Dobrý deň
Mám 17 rokov a včera večer som bola v jednom bare. O pol 10 tam prišli mestskí policajti a dali nám všetkým pri stole fúkať. Ja som nafúkala 0.18 a pustili ma domov za to že som sa priznala že som pila, čo som pila a kto mi nalial. Pila som v tom bare. Som študentka na strednej škole v prvom ročníku.
Chcem sa Vás opýtať, aké to pre mňa bude mať teraz následky. Či to bude škola riešiť, sociálka a v akej podobe mi príde domov vyrozumenie z polície.
Ďakujem pekne.
Dobrý deň,
podľa zák. č.219/1996 o ochrane pred zneužívaním alkoholických nápojov a o zriaďovaní a prevádzke protialkoholických záchytných izieb osoby maloleté do 15 rokov a mladistvé do 18 rokov nesmú požívať alkoholické nápoje alebo iné návykové látky a sú povinné podrobiť sa orientačnej dychovej skúške alebo orientačnému vyšetreniu testovacím prístrojom na zistenie omamných alebo psychotropných látok. Za porušenie tohto zákazu môže obec uložiť pokutu zákonnému zástupcovi maloletého pokutu do výšky 33 eur. V praxi to teda znamená asi toľko, že polícia to môže postúpiť na priestupkové konanie na príslušný okresný úrad, ktorý sa tým bude ďalej zaoberať a ten zašle domov Vašim rodičom oznámenie, príp. predvolanie aby sa dostavili na objasnenie priestupku a následne môže rozhodnúť o uložení pokuty.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte