dobry den pán advokát chcel by som sa informovat, nebudem klamat budem k vám uprimny mám spoločne dieta s byvalou druškou samuela ktori má 4 roky no utiekla odomna neviem prečo ani to nebudem rozoberat a sud mi udelil platiti viživne sumu 50 eur na začiatku som bol ako opatrovatel pre starku som mal prijem 126eur a vtedy som bol ešte schopny splácat no potom starká umrela už som nemal ani to tak som nemal s čoho splácat vyživne a ostal som jej dlžni začo ma sud podmienečne odsudil na 8 mesiacou v trvani skušobnu dobu 2 roky, a potom som už platil normálne 2 mesiace po podmienke som platil telegraficki mojej byvalej mám aj ustrižok a 3 mesiace som platil jej do ruky no len že teras tieto tri mesiace spravila namna podvod stim že ma udala na sud že som nič nezaplatil! a nemám otom doklad len svedkov že som tam bol a zaplatil a teras som dostal preedvolanie na policiu za vyživne a kamoš tak isto bol a už mal zatikač kuoli tomuto čo je muoj postup čo by som mal robit?? ako to dokázat že som to dával do jej vlastnich ruk?
Dobrý deň,
v prvom rade, ak Vás predvolali na políciu, treba sa na predvolanie dostaviť, a Vy už obzvlášť keďže píšete že máte podmienku, teda podmienečný odklad výkonu trestu odňatia slobody, aby ste si prípadne nenarobili ďalšie problémy. Pri výsluchu uveďte všetko tak, ako ste to opísali v otázke, ako a kedy a v akej výške ste svojej družke platili výživné, s tým, že uveďte mená ľudí, ktorí Vám to môžu dosvedčiť a že žiadate a trváte na tom, aby boli aj oni vypočutí v tejto veci a že to, čo tvrdí Vaša družka, že ste jej tie tri mesiace nezaplatili výživné, nie je pravda, nakoľko ste jej peniaze dali k jej rukám a títo konkrétni ľudia sú ochotní Vám to aj dosvedčiť. A do budúcna Vám radím vždy radšej platiť výživné bankovým prevodom, alebo proti podpisu, teda že Vám družka podpíše, že ste jej výživné za ten ktorý konkrétny mesiac zaplatil.
Mgr. Róbert Bános, advokátska kancelária blízko k Vám
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo sa zaregistrujte