Dobrý deň,
mám otázku. Priateľ má súdom určenú liečbu u psychiatričky už 5 rokov a stále mu ju nejako nechce ukončiť aj napriek tomu že všetko je v poriadku už 4 roky.. Svojej doktorke nedôveruje, chcel by inú ale nevieme či a ako sa dá prestúpiť k inej, keď mu ju pridelili na súde. Treba na to nejakú žiadosť podať rovno na súd? Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem
Dobrý deň,
v tejto veci by som Vám poradil (vo všeobecnej rovine, keďže som nemal k dispozícii predmetné rozhodnutie súdu), aby ste zaslali na súd, ktorý liečbu nariadil, žiadosť o preverenie liečby, resp. postupu lekárky, ktorá liečbu uskutočňuje, prípadne v tejto žiadosti môžete súd požiadať, aby prehodnotil ďalšie trvanie liečby, nakoľko máte zato že sa zdravotný stav zlepšil, avšak príslušná lekárka stále trvá na liečení. Alebo alternatívne k vyššie uvedenému požiadajte súd, aby Vám pridelil, resp. Vás preradil k inému lekárovi, nakoľko máte pochybnosti o postupe dotyčnej lekárky. Určite ale nedoporučujem, aby Váš priateľ liečbu prerušil svojvoľne, nakoľko v takom prípade lekárka musí informovať súd o porušení liečebného režimu.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, my teda skúsime zmenu lekárky.