Tak som zas pokročila v eliminovaní odpadu

Urobila som ďalší pokrok v zmenšení produkcie odpadu našej domácnosti. Ušila som si kozmetické tampóny na odličovanie, postup som dala na Artmamu, ale aj tu sa pochválim.

Trochu som sa obávala, či to bude dobre odličovať, ale môžem povedať, že to funguje minimálne tak dobre ako jednorazové tampóny, a možno aj trošku lepšie. 

Má to nasledovné výhody:

1. Ročne ušetrím cca 20 €. Viem, nie je to veľká suma, ale aj to sú peniaze.

2. Ročne nevyhodím takmer 2000 jednorazových tampónov! Dokopala som sa k šitiu fakt až keď som si to prerátala na rok. Lebo 5 tampónikov denne mi až ako taká katastrofa neprišla. 

3. Strávila som večer pri šití v hlboko meditatívno-kontemplatívnom rozpoložení. Piplačka je to, čo vám budem hovoriť. Nastrihať, zašiť, obstrihnúť, obšiť 60 štvorčekov... Vyčistila som si hlavu:))))

Vrelo odporúčam!:)

 

Diskusie Naničmama.sk: 

TlieskamTlieskamTlieskam

Hmmmm ... hmmmm ... ja také nepoužívam, ale uvažujem, že zrátam tú moju finančnú investíciu a uvidím ako ďalej.Pohoda

jaaj, ešte tak týžden a pridám aj ja - čítam knihu Kamily Boudovej. A som mierne povedané zdesená. Vraj je trendom neprať. Napríklad na dovolenku kúpiť 5 plaviek a vždy večer použité vyhodiť..... Teda, trochu som odbočila od tampónov.... Ale snáď stále ešte v téme

Dúfam, že Boudová tento nezmysel kritizuje, lebo ak je to tá Boudová, ktorú poznám ja, tak tá je odborníčkou na trvalo udržateľnú módu...

Jasne, že je to tá :) A samosebou, že to kritizuje....  Dočítam, podám hlásenie :)

Teším sa na dojmy a postrehy:) 

Šikovnica si ty Áno

Áno

Dzeny minule som na teba myslela, že do čoho zberáte hov..od psa? Lebo ja zbieram male použité mikrotenové od pečiva a takto ich potom využijem

lienka, 100 bodov! :) Ja zbieram buď do kadejakých starých sáčkov, chlap do papierových, ktoré sú pri dome, lebo jemu vadí to teplo, ktoré cez sáčok prestupuje Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe A ešte sme od mesta vyfasovali také malé čierne sáčky, ktoré sa vraj rýchlo rozkladajú, lebo sú nejaké eko. Tak neviem či sú, ani neviem ako si to mám overiť, ale tvárim sa, že sú a aj tie používam. A inak, keby bola stále takáto kosa, čo predpokladá pri venčení staré rukavice, tak by som možno zbierala hovienka do kadejakých odpadkov, čo nachádzam a zbieram cestou. Váľam sa od smiechu po podlahe Ale to už by zas znamenalo stále prať rukavice...

Áno dik za odpoved

Hlásim výsledky z prvého prania. Hodila som to do práčky s bielymi uterákmi na 90%. Maskara a očné tiene sa úplne vyprali, mejkap nie. Asi  mám extra odolný:)))))

Nie je to katastrofa, ale niektoré štvorčeky nie sú úplne biele. Beriem to tak, že je to hygienicky čisté, aj keď biela nie je úplne biela. 

Sušila som to na sušiaku, čo tampón, to štipec, škoda že som to neodfotila, celkom srandovne to vyzeralo:) 

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.