymne , aby som dostala odpoved na velmi citlivú otázku . Je mozné vymáhat od policie ziadost , aby dotycny ( 40 rokov )  dostal predbezné alebo konecné zatknutie za nezaplatené nedostatky, ktoré má voci svojej zdravotnej poistovni . Tu mylím ,ze uz viac ako 10 rokov neplati nic .Vyzvy , upomienky na exzekúciu dostáva pravidelne , ale kedze nemá nejaky majatok na svojom konte  ,nevedia si vymáhat od neho .

Nevlastny surodenec

07. 09. 2020 - 14:04, by Margur

Dobry den,

chcela by som zistit postup alebo blizsie informacie ako najst nevlastneho surodenca. Neviem totiz nic konkretne okrem priblizneho roku narodenia a pohlavia. Chcem sa opytat, ak otec platil vyzivne na nevlastneho surodenca, je automaticky zapisany v rodnom liste ? 

Vopred dakujem


reklama

Individuálne štúdium

29. 08. 2020 - 17:23, by anna123

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, či som pochopila správne časť Školského zákona 245/2008 Z.z. § 24 ods. 8, a síce, že študent, ktorý má individuálne štúdium zo zdravotných dôvodov, môže byť hodnotený inou formou, než komisionálnymi skúškami.

Za skorú odpoveď vopred ďakujem.    

Exekútor

04. 03. 2020 - 17:42, by Tubeles

Dobrý deň chcel by som sa spýtať. Môže polícia vstúpiť do domu/na pozemok ako asistencia exekútora ak na adrese nemá trvalý pobyt osoba ktorej sa exekúcia týka.Ak exekútor kontaktuje políciu, preveruje si polícia, či daná osoba má alebo nemá adresu na mieste, kam chce exekútor prísť.

Výživné

28. 02. 2020 - 06:59, by katka456456

Dobrý deň pán advokát . S manželom mame za sebou už jedno manzelsvo a deti(spoločne nemáme) manželova bývala žena požiadala o zvýšenie výživného kde uviedla iba vyššie výdavky na dva koníčky dieťaťa a ma aj dve poistky a sporenie(nieje to už nadštandard? Moja otázka je, či sa berie do ohľadu pri zvýšení výživného aj môj syn (nie spoločný), ktorý žije snami v domácnosti a tento rok maturuje a pôjde na VŠ čím nárastu výdavky v našej domácnosti (internát. Cestovné a strava) je zvýhodnený jeho syn pred mojim? Ďakujem za odpoveď. 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama