Šatôčky plnené tvarohom a čučoriedkami

Popis

Rada robievam toto cesto aj keď robím záviny na spôsob štrúdlí alebo z neho robím rožky s rôznymi plnkami. Dobre sa s ním robí, nemusím ho použiť hneď celá vo fólii môže na mňa počkať v chladničke.

Šatôčky plnené tvarohom a čučoriedkami - recept

Zhrnutie

Porcie
Porcie
Čas prípravy
30 minút
Čas varenia / pečenia
20 minút
Celkový čas
50 minút

Ingrediencie

400gramovhladká múka špeciál
250gramovstuženého tuku (Cera, Iva)
11polievkové lyžicevlažná voda, štipka soli
250gramovtvaroh jemný hrudkový
1kusvanilkový cukor
2kusyžĺtka
100gramovCUCORIEDKY

Inštrukcie

Zo surovín zamiesime cesto, zabalíme do fólie a necháme do rána v chladničke. Vyvaľáme na pomúčenej doske na asi 3-4 mm plát. Nakrájame na obĺžniky prližne 8 x 13 cm. Na jednej užšej strane si ho 3-+4 krát narežeme.. Na druhú stranu dáme lyžicu tvarohovej plnky - tvaroh, vanilkový cukor, žĺtko vymiešať, do tvarohu som vtačila čučoriedky (alebo podľa chuti dávam aj puding s nastrúhanými jablkami, čisté ovocie, makovú, orechov plnku). Okraje potrieme vodou, cesto prehneme cez plnku a zatlačíme. Môžeme potrieť vajíčkom, ja nezvyknem. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180 st. priližne 15-20 min. Ešte teplé posypeme cukrom.

Vaše hodnotenie: Žiadne
5
Priemer: 5 (1 hlas)
 

Naničmama.sk

Každá z nás sa občas cíti nanič. S nami ten pocit prekonáte!
Zvládnite spolu s nami deti, manžela, domácnosť, varenie, prácu, zdravie, krásu ... Všetko vrámci hesla - Som krásna, múdra, úspešná a už len občas v "depresii" ;). Podeľte sa o svoje zážitky, skúsenosti v blogu, požiadajte o radu v diskusnom príspevku, alebo v právnej poradni, podeľte sa so svoj recept, pridajte obrázok