Dobrý deň,
prosím Vás veľmi pekne o radu.
Je tu možnosť, že ma príjmu do novej práce, ale neviem, či môj terajší zamestnávateľ pristúpi na dohodu.
Inak momentálne som na OČR s dcerkou ale ked mi dajú pozitívnu odpoved z novej práce, oznámim to čo najskôr..ale možno budú trvať na mesačnej výpovednej lehote, lebo som tam zamestnaná len piaty mesiac, tak majú na to právo..asi..ale v prac. zmluve je uvedené k tomu len toto :
,, Ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, zamestnávateľ má právo o peňažnú náhradu v zmysle par. 62 ods 8 ZP. "
..ale v tom zákone sa hovorí, že to musí byť dané písomne, toto myslia tým písomne, alebo ešte niečo extra písomne tam musí byť zakomponované, možno výška tej náhrady alebo ako je to presne myslené? Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoved a pomoc. Pekný deň
Dobrý deň,
dohoda o peňažnej náhrade v prípade, ak zamestnanec nezotrvá počas plynutia výpovednej doby u zamestnávateľa, aby bola platná, musí byť dohodnutá písomne, buď ako súčasť pracovnej zmluvy, alebo ako samostatná dohoda, podpísaná tak zamestnávateľom ako aj zamestnancom. Vo Vašom prípade by bolo zrejme najvhodnejšie pokúsiť sa so zamestnávateľom porozprávať a dohodnúť sa na skončení pracovného pomeru k určitému dátumu, pričom dňom, ktorý bude v dohode uvedený ako deň skončenia, sa pracovný pomer končí a teda neplynie Vám žiadna výpovedná lehota, nakoľko tá sa vzťahuje len na výpoveď. Prípadne máte možnosť, aj keď ste momentálne na OČR dať zamestnávateľovi, resp. zaslať mu na doručenku do vlastných rúk, písomnú výpoveď, resp. návrh na dohodu o skončení pracovného pomeru.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte