reklama

Súdna liečba

Pridal/a kvetinka_k dňa 05. 02. 2014 - 23:40

reklama

Otázka používateľa
kvetinka_k

Dobrý deň,
mám otázku. Priateľ má súdom určenú liečbu u psychiatričky už 5 rokov a stále mu ju nejako nechce ukončiť aj napriek tomu že všetko je v poriadku už 4 roky.. Svojej doktorke nedôveruje, chcel by inú ale nevieme či a ako sa dá prestúpiť k inej, keď mu ju pridelili na súde. Treba na to nejakú žiadosť podať rovno na súd? Za odpoveď vopred veľmi pekne ďakujem

Odpovedá
advokát BÁNOS

Dobrý deň,

v tejto veci by som Vám poradil (vo všeobecnej rovine, keďže som nemal k dispozícii predmetné rozhodnutie súdu), aby ste zaslali na súd, ktorý liečbu nariadil, žiadosť o preverenie liečby, resp. postupu lekárky, ktorá liečbu uskutočňuje, prípadne v tejto žiadosti môžete súd požiadať, aby prehodnotil ďalšie trvanie liečby, nakoľko máte zato že sa zdravotný stav zlepšil, avšak príslušná lekárka stále trvá na liečení. Alebo alternatívne k vyššie uvedenému požiadajte súd, aby Vám pridelil, resp. Vás preradil k inému lekárovi, nakoľko máte pochybnosti o postupe dotyčnej lekárky. Určite ale nedoporučujem, aby Váš priateľ liečbu prerušil svojvoľne, nakoľko v takom prípade lekárka musí informovať súd o porušení liečebného režimu.

Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám

Komentáre

kvetinka_k, St, 12. 02. 2014 - 20:52

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď, my teda skúsime zmenu lekárky.


reklama


reklama

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama