Prírodný čistič špár

Pridal/a dasa_ dňa 14. 10. 2022 - 18:06

Možno som len 100 rokov za opicami. Neviem. Všeličo som skúšala. Ale o takejto kombinácii bežných zložiek som počula prvý krát. Len sóda bicarbóna a peroxid vodíka.

Ak sa doma v kúpeľni trápite so žltými špárami a vyskúšali ste už kopec chémia, tak možno oceníte tento typ. V miske som zmiešala trochu sódy, priliala bežný peroxid z lekárne. Zamiešala do hustoty kaše, starou zubnou kefkou naniesla na špáry a nechala pôsobiť. Koľko presne, to netuším, lebo som na to zabudla. Asi po hodine či dvoch sa manžel zvedavo pýtal, čože to v tej kúpeľni porábam :) Tak som špáry trochu prebehla kefkou, osprchovala a výsledok ma milo prekvapil. Povedala by som, že je to asi najlepšie, čo som doteraz vyskúšala.

Zrejme ešte lepšie výsledky by sa dosiahli silnejším roztokom peroxidu. Ale po pravde, stačil mi jeden nákup, keď som testovala bielenie šišiek PohodaPohoda Celkom ma prekvapilo, že pri kúpe som musela predložiť občiansky preukaz.

Aj keď ma chémia voľakedy bavila, dnes už netuším a len dúfam, že látky, ktoré vznikli mojim pokusom sú v prírode ľahko odbúrateľné. Ak je niekto odborník, budem rada, ak sa dozviem viac.


dan-cula, So, 15. 10. 2022 - 13:42

nie som odborník ale pridám svoju skúsenosť..

Kázala som si kúpiť 60%ocot-inak predávajú aj 80%..a riedim ho podla potreby..na upratovanie 30% kúpelna,na kuchyňu a riad 15%.A tú 60-ku vyskúšam na jar na burinu-takú tú vytrvalu a cielene len na rastlinu.ten pach dlho nedrží a zatiaľ spokojnosť...

inak doma do prádla ako aviváž roky používam náš8% ale ked som skúsila to upratovanie a burinu tak bez efektu..myslím,že všetky tie rady by mali uvádzať aký %ocot použiť.

inšpirovala ma známa ktorá mi povedala,že oni v reštike všetko upratujú octom ale kupujú ten 80% a riedia podla potreby..tak ked je to dobré v cudzine a reštike zameranej len bio a eko,že skúsim..

dasa_, So, 15. 10. 2022 - 13:50

no, ani mi nenapadlo, že sa predáva aj iná koncentrácia. Naznač prosím, kde si ho kúpila. Ocot je môj obľúbenec, používam často. Dnes padlo štvrť fľaše na chladničku a mrazničku pri čistení.

dan-cula, So, 15. 10. 2022 - 15:12

Doniesla mi bandasku rodina z Nemecka..Tu mi nič ujko gúgl neponúkol...a chodiť po obchodoch sa mi nechcelo.A kedže info som mala z rozhovorov s nimi tak som poprosila o dovoz.

ale našla som nejakú eko farmu aj v z česka predávajú 30%..nechce sa mi to hladať ale skús www.permakulturacs.cz tam občas zablúdim..

dasa_, So, 15. 10. 2022 - 15:45

Tak sranda, 80% som našla priamo v našom meste, v internetovom obchode. Uvážim, lebo to je už dosť sila toto percento

 

dan-cula, So, 15. 10. 2022 - 19:07

"ci pana "to si ako našla?!je pravda,že som dala do vyhladávača len 60%ocot ale akosi nič som tam nenašla..šikovná si!Áno

a že 80-ka nevadí nie?ak predávajú aj 1/2 litra postupne si nariediš na príslušné percentá..Úsmev

balalajka, Ut, 18. 10. 2022 - 08:44

Vyskúšam. Sódu som dávala ale s octom.

A podám hlásenie, či ma legitimovali v lekárni. Veľký úsmev