Dobrý deň,
Sme traja súrodenci, moja mama má svoje celoživotné úspory na v kladnej knižke. Nakoľko bývala sama v dome zverila knižku svojmu synovi, on túto knižku posunul našej sestre a ona bez toho, aby niekomu niečo povedala si tieto peniaze prepísala na seba. Teraz keď si ich mama pýta naspäť vyhovára sa bez udania dôvodu, že peniaze sú na poriadku a jej ich vrátiť nemôže. Teraz sa chcem opýtať, ako ďalej postupovať, aby peniaze po smrti mojej mamy boli rozdelené na tri časti. Ďakujem za odpoveď.
Dobrý deň,
po prípadnej smrti Vašej matky na tie peniaze podľa mňa nebudete mať nárok, aby ste si ich rozdelili, mohli by ste však za určitých podmienok žiadať, aby sa vybraté peniaze započítali do dedičského podielu Vašej sestry, z prípadného dedičstva by dostala o toľko menej. Ak by ste však riešiť podiel z peňazí vybratých Vašou sestrou z banky, to mi teraz mohla žiadať len Vaša matka, nakoľko išlo o jej peniaze. Mohla by si ich nárokovať naspäť buď súdnou cestou alebo teoreticky aj prostredníctvom trestného oznámenia, pokiaľ sestra vybrala peniaze z banky proti vôli Vašej matky (mohlo by ísť o trestný čin krádeže).
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária v Galante, Trenčíne, Dunajskej Strede a vo Vrábľoch
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte