Prosím, zasaď slnečnicu!

Ak poznáš skvelého človeka, ak ti niekto pomohol, ak ťa obdarovali, ak máš radosť, ak sa ti darí, ak ti život chutí, ak máš skvelú rodinu, ak máš pevné zdravie, ak sa usmievaš, ak máš za čo ďakovať...

Prosím, zasaď slnečnicu!

SlnkoSlnkoSlnko

Ak ti je tažko, ak ti niekto chýba, ak cítiš bolesť, ak zažívaš stratu, ak ťa niečo láme, ak trpíš, ak smútiš, ak máš depku, ak je v tebe prázdno, ak s niečím bojuješ, ak na niečo čakáš, ak si chorý, ak o niečo prosíš... 

Prosím, zasaď slnečnicu!

SlnkoSlnkoSlnko

Doma na dvore, do záhradky, pod okno suseda, do mestského parku, v škole alebo škôlke, do priekopy, vedľa cesty, v areáli nemocnice, ku plotu, na kopec, na breh potoka, na cintoríne, v poli, v lese, tam, kde si...

Prosím, zasaď slnečnicu!

SlnkoSlnkoSlnko

A napokon zasaď slnečnicu vo svojom srdci. Pestuj ju, sleduj ako rastie a dvíhaj sa k nebu tak ako ona, otáčaj sa spolu s ňou za slnkom, prekvitaj, dozrievaj a keď príde čas, vydaj plody. Niekto iný tak vďaka tebe bude môcť znova zasadiť slnečnicu...

Prosím, zasaď slnečnicu!

SlnkoSlnkoSlnko

Každá slnečnica je také malé slnko. Rozjasni svet okolo seba a v sebe. Bude to nádhera, keď všetky naraz rozkvitnú. 

Prosím, zasaď slnečnicu!

SlnkoSlnkoSlnko


Toto je jednoduchý projekt s efektívnym dopadom.  KvietokSnívam o ňom už roky. Srdce Kto chce, tak môže vhodiť do zeme pár semiačok. Alebo je možné zdieľať, stiahnuť plagát (pošlem na požiadanie), vytlačiť ho, preposlať e-mailom komukoľvek a  šíriť slnečnú myšlienku.Áno Ďakujem všetkým, ktorí dokážu pohnúť sebou a urobiť túto jednoduchú vec. TlieskamČaká nás slnečný víkend, čas ako stvorený na sadenie. Nezabudnite sa vyfotiť Pohoda. Z tejto akcie budeme zhromažďovať fotočky a snáď sa nám podarí spáchať aj nejakú súťaž.  AhoJte!!!

"Koľko ľúbiš, toľko si." 

Komentáre

Ahojky Amálka,

ja to robím tak na ten "boží" spôsob - nesadím, a predsa mi vyrastú ... ;-)

Už hoodne dávno ich ktosi, asi moja maminka, 1x zasadila a odvtedy sa už starajú samé o seba. Časť z nich si odrežem a odnesiem domov do vázy, lebo ich mám veľmi rada.

Ostatné necháme vyzrieť na semienka - aj tie delíme na časti - jednu si odnesie maminka domov a sype ich potom celú zimu sýkorkám na svojom balkóne.

Ďalšia ostáva na koreni v záhrade, aby sa aj ostatné "vtáctvo nebeské" nasýtilo, lebo veď je naším usilovným pomocníkom v boji proti škodcom.

No a čo neschosnujú vtáčiky, popadá na zem, možno si z toho aj nejaké chrobáčiky čosi odnesú.

Čo neodnesú, zapustí korienky a slnečnicový kolobeh môže začať nanovo.

Verím, že s dobrom je to rovnako - ak ho raz zasadíš, bude sa ďalej množiť a šíriť ďalej aj samé. 

Veď aj z tých našich semienok, čo možno vtáčikom zo zobáčikov povypadávali, rastú slnečnice snáď aj za hranicami našej záhrady.

Verím, že s dobrom je to rovnako - ak ho raz zasadíš, bude sa ďalej množiť a šíriť ďalej aj samé. krásne, Adus! Presne pre toto robíme takýto projekt Slnko

 

Zasaď slnečnicu ako symbol tvojej túžby, sna, smútku či radosti. Zasaď slnečnicu ako symbol toho, že si človekom Srdce

SlnkoSlnkoSlnkoSlnko

dnes idem presádzať muškáty, asi si zasadím aj slnečnicuSlnko

chvíľu som premýšľala, ale už viem, kam tie slnečnice posadím - zajtra zabehnem kúpiť semeno.

 

zajtra zasadím.Slnko

Ach Amálka ObjímamObjímamObjímam. Ty si predsa len moja víla, čo vie, ako pohladiť Bozkávam.

Pridávam sa.

SrdceKvietokSlnkoObjímam

zbožňujem slnečnice

sadím každý rok...ale také vysokéee do neba sa mi ešte nepodarilo vypestovať, moje sa držia skôr pri zemi( ...asi ako ja)

mám vďaka tomuto bloku slnečné ránko ďakujem

poprosim poslať na mail aj plagátik dík

Krasna myslienka :-). Urcite zasadim. Mozem poprosit o plagtik do mailu mihnakova@gmail.com. Velmi pekne dakujem.

Ja mam slnecnicu kazdy rok, aj velka vyrastie, ale nie je taka hruba ako na poli :-)

 

Slnko v zime kŕmime vtáčiky slnečnicovými semienkami a oni mi vždy zopár vysejú do kvetináčov. Tak ich nechávam rásť. Aj tento rok mám tri.

Máte odvahu aj na taký počin ako je sadenie na rôzne verejné miesta? Tam, kde sa nekosí Úsmev Ja sa chystám cez víkend vysádzať okolo Lipt. Mary. V pláne mám aj Ontário a Lipovecké Štrkoviská ♥ a samozrejme okolie. Kamošky idú na výjazdy dedinou. Pár semiačok do kríkov, na zarastené nepekné miesta... a podobne.

Ja som to už po dva roky skúšala, ale z dvoch balíčkov nebola ani jedna rastlinka. Nevzdávam sa, včera som kúpila ďalšie dva balíčky a vyhliadla som si lepšie miesto :)

a to my sadíme kŕmnu. Za 5 kg dáš v chovateľských potrebách 4€. Je toho plná igelitka :)

Neskúšala som Úsmev Ale poviem nášmu záhradníkovi, či by sa niekde nedali slnečnice vysadiť... keď bude vedieť, že tam sú, tak ich nepokosí. Len nájsť správne miesto... medzi domami máme skôr tieň.

No vidíš a mne sa smiali, že mám plnú záhradu slnečníc, no musela som to zredukovať lebo som sa nemohla pozerať na to kynoženie vtákov našimi vlastnými mačkami. Robila som aj plašiaky aj všetko možné ale vtáčiky odolavali všetkému len predatorom nie.

Milujem slnečnice, milujem ich pozorovať ako sa krásne otáčajú tam kde ide slniečko, neprinútite ich ničím aby boli tak otočené ako chcete vy.

Tiež je pravda že na záhrade je veľký problém z ich následnou likvidáciou.

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.