Deti to proste vedia :)

- Priprav niečo, čo prečítaš deťom, pomodlíme sa spolu a tak... - riekol Tiger.
- Nj, ok - vzala som z poličky prvú knižku s mini príbehmi (Bruno Ferrero, Je tam hore niekto?), čo mi prišla pod ruku a otvorila - A Boh stvoril otca. To bol názov príbehu ako uliateho na túto spoločnú chvíľku, usmiala som sa Božej prozreteľnosti.
Deti s Tigrom zapálili sviečku, nechala som svietiť len malé svetlo, aby som videla na písmenká a dala som sa do čítania:

A BOH STVORIL OTCA

Keď sa dobrý Boh rozhodol stvoriť otca, začal veľkou a mohutnou postavou.
Anjel, ktorý bol blízko pri ňom mu povedal: "Čo je to za otca? Ak deti, ktoré stvoríš, budú taký drobizg, prečo si urobil otca takého obrovského? Keď sa s nimi bude chcieť hrať guľky, bude si musieť kľaknúť. A keď bude chcieť svoje dieťa prikryť, bude sa musieť skloniť. A keď ho bude chcieť pobozkať, bude sa musieť zohnúť napoly."
Boh sa usmial a povedal: "To je pravda, ale keď ho urobím malého ako dieťa, deti nebudú mať na koho zdvihnúť pohľad."
A potom prišli na rad ruky. Aj ruky urobil Boh veľké a svalnaté. Anjel potriasol hlavou a povedal: "Také veľké ruky nemôžu prebaľovať dieťa, zapínať a rozopínať gombíčky a tým menej viazať vrkôčiky alebo vyťahovať z prsta triesku."
Boh sa usmial a povedal: "To viem, ale ruky sú veľké preto, aby sa do nich vmestilo všetko, čo má dieťa vo svojich vreckách, a sú dosť malé, aby mohli pohladiť jeho tváričku."
Boh začal tvoriť dve veľké nohy, aké ešte nik nevidel, keď anjel vybuchol: "To nesedí! Naozaj si myslíš, že tieto dve nákladné lode budú vedieť ráno rýchlo vyskočiť z postele, keď sa bábätko rozplače? Alebo prejsť pomedzi kŕdeľ hrajúcich sa detí bez toho, že by aspoň dve nezašliapli?"
Boh sa usmial a povedal: "Buď pokojný. Budú chodiť veľmi dobre. Uvidíš, udržia dieťa v napätí keď sa bude chcieť nosiť na chrbte ako na koni, alebo naháňať myši v chatrči, alebo sa pýšiť topánkami, ktoré by nepasovali nikomu inému."
Boh pracoval celú noc. Otcovi vložil do úst málo slov, ale dal mu pevný a rázny hlas a oči, čo videli všetko a predsa ostávali pokojné a trpezlivé. A nakoniec, keď sa na chvíľu nad všetkým zamyslel, pridal posledný detail: slzy. Potom sa obrátil k anjelovi a spýtal sa ho: "Teraz už veríš, že aj otec môže milovať tak ako matka?"

Skončila som, nastala chvíľka ticha do ktorej prehovoril Daniel (6r.): "Mami, môžem sa niečo opýtať?"
"Áno, čo by si rád vedel?"
"A prečo mu Boh nedal mozog?"

ÁnoVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

Komentáre

Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe zlatý

vyborny postreh!!!!!!!(clap) TlieskamTlieskamTlieskamTlieskamVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmevVeľký úsmev

Ježíííš, tak toto je(y) ÁnoÁnoÁnoÁnoÁno Malý má sto bodov(clap) TlieskamTlieskam

Ten má teda postreh Áno

Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe ten moj prcek takisto za vsetkym zaklincuje otazku. uzivam si chvile ked povie: "uhm, dobre, dohodli sme sa, maminka".

s tvojim dovolenim Amalka, preposlala by som to exovi. je to mile a presne v duchu jeho vecnych ustipacnych vtipov Áno

jasne, v pohode, povolujem ;)

som Kvietokv papradí

Úsmev

Amálka - pekné, že je od teba zase niečo "počuť". To je ozak krásne, ako deti vedia vystihnúť podstatu.(y)

jednoznačne zaujímavý postreh, bystré to dieťa ÁnoÚsmev

Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheÁno

trefa!!!! Tie velke nohy mi pripominaju tu spominane problemy vstavanim od pocitaca, takze kocky manzelov lapievšich pri PC - tu je problem, veelke nohyyy...ako bonus smradlave...:-P

bozeeee to je skveleee..sa tu suulam..maas zlateeho syna...(rofl) Váľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlaheVáľam sa od smiechu po podlahe

fantika, tiez som sa sulala, ibaze pocas modlitby sa to velmi nehodi, tak som to rychlo preglgla a mudro povedala - to je predsa samozrejme, ze ten mozog ockovia maju, ale Tigrosovi som nenapadne posepkala - reku trefaaa!!! ;)

som Kvietokv papradí

Váľam sa od smiechu po podlahe To bolo podarené.

TlieskamTlieskamChichocem saChichocem sa

ÁnoTlieskamMrkámChichocem sa

no vedela som že Daniel je poklad ale toto je veľdielo ..ako tak nad tým premýšľam, najskôr preto že si ešte neuvedomil že sám raz bude otcom Chichocem sa
hm, alebo na druhej strane príbeh utkvie v jeho hlavičke a bude otcom s mozgom ÁnoSrdceSrdceSrdceSrdce

Hahahaha - Amálka, no nádherne sa vyjadril! Neboli nejaké výčitky zo strany manžela, že: "Hľa, tvoja výchova!" ?

Ahoj Vierik :) nie, on už vie, že toto je proste náš Dando. To dieťa má podobných hlášok požehnane Mrkámsom Kvietokv papradí

Zircon - This is a contributing Drupal Theme
Design by WeebPal.