Už som o takom, kdesi počula, aj keď neviem či v súvislosti s týmto názvom. No neviem, ak mám pravdu povedať rutinných vecí vykonávam málo, aj keď určite by sa voľajaké našli.
Taká zmena obchodu mi až tak dobre nerobí, hlavne keď si na nákup vo veľkých potravinach nechavam len 10 minút, aby som potom dieťa stihla vybrať včas zo školy z družiny.
Inak osprostievam statočne. Dnes som zistila, že si vôbec nepamätám ŠPZ auta, keď som sa objednávala s autom na servisnú prehliadku a STK.
- Ak chcete komentovať, tak sa prihláste alebo zaregistrujte
Možno som úplne osprostetá a nejdem s dobou, ale dnes som sa prvýkrát stretla so slovom neurobik. Odporúčal ho pán lekár ako prevenciu skorého mentálneho úpadku. (Niekedy mám pocit, že mentálne upadám celkom dosť
)
Trochu som pogooglila a zdá sa, že som totálne za opicami, lebo neurobik je vynález lekára Lawrencea Katza, našla som knihu už z roku 1998.
Je to na pohľad veľmi jednoduchá záležitosť, ide o to, aby sme vedome vybočili z rutinného vykonávania činností. Sú to niekedy úplné maličkosti, celkom ma to zaujalo, idem to vyskúšať.
Tú sú niektoré rady ako stimulovať mozog:
Zmeniť si zvonenie v telefóne
Hodinky začať nosiť na druhej ruke
Zmeniť poradie automaticky vykonávaných činností ráno
Ísť do práce inou trasou
Nakúpiť v inom obchode
Učesať sa druhou rukou
Pozerať chvíľu telku bez zvuku a domýšľať si, čo tam asi hovoria
Dvíhať vedome telefón druhou rukou ako obyčajne
Zmeniť usporiadanie vecí na pracovnom stole
Zmeniť usporiadanie príborov v kuchynskej zásuvke
Nejde o to, aby ste všetko otočili o 180 stupňov, ale vedome vybočovali z rutiny. Veľmi ma to zaujalo a idem to vyskúšať.
Mali by ste problém zmeniť podobné veci? Zdá sa to úplne jednoduché, ale ja som fixovaná na stabilitu a istoty a už tera viem, že určite nezmením poradie príborov, lebo z toho by ma určite porazilo. To je moja jediná životná istota!
A neviem úplne presne vymyslieť inú trasu do práce, lebo iná znamená o dosť dlhšia. Ale tak, možno to by nebude úplne na škodu.